Setari Cookie-uri

inselatul e la moda

sunt casatorita de 6 ani m-am casatorit cu prima mea dragoste asa frumos a fost atat de mult il iubeam ca nu vedeam nici in stanga nici in dreapta pana cand mi-am dat seama ca traiessc intr-o iluzie .socul a fost puternic cand am aflat ca sotul meu scump si darg ma insela cu o femeie de 40 de ani pe care am angajat-o de dadaca pt ca am nascut cu cezariana si nu puteam avea grija de fetita mea .deci astia doi in timp ce eu credeam ca mor nu ma putea deplasa si-o trgeau de mama focului in casa mea ca era mai fain si o tinut relatia asta vreo 2 ani .bineinteles ca sotul meu scump si drag a mai avut si pe altele intre timp doar cum sa se linisteasca desi avea acasa tot ce isi dorea.dupa ce am aflat am vrut sa divortez dar nu mi-a dat sematura .a trecut ne-am revenit acum de exemplu nu as mai divorta numai sa nu ii ofer libertatea de a umbla cum vrea el il tin langa mine pana il disper si maiales ca avem si 2 copii pt care trebuie sa lupte ca doar nu i-am facut sa nu aiba nici un viitor.in momentul de fata chiar nu m-ar mai interesa daca m-ar insela .deci cred cu tarie ca inselatul e la moda doresc parerile voastre sincere si nu imi spuneti ca nu ati insela niciodata ca nu pot crede asa ceva
kudika110674
Postat pe 18 Februarie 2010 21:32
si crezi ca atunci cand copii tai vor constientiza ce se intampla de fapt la voi in casa, intre mami si tati, vor avea ceva bun de invatat?
Shhh
Postat pe 19 Februarie 2010 08:15
De la: kudika110674, la data 2010-02-18 21:32:39 doresc parerile voastre sincere si nu imi spuneti ca nu ati insela niciodata ca nu pot crede asa ceva

de ce ești atît de sigurã? și tu iți înșeli soțul? atunci nici tu nu ești mai breazã ca el
iacinta
Postat pe 19 Februarie 2010 08:48
De la: Shhh, la data 2010-02-19 08:15:54si crezi ca atunci cand copii tai vor constientiza ce se intampla de fapt la voi in casa, intre mami si tati, vor avea ceva bun de invatat?

la asta nu s-a gândit, doar la rãzbunare...
iacinta
Postat pe 19 Februarie 2010 08:49
Ce nesimtit.Eu una as divorta ptr. ca as avea complexul asta toata viata ca ma inselat.Si inca ceva, lupul parusi schimba da naravul ba.Tea inselat odata s-au de mai multe ori o va face mereu, dar de data asta in secret fara ca tu sa afli.
kudika098645
Postat pe 19 Februarie 2010 09:09
Si iti garantez, ca va fi un actor foarte bun.
kudika098645
Postat pe 19 Februarie 2010 09:10
ORICE barbat inseala! iar cei care nu o fac, inca nu au avut posibilitatea
veve_yo
Postat pe 19 Februarie 2010 13:51
pai cum spuneam am dreptate nu poate spune nimeni ca nu a inselat sau ca nu o va face vreodata trebuie sa stii doar cum sa treci peste si sa vezi ca ai viata in fata
kudika110674
Postat pe 19 Februarie 2010 17:52
si tu esti fericita?
Shhh
Postat pe 19 Februarie 2010 18:58
nu pot spune ca sunt fericita sunt imuna adica nu ma mai intereseaza
kudika110674
Postat pe 20 Februarie 2010 17:51
De la: kudika098645, la data 2010-02-19 09:09:26Ce nesimtit.Eu una as divorta ptr. ca as avea complexul asta toata viata ca ma inselat.Si inca ceva, lupul parusi schimba da naravul ba.Tea inselat odata s-au de mai multe ori o va face mereu, dar de data asta in secret fara ca tu sa afli.


