Setari Cookie-uri

care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala?

de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...
anaxor12
Postat pe 2 August 2010 19:44
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...



toate motivele sunt adevarate!!!!
anastasia_m
Postat pe 2 August 2010 19:57
Daca un barbat inseala nu e din cauza femeii, sunt femei frumoase inselate, femei care au acordat atentie multa si iubire multa barbatului, motivele sunt strict legate de el. Un barbat te poate insela iar un altul poate sa te ADORE si sa nu te insele NICIODATA!
anutzzaa
Postat pe 2 August 2010 20:00
Exista barbati care inseala asa cum exista si femei care inseala,motivele difera de la caz la caz.
Barbie30
Postat pe 2 August 2010 20:46
pey din:
-plictiseala
-curiozitate
-pt ca asa le este felul
- razbunare
- dorinta de a incerca senzatii noi
- nu le ajunge doar o femeie=))
-si multe altele
yumy
Postat pe 2 August 2010 20:50
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...


Cred ca trebuie sa-i intrebi pe barbati , nu pe amicele lor !

Postat pe 5 August 2010 21:31
da' crezi ca recunoaste vreunu'?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 August 2010 21:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:42:28da' crezi ca recunoaste vreunu'?


Daca esti doar amica cu el ,spune tot! Je stie!
Barbie30
Postat pe 5 August 2010 21:44
De la: Barbie30, la data 2010-08-05 21:44:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:42:28da' crezi ca recunoaste vreunu'?


Daca esti doar amica cu el ,spune tot! Je stie!


cunosc unu' care nu si-a inselatr nevasta.
unu' din vreo 30. da' nu suntem prieteni
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 August 2010 21:46
De la: Barbie30, la data 2010-08-02 20:46:45Exista barbati care inseala asa cum exista si femei care inseala,motivele difera de la caz la caz.


cazul 1.motivele lui:
1.s-a ingrasat ca o vaca
2.tot timpul o doare capul si e obosita
3.ma baraie la cap sa-mi pun farfuria in chiuveta si sa-mi arunc ciorapii in cosul de rufe
4.nu ma mai lasa sa ies si eu la o bere cu amicii
5.mai nou ma obliga sa platesc eu facturile ca ea e prea obosita
6. cica mai nou detesta sexu' oral

cazul 2. motivele ei:
1. zici ca e gravid in luna a 9a
2.tot timpul are cate un meci la tv si se transpune cu totul in el
3.vrea sa fie servit tot timpul ca un rege
4.numai vrea sa iesim impreuna la un film sau un mic shopping in mall
5.nici intretinerea nu vrea s-o plateasca, ca cica nu merge liftu' si el nu poate sa urce 10 etaje
6.toata noaptea se uita la filme xxx si dupa aia intra in baie si numai iese
miss_darine
Postat pe 5 August 2010 21:46

rea-o!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 August 2010 21:47
Darineee...da gunoiul cine-l duce?????
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 21:49
De la: anastasia_m, la data 2010-08-05 21:49:01Darineee...da gunoiul cine-l duce?????

motanu'
miss_darine
Postat pe 5 August 2010 21:50
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:47:41
rea-o!!

io?...neah...realista
miss_darine
Postat pe 5 August 2010 21:50
Barbie30
Postat pe 5 August 2010 21:50
De la: anaxor12, la data 2010-08-02 19:44:34de mult timp incerc sa inteleg care sunt motivele pt care barbatii inseala..si nici pana acum n am inteles...eu n am fost inselata..sau cel putin n am aflat.. in prezent am o relatie de aproape 2ani..si in afara de o discutie cu o tipa din alt oras pe care am vazut o pe messengerul prietenului..n am aflat nimic..
Deci pana la urma..poate sa mi spuna si mie cnva de ce naiba inseala barbatii?asta ca sa stiu si eu ce sa nu fac..sau ce sa fac...ca sa nu trec prin asa ceva...
am prietene care s au purtat foarte frum cu prietenii lor si au fost inselate si chiar si invers..adik s au purtat urat si s a sfarsit la fel..eu nu my stiu ce sa my cred...


