Setari Cookie-uri

caut persoana de vis ce crede in dragoste si adevar

De la: yumalai, la data 2010-02-14 11:37:39
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 11:33:17exista s adevar si dragoste si iubire totul e sa fii pregatit sa le primesti !
e kentule vad ca tu nu traiesti pe terra, astea nu mai exista de mult oamenii le-au alterat, le-au distrus asa cum fac cu tot ceea ce ating
lasa yumi ca o sa te iubeasca si pe tn cinevaaa,,,,,exista iubireeeeeeee,,,militiaaaaaaaaaaaa va iubesc pe totiii baaaaaaaaaaaa,,mancavar raiulllllllllllllllllllllllll
thadoog
Postat pe 14 Februarie 2010 11:42
De la: thadoog, la data 2010-02-14 11:42:29
De la: yumalai, la data 2010-02-14 11:37:39
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 11:33:17exista s adevar si dragoste si iubire totul e sa fii pregatit sa le primesti !
e kentule vad ca tu nu traiesti pe terra, astea nu mai exista de mult oamenii le-au alterat, le-au distrus asa cum fac cu tot ceea ce ating
lasa yumi ca o sa te iubeasca si pe tn cinevaaa,,,,,exista iubireeeeeeee,,,militiaaaaaaaaaaaa va iubesc pe totiii baaaaaaaaaaaa,,mancavar raiulllllllllllllllllllllllll
pe mn ma iubeste toata lumea, dar lasa dogule nu mai invidios o sa iti trimit si tie vreuna diseara(o sa fie can nasparlie) dar ii pui perna pe fata
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:45
Yummi...am vrut sa-ti trimit mp... .....si nu poooot!
_oktober_
Postat pe 14 Februarie 2010 11:48
Oameni care inca cred in aceasta realitate sunt persoane care sunt inzestrate de la Natura cu sentimente deosebite care nu sunt controlate usor de Instinctul de Consservare sau Ratiune.
Spre ex.
Aceste persoane pot oferii nu numai afectiune si loialitate neconditionate toata viata si pot construi foarte usor adevarata Iubire fiindca prin aceasta credinta sentimentala, au o sensibilitate si energia care le creeaza in permanenta ambientul ca acest minunat ideal real, sa se implineasca foarte repede si durabil pentru totdeauna.
De altfel aceste persoane (si barbati si femei), nu contesta mersul normal al vietii celorlalti prin idealismul dorit si pus in practica cu atata energie pozitiva care ii caracterizeaza ca fiind foarte norocasi mentinandu-si intensitatea dorintei de a pune in practica acest ideal.
Prin perseverenta lor de fapt, reusesc sa demonstreze scepticilor, ca merita mai mult sa te dedici acestui ideal daca viata e scurta si ca punerea in practica are perfecta valoare de a arata clar ca la urma urmei de ce trecem prin aceasta Viata, doar sa incerce si din cauza nereusitei sa se alature celor care dezista si se aleg doar cu o conduita moral materialista care incet incet devine obsesie irealizabila si complexa sau sa reuseasca sa aduca optimism si energie permanenta prin Iubirea neconditionata care ii caracterizeaza ca piloni a realitatii Umanismului prin sentimente sufletesti care aduc belsug si sanatate in viata lor si a celor care ii inconjoara prin Energia care o creeaza din ce in ce mai mare inconjurandu-Le sufletele ca un scut protector si daruindu-Le Eternitatea.
Pe buna dreptate pentru cei (care dezista doar) ca asa ceva este doar o Teorie si nimic mai mult iar ca totul se rezuma pentru ei la asa zisa realitate cu picioarele pe Pamant si ca nu cauta ca idealistii (cai verzi pe pereti) dar, ma intreb oare ce merita sa incercati in viata Voastra, sa o traiti in permanenta descumpaniti si dezamagiti si ascunsi sub masca victimelor sau doar asa ziselor impliniri materialiste care oricum realizate tot devin NISIP, sau sa incercati un Ideal care este de fapt in Natura Umana si creaza Oportunitatea de a Iubi in permaneneta neconditionata de Materialism.
Si atunci ma intreb ce merita existenta Umana in acest Univers, Energia creata prin Oportunitatea de a Iubi sau viata conditionata obsesiv de Materialism.
Deci este adevarat ca Omul e perfect prin creatia lui Dumnezeu dar depinde cum alege sa-si traiasca Viata, prin IUBIRE sau NISIP.
kudika074856
Postat pe 14 Februarie 2010 11:49
De la: yumalai, la data 2010-02-14 11:45:21
De la: thadoog, la data 2010-02-14 11:42:29
De la: yumalai, la data 2010-02-14 11:37:39
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 11:33:17exista s adevar si dragoste si iubire totul e sa fii pregatit sa le primesti !
e kentule vad ca tu nu traiesti pe terra, astea nu mai exista de mult oamenii le-au alterat, le-au distrus asa cum fac cu tot ceea ce ating
lasa yumi ca o sa te iubeasca si pe tn cinevaaa,,,,,exista iubireeeeeeee,,,militiaaaaaaaaaaaa va iubesc pe totiii baaaaaaaaaaaa,,mancavar raiulllllllllllllllllllllllll
pe mn ma iubeste toata lumea, dar lasa dogule nu mai invidios o sa iti trimit si tie vreuna diseara(o sa fie can nasparlie) dar ii pui perna pe fata
dc esti pestoaicaaa,,,,nu te mai mintii,,,doar eu te iubesc cu adevarat
thadoog
Postat pe 14 Februarie 2010 11:49
De la: _oktober_, la data 2010-02-14 11:48:02Yummi...am vrut sa-ti trimit mp... .....si nu poooot!
pey nu stiu ce are...kudika asta e cam nebuna de la un timp
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:52
De la: _oktober_, la data 2010-02-14 11:48:02Yummi...am vrut sa-ti trimit mp... .....si nu poooot!
aqu m-am luminat dc nu poti ca nu erai prietena mea :D
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:53
Ba sunt!
_oktober_
Postat pe 14 Februarie 2010 11:56
Postat pe: 14 Februarie 2010, ora 11:33 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
exista s adevar si dragoste si iubire totul e sa fii pregatit sa le primesti !
Dar mai ales sa fii educat.Si daca aici sunt asa mari interese de cuplare de ce nu se duc ei pe alte site-uri?Duceti-va pe matrimoniale acolo va puteti spune cit de talentati sunteti.O zi buna!

