Setari Cookie-uri

O intrebare inteligenta si un raspuns gresit sau o intrebare gresita si un raspuns inteligent ?

Fiecare din noi avem zile obisnuite sau mai putin obisnuite.Avem placeri, gusturi, dorinte, idealuri. Iubim frumosul si tot ce este frumos. Am o intrebare mai neobisnuita pentru toata lumea. Daca in toata aceasta nebunie a vietii si tabieturi intilnim un El sau o Ea care ne rascoleste profund, ne tulbura si ne umple de dorinta. Avem o ocazie sa traim un "vis" frumos si atit care mai tirziu va ramine intiparita in cartea amintirilor ca un vis frumos.Cati dintre dvs. ati trai acest vis? ...si de ce?Sper ca intelegeti ce am vrut sa spun prin "vis" fara sa dau detalii. Multumesc

Postat pe 12 Februarie 2010 15:35
in viata e bine sa faci si apoi sa regreti decat sa nu faci si sa regreti...! as trai visul cu mare intensitate , chiar daca ar avea consescinte...
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Februarie 2010 15:39
intr-o masura mai mica,inocenta sau oricum s-ar spune...da.Si nu regret. Avem nevoie uneori si de povesti care sa ne insenineze zilele..ca dupa acea sa revenim cu picioarele pe pamant la cruda realitate.
iacinta
Postat pe 12 Februarie 2010 15:46
Depinde ce riscuri implica trairea acestui vis, pana la urma visul e vis, si realitatea e realitate
oana84onutza
Postat pe 21 Februarie 2010 19:31



Merita sa incerci...
kudika112955
Postat pe 1 Martie 2010 19:21
L-am gasit pe "daca", dar nu-l gasesc pe "atunci"

Anywho, on topic: deci intalnim pe cineva care ne rascoleste lumea, dar cu care nu avem viitor si intrebarea e daca am fi cu el/ea sau nu?
Ei bine, decat sa regreti si sa te intrebi mereu "Cum ar fi fost daca...?", mai bine treci la fapte si ai o poveste de spus nepotilor mai tarziu.
kitty_krieger
Postat pe 1 Martie 2010 19:30
Si eu naroada !Visez la 18 ani,m-apuc de trait pe bune,da' ma-ntorc la visul meu din tineretea tacanita!Visul era tot acolo,ok.Da' ce mama ma fac cu facultatea de-am facut-o de dragul visului?Dar a fost belea si-am scapat de-o obsesie.
nicossia
Postat pe 1 Martie 2010 21:11
De la: , la data 2010-02-12 15:35:57 Fiecare din noi avem zile obisnuite sau mai putin obisnuite.Avem placeri, gusturi, dorinte, idealuri. Iubim frumosul si tot ce este frumos. Am o intrebare mai neobisnuita pentru toata lumea. Daca in toata aceasta nebunie a vietii si tabieturi intilnim un El sau o Ea care ne rascoleste profund, ne tulbura si ne umple de dorinta. Avem o ocazie sa traim un "vis" frumos si atit care mai tirziu va ramine intiparita in cartea amintirilor ca un vis frumos.Cati dintre dvs. ati trai acest vis? ...si de ce?Sper ca intelegeti ce am vrut sa spun prin "vis" fara sa dau detalii. Multumesc


Frumosul "vis" ... cu cat mai dulce, cu atat mai amare lacrimile trezirii. Experienta este unica, la fel ca si permanenta golului din suflet. Momente furate altei vieti. Momente care-ti for fi furate si tie, mai tarziu.
ClassyCat
Postat pe 2 Martie 2010 06:54
e frumos sa traiesti un vis chiar si pt putin timp .ai ce sa iti amintesti mai tarziu sa il retraiesti cu placere prin intermediul amintirilor eu zic ca merita chiar daca ai multe de pierdut trebuie trait pt ca asa vei simti si tu ca traiasti
kudika110674
Postat pe 2 Martie 2010 07:33
De la: kudika110674, la data 2010-03-02 07:33:15e frumos sa traiesti un vis chiar si pt putin timp .ai ce sa iti amintesti mai tarziu sa il retraiesti cu placere prin intermediul amintirilor eu zic ca merita chiar daca ai multe de pierdut trebuie trait pt ca asa vei simti si tu ca traiasti
Da.Ai Pot sa spun ca ai pus punctul pe I.Daca nu traim acum atunci cind? Daca nu visam acum atunci cind? Viata trebuie traita pt. ca e frumoasa. Dar sa sti cum.Sa iei tot ce e mai bun din ea , sa eviti monotonia vietii si sa-i dai un strop de culoare.
Pisoiu3
Postat pe 4 Martie 2010 10:19
De la: , la data 2010-02-12 15:35:57 Fiecare din noi avem zile obisnuite sau mai putin obisnuite.Avem placeri, gusturi, dorinte, idealuri. Iubim frumosul si tot ce este frumos. Am o intrebare mai neobisnuita pentru toata lumea. Daca in toata aceasta nebunie a vietii si tabieturi intilnim un El sau o Ea care ne rascoleste profund, ne tulbura si ne umple de dorinta. Avem o ocazie sa traim un "vis" frumos si atit care mai tirziu va ramine intiparita in cartea amintirilor ca un vis frumos.Cati dintre dvs. ati trai acest vis? ...si de ce?Sper ca intelegeti ce am vrut sa spun prin "vis" fara sa dau detalii. Multumesc


Eu am trait acest vis De ce?! Pt ca, de mica mi s-a spus ca ma va astepta sa cresc ca sa fiu iubita lui.... si am crescut, iar visul s-a implinit.... dar m-am "trezit" cam repede
A ramas o amintire deosebita si fara regrete.
i_andra
Postat pe 5 Martie 2010 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cealalta femeie 22 De la: r_girl 7 Mai 2009 14:06
TRADAT IN DRAGOSTE SAU BLESTEMAT-OARE CATA INFIDELITATE SI PERVERSITATE POATE EXISTA IN OAMENII 3 De la: heaven2007 13 Noiembrie 2009 06:51
Sunt confuza nu mai stiu ce sa fac... Vreau doar un ajutor!! 4 De la: kudika_1005267 3 Aprilie 2016 10:04
ia sa-i mai dam dracu pe barbati!! 327 De la: DieMann 19 Iulie 2009 18:29
De ce femeile sunt proaste?..mesaj de pe pitzipoanca.org :)) pt adeptele articolelor gen 'emanciparea sexuala feminina':))) 38 De la: geo_sh 12 Februarie 2009 08:44