Setari Cookie-uri

De ce unuii barbati dau bir cu fugitii cand vine vorba sa le pui piciorul in prag?

Buna fetele.De parca nu as sti raspunsul...te lasa ca nu te-a iubit indeajuns...dar vreau parerea si un sfat de la voi.Acum 6 luni in urma am cunoscut la munca un tip si ne-am indragostit in prima secunda.La inceput am refuzat sa ies pt ca era cu 5 ani mai mic ca mine, insa tatal lui ma indragea si venea tot timpul pe la birou si ma incuraja ca nu e nimic rau in asta.Nu imi arat varsta si sunt f ingrijita, dar totisi pe ID scrie 29!Tipul e irlandez si am avut cea mai frumoasa relatie posibila-restaurante, plimbari,iesiri, vorbe de dragoste, mesaje peste mesaje,toata ziulica la telefon, alintata peste masura cu cadouri...in ultimele saptamani a tot inceput sa iasa cu baietii si sa m-a lasat weekendurile astea acasa.Sambata dimineata la 5 a batut la usa mea ca sa imi zica ca ii este dor de mine si ca nu a venit pt sex.Desi era beat l-am primit sa doarma, insa cand s-a trezit i-am explicat si nu sunt happy ca ma neglijeaza si prefer sa fiu singura decat tratata in felul asta...Luni dimineata ne facusem planurile pt Valentines day iar seara dupa ceva discutii mai serioase mi-a zis ca toti prietenii ii zic ca e prea tanar sa se implice in ceva serios si mai bine ne despartim!Am fost de acord cu el si am evitat cearta...acum sunt 4 zile de tacere intre noi, tacere care ma omoara.Ati mai spera sa luati relatia de la capat?Eu sincer mi-am pierdut curajul...in alte 6 luni ma poate lasa iar...

Postat pe 13 Februarie 2010 11:48
....iar u din ce ai povestit unde ai pus piciorul in prag?
freakbabe
Postat pe 13 Februarie 2010 15:09
De la: freakbabe, la data 2010-02-13 15:09:08....iar u din ce ai povestit unde ai pus piciorul in prag?


eeeeee...i-a facut avansuri unu` insurat
mitura
Postat pe 13 Februarie 2010 15:49
De la: , la data 2010-02-13 11:48:27Buna fetele.De parca nu as sti raspunsul...te lasa ca nu te-a iubit indeajuns...dar vreau parerea si un sfat de la voi.Acum 6 luni in urma am cunoscut la munca un tip si ne-am indragostit in prima secunda.La inceput am refuzat sa ies pt ca era cu 5 ani mai mic ca mine, insa tatal lui ma indragea si venea tot timpul pe la birou si ma incuraja ca nu e nimic rau in asta.Nu imi arat varsta si sunt f ingrijita, dar totisi pe ID scrie 29!Tipul e irlandez si am avut cea mai frumoasa relatie posibila-restaurante, plimbari,iesiri, vorbe de dragoste, mesaje peste mesaje,toata ziulica la telefon, alintata peste masura cu cadouri...in ultimele saptamani a tot inceput sa iasa cu baietii si sa m-a lasat weekendurile astea acasa.Sambata dimineata la 5 a batut la usa mea ca sa imi zica ca ii este dor de mine si ca nu a venit pt sex.Desi era beat l-am primit sa doarma, insa cand s-a trezit i-am explicat si nu sunt happy ca ma neglijeaza si prefer sa fiu singura decat tratata in felul asta...Luni dimineata ne facusem planurile pt Valentines day iar seara dupa ceva discutii mai serioase mi-a zis ca toti prietenii ii zic ca e prea tanar sa se implice in ceva serios si mai bine ne despartim!Am fost de acord cu el si am evitat cearta...acum sunt 4 zile de tacere intre noi, tacere care ma omoara.Ati mai spera sa luati relatia de la capat?Eu sincer mi-am pierdut curajul...in alte 6 luni ma poate lasa iar...