Postat pe 14 Februarie 2010 11:57
De la: kudika099747, la data 2010-02-14 11:57:02Postat pe: 14 Februarie 2010, ora 11:33 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
exista s adevar si dragoste si iubire totul e sa fii pregatit sa le primesti !
Dar mai ales sa fii educat.Si daca aici sunt asa mari interese de cuplare de ce nu se duc ei pe alte site-uri?Duceti-va pe matrimoniale acolo va puteti spune cit de talentati sunteti.O zi buna!
o viataa buna,,,te iubesccccc
thadoog
Postat pe 14 Februarie 2010 11:58
De la: _oktober_, la data 2010-02-14 11:56:24Ba sunt!
da
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 12:03
Oameni de calitate poti intalni si aici, pe internet - cu siguranta isi creeaza masti, dar cei care o pot face pe calculator, o fac si in viata reala. Imi este imiposibil sa inventez personalitati, sa mint in discutiile purtate cu cineva, daca in viata reala sunt onesta. Totul, uneori, depinde si de noroc. Imi pare rau ca avem posibilitatea sa comunicam mai mult, si, cu toate astea, suntem mai singuri ......
kudika001255
Postat pe 14 Februarie 2010 12:14
opersoana trebuie sa fie bogata sufletesterestu se face pe parcurs doi oameni daca se iubesc cu adevarat si vor sa fie unu linga altu tot restu vieti pote sa fie saraci lipiti pamintului daca meg pe acelasi drum vor reusi sa faca si averi in viata
kudika117273
Postat pe 14 Februarie 2010 12:14
De la: freakbabe, la data 2010-02-07 21:57:14
De la: mitura, la data 2010-02-07 21:52:21
De la: freakbabe, la data 2010-02-07 21:49:44
De la: where, la data 2010-02-07 09:38:39am 23 si ochi frumosi



coco ai?


nuts?


