Setari Cookie-uri

prietena mea flirt cu iubitul meu

:)) Una peste ochi, si ii trece.
Vorbeste de fata cu amandoi.
IoanaIbra
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:09
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-27 16:16:49A observat si iubitul meu ce incearca ea sa faca si am stat de vb cu el despre asta..interesant e k am mai iesit in aceeasi formula si de cate ori se dadea ea desteapta prietenul meu ii taia creanga..dak se mai dadea in spectacol ne tinea p noi de vorba sa vada si ea k n-o baga nimeni in seama. oricum fata nu se potoleste iar noi nu mai iesim asa des cu ei. Va multumesc pt sfaturi




Frumoasa atitudinea prietenului tau,felicitarii.
F bine ca s-a despartit prietenul vostru de ea.
cami_goanga10
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:09
eu cred ca nu ti-a fost niciodata prietena,altfel nu s-ar fi dat in spectacol...
e bine ca a-ti renuntat la prietenia cu ea...
MYRYFYK
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:15
:) Observ ca e un topic mai vechi,insa mi-a atras atentia acest subiect. Nu obisnuiesc sa-mi relatez viata personala ,insa cazul meu e foarte complicat si ma framanta anumite lucruri si am nevoie de cat mai multe sfaturi care sa ma ajute sa trec peste aceasta mare dilema.
Sunt intr-o proaspata relatie oarecum, avem aproape un an impreuna , iar faptul ca stam impreuna de cateva luni ne leaga si mai mult. Ne iubim,cel putin asa vreau sa cred. Am o prietena care imi e colega de apartament. Intotdeauna a cautat atentie si a fost in centrul atentiei, ceea ce nu ma deranja pana acum, cand deja pare sa se de-a in spectacol. Prietenul meu este un baiat finut, este prietenos si sociabil cu toata lumea, leaga usor prietenii mai ales cu fetele (ceea ce nu mi parea ceva absurd). Ceea ce ma macina profund, e faptul ca am impresia ca a inceput sa-i acorde mai multa atentie ei decat mie,ei sunt colegi de munca, au si cate ceva in comun ceea ce face treaba mult mai usoara mereu au ceva de povestit , iar eu am inceput sa ma simt ignorata.
Pe langa asta, ea doarme cu noi doi cuplu in acelasi pat deoarece nu are unde sa doarma din cauza celeilalte colege de apartament care a suferit un accident de masina si e imobilizata la pat.
Ok, acum cea mai interesanta parte e ca eu muncesc,si lucrez si de noapte . Initial discutasem cu prietenyl meu despre toata povestea ce ma deranjeaza, o lua in gluma ma saruta si imi spunea ca ma iubeste doar pe mine. am vb si i-am spus ca sunt de acord cu prietenia lor,insa nu si cu faptul ca ei sa doarma in acelasi pat in lipsa mea, ceea ce mi se pare normal. Am vrut sa discut si cu ea insa am asteptat sa vina propunerea din partea ei ,dar m-am inselat, e prima seara cand lipsesc de acasa , am vb cu prietenul meu si mi-a spus ca s-a pus in pat ea si ca doarme deja. In fine, am incredere in el insa cand ea este in preajma lui nu prea mai am.
Alta bomba: ea are iubit de app 2 ani,urmeaza sa plece impreuna in Anglia. Ea are impresia ca cu aceasta plecare, "se va lega la cap", si a inceput sa-si faca de cap pe ultima suta de metri,si-a inselat iubitul deja cu doi . Pe mine ma sperie gandul ca al meu sa nu cada prada tentatiei, mai ales stiind ca se poate ... Eu am avut incredere in ea pana acum,insa faptul ca -i da apa la moara prietenului meu de cate ori are ocazia si ca il provoaca ,ma dispera! Repet am discutat cu el despre temerile mele,el ma asigura ca nu-i genul asta de persoana. Nu vreau sa discut si cu ea sa o fac sa se simta prost si sa par eu paranoica. eu mi-am spus sa astept sa vad ce va urma ,daca se va intampla ceva. Cel mai enervant lucru e faptul ca am discutat cu el despre ea si despre ceea ce face ,inseland pe toata lumea iar el mi-a raspuns ca si-ar dori sa fie prinsa , ca sa nu mai plece nicaieri si sa stea cu noi forever! Nu pot continua asa cu toata dilema asta ! ! !
lav88
Postat pe 5 Februarie 2011 05:44
@ Lav..ultima fraza din povestioara ta ma determina sa-ti scriu urmatoarele: " incepe sa-ti "construiesti" un zid de protectie in jurul inimioarei tale, presimt ca vei suferi o tradare dubla". Daca ai putea sa te muti singura, poate vei mai putea salva ceva.
mimi_ca29
Postat pe 5 Februarie 2011 07:08
De la: lav88, la data 2011-02-05 05:44:27... ei sa doarma in acelasi pat in lipsa mea, ceea ce mi se pare normal...