ai foarte multa dreptate...
cala
Postat pe 20 Februarie 2010 17:56
De la: kudika098645, la data 2010-02-19 09:09:26Ce nesimtit.Eu una as divorta ptr. ca as avea complexul asta toata viata ca ma inselat.Si inca ceva, lupul parusi schimba da naravul ba.Tea inselat odata s-au de mai multe ori o va face mereu, dar de data asta in secret fara ca tu sa afli.
Si apoi ce vei face...
cristinxxx
Postat pe 20 Februarie 2010 18:06

ai 23 de ani??
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 21:01
De la: kudika110674, la data 2010-02-18 21:32:39sunt casatorita de 6 ani m-am casatorit cu prima mea dragoste asa frumos a fost atat de mult il iubeam ca nu vedeam nici in stanga nici in dreapta pana cand mi-am dat seama ca traiessc intr-o iluzie .socul a fost puternic cand am aflat ca sotul meu scump si darg ma insela cu o femeie de 40 de ani pe care am angajat-o de dadaca pt ca am nascut cu cezariana si nu puteam avea grija de fetita mea .deci astia doi in timp ce eu credeam ca mor nu ma putea deplasa si-o trgeau de mama focului in casa mea ca era mai fain si o tinut relatia asta vreo 2 ani .bineinteles ca sotul meu scump si drag a mai avut si pe altele intre timp doar cum sa se linisteasca desi avea acasa tot ce isi dorea.dupa ce am aflat am vrut sa divortez dar nu mi-a dat sematura .a trecut ne-am revenit acum de exemplu nu as mai divorta numai sa nu ii ofer libertatea de a umbla cum vrea el il tin langa mine pana il disper si maiales ca avem si 2 copii pt care trebuie sa lupte ca doar nu i-am facut sa nu aiba nici un viitor.in momentul de fata chiar nu m-ar mai interesa daca m-ar insela .deci cred cu tarie ca inselatul e la moda doresc parerile voastre sincere si nu imi spuneti ca nu ati insela niciodata ca nu pot crede asa ceva


Culmea , nu toata lumea e croita pe inselat, unii asa putini ca si caprele negre chiar nu inseala.Daca tieti se pare normal sa stai intr-o "casnicie" infernala e treaba ta, dar nu mi se pare ok incapatanarea de a nu lua o decizie care sa puna capat situatiei descrise de tine.

Postat pe 20 Februarie 2010 21:08
De la: veve_yo, la data 2010-02-19 13:51:48ORICE barbat inseala! iar cei care nu o fac, inca nu au avut posibilitatea


De ce nu s-ar aplica axioma asta si pentru femei???
cristinarudi
Postat pe 22 Februarie 2010 16:34
eu astept sa treaca moda
kitty_krieger
Postat pe 22 Februarie 2010 16:40
De la: kudika110674, la data 2010-02-19 17:52:04pai cum spuneam am dreptate nu poate spune nimeni ca nu a inselat sau ca nu o va face vreodata trebuie sa stii doar cum sa treci peste si sa vezi ca ai viata in fata

