Setari Cookie-uri

masa ouija

ce credeti despre mesele de ouija ? am auzit ca sunt unele state inclusiv anglia in care aceste mese de spiritism au fost interzise. eu nu am practicat niciodata asa ceva, doar sunt curioasa, daca ati incercat,sau daca cunoasteti pe cineva care a incercat si ce s a intamplat. Sunt multe lucruri ciudate care s au intamplat cu aceste mese ouija si despre care am citit, deasemeni am auzit si citit ca merg cam de fiecare data cand se apeleaza la ele. Cum vi se pare ??
tzvetociki
Postat pe 9 Februarie 2010 20:05
u lasa asta....vrei sa vorbesti q spiritele acum?....apoi ne mai zici ca visezi urat
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 20:08
Ce dracu sunt alea? [img]http://im-smiley.com/imgs/confused/confused009.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 20:08
Nu stiu, eu la spiritism...nu ma bag
Nu prea cred in el, si nici nu vreau sa aflu cine-stie-ce
tequila_cu_varza
Postat pe 9 Februarie 2010 20:14
nu stiu dar nu mi-ar placea sa ma bantuie vreun spirit!
asa ca zic pas!
one_size
Postat pe 9 Februarie 2010 20:18
adica prin mesele astea vine la mine cine vreau eu ? [img]http://im-smiley.com/imgs/confused/confused013.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 20:21
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/89/89678xrhtprkttq.gif[/img][/url]
one_size
Postat pe 9 Februarie 2010 20:23
...fata asta tot deschide cate un topic dupa care dispare...ioyyyyyyyy
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 20:29
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 20:29:05...fata asta tot deschide cate un topic dupa care dispare...ioyyyyyyyy


poate il plimba pe asta micu` [img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/457/457787vd5ojks56q.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 20:29
De la: fluturas_, la data 2010-02-09 20:29:58
De la: freakbabe, la data 2010-02-09 20:29:05...fata asta tot deschide cate un topic dupa care dispare...ioyyyyyyyy


poate il plimba pe asta micu` [img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/457/457787vd5ojks56q.gif[/img][/url]

tot astept sa sara draqu da nu vrea :))
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 20:32
o asteapta pe masa [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url] [img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1613/1613510tt00wnz38l.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 20:39
.....Mai fatuca stai cuminte si nu cauta pe dracu ca ai sa l gasesti cu siguranta.....acolo si cu acele tablite qouja .....nu ti va raspunde la intrebari decat satanel si acolitii sai....deci iao ca pe un advertisment si nu te duce n gura lupului....ca incepi sa visezi urat si apoi faci pipi in patutz....deci stai cuminte si preocupa ti mintea cu alte lucruri mai frumoase si bune....nu cu cele malefice si intunecoase....
gratuit89
Postat pe 9 Februarie 2010 20:40
eu nu va inteleg pe voi.. veniti pe forum ca sa ce? sa spuneti numai prostii...am deschis un subiect care este problema ? asta inseamna ca vreau sa vorbesc cu spiritele sau ceva? pt asta sunt forumurile nu? ca sa se DISCUTE despre ceva nu sa inceapa fiecare sa faca diverse comentarii la adresa altor persoane.. nu inteleg de ce va place sa va credeti mai presus decat orice...voi nu stiti sa discutati serios despre nimic, faceti numai comentarii rautacioase si acide..ori nu aveti cultura generala despre nimic..mda..
tzvetociki
Postat pe 9 Februarie 2010 21:29
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 21:29:52 eu nu va inteleg pe voi.. veniti pe forum ca sa ce? sa spuneti numai prostii...am deschis un subiect care este problema ? asta inseamna ca vreau sa vorbesc cu spiritele sau ceva? pt asta sunt forumurile nu? ca sa se DISCUTE despre ceva nu sa inceapa fiecare sa faca diverse comentarii la adresa altor persoane.. nu inteleg de ce va place sa va credeti mai presus decat orice...voi nu stiti sa discutati serios despre nimic, faceti numai comentarii rautacioase si acide..ori nu aveti cultura generala despre nimic..mda..