nu stiu ce relatie iti doresti, insa daca iubitul tau vrea sa doarma in pat cu o tipa pe care tu nu o agreezi, nu e normal
apoi, nu e normal nici sa stai dupa el cu batul ca sa nu greseasca, dragoste cu sila nu merge, de fapt merge insa aia nu e dragoste ci doar o iluzie
cel mai bine stai de vorba cu baratatu, si spunei ca nu ti se pare normal ca ei sa doarma impreuna si nu iti doresti lucrul asta... iar daca te iubeste, va avea compasiune pentru tine si te va intelege de ce nu-ti doresti lucrul asta
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 07:59
De la: battleofwits, la data 2011-02-05 07:59:45
De la: lav88, la data 2011-02-05 05:44:27... ei sa doarma in acelasi pat in lipsa mea, ceea ce mi se pare normal...


nu stiu ce relatie iti doresti, insa daca iubitul tau vrea sa doarma in pat cu o tipa pe care tu nu o agreezi, nu e normal
apoi, nu e normal nici sa stai dupa el cu batul ca sa nu greseasca, dragoste cu sila nu merge, de fapt merge insa aia nu e dragoste ci doar o iluzie
cel mai bine stai de vorba cu baratatu, si spunei ca nu ti se pare normal ca ei sa doarma impreuna si nu iti doresti lucrul asta... iar daca te iubeste, va avea compasiune pentru tine si te va intelege de ce nu-ti doresti lucrul asta



Hmmm... somnoros si cam serios in dimineata asta Nu ti-ai baut cocktailul????
mimi_ca29
Postat pe 5 Februarie 2011 08:06
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-05 08:06:25
Hmmm... somnoros si cam serios in dimineata asta Nu ti-ai baut cocktailul????


sa stii ca desi m-am sculat de la 6 ...m-am dat uc greu jos din pat

battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 08:09
De la: battleofwits, la data 2011-02-05 08:09:06
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-05 08:06:25
Hmmm... somnoros si cam serios in dimineata asta Nu ti-ai baut cocktailul????


sa stii ca desi m-am sculat de la 6 ...m-am dat uc greu jos din pat




Nu-mi zi ca ai lenevit singurel in pat
mimi_ca29
Postat pe 5 Februarie 2011 08:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-05 08:12:35
Nu-mi zi ca ai lenevit singurel in pat

"singurel"
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 08:43
De la: battleofwits, la data 2011-02-05 08:43:13
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-05 08:12:35
Nu-mi zi ca ai lenevit singurel in pat

"singurel"


Si nu ti-a dat batai de cap ala..micu?
mimi_ca29
Postat pe 5 Februarie 2011 08:52
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-05 08:52:40
Si nu ti-a dat batai de cap ala..micu?