iotete inca una care crede ca detine adevarul absolut!!! eu as fi curioasa sa-mi spui cum iti vezi viata cand copii vor zbura de acasa si vei ramane numai tu si adulterinul
miss_darine
Postat pe 22 Februarie 2010 16:46
De la: kudika110674, la data 2010-02-18 21:32:39sunt casatorita de 6 ani m-am casatorit cu prima mea dragoste asa frumos a fost atat de mult il iubeam ca nu vedeam nici in stanga nici in dreapta pana cand mi-am dat seama ca traiessc intr-o iluzie .socul a fost puternic cand am aflat ca sotul meu scump si darg ma insela cu o femeie de 40 de ani pe care am angajat-o de dadaca pt ca am nascut cu cezariana si nu puteam avea grija de fetita mea .deci astia doi in timp ce eu credeam ca mor nu ma putea deplasa si-o trgeau de mama focului in casa mea ca era mai fain si o tinut relatia asta vreo 2 ani .bineinteles ca sotul meu scump si drag a mai avut si pe altele intre timp doar cum sa se linisteasca desi avea acasa tot ce isi dorea.dupa ce am aflat am vrut sa divortez dar nu mi-a dat sematura .a trecut ne-am revenit acum de exemplu nu as mai divorta numai sa nu ii ofer libertatea de a umbla cum vrea el il tin langa mine pana il disper si maiales ca avem si 2 copii pt care trebuie sa lupte ca doar nu i-am facut sa nu aiba nici un viitor.in momentul de fata chiar nu m-ar mai interesa daca m-ar insela .deci cred cu tarie ca inselatul e la moda doresc parerile voastre sincere si nu imi spuneti ca nu ati insela niciodata ca nu pot crede asa ceva
...sincer eu nu cred ca este o moda,asta cu inselatul.este pacat ca traiesti langa un astfel de om.sincer,intotdeauna le-am admirat pe femeile care pot trece peste infidelitatile sotului.eu una n-as putea.nu vreau sa judec,departe de mine gandul asta.am o fetita de 14 ani pe care o ador...este viata mea,dar as pleca cu ea ,nu mi-ar trebui un astfel de sot....daca tu poti sa traiesti asa ce sa-ti spun ...nush.dar iti doresc tot binele din lume.
jessu
Postat pe 22 Februarie 2010 18:56
barbatul tau e un nesimtzit, zau asa !! mai stai cu el??? trebuie sa stai linistita doar e la moda sa inseli
kudika083036
Postat pe 22 Februarie 2010 19:00
parerea mea,este ca ai gresit profund cand ai hotarat sa ramai alaturi de un astfel de om.A ucis tot ce-a fost mai frumos si mai curat intre voi.Ce-a mai ramas ? Si merita sa-l mai tii alaturi ? Tu decizi cata valoare si cata demnitate trebuie sa ai in viata.Nimeni nu - ti va da asa ceva,oricat de mult te-ar iubi.Inselatul e la moda intre indivizi ca persoana despre care ai vorbit. Dar fii sigura,sunt oameni adevarati,care stiu sa iubeasca din pasiune,o viata intreaga.Aceia nu inseala sin cauza ca nu e frumos sa faci asa ceva sau pentru ca nu ar vrea sa te rameasca.N-o fac din convingere,din dorinta de-a iubi vesnic pe cel de langa ei.Pentru asta,trebuie sa ai calitati reale,sa fii capabil sa iubesti astfel,sa stii sa descoperi in partenerul tau acea magie care te va tine legat de el mereu.Crezi ca partenerul tau a reusit sa descopere in tine valoarea si calitatile pe care le ai ? Nimic nu e mai rau decat o relatie moarta,in care nu mai simti ca poti iubi sau, sa fii iubit.Dar nu toata lumea trebuie sa aiba astfel de pretentii.Unii se multumesc si cu o viata irosita,despre care nici nu situ ce sa-ti raspunda,daca ii intrebi.
kudika127600
Postat pe 22 Februarie 2010 19:29
inselatul este o moda......este cea mai mare mizerie.Daca chiar nu iti mai pasa nu este cazul sa il mai tii linga tine.Incearca sa/ti acorzi libertate si speranta unei alte relatii pentru ca meriti!
kudika093476
Postat pe 22 Februarie 2010 19:36
De la: miss_darine, la data 2010-02-22 16:46:43
De la: kudika110674, la data 2010-02-19 17:52:04pai cum spuneam am dreptate nu poate spune nimeni ca nu a inselat sau ca nu o va face vreodata trebuie sa stii doar cum sa treci peste si sa vezi ca ai viata in fata

iotete inca una care crede ca detine adevarul absolut!!! eu as fi curioasa sa-mi spui cum iti vezi viata cand copii vor zbura de acasa si vei ramane numai tu si adulterinul




