Setari Cookie-uri

Cum raspundeti avansurilor nedorite ?

Buna fetelor!..eu sunt noua pe acest forum si nu am gasit un topic cu acest subiect.As vrea sa schimbam impresii, pareri , chiar situatii concrete cu care ne confruntam.Pe mine chiar ma deranjeaza cand o persoana pe care o cunosc si stie ca sunt intr-o relatie imi face avansuri , chiar subtile-mi se pare ridicol. Concret un amic casatorit cu 2 copii a inceput mai in gluma mai in serios sa imi faca tot felul de propuneri subtile, poate ,poate....M-am facut ca am luat totul ca pe o gluma si am schimbat subiectul dar mi se pare jenant.Sunt curioasa cum reactionati mai ales atunci cand totul e subtil,dar plin de intels, ca daca e pe fata il pun imediat la punct ...am mai auzit de cazuri cand seful face asta, profesorul, prietenul iubitului tau,un barbat de dublul varstei tale ,etc..si care sunt destul de insistenti..cum reactionati fetelor?

Postat pe 13 Februarie 2010 00:17
mai indiferent ca mi'as spune sa nu pe fata cuvinte cu sau fara subinteles eu i'as da peste nas. mie imi place sa pun cartile pe fata, nu prea ma incanta sa ma dau dupa pe dejte
Shhh
Postat pe 13 Februarie 2010 00:25
Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 11:17
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!

da` ce-are glumitzele??
tzuc,Misyyy
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 11:37
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!
yumy
Postat pe 13 Februarie 2010 11:52
De la: yumalai, la data 2010-02-13 11:52:58
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!


yumilici da` totusi ce-are glumitzele?
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 11:55
Pun pariu ca toate care vor posta vor spune :
-nu raspund avansurilor
-stiu sa-i pun la punct
cristinxxx
Postat pe 13 Februarie 2010 13:53
De la: cristinxxx, la data 2010-02-13 13:53:42Pun pariu ca toate care vor posta vor spune :
-nu raspund avansurilor
-stiu sa-i pun la punct


daca avansurile nu-s dorite ...logic ca asta o sa raspunda majoritatea
freakbabe
Postat pe 13 Februarie 2010 15:02
De la: mitura, la data 2010-02-13 11:37:17
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!

da` ce-are glumitzele??
tzuc,Misyyy

D-ne fere' n-am nimic cu ele!
pup dulce mitule
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 15:11
De la: cristinxxx, la data 2010-02-13 13:53:42Pun pariu ca toate care vor posta vor spune :
-nu raspund avansurilor
-stiu sa-i pun la punct

pai, daca sunt nedorite?
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 15:13
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 15:11:58
De la: mitura, la data 2010-02-13 11:37:17
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!

da` ce-are glumitzele??
tzuc,Misyyy

D-ne fere' n-am nimic cu ele!
pup dulce mitule

a diagnostic flirtez (filtrez prin el) si el nimic
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 15:46
De la: mitura, la data 2010-02-13 15:46:39
a diagnostic flirtez (filtrez prin el) si el nimic

adica la tine se pune problema invers?
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 15:50
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 15:50:33
De la: mitura, la data 2010-02-13 15:46:39
a diagnostic flirtez (filtrez prin el) si el nimic

adica la tine se pune problema invers?


ma consoleaza ideea ca mai am o sansa la restanta
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 15:53
De la: mitura, la data 2010-02-13 15:53:51ma consoleaza ideea ca mai am o sansa la restanta

fa rost de ID-ul lui, numai astepta pina la restanta
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 15:55
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 15:55:41
De la: mitura, la data 2010-02-13 15:53:51ma consoleaza ideea ca mai am o sansa la restanta