simplu...pt ca se plictiseste sa faca sex cu aceeasi femeie..pt ca nu traieste pe o insula pustie cu sotia lui unica femeie...pt ca-l atrage noutatea si misterul altor femei...pt ca testosteronul nu-i da pace

impacati-va cu ideea: atat barbatii cat si femeile inseala, cam fix din aceleasi motive si asta-i de cand lumea. Mai mult chiar, cireasa de pe tort e ca in unele tari e legalizata poligamia sau chiar casatoria intre persoane de acelasi sex...asa ca relax...se poate si mai rau
kudika1059
Postat pe 6 August 2010 14:36
numai ciorba, ciorba?! , mai baga si el de-o friptura
bombonik_babardik
Postat pe 6 August 2010 14:39
motive ...
pai ar fi :- curiozitatea,
- tendinta de a avea ceva 'nou'
-plictiseala
-nu se mai simte atras de sotie/ iubita/ etc
kudika20_03
Postat pe 6 August 2010 14:46
prin natura lor barbatii sunt niste vanatori..
le place sa alerge dupa prada,o adulmeca,o prind,o savureaza si ...resturile le lasa...
trebuie sa fim noi cu un pas inaintea lor..
noi suntem mai inteligente si mai descurcarete
kudika296287
Postat pe 6 August 2010 18:53
ms tuturor pt informatii!
anaxor12
Postat pe 6 August 2010 22:15
De la: miss_darine, la data 2010-08-05 21:46:45
De la: Barbie30, la data 2010-08-02 20:46:45Exista barbati care inseala asa cum exista si femei care inseala,motivele difera de la caz la caz.


cazul 1.motivele lui:
1.s-a ingrasat ca o vaca
2.tot timpul o doare capul si e obosita
3.ma baraie la cap sa-mi pun farfuria in chiuveta si sa-mi arunc ciorapii in cosul de rufe
4.nu ma mai lasa sa ies si eu la o bere cu amicii
5.mai nou ma obliga sa platesc eu facturile ca ea e prea obosita
6. cica mai nou detesta sexu' oral

cazul 2. motivele ei:
1. zici ca e gravid in luna a 9a
2.tot timpul are cate un meci la tv si se transpune cu totul in el
3.vrea sa fie servit tot timpul ca un rege
4.numai vrea sa iesim impreuna la un film sau un mic shopping in mall
5.nici intretinerea nu vrea s-o plateasca, ca cica nu merge liftu' si el nu poate sa urce 10 etaje
6.toata noaptea se uita la filme xxx si dupa aia intra in baie si numai iese

vai darine..ma uimesti...
da' ce analize ai facut tu
dragon_fly88
Postat pe 6 August 2010 22:18
din toate timpurile barbatii au inselat . problema este ca acum nu mai au doar simple aventuri , ei fac relatii . si astea pe perioade destul de lungi.
cum sa te placa daca:
1.tu nu iti poti permite(asta e bugetul) sa iti cumperi lucruri noi tot timpul.( ai copii de care el nu-si mai aminteste decat atunci cand ii vede( face to face )
2.tu faci mancare -mirosi a mancare-pe cand ea nu
3.tu nu poti vorbi cu el la tel.pentru ca e ocupat-are treaba tot timpul.
4.cu ea nu se cearta - cu tine da
5.ea nu-i calca , nu-i gateste , e tot timpul aranjata.- pe cand tu faci si treaba lui in casa
6. ei tot timpul se distreaza.-de tine a uitat.
discutie intre doi soti:
-tu pe mine nu mai dus de doi ani nicaieri,spuse ea.
-cum nu ,n-am fost la penny saptamana trecuta sa luam de mancare?
ALEXA70
Postat pe 6 August 2010 22:36
Adevaratele motive pentru care barbatii inseala (ca si femeile dealtfel) sunt :au cu cine si se pare ca au cu ce.
AnotherWay
Postat pe 7 August 2010 01:32
Dupa parerea mea barbastii inseala pentru palmares, pentru a se putea lauda in fata amicilor(atunci cand sant tineri). Mai apoi se casatoresc si pentru ca intervine rutina sau nasterea unui copil din cauza caruia trec pe locul doi cauta iubire in alta parte.O fac si pentru a-si demonstra virilitatea si pentru a cunoaste noi senzatii.Si de ce sa nu recunoastem o fac pentru ca unele dintre sotii se limiteaza in a le oferi diversitati. Femeile inseala si ele deopotriva.Motivele lor sint putin diferite.Unele o fac pur si simplu altele o fac pentru ca se simt admirate si ravnite.Care-i masculul care sa nu observe un decolteu prea adinc sau o fusta cam prea scurta?Nu inseamna acum ca, toate femeile si toti barbatii inseala.Imi place sa cred ca mai sant si exceptii.
blanch
Postat pe 7 August 2010 05:58
BARBATII INSALA PENTRUCA SUNT NISTE BOII IAR FEMEILE INSALA....PENTRU CA SUNT VACI....
kudika151469
Postat pe 7 August 2010 06:29
SI DIN SIMPLU MOTIV...PLICTISEALA
kudika151469
Postat pe 7 August 2010 06:31
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:46:11
De la: Barbie30, la data 2010-08-05 21:44:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:42:28da' crezi ca recunoaste vreunu'?