sa stii
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 09:21
Buna Mimi! Crede-ma ca inceerc tot posibilul sa "contruiesc zid de protectie " ; am disscutat cu iubitul meu ,l-a inceput glumea, imi spunea ca ma iubeste si incerca sa ma convinga ca eu ma insel in privinta acestui fapt. El se scuza pe motiv ca nu putea sa -i spuna fetei sa doarma in alta parte deoarece si ea plateste chirie. Dupa care in ziua urmatoare in care am lucrat iar de noapte , a dormit p jos ca sa ma multumasca,dar iti dai seama ca mie tot nu-mi conveneea deoareece se aflau in aceeasi camera ,iar daca e sa se intample ceva ...tot se va intampla.
Am purtat cu el o discutie serioasa am ajuns sa ne certam, a ajuns sa-mi reproseze ca il enervez si ca se va supara pe mine daca mai continui asa, pe motiv ca nu am incredere in el.
S-a schimbat ceva ulterior,dupa cearta noastra mi se pare ca au inceput sa se cam evite,ea doarme din nou in camera ei,colega cu accidentul si-a revenit. Mi se paree ciudat pt ca el susstine ca nu au discutat nimic despre acestea, iar eu nici nu am pus problema sa disscut cu ea pt ca imi era teama ca se va intelege altceva.
Desi situatia s-a mai schimbat, mi se pare ca e o oarecare bariera intre toti trei. am discutat cu el si seara trecuta despre ceea ce ma deranjeaza faptul ca mi se pare uneori rece mai indiferent si mi-a reprosat faptul ca nimic nu ma multumeste ca el face ttot posibilul sa ne fiebine, ca se simte aiurea in preajma ei ca e reticent fata de ea. Mi-a spus ca lui i se pare ca relatia decurge normal, ca e totul ok, atunci eu i-am propus sa fie mai mult decat ok ca sa multumim pe toata lumea,mi se pare corect.

lav88
Postat pe 23 Februarie 2011 09:27
Acea fata este prietena mea, fosta colega d facultate, nu am dovezi concretee ca sa acuz pe cineva de asta situatia este atat de dificila. Acum situatia s-a mai schimbat,ea s-a mutat inapoi in camera ei, el este oarecum mai atent la ceea ce face. Acum ar trebui sa las in urma totul si sa ma bucur ca am revenit oarecum la normal,dar tot ma framanta situatia pt ca nu stiu si poate nu voi stii vreodata ce a fost sau nu intre ei, doar o pasiune sau mai mult de atat sau tot ce s-a intamplat a fost inconstient ??
Oricum,din martie ea se va muta, va pleca in Anglia.:)
lav88
Postat pe 23 Februarie 2011 09:41
De la: lav88, la data 2011-02-23 09:41:40Acea fata este prietena mea, fosta colega d facultate, nu am dovezi concretee ca sa acuz pe cineva de asta situatia este atat de dificila. Acum situatia s-a mai schimbat,ea s-a mutat inapoi in camera ei, el este oarecum mai atent la ceea ce face. Acum ar trebui sa las in urma totul si sa ma bucur ca am revenit oarecum la normal,dar tot ma framanta situatia pt ca nu stiu si poate nu voi stii vreodata ce a fost sau nu intre ei, doar o pasiune sau mai mult de atat sau tot ce s-a intamplat a fost inconstient ??
Oricum,din martie ea se va muta, va pleca in Anglia.:)