fa rost de ID-ul lui, numai astepta pina la restanta

da` nu cred ca omu` foloseste vvvu`
ma duc sa mai filtrez
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 16:02
cristinxxx
Postat pe 13 Februarie 2010 16:03
E misto sa te joci cu ei. Ii faci pe fraieri sa creada ca le merge si apoi... faci in asa fel incat sa rasufle treaba la sotie/iubita. Mi se pare foarte distractiv. Am intalnit insa si cazuri in care devin agresivi daca le respingi avansurile... pt astia am tratament separat, se face numai fara martori.
darksukkubus69
Postat pe 16 Februarie 2010 02:01
De la: , la data 2010-02-13 00:17:34Buna fetelor!..eu sunt noua pe acest forum si nu am gasit un topic cu acest subiect.As vrea sa schimbam impresii, pareri , chiar situatii concrete cu care ne confruntam.Pe mine chiar ma deranjeaza cand o persoana pe care o cunosc si stie ca sunt intr-o relatie imi face avansuri , chiar subtile-mi se pare ridicol. Concret un amic casatorit cu 2 copii a inceput mai in gluma mai in serios sa imi faca tot felul de propuneri subtile, poate ,poate....M-am facut ca am luat totul ca pe o gluma si am schimbat subiectul dar mi se pare jenant.Sunt curioasa cum reactionati mai ales atunci cand totul e subtil,dar plin de intels, ca daca e pe fata il pun imediat la punct ...am mai auzit de cazuri cand seful face asta, profesorul, prietenul iubitului tau,un barbat de dublul varstei tale ,etc..si care sunt destul de insistenti..cum reactionati fetelor?

depinde de persoana aia...si in ce fel face avansurile....daca le face finut, ii raspund si eu tot finut.daca e groby....il si bat
mkdisk
Postat pe 23 Februarie 2010 16:11
si mai ales, ma enerveaza cand cineva insista....dupa ce a fost refuzat o data.ma scoate din rabdari si las deoparte toate fineturile.
mkdisk
Postat pe 23 Februarie 2010 16:15
eu pe amicul ala de care vorbea initiatoarea topic-ului l-as ignora total dupa aia....nici nu stiu daca i-as mai raspunde la salut.....nu ai de ce sa te simti jenata sau sa iti fie rusine, fiindca el a gresit, nu tu.
mkdisk
Postat pe 23 Februarie 2010 16:20
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!


Te intereseazã ca vaci de muls,bancomate ambulante ºi proprietari de autoturisme.De ce nu postezi complet?Of, femeie bãtrânã ºi leneºã...
misoginu
Postat pe 23 Februarie 2010 16:21
De la: mkdisk, la data 2010-02-23 16:11:06
De la: , la data 2010-02-13 00:17:34Buna fetelor!..eu sunt noua pe acest forum si nu am gasit un topic cu acest subiect.As vrea sa schimbam impresii, pareri , chiar situatii concrete cu care ne confruntam.Pe mine chiar ma deranjeaza cand o persoana pe care o cunosc si stie ca sunt intr-o relatie imi face avansuri , chiar subtile-mi se pare ridicol. Concret un amic casatorit cu 2 copii a inceput mai in gluma mai in serios sa imi faca tot felul de propuneri subtile, poate ,poate....M-am facut ca am luat totul ca pe o gluma si am schimbat subiectul dar mi se pare jenant.Sunt curioasa cum reactionati mai ales atunci cand totul e subtil,dar plin de intels, ca daca e pe fata il pun imediat la punct ...am mai auzit de cazuri cand seful face asta, profesorul, prietenul iubitului tau,un barbat de dublul varstei tale ,etc..si care sunt destul de insistenti..cum reactionati fetelor?

depinde de persoana aia...si in ce fel face avansurile....daca le face finut, ii raspund si eu tot finut.daca e groby....il si bat


dacã e groby te îmbraci în mistress, îl ºi baþi ºi apoi inversaþi rolurile.M-am sãturat dracu sã vã completez postãrile gratis,în curând vã taxez!
misoginu
Postat pe 23 Februarie 2010 16:25
pe fatza...cum s/ar zice...direct si la obiect...fara a jicni..dar destul de clar si sincer...ca sa fiu inteleasa corespunzator
andreea_n_x
Postat pe 25 Februarie 2010 01:04
iau pers respectiva la misto.. si daca nici asa nu isi da seama ii spun verde-n fata ca sare calu.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 25 Februarie 2010 04:40
Asta cu luatul la misto e faina..:)) chiar mi s-a intamplat , dar pe de alta parte am fost refuzat si in moduri care m-au facut sa apreciez persoana respectiva.
Problema cu luatul la misto e cu dus si intors. Daca procedezi asa cu cei pe care nu-i placi, s-ar putea ca cei pe care ii doresti sa se gandeasca de doua ori inainte de a te aborda.
Iradiatu_
Postat pe 25 Februarie 2010 09:15
De la: , la data 2010-02-13 00:17:34Buna fetelor!..eu sunt noua pe acest forum si nu am gasit un topic cu acest subiect.As vrea sa schimbam impresii, pareri , chiar situatii concrete cu care ne confruntam.Pe mine chiar ma deranjeaza cand o persoana pe care o cunosc si stie ca sunt intr-o relatie imi face avansuri , chiar subtile-mi se pare ridicol. Concret un amic casatorit cu 2 copii a inceput mai in gluma mai in serios sa imi faca tot felul de propuneri subtile, poate ,poate....M-am facut ca am luat totul ca pe o gluma si am schimbat subiectul dar mi se pare jenant.Sunt curioasa cum reactionati mai ales atunci cand totul e subtil,dar plin de intels, ca daca e pe fata il pun imediat la punct ...am mai auzit de cazuri cand seful face asta, profesorul, prietenul iubitului tau,un barbat de dublul varstei tale ,etc..si care sunt destul de insistenti..cum reactionati fetelor?