Din câte citesc în post-ul tãu îmi dau seama cã ai avut un prieten tandu,atent ºi sensibil.Nu trebuia sã-l primeºti sã doarmã la tine, erai nemachiatã la ora 5 dim,fapt ce þi-a arãtat vârsta.Sã-þi fie ruºine þi-ai dezamãgit mama care a crezut în voi.
misoginu
Postat pe 13 Februarie 2010 23:46
pentru ca de aia sunt barbati...ca sa nu le puna femeile picioru in prag!...se pare ca parerea prietenilor atarna mai greu decat ceea ce cereai tu de la el...e normal ca o femeie sa vrea toata atentia unui barbat...dar poate normal e si invers! tu ai spus ca ai fost alintata peste masura cu cadouri!..dar ce ai facut tu pentru el...peste masura..asa fel incat sa se simta si el la fel de bine in pielea lui de barbat...precum te/ai simtit tu in a ta de femeie??...ca asta nu prea ne/ai povestit....exceptand bineinteles momentul venirii de la 5 dimineata beat...sa zicem ca pentru faptul ca l/ai primit...a fost un gest...dar restul???
andreea_n_x
Postat pe 14 Februarie 2010 03:24
Gagico, ai avut o relatie cu un putzoi, nu cu un barbat... pt un BARBAT nu conteaza parerea prietenilor sau a parintilor. Inteleg ca ai avut totusi parte de multa distractie cu putzoiul... nu era mai bine daca il foloseai numai pt distractie si atat? Ca oricum mai mult de atat, se pare ca nu a putut...
darksukkubus69
Postat pe 16 Februarie 2010 02:07
s-a plictisit
si de asemenea a realizat ca nu are ce lega pe termen lung cu o femeie mai mare ca el
imi pare rau
cauta un tip de varsta apropiata
Fahnell
Postat pe 16 Februarie 2010 10:26
Da, multumesc..ai dreptate.Nu e matur indeajuns.Nici nu ma asteptam sa-mi fie atat de usor.Acum se comporta ca un copil...desi ma cauta din nou si face o drama din faptul ca nu vreau sa ma intorc inapoi, m-am hotarat sa imi vad de viata mea si sa nu imi mai pierd vremea...sper sa intalnesc un barbat matur care sa-mi ofere o relatie stabila...si apropo rautacioaselor care au scris mai sus!Simplu, am vrut si parerea altora,iar raspunsurile cu specific "romanesc", de "catze", demonstreaza ca o sa mai dureze vreo suta-doua de ani pana cand unele din "romance" o sa invete sa intereactioneze cu oamenii..pentru ca asa au vazut in jurul lor( familii, cerc de prieteni) sa se adreseze cu vorbe urate si insulte.
kudika015246
Postat pe 16 Februarie 2010 10:31
Hello e genial ca nu trebuie sa imi fac cont si sa va vorbesc! sa aveti o zi minunata si sa va iubiti si sotul..si iubitul..si vecinul si vecina si copilul!!
kudika110604
Postat pe 16 Februarie 2010 10:34
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:25
Cauta ti pe cineva sa te merite, eventual mai matur, cu pustanii n-ai ce face
oana84onutza
Postat pe 26 Februarie 2010 17:24
Sau asteapta l sa mai creasca si in minte...si in varsta
oana84onutza
Postat pe 26 Februarie 2010 17:25
Astia sunt irlandezii mama. Am avut si eu un iubit irlandez. Niste betivi retardati. Zicea ca ma iubeste, mi-a facut si o scena cu plans in care mi-a declarat ca este mort de frica sa nu ma piarda si dupa vreo doua luni aflu ca si-o tragea online cu tailandeze, mexicance... ma rog ce se gasea. Incerc sa inteleg ca e distanta intre noi, ca are omul necesitati... dupa o alta luna aflu ca a venit in Romanica mai devreme si a fost cu una prin Brasov... dupa asta alta, mai batrana (Felicia) il duce la Magura Buzaului, la o manastire in Bucegi... la pestera... ce mai plimbare nenica nu gluma. Dupa care vine la mine si alt teatru ieftin... ca nu stie ce a fost cu el ca nu concepe sa ne despartim, ca a fost un idiot si asa mai departe. Zic ok, poate ai nevoie de o pauza sa te gandesti! N-ai sa vezi. Nu si nu ca el nu vrea asa ceva. Si evident nu trece luna si imi trimite o poza din Predeal cu pretentia ca e facuta in Irlanda. I-am zis ca nu m-a facut mama idioata si n-am mai vazut stergare romanesti in terasele din Irlanda. In realitate el fusese in Romanica din nou sa se vada cu Gabi in Predeal! Alta! Deci, sfatul meu iubita, e sa scapi de retardat (majoritatea sunt facuti la betie acolo - au o gramada cu sindrom down), si sa-ti vezi binisor de viata ta. Si irlandezii, ca si italienii stiu ca romancele sunt cam easy-going si cam disperate de criza din tara asa ca le ametesc cu vorbe dulci, le-o trag si pleaca frumusel in tara lor unde se simt bine si neingraditi de relatii serioase. Asta e experienta mea de anul trecut. Iti urez bafta oricum! P.S. Nu te culca pe urechea aia cu barbatul matur. N-am vazut barbat sa treaca (mental vorbind) de 16 ani. Asta de care vorbesc are 47 asa ca varsta nu e o conditie a maturitatii.
Blink
Postat pe 27 Februarie 2010 00:38
hmmm
poate cate putin din ce zice fiecare!
Poate ai impins tu lucurile cerand ceva mai mult decat poate, si ca maj barbatior care aud de logodna si casatorie s-a gandit ca mai e timp, si e prea tanar si tot asa.
Si eu am fost cu cineva aproape 2 ani si la un moment dat ne-am despartit sub pretextul unei "pauze" initial, tot cand lucrurile ajunsesera la o discutie mai serioasa despre viitor.
de atunci au trecut 2 ani, inca mai sper sa vina, el se simte bine, isi traieste viata, e liber. Poate e imatur ca nu vrea sa isi asume responsabilitatea, sau sa fie barbat si sa puna el piciorul inprag, dar pe de alta parte poate e mai bine..daca el nu simte...asta e. Decat sa ne despratim dupa ceva vreme, sau sa fie frustrat langa mine ca nu e liber sau e cum vrea el...si sa ne facem zile amare unul altuia...mai bine asa.