Mie, oricum povestea mi se pare "cusuta cu ata alba". Nu-l stresa, nu-l mai interoga, dar fii cu ochii in patru pe viitor. E bine sa-ti dai seama din timp ce fel de persoana e prietenul tau, sa nu pierzi timp pretios. Cand stai "la gramada", e imposibil sa ai parte de liniste, dar bine ca pleaca prietena( in sfarsit). Iti doresc toate cele bune!
mimi_ca29
Postat pe 23 Februarie 2011 09:51
De la: lav88, la data 2011-02-23 09:41:40Acea fata este prietena mea, fosta colega d facultate, nu am dovezi concretee ca sa acuz pe cineva de asta situatia este atat de dificila. Acum situatia s-a mai schimbat,ea s-a mutat inapoi in camera ei, el este oarecum mai atent la ceea ce face. Acum ar trebui sa las in urma totul si sa ma bucur ca am revenit oarecum la normal,dar tot ma framanta situatia pt ca nu stiu si poate nu voi stii vreodata ce a fost sau nu intre ei, doar o pasiune sau mai mult de atat sau tot ce s-a intamplat a fost inconstient ??
Oricum,din martie ea se va muta, va pleca in Anglia.:)
...Mimi te-a sfatuit destul de bine,dar eu iti zic nici un barbat nu este inconstient si din moment ce ai observat ca s-au declansat unele reactii dupa discutia cu prietenul tau fi sigura ca ceva este la mijloc...altfel nu-i sarea tandara asa de repede Baiatului si colega nu umbla ca pe sarma...
Sibel_16
Postat pe 23 Februarie 2011 11:54
Acele reactii nu mi se par ok,din moment ce el imi spune ca nu a vorbit nimic cu ea. Eu cand i-am spus ce observ din urma discutiei noastre, ca s-au cam schimbat lucrurile mi-a reprosat ca eu am fost rece si indiferenta cu ea,de aceea se comporta asa cu mine, iar cat despre el spunea ca acum dupa cate a auzit e normal sa se poarte diferit fata de ea si il inteleg, dar i-am spus ca nu vreau sa strice raletia de prietenie doar pt ca eu nu am incredere, dar sa fie mai atent pe viitor. Chiar nu stiu cum sa ma comport,poate gresesc gandindu-ma astfel, paote totusi intuitia asta ma induce in eroare.
Programul de munca pe care il am nu-mi permite sa observ, sa stau cu ochii in patru, iar colega mea si-a revenitt a inceput munca si ea lucreaza ca si mine acelasi program, mai ales ca mai mergee cand si cand la iubitul ei. Deci ei raman singuri...
Mentionez ca el de ceva timp cand lucrez de noapte sta treaz toata noaptea,pe motiv ca nu poate dormi fara mine. Azi cand am ajuns acasa el spala rufele, credeam ca af matinal si s-a trezit devreme insa iar nu a dormit deloc, pe mine si toata situatia asta ma depaseste, deoarece de fiecare data inainte sa ajung acasa de la munca ma suna sa vada ce fac.
Poate incep deja sa exagerez, dar pur si simplu nu reusesc sa scap de aceasta problema. Ma gandeam sa vorbesc cu ea, ca intre fete despre el si comportamentul lui fara sa-mi spun adevarata problema, ca sa vad daca au discutat ceva si ea ce parere are. OARE asa aflu ceva ?!
lav88
Postat pe 23 Februarie 2011 23:21
De la: lav88, la data 2011-02-23 23:21:08 Acele reactii nu mi se par ok,din moment ce el imi spune ca nu a vorbit nimic cu ea. Eu cand i-am spus ce observ din urma discutiei noastre, ca s-au cam schimbat lucrurile mi-a reprosat ca eu am fost rece si indiferenta cu ea,de aceea se comporta asa cu mine, iar cat despre el spunea ca acum dupa cate a auzit e normal sa se poarte diferit fata de ea si il inteleg, dar i-am spus ca nu vreau sa strice raletia de prietenie doar pt ca eu nu am incredere, dar sa fie mai atent pe viitor. Chiar nu stiu cum sa ma comport,poate gresesc gandindu-ma astfel, paote totusi intuitia asta ma induce in eroare.
Programul de munca pe care il am nu-mi permite sa observ, sa stau cu ochii in patru, iar colega mea si-a revenitt a inceput munca si ea lucreaza ca si mine acelasi program, mai ales ca mai mergee cand si cand la iubitul ei. Deci ei raman singuri...
Mentionez ca el de ceva timp cand lucrez de noapte sta treaz toata noaptea,pe motiv ca nu poate dormi fara mine. Azi cand am ajuns acasa el spala rufele, credeam ca af matinal si s-a trezit devreme insa iar nu a dormit deloc, pe mine si toata situatia asta ma depaseste, deoarece de fiecare data inainte sa ajung acasa de la munca ma suna sa vada ce fac.
Poate incep deja sa exagerez, dar pur si simplu nu reusesc sa scap de aceasta problema. Ma gandeam sa vorbesc cu ea, ca intre fete despre el si comportamentul lui fara sa-mi spun adevarata problema, ca sa vad daca au discutat ceva si ea ce parere are. OARE asa aflu ceva ?!