tu nu esti aia pe care nu o mai doreste amantul..de pe celalalt topic?
Iradiatu_
Postat pe 25 Februarie 2010 09:21
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:25
De la: misoginu, la data 2010-02-23 16:21:58
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 11:17:23Da, mi s-a intamplat si nu este indicat sa raspunzi prin glumite, pt ca multi au senzatia ca ii inviti la joaca! Eu pur si simplu le spun verde in fata ca nu ma intereseaza ca barbati si mi-a reusit de fiecare data!


Te intereseazã ca vaci de muls,bancomate ambulante ºi proprietari de autoturisme.De ce nu postezi complet?Of, femeie bãtrânã ºi leneºã...

ai uitat de dintii de lana si se spune HB
miss_darine
Postat pe 25 Februarie 2010 09:33
De la: Iradiatu_, la data 2010-02-25 09:21:13
De la: , la data 2010-02-13 00:17:34Buna fetelor!..eu sunt noua pe acest forum si nu am gasit un topic cu acest subiect.As vrea sa schimbam impresii, pareri , chiar situatii concrete cu care ne confruntam.Pe mine chiar ma deranjeaza cand o persoana pe care o cunosc si stie ca sunt intr-o relatie imi face avansuri , chiar subtile-mi se pare ridicol. Concret un amic casatorit cu 2 copii a inceput mai in gluma mai in serios sa imi faca tot felul de propuneri subtile, poate ,poate....M-am facut ca am luat totul ca pe o gluma si am schimbat subiectul dar mi se pare jenant.Sunt curioasa cum reactionati mai ales atunci cand totul e subtil,dar plin de intels, ca daca e pe fata il pun imediat la punct ...am mai auzit de cazuri cand seful face asta, profesorul, prietenul iubitului tau,un barbat de dublul varstei tale ,etc..si care sunt destul de insistenti..cum reactionati fetelor?


tu nu esti aia pe care nu o mai doreste amantul..de pe celalalt topic?

...se prea poate sa fie aceeasi persoana care a scris despre 2 treburi chiar opuse...dar asta nu inseamna ca nici una din probleme nu poate fi adevarata....poate vorbi si in numele altcuiva...prezentand problema casi cum i/ar apartine...chiar daca nu ii apartine cu adevarat.....sunt multe situatii pe lumea asta care conduc la o astfel de abordare...si cred ca noi nu intram pe forum ca sa ne blocam la o astfel de problema.....adica eu nu iau neaparat apararea unei astfel de persoane care se face purtatoarea de cuvant a altor persoane...pentru ca eu nu prea fac asha de obicei...dar nu vad nici o neregula flagranta in asta
andreea_n_x
Postat pe 25 Februarie 2010 09:41
adica o chestie de genul asta se face de obicei in scopul protejarii identitatii cuiva...
andreea_n_x
Postat pe 25 Februarie 2010 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire 10 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 18:31
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 8 De la: kudika_1002866 7 Septembrie 2016 19:13
"Flacara pasiunii" 18 De la: geo_geo822000 12 Iunie 2009 15:27
Minciuna sau pur si simplu prostie? 124 De la: nicota 1 Aprilie 2010 11:13
Maturitatea barbatilor... 251 De la: lizzy74 29 Iunie 2009 08:49