Daca esti doar amica cu el ,spune tot! Je stie!


cunosc unu' care nu si-a inselatr nevasta.
unu' din vreo 30. da' nu suntem prieteni


Si eu cunosc unul care nu vrea sa insele, cu toate ca m-am dat sistematic si puternic la el
Poti sa ne spui ceva despre asta Geo?
cristinarudi
Postat pe 7 August 2010 08:04
prima oara e din curiozitate.apoi ca ti-a placut altcineva.apoi pentru ca de ce nu...alta data pentru ca ea a tras de mine.au fost motive multe,dar in primul rand PENTRU CA E ALTCEVA DECAT ACASA.cate din femeile de acasa fac sex oral?cate din femeile casatorite accepta sexul anal?spune-mi daca dupa doi ani de cand sunteti impreuna mai faceti sex altfeldecat in pozitia in care v-ati obisnuit.de cele mai multe ori deci clasica pozitie a misionarului.si sa vezi cat de adevarata e expresia "ca inainte dar mai rar".nu pot azi am o migrena.,sunt obosita,m-au frecat aia la servici...si multe altele.si atunci,cealalta zambeste,mai da si ochii peste cap si iti mai da de inteles ca sexul oral e visul ei,ca sexul anal este fantezia ei de mica,iti spune ca stie si un sex shop cu muilte jucarii pe care cea de lg tine nici nu vrea sa il vada si gata cu fidelitatea din cuplu.voi de ce ne inselati?eu nu am gasit niciodata adevaratul raspuns.eu stiu doar ca am prins momentul ala in care ceva era putred acasa si am reusit sa patrund in castelul de altfel foarte bine inchis.
au fost dati cand veneam din alta parte si abia asteptam sa imi iubesc sotia.nu stiu de ce dar dupa ma simteam mai bine cu ea.
kudika195644
Postat pe 7 August 2010 08:46
Foarte frumos raspuns...si foarte real!!!
kudika135845
Postat pe 7 August 2010 10:52
De la: kudika195644, la data 2010-08-07 08:46:05prima oara e din curiozitate.apoi ca ti-a placut altcineva.apoi pentru ca de ce nu...alta data pentru ca ea a tras de mine.au fost motive multe,dar in primul rand PENTRU CA E ALTCEVA DECAT ACASA.cate din femeile de acasa fac sex oral?cate din femeile casatorite accepta sexul anal?spune-mi daca dupa doi ani de cand sunteti impreuna mai faceti sex altfeldecat in pozitia in care v-ati obisnuit.de cele mai multe ori deci clasica pozitie a misionarului.si sa vezi cat de adevarata e expresia "ca inainte dar mai rar".nu pot azi am o migrena.,sunt obosita,m-au frecat aia la servici...si multe altele.si atunci,cealalta zambeste,mai da si ochii peste cap si iti mai da de inteles ca sexul oral e visul ei,ca sexul anal este fantezia ei de mica,iti spune ca stie si un sex shop cu muilte jucarii pe care cea de lg tine nici nu vrea sa il vada si gata cu fidelitatea din cuplu.voi de ce ne inselati?eu nu am gasit niciodata adevaratul raspuns.eu stiu doar ca am prins momentul ala in care ceva era putred acasa si am reusit sa patrund in castelul de altfel foarte bine inchis.
au fost dati cand veneam din alta parte si abia asteptam sa imi iubesc sotia.nu stiu de ce dar dupa ma simteam mai bine cu ea.





bravo!!! dar cum s-ar simti sotia aceea,care face si sex oral,ii implineste si toate fanteziile sotului,nu e prea obosita pt sex si il iubeste la nebunie?iti spun eu,jalnic!
barbatii mereu gasesc scuze pt a insela...la fel si femeile.gandeste-te numai la faptul ca nu ti-ar placea sa sti ca sotia ta te inseala..barbatilor le place sa insele,dar nu concep nici in ruptul capului ca sotia sa-i intoarca aceasta treaba...mai ganditi-va odata inainte sa inselati.
Chocolatzyk
Postat pe 7 August 2010 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anxietate 2 De la: kudika_12257 7 August 2012 12:13
depistare BTS 3 De la: rodi2s 8 Decembrie 2012 13:28
Un sfat, O parere, O opinie ceva... Se paote? 34 De la: Barbie30_ 4 Decembrie 2010 11:01
monik 78 De la: Arutzu28 29 Octombrie 2011 17:57
relatii 3 De la: deeabur 22 Martie 2009 20:41