Parerea mea desi nu este o veste buna pentru tine , cred ca esti un "pic" inselata , in primul rand o prietena adevarata nu accepta sa doarma in pat singura cu iubitul prietenei ei, este un pic cam deplasat.... eu spun usor , usor sa iti vezi de viata ta si sa cauti un barbat adevarat .... prietenul meu nu ar accepta niciodata asta , o relatie este in doi nu in 3 ... a ca au ramas prietenii la noi o noapte si prietena mea a dormit cu noi in pat ca nu aveam destule paturi in casa este altceva dar nu in fiecare noapte ... o sa fii dezamagita de amandoi si daca vorbesti cu ea despre asta nu o sa recunoasca niciodata stai linistita ... fereste-te de oameni de genul asta clar nu poti avea incredere in ei .. si mai ales ca te suna inainte sa vii acasa , sunt niste semne de intrebare ..... un barbat care iubeste cu adevarat doreste in fiecare nopate sa stea numai cu iubita lui sa o stranga in brate sa isi povestesca tot felul de chestii sa aiba intimitatea lor ... el se pare ca nu doreste asta :(
Cryna2011
Postat pe 24 Februarie 2011 12:20
Nu vreau sa accept ideea asta cu inselatul, intr-adevar sunt anumite semne de intrebare legat de ceea ce se intampla, dar totusi nu as risca relatia pentru ca eu am indoieli cel putin pana nu stiu ceva concret.
Noi doi ne-am cam certat seara trecuta, pentru ca m-a sunat si a evitat sa-mi spuna ca se uita la un film cu ea.Pe mine nu ma deranjeaza acest lucru ci faptul ca m-a mintit mi-a spus ca este in camera intrebandu-l dc nu e pe net mi-a spus ca d fapt se uita la film, cand l-am intrebat la ce a ezitat dupa care mi-a spus ca se uita la Friend's cu ea,in camera.
M-am suparat pe el apoi reprosuri,peste reprosuri, i-am inchis telefonul. Eu eram la munca, el iesise de la munca si imi spusese c va trece pe la mine dupa care sa ma anunte ca de fapt nu mai trece pe la mine ca e obosit am inteles asta, dar dc ma minte?? Cand i-am reprosat faptul ca minte, mi-a spus ca a ascuns asta fata de mine ca sa nu ma supar ca" prefera" sa se uite la film decat sa vina la mine. Ca nu stie cum sa maki comporte cu mine sa ma multumeasca.
Azi dimineata cand am ajuns de la munca, ea mi -a spus asa pot sa intreb ceva in calitate de prietena si fosta colega? Ca dc ma comport asa cu el,dc il verific, dc nu am incredere in el?
Cand am auizt toate astea mi-a cam sarit mustarul,dar am incercat sa ma calmez...i-am spus ca am toate motivele pentru care fac toate astea si ca nu vreau sa discut cu ea despre ac situatie. Ea m-a provocat ,si am inceput sa discut cu ea, i-am spus tot ce ma deranjeaza .
Ea a raspuns calm si imi spunea ca ei nu i s-a parut nimic iesit din comun ca sunt doar buni prieteni,iar faptul ca a dormit cu el in pat , mi-a spus ca nu avea unde sa doarma si nu credea ca o sa ma deranjeze faptul ca va dormi cu el, cunoscand-o pe ea ca prietena. I-am spus ca mi s-a parut ca se cam da in spectacol in fata lui, a deranjat-o si incerca sa-si justifice comportamentul. Imi spunea ca de acum incolo ca sa evitam problemele il va evita . Stiam ca aici o sa se ajunga. i-am spus ca nu vreau sa se evite doar sa fie atenti la ceea ce fac. Acum astept rezultatele de pe urma discutiei purtate atat cu el cat si cu ea. Oricum daca e sa fi fost ceva maimult tot voi afla eu odata, si am sa ma asigur ca nu ma vor uita prea curand.

lav88
Postat pe 24 Februarie 2011 20:57
De la: lav88, la data 2011-02-24 20:57:49Nu vreau sa accept ideea asta cu inselatul, intr-adevar sunt anumite semne de intrebare legat de ceea ce se intampla, dar totusi nu as risca relatia pentru ca eu am indoieli cel putin pana nu stiu ceva concret.
Noi doi ne-am cam certat seara trecuta, pentru ca m-a sunat si a evitat sa-mi spuna ca se uita la un film cu ea.Pe mine nu ma deranjeaza acest lucru ci faptul ca m-a mintit mi-a spus ca este in camera intrebandu-