...adica euroi offffff nic nu stiti



...
denis_3d25
Postat pe 14 Februarie 2010 12:35
...Ei, uite ce bine ca tu le sti pe toate. Inclusiv faptul ca coco cucu caca = ínseamna "euroi", in traducere corecta: EURO ! Vezi ca semnul exclamarii se pune cu punctul in jos, pt ca sa nu se comfunde cu litera "i" ... "esti extrem de inteligenta", ai limba, teritoriul si poporul propriu asa-i ? Poate peste putzin timp, se va preda in toate scolile din lume Materia limbii si literaturii natziei tale...
denis_3d25
Postat pe 14 Februarie 2010 12:36
si eu am 23 si ochii superbi...te pierzi in ei
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Februarie 2010 12:39
Eu cred in dragoste si adevar.....Pacat ca nu prea am parte de ele...Sa fie cum spun ceilalti?Ca nu exista? Te provoc sa-mi demonstrezi contrariul...
Anca_Mirabela
Postat pe 14 Februarie 2010 12:42
De la: Anca_Mirabela, la data 2010-02-14 12:42:58Eu cred in dragoste si adevar.....Pacat ca nu prea am parte de ele...Sa fie cum spun ceilalti?Ca nu exista? Te provoc sa-mi demonstrezi contrariul...

pe cine provoci tu??
Shhh
Postat pe 14 Februarie 2010 12:44
frumos spus.AI PERFECTE DREPTATE!!!!! si eu am crezut in dragoste pana .......pana am luat-o in freza grupa mare.Asa ceva nu exista, DACA , a existat candva .............e de domeniul trecutului.
gerogianaz
Postat pe 14 Februarie 2010 12:45
daca nu esti implinit sufleteste apucate de baut!
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Februarie 2010 12:48
De la: gerogianaz, la data 2010-02-14 12:45:43frumos spus.AI PERFECTE DREPTATE!!!!! si eu am crezut in dragoste pana .......pana am luat-o in freza grupa mare.Asa ceva nu exista, DACA , a existat candva .............e de domeniul trecutului.

depinde cat esti de pretentios...
Lucia38
Postat pe 14 Februarie 2010 12:49
De la: Shhh, la data 2010-02-07 10:31:00si eu am 24 de ani si am ochi frumosi da asta e egal cu zero :))... daca tu mai crezi in dragoste si adevar, incredere, atunci ai sa ti-o iei in bot de la viata. :)) nasol de tine
......................Ce cruda ai fost
arahnida
Postat pe 14 Februarie 2010 12:57


...o daaaa!!!! desi nu e vineri tot se mai gaseste unul care sa se bage ca musca in c*** vacii

...pot sa te rog ceva?...cand ti-a fata mintea....te implor...imi dai si mie un pui? cap de guma ce esti
freakbabe
Postat pe 14 Februarie 2010 12:57
De la: freakbabe, la data 2010-02-14 12:57:51

...o daaaa!!!! desi nu e vineri tot se mai gaseste unul care sa se bage ca musca in c*** vacii

...pot sa te rog ceva?...cand ti-a fata mintea....te implor...imi dai si mie un pui? cap de guma ce esti


asta e pt denis 3d25
freakbabe
Postat pe 14 Februarie 2010 12:58
Ca adevar ai grait Shhh!!
arahnida
Postat pe 14 Februarie 2010 13:00
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-14 12:48:08daca nu esti implinit sufleteste apucate de baut!



...vorbesti din experienta?...anyway e un sfat buun
freakbabe
Postat pe 14 Februarie 2010 13:06
si eu o caut de ceva ani
si totusi mai sper
se pare ca nu mai apare din moment ce astazi 14 febr sunt aici pe mail

as prefera undeva...doar cu el si dragostea "de vis si in adevar"
Katty03
Postat pe 14 Februarie 2010 13:11
"Caut persoana de vis ce crede in dragoste si adevar"


Te felicit pt ceea ce cautzi :) Dar nu crezi ca totzi cauta acelasi lucru ? Pacatul este, faptul ca se cauta lumina in intuneric...Tu esti deosebita de ceilaltzi, prin faptul ca tu ai curajul de a recunoaste ceea ce cautzi. Ceilalti insa, vibreaza la nivelul nonsensului... ei cauta cu credintza ca ceea ce ei caut, nici nu exista. Ei cauta lumina in intuneric... (dramaticele fiintze cazute)...
Tu insa, imagineaza-tzi ca esti minunea dumnezeiasca, tu esti Adevarul, tu esti iubirea.... si ai coborat aici pe pamant, intre monstri acestia, care nu cred in existentza ta.... iar pt. ca acesti vampiri sa-si demonstreze ca tu, care esti oglinda adevarului si lumina iubirii nu existi, vor face din nou si din nou, ceea ce au mai facut si continua sa faca... si anume ? te vor crucifica evident.... te vor crucifica prin credintza lor cum ca tu nu existi...