Deaia esti pe un forum sa accepti orice gen de comentarii. Fiecare comenteaza cum doreste.

Daca ma lamuresti ce-s mesele astea de care vorbesti o sa ai si un raspuns ca eu asa mai fara cultura generala n-am inteles mare lucru din mesajul tau.
Good luck
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 21:40
credeam ca toata lumea a auzit despre asa ceva si deaceea nu am gasit necesar sa explic mai multe. da accept orice fel de comentariu, doar ca niciodata nu primesc un raspuns decent, numai ceva prostesc de amuzament. in orice caz din ce am citit si ce am vazut pe discovery masa ouija este o masa de lemn pe care sunt scrise literele alfabetului si nr de la 0-9 , se foloseste o sageata sau un pahar, pe care tin mana toti cei de la masa, se invoaca nu stiu ce spirit si se pune cate o intrebare, iar spiritul raspunde miscand sageata sau paharul pe care cei de la masa tin mana. in fine, e destul de usor sa cauti pe wikipedia sau pe google daca nu stii ceva. vroiam sa mai aud si alte pareri, de la oameni care au auzit sau au vazut asa ceva, pentru ca eram curioasa doar...
tzvetociki
Postat pe 9 Februarie 2010 21:44
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 21:44:34credeam ca toata lumea a auzit despre asa ceva si deaceea nu am gasit necesar sa explic mai multe. da accept orice fel de comentariu, doar ca niciodata nu primesc un raspuns decent, numai ceva prostesc de amuzament. in orice caz din ce am citit si ce am vazut pe discovery masa ouija este o masa de lemn pe care sunt scrise literele alfabetului si nr de la 0-9 , se foloseste o sageata sau un pahar, pe care tin mana toti cei de la masa, se invoaca nu stiu ce spirit si se pune cate o intrebare, iar spiritul raspunde miscand sageata sau paharul pe care cei de la masa tin mana. in fine, e destul de usor sa cauti pe wikipedia sau pe google daca nu stii ceva. vroiam sa mai aud si alte pareri, de la oameni care au auzit sau au vazut asa ceva, pentru ca eram curioasa doar...


Daca vi si arunci o pastile de ce sa nu tei ntreb pe tine? De ce sa caut pe google ?

Mi se pare absurd ce spui acolo ( nu spun ca nu ar fi asa). Eu nu cred in astfel de prostii. Si apoi de ce ai fi interesata de asa ceva? Ai fi curioasa sa participi la oa stfel de chestie? De ce? Pentru ce?
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 21:53
tocmai am specificat ca am deschis pur si simplu un subiect! nu ca am vreun interes ascuns, sau de participare.. doamne oamenii pot fi interesati sa discute asa cum am mai zis, despre absolut orice.. atunci daca nu stii de ce mai intri sa vezi despre ce e vorba in subiect? tocmai despre asta vorbeam , daca o persoana nu stie ceva despre un anumit lucru , atunci de ce sa se bage in subiect? n am nimic cu nimeni, pur si simplu forumul exista pentru a se discuta, nu pentru a ii judeca pe altii. Va purtati mai frumos cu fetite de 14 ani care se combina cu bosorigi si vin aici si se bocesc, decat cu persoane care intra chiar pentru a vorbi despre ceva real, ( nu neaparat cazul asta) nu pentru a isi varsa ofurile pe tastatura...
tzvetociki
Postat pe 9 Februarie 2010 22:01
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 22:01:33tocmai am specificat ca am deschis pur si simplu un subiect! nu ca am vreun interes ascuns, sau de participare.. doamne oamenii pot fi interesati sa discute asa cum am mai zis, despre absolut orice.. atunci daca nu stii de ce mai intri sa vezi despre ce e vorba in subiect? tocmai despre asta vorbeam , daca o persoana nu stie ceva despre un anumit lucru , atunci de ce sa se bage in subiect? n am nimic cu nimeni, pur si simplu forumul exista pentru a se discuta, nu pentru a ii judeca pe altii. Va purtati mai frumos cu fetite de 14 ani care se combina cu bosorigi si vin aici si se bocesc, decat cu persoane care intra chiar pentru a vorbi despre ceva real, ( nu neaparat cazul asta) nu pentru a isi varsa ofurile pe tastatura...

