Setari Cookie-uri

Am nevoie de ceva sfaturi dak va rog..

Buna, am 20 de ani, iar prietenul meu 23, suntem impreuna de aproape un an si ne iubim mult desi la inceput eu nu m.am comportat ca o adevarata iubita, acum ne intelegem bine insa problema noastra e ca el sta la vreo 400km de mine iar in ultima vreme ne vedem rar din cauza facultatii si a distantei...
Ne.am dori sa ne mutam impreuna, aici la mine in oras, insa sunt sigura k parintii mei nu ar accepta asta :( pt ei considera k trebuie sa ma casatoresc inainte de a ma muta cu el, insa noi nu vrem sa ne casatorim inca.
CE credeti k ar fi cel mai bine sa facem in situatia asta sau cum sa.i conving pe parintii mei k dak nu as mai sta in casa cu ei nu ar fi nici o tragedie?
V.asi fi recunoscatoare daca mi.ati oferi niste idei :D
didina90
Postat pe 16 Februarie 2010 20:22
De la: kudika102231, la data 2010-02-16 20:22:27Buna, am 20 de ani, iar prietenul meu 23, suntem impreuna de aproape un an si ne iubim mult desi la inceput eu nu m.am comportat ca o adevarata iubita, acum ne intelegem bine insa problema noastra e ca el sta la vreo 400km de mine iar in ultima vreme ne vedem rar din cauza facultatii si a distantei...
Ne.am dori sa ne mutam impreuna, aici la mine in oras, insa sunt sigura k parintii mei nu ar accepta asta :( pt ei considera k trebuie sa ma casatoresc inainte de a ma muta cu el, insa noi nu vrem sa ne casatorim inca.
CE credeti k ar fi cel mai bine sa facem in situatia asta sau cum sa.i conving pe parintii mei k dak nu as mai sta in casa cu ei nu ar fi nici o tragedie?
V.asi fi recunoscatoare daca mi.ati oferi niste idei :D





... sa ii convingi, ca CE ? ... ca e buna putina curvasarie pina te mariti ? ... ... nu pot sa inteleg, cind ai suportul parintilor tot vrei sa mergi prin aratura ... nu e mai bine sa le spuneti clar ce vreti ? ... chiar asa, PINA LA URMA CE VRETI DE LA RELATIA VOASTRA ? ...
marco918
Postat pe 16 Februarie 2010 20:29
da voi aveti cu ce va intretine? sau stati cu chirie da pe banii parintilor
Shhh
Postat pe 16 Februarie 2010 20:30
da, avem cu ce ne intretine , nu si idei de a convinge k vrem sa fim tot timpul impreuna :)
didina90
Postat pe 16 Februarie 2010 21:07
dupa o relatie de un an, la varsta ta pe mine ma apuca plictiseala si tu vrei deja sa te muti/mariti. te cam grabesti, parintii au dreptate sa mai asteptati macar pana va terminati facultatea.
Shhh
Postat pe 16 Februarie 2010 21:45
da te cam grabesti sa te mariti,dar sa inteleg ca adopti ideea asta doar ca parintii tai sa te lase cu el pt ca ei sunt incuitati la minte si nu vor sa te lase cu el daca nu te mariti...ca sa ii convingi trebuie el mai degraba sa ii convinga sa le dovedeasca ca te iubeste si o sa ai be grija de tn pana atunci ia-ti gandul ca parintii tai vor fii de acord sa te muti cu el
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 08:15
Cu casatoria e mai bine sa mai astepti.Sa va terminati studiile si pe urma.Daca va iubiti asa mult si vreti sa fiti inpreuna, si parintii nu vor, mutati-va impreuna, dar in alta parte.
kudika098645
Postat pe 17 Februarie 2010 08:22
De la: marco918, la data 2010-02-16 20:29:44
De la: kudika102231, la data 2010-02-16 20:22:27Buna, am 20 de ani, iar prietenul meu 23, suntem impreuna de aproape un an si ne iubim mult desi la inceput eu nu m.am comportat ca o adevarata iubita, acum ne intelegem bine insa problema noastra e ca el sta la vreo 400km de mine iar in ultima vreme ne vedem rar din cauza facultatii si a distantei...
Ne.am dori sa ne mutam impreuna, aici la mine in oras, insa sunt sigura k parintii mei nu ar accepta asta :( pt ei considera k trebuie sa ma casatoresc inainte de a ma muta cu el, insa noi nu vrem sa ne casatorim inca.
CE credeti k ar fi cel mai bine sa facem in situatia asta sau cum sa.i conving pe parintii mei k dak nu as mai sta in casa cu ei nu ar fi nici o tragedie?
V.asi fi recunoscatoare daca mi.ati oferi niste idei :D





... sa ii convingi, ca CE ? ... ca e buna putina curvasarie pina te mariti ? ... ... nu pot sa inteleg, cind ai suportul parintilor tot vrei sa mergi prin aratura ... nu e mai bine sa le spuneti clar ce vreti ? ... chiar asa, PINA LA URMA CE VRETI DE LA RELATIA VOASTRA ? ...

e la moda
iacinta
Postat pe 17 Februarie 2010 08:44
Stiu, distanta e asasinul oricarei relatii...

CUM sa ii convingi pe parinti sa te lase sa stai cu el, nu am... Tot ce poti face e sa ii pui in fata faptului implinit.
Inchriati casa si spune-le ca a venit vremea sa te muti. Pe alte meleaguri asa se face.

Personal si eu cred ca e prea devreme, dar daca asta vreti voi, eu va doresc sa va iasa bine.
Dor_a
Postat pe 17 Februarie 2010 10:30
Ms mult d raspun si d incurajare :P
didina90
Postat pe 17 Februarie 2010 14:57
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:26
daca va iubiti, si e dorinta amandurora...treaba voastra,si multa bafta!!!!!!! eu una, nici acu nu ma grabesc la asa ceva, ca si avantaj, ar fi ca daca va mutati impreuna, poti sa-l cunosti mai bine pe cel de langa tine, sa vezi daca il "suporti" 24 din 24 h si tot asa....
dydy88
Postat pe 5 Martie 2010 00:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie cu cineva ai tanar cu 7 ani 127 De la: Deep 27 Iulie 2010 10:19
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
cum facem un barbat fericit si ce conteaza cu adevarat pt el? 238 De la: claudio2 2 Mai 2009 21:26
cel mai târziu... niciodatã 8 De la: yomarissaly 2 Septembrie 2010 21:08
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20