.....bravoooo..... adevarata intrebare......si inca ceva....cum poti sta cu el la masa....cum poti dormi cu el in pat....si mai ales, mai faceti si sex????....incerc sa te inteleg dar nu pot.....ori il ierti si o luati de la capat, ori pa pa ,ura si la gara....dar sa stai din razbunare ....nu doar tu vei fi cea care va suferi....ci si copii, sa nu crezi ca sunt mici si nu si vor da seama ...poate ca nu acum ...dar mai tarziu????...ok, e pielea ta...si batul lui.... ,....fa cum crezi ca e mai bine......dar nu toti pot insela ...sau nu toti o vor face.....mai sunt si exceptii....parerea mea....numai bine
gratuit89
Postat pe 23 Februarie 2010 00:57
Ma gandesc cum te simti tu, cand iti vezi sotul in preajma unei femei straine, care arata bine? te gandesti: oare cu asta si-ar trage-o? ma intreb cat de des mai simti nevoia sa te culci cu el, cum te simti, iti vine in cap tot ce s-a intamplat? Faptul ca il disperi... sincer iti strici psihicul singura..eu una l-as pune la treaba.. adica pe ganduri...sa se simta si el cum te-ai simtit tu...sa creada ca il inseli...dar tu de fapt sa nu il inseli..pt ca iti scade demnitatea. nu degeaba se zice, daca vrei pe cineva fidel, sa te iubeasca, respecte , loial iti cumperi caine mai bine....
trebuie sa te concentrezi pe cresterea copiilor....dar sa nu il stresezo psihic nici pe el...adik ai acceptat, te-ai resemnat, stie ca esti cu ochii pe el.. va fi mai atent decat data viitoare...asta se stie....dar fa-l sa se simta vinovat si sa se " linisteasca" prin fapte si cuvinte la locul lor, cu diplomatie. :) dovedeste ca meriti. bafta. te poop :)
yadira
Postat pe 23 Februarie 2010 01:21
Duuuu-teee tare cu inselatu si cu moda ta
oana84onutza
Postat pe 23 Februarie 2010 18:10
De la: gratuit89, la data 2010-02-23 00:57:07
De la: miss_darine, la data 2010-02-22 16:46:43
De la: kudika110674, la data 2010-02-19 17:52:04pai cum spuneam am dreptate nu poate spune nimeni ca nu a inselat sau ca nu o va face vreodata trebuie sa stii doar cum sa treci peste si sa vezi ca ai viata in fata

iotete inca una care crede ca detine adevarul absolut!!! eu as fi curioasa sa-mi spui cum iti vezi viata cand copii vor zbura de acasa si vei ramane numai tu si adulterinul




.....bravoooo..... adevarata intrebare......si inca ceva....cum poti sta cu el la masa....cum poti dormi cu el in pat....si mai ales, mai faceti si sex????....incerc sa te inteleg dar nu pot.....ori il ierti si o luati de la capat, ori pa pa ,ura si la gara....dar sa stai din razbunare ....nu doar tu vei fi cea care va suferi....ci si copii, sa nu crezi ca sunt mici si nu si vor da seama ...poate ca nu acum ...dar mai tarziu????...ok, e pielea ta...si batul lui.... ,....fa cum crezi ca e mai bine......dar nu toti pot insela ...sau nu toti o vor face.....mai sunt si exceptii....parerea mea....numai bine






... cum sa se simta ? ... ca o gramada de pupeze si pompalai trecuti de 40-50 care au crezut ca familia merge cu compromisuri si vrajeli ... acum isi scot ochii pe unde apuca si joaca teatru pentru a cistiga fiecare din simpatia copiilor ...

... din aceste exemple de prostie pierd doar copii care pleaca in lume cu o ''realitate'' degenerata data de proprii parinti disperati sa isi ''traiasca viata'' individualist, cinic si egoist ...