Ideea e a pe barbati tot ce insemna intr-o relatie "discutie serioasa" sau "planuri de viitor" ii sperie..si au nevoie de timp sa se adune, sa cantareasca...si tot asa...
Din pacate am castigat egalitatea cu ei in societate, insa am pierdut atitudinea "de barbat" a multora.


Daca simti ca merita..da-i sanse si timp. NU-l presa. Simte-te bine in pielea ta, bucura-te de viata ta.Daca e sa vina.o sa vina inapoi.
Autumn_mood
Postat pe 27 Februarie 2010 16:30
Lupta ptr. fericirea ta.Nu te lasa intimidata de ce spun altii.Dute la el cautal cerei explicatii.Da prietenii pot strica mult o relatie.Dar ce conteaza virsta, daca voi va iubiti mult?
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 16:36
hmm, nu cred ca varsta conteaza prea mult in nicio relatie( atata timp cat nu are varsta bunicului;) ) insa, multi barbati, orice varsta ar avea tot nu stiu ce vor...asa ca asteapta o femeie sa ii indrume, probabil nu ai fost destul de ferma in relatia cu el...ca sa-i dai si lui siguranta aceea de care are nevoie, cate despre ce sperante sa mai ai...hmm, greu de spus,insa timpul le rezolva pe toate...mult succes, si eu raman la orba mea"toul in viata se intampla cu un motiv" poate e mai bine asa, cine stie ce tip te asteapta pe tine :-"
dydy88
Postat pe 5 Martie 2010 00:11
Merci de sfat.Eu locuiesc in Irlanda si nu am foamea in gat ha ha
kudika015246
Postat pe 5 Martie 2010 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ma sfatuiti sa fac? 15 De la: Kathara 5 Mai 2009 23:17
De ce mint barbatii/baietii? 28 De la: printesa_sissy 18 Septembrie 2011 01:04
Buna 3 De la: kudika119944 2 Mai 2010 14:29
La mine e problema? 10 De la: steffy91 31 Iulie 2011 13:08
probleme cu sexul... 119 De la: sQmPiK_dUlCik 10 Octombrie 2011 12:57