Orice fiintza, care vibreaza negatzia fatza de existentza adevarului si a iubirii, este un inger al intunericului ce se hraneste cu singele oamenilor (metafora hranirii cu singele oamenilor, se refera la patronii care platesc salariile foarte mici, la cei ce traiesc din munca oamenilor fortzandu-i prin legile violente la sclavie, la totzi cei ce-i subjuga si-i umilesc pe oameni, pt confortul lor de pe tronul de aur... orice mincinos sau hotz, este un criminal sau un vampir )... Pictura biblica, metafora curvei ce sta calare pe fiara si bea din cupa de aur singele sfintzilor, este pictura ce caracterizeaza aceasta lume monstruasa, iadul sau Planeta Tera pe care s-a coborat Fiintza lui D-zeu in trupul lui Isus...
Ingerii intunericului, vampirii insetatzi de singe, monstri satanei, se ascund aici pe Planeta Pamant, sub numele de Oameni...
Insa, Primul pas carte Lumina iubirii, catre dunezeu... este recunoasterea de sine... sa te privesti in oglinda adevarului si sa-ti vezi uratzenia...stim ca lumina adevarului arde pe tot hotzul si criminalul sau vampirul. Nici un infractor , nu doreste sa fie vazut de oglinda adevarului ( martorii care afirma despre faptele noastre in sala de judecata, acestia sint oglinda adevarului) insa, singurul mod prin care vampirul poate sa redevina OM, este sa se puna in fatza oglinzii si sa se recunoasca...( oglinda este Iubirea ) Prin comparatzia sinelui cu frumusetzea iubirii, pana cand iubirea din oglinda si vampirul care se compara cu ea, vor deveni una si aceeasi fiintza .... Pana cand vei putea afirma despre tine insutzi: Eu si Iubirea, eu si Adevarul, Eu si Dumnezeu, unul si aceeasi fiintza sintem....Din acest moment, ma pot vedea in oglinda, stiu ce gandesc ceilalti cand se uita la mine, stiu ce simte fiecare forma de viatza, stiu ce gandeste dumnezeu si diavolul, simt ce simte intregul univers si simt aceeasi fericire pe care o traieste iubirea la infinit...

... asta ti-e calea de intoarcere in Lumina...
denis_3d25
Postat pe 14 Februarie 2010 14:08
am 25 de ani si arata ca in fotografie :)
dexter85
Postat pe 14 Februarie 2010 14:40
De la: hylander25, la data 2010-02-14 04:57:49Eu unul inca mai cred in aceste idealuri,deoarece in ziua de azi sunt idealuri si cei ce inca mai cred;au de suferit din cauza multora cu felul tau de a vedea lucrurile.Aceste idealuri inca mai exista pentru anumite persoane,dar acele persoane sunt practic invizibile pentru societatea din ziua de azi unde hotia,minciuna si materialismul sunt adevarate calitati.Pacat .Sper ca intr-un final vom realiza adevaratele valori si ceea ce inseamna sa fii corect.Ca sa nu mentionez iubirea acel sentiment,pentru care ai fi in stare sa faci orice.



Darling,unde esti???te iau de barbat,chiar acum.pe cuvant.
Wicked_Girl
Postat pe 14 Februarie 2010 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubesc un barbat insurat :( 165 De la: simona1998 16 Iunie 2015 20:57
il vreau sau nu? 37 De la: talida22 9 Ianuarie 2009 16:25
Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste 66 De la: kudika_9592 4 August 2012 15:43
Intrebarea mea este: cati dintre noi inteleg ce implica de fapt o casatorie mixta (interrasiala)? Cat de deschizi suntem de fapt? 32 De la: Ame_ly 13 Aprilie 2011 15:14
Ai nevoie de un sfat profesional? - eUniversum.com 8 De la: gabriel32 28 Noiembrie 2012 12:18