eu nu stiu nimic despre ce vorbesi dar pot citi
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 22:06
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 21:44:34credeam ca toata lumea a auzit despre asa ceva si deaceea nu am gasit necesar sa explic mai multe. da accept orice fel de comentariu, doar ca niciodata nu primesc un raspuns decent, numai ceva prostesc de amuzament. in orice caz din ce am citit si ce am vazut pe discovery masa ouija este o masa de lemn pe care sunt scrise literele alfabetului si nr de la 0-9 , se foloseste o sageata sau un pahar, pe care tin mana toti cei de la masa, se invoaca nu stiu ce spirit si se pune cate o intrebare, iar spiritul raspunde miscand sageata sau paharul pe care cei de la masa tin mana. in fine, e destul de usor sa cauti pe wikipedia sau pe google daca nu stii ceva. vroiam sa mai aud si alte pareri, de la oameni care au auzit sau au vazut asa ceva, pentru ca eram curioasa doar...

mda, am auzit si am vazut niste filmuletze cu asa ceva, sincer mi se pare o pacaleala de 1 aprilie
miss_darine
Postat pe 9 Februarie 2010 22:06
De la: miss_darine, la data 2010-02-09 22:06:54
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 21:44:34credeam ca toata lumea a auzit despre asa ceva si deaceea nu am gasit necesar sa explic mai multe. da accept orice fel de comentariu, doar ca niciodata nu primesc un raspuns decent, numai ceva prostesc de amuzament. in orice caz din ce am citit si ce am vazut pe discovery masa ouija este o masa de lemn pe care sunt scrise literele alfabetului si nr de la 0-9 , se foloseste o sageata sau un pahar, pe care tin mana toti cei de la masa, se invoaca nu stiu ce spirit si se pune cate o intrebare, iar spiritul raspunde miscand sageata sau paharul pe care cei de la masa tin mana. in fine, e destul de usor sa cauti pe wikipedia sau pe google daca nu stii ceva. vroiam sa mai aud si alte pareri, de la oameni care au auzit sau au vazut asa ceva, pentru ca eram curioasa doar...

mda, am auzit si am vazut niste filmuletze cu asa ceva, sincer mi se pare o pacaleala de 1 aprilie


ntz ntz ,duamna,nu hii ra
tzuc
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 22:08
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 22:01:33tocmai am specificat ca am deschis pur si simplu un subiect! nu ca am vreun interes ascuns, sau de participare.. doamne oamenii pot fi interesati sa discute asa cum am mai zis, despre absolut orice.. atunci daca nu stii de ce mai intri sa vezi despre ce e vorba in subiect? tocmai despre asta vorbeam , daca o persoana nu stie ceva despre un anumit lucru , atunci de ce sa se bage in subiect? n am nimic cu nimeni, pur si simplu forumul exista pentru a se discuta, nu pentru a ii judeca pe altii. Va purtati mai frumos cu fetite de 14 ani care se combina cu bosorigi si vin aici si se bocesc, decat cu persoane care intra chiar pentru a vorbi despre ceva real, ( nu neaparat cazul asta) nu pentru a isi varsa ofurile pe tastatura...