... majoritatea regreta profund ca nu au fost mai atenti cu familia ... dar ... la vie ce la vie ... timpul merge mai departe ....


marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 18:17
De la: kudika110674, la data 2010-02-18 21:32:39sunt casatorita de 6 ani m-am casatorit cu prima mea dragoste asa frumos a fost atat de mult il iubeam ca nu vedeam nici in stanga nici in dreapta pana cand mi-am dat seama ca traiessc intr-o iluzie .socul a fost puternic cand am aflat ca sotul meu scump si darg ma insela cu o femeie de 40 de ani pe care am angajat-o de dadaca pt ca am nascut cu cezariana si nu puteam avea grija de fetita mea .deci astia doi in timp ce eu credeam ca mor nu ma putea deplasa si-o trgeau de mama focului in casa mea ca era mai fain si o tinut relatia asta vreo 2 ani .bineinteles ca sotul meu scump si drag a mai avut si pe altele intre timp doar cum sa se linisteasca desi avea acasa tot ce isi dorea.dupa ce am aflat am vrut sa divortez dar nu mi-a dat sematura .a trecut ne-am revenit acum de exemplu nu as mai divorta numai sa nu ii ofer libertatea de a umbla cum vrea el il tin langa mine pana il disper si maiales ca avem si 2 copii pt care trebuie sa lupte ca doar nu i-am facut sa nu aiba nici un viitor.in momentul de fata chiar nu m-ar mai interesa daca m-ar insela .deci cred cu tarie ca inselatul e la moda doresc parerile voastre sincere si nu imi spuneti ca nu ati insela niciodata ca nu pot crede asa ceva






... bibi ... barbatii refuza mai rar o prospatura de o zi ... si nici asta nu este o regula ...

... dar cind se incotopeneste cu lunile si anii cu o fufulina atunci e grav ... sint probleme mari ori cu ... el ... ori cu ... tine ...

... e de admirat ca ai un copil ... dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa fii atenta in jurul tau sau sa neglijezi barbatul ... una din greselile multor femei este ca uita ca sint maritate dupa ce au un copil ... sper sa nu fie si cazul tau ...



marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 18:23
Imi repugna exprimarea :(orice) e la moda .Pana si inselatul.Asta nu-mi spune decat ca degradarea si depersonalizarea s-a extins in masa printre bravii nostri romani care prefera sa adopte in continuare spiritul de turma si sa ingroase randurile incuiatilor care fac tampenii doar pentru ca e trendy.

Postat pe 24 Februarie 2010 16:07
De la: oana84onutza, la data 2010-02-23 18:10:17Duuuu-teee tare cu inselatu si cu moda ta
jessu
Postat pe 24 Februarie 2010 18:51
da e in tendinte...se poarta mai ales vara
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Februarie 2010 18:54
De la: yadira, la data 2010-02-23 01:21:05 Ma gandesc cum te simti tu, cand iti vezi sotul in preajma unei femei straine, care arata bine? te gandesti: oare cu asta si-ar trage-o? ma intreb cat de des mai simti nevoia sa te culci cu el, cum te simti, iti vine in cap tot ce s-a intamplat? Faptul ca il disperi... sincer iti strici psihicul singura..eu una l-as pune la treaba.. adica pe ganduri...sa se simta si el cum te-ai simtit tu...sa creada ca il inseli...dar tu de fapt sa nu il inseli..pt ca iti scade demnitatea. nu degeaba se zice, daca vrei pe cineva fidel, sa te iubeasca, respecte , loial iti cumperi caine mai bine....
trebuie sa te concentrezi pe cresterea copiilor....dar sa nu il stresezo psihic nici pe el...adik ai acceptat, te-ai resemnat, stie ca esti cu ochii pe el.. va fi mai atent decat data viitoare...asta se stie....dar fa-l sa se simta vinovat si sa se " linisteasca" prin fapte si cuvinte la locul lor, cu diplomatie. :) dovedeste ca meriti. bafta. te poop :)

cred ca dupa sfaturile tale, matale ai doar un caine la usa imi explici si mie cum doamne iarta-ma ii spui barbatului "sa se linisteasca"...ii arata batzul sau ziarul si el se duce cumintel la locul lui in patul conjugal?
miss_darine
Postat pe 24 Februarie 2010 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 9 De la: Dara 20 Octombrie 2009 16:14
ce sa fac? sa mai continui? 10 De la: ralukama 19 Martie 2009 21:48
eu capricorn....el fecioara 3 De la: Elyaa 29 Aprilie 2011 11:47
infidelitatea viitorului sot 38 De la: kudikaroxi 30 Iunie 2009 17:19
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10