ce credeti despre mesele de ouija ? am auzit ca sunt unele state inclusiv anglia in care aceste mese de spiritism au fost interzise. eu nu am practicat niciodata asa ceva, doar sunt curioasa,


curioasa sa ce sa incerci sau doar sa intrebi....iar raspunsul ti l am dat si nu trebuie sa citesti printre randuri ca sa intelegi....ferestete sau vei da de belea....sau faci ce vrei tu o incurci nu eu....
gratuit89
Postat pe 9 Februarie 2010 22:10
De la: mitura, la data 2010-02-09 22:08:20
ntz ntz ,duamna,nu hii ra
tzuc

iooooooooooo?
miss_darine
Postat pe 9 Februarie 2010 22:16
De la: tzvetociki, la data 2010-02-09 22:01:33tocmai am specificat ca am deschis pur si simplu un subiect! nu ca am vreun interes ascuns, sau de participare.. doamne oamenii pot fi interesati sa discute asa cum am mai zis, despre absolut orice.. atunci daca nu stii de ce mai intri sa vezi despre ce e vorba in subiect? tocmai despre asta vorbeam , daca o persoana nu stie ceva despre un anumit lucru , atunci de ce sa se bage in subiect? n am nimic cu nimeni, pur si simplu forumul exista pentru a se discuta, nu pentru a ii judeca pe altii. Va purtati mai frumos cu fetite de 14 ani care se combina cu bosorigi si vin aici si se bocesc, decat cu persoane care intra chiar pentru a vorbi despre ceva real, ( nu neaparat cazul asta) nu pentru a isi varsa ofurile pe tastatura...


ptiu...dar revoltata mai esti ! [img]http://im-smiley.com/imgs/confused/confused003.gif[/img][/url]
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 22:25
De la: miss_darine, la data 2010-02-09 22:16:51
De la: mitura, la data 2010-02-09 22:08:20
ntz ntz ,duamna,nu hii ra
tzuc

iooooooooooo?


yaaaaaaaaaaaaaaaaaa
io am citit altceva da` nu spun
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 22:26
io propun sa o punem de o sedinta de spiritism si sa venim sa ii impartasim gandurile si simtirile fatucii asteia!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 10:02
De la: one_size, la data 2010-02-10 10:02:09io propun sa o punem de o sedinta de spiritism si sa venim sa ii impartasim gandurile si simtirile fatucii asteia!


da` tu stii exact ce-i masa aia? ca altfel...ce te bagi? nu vezi ca n-ai voie?
fluturas_
Postat pe 10 Februarie 2010 10:40
De la: fluturas_, la data 2010-02-10 10:40:18
De la: one_size, la data 2010-02-10 10:02:09io propun sa o punem de o sedinta de spiritism si sa venim sa ii impartasim gandurile si simtirile fatucii asteia!


da` tu stii exact ce-i masa aia? ca altfel...ce te bagi? nu vezi ca n-ai voie?


logic ca yo stiu in ce ma bag!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 10:49
De la: one_size, la data 2010-02-10 10:49:17
De la: fluturas_, la data 2010-02-10 10:40:18
De la: one_size, la data 2010-02-10 10:02:09io propun sa o punem de o sedinta de spiritism si sa venim sa ii impartasim gandurile si simtirile fatucii asteia!


da` tu stii exact ce-i masa aia? ca altfel...ce te bagi? nu vezi ca n-ai voie?


logic ca yo stiu in ce ma bag!


ce tare esti !
fluturas_
Postat pe 10 Februarie 2010 10:51
sssssssssstttttttttt ca incepe sedintza,,,,,,,,,,cine pune prima intrebare?
Dontyyy
Postat pe 10 Februarie 2010 10:58
De la: Dontyyy, la data 2010-02-10 10:58:13 sssssssssstttttttttt ca incepe sedintza,,,,,,,,,,cine pune prima intrebare?


stai ma dontico ca ne trebe niste lumanari, niste tamaie..si inca vreo 2-3 persoane curajoase!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O fi o solutie ? 22 De la: aprov 3 Iunie 2009 17:14
Buna! 4 De la: kudika_nikole 26 Ianuarie 2012 12:31
ceva frumos...se poate? 26 De la: irina_teodora 6 Noiembrie 2008 22:32
credeti ca exista dumnezeu? 350 De la: mikela_4u 29 August 2015 09:32
Superstitii... 41 De la: diana1981 5 Septembrie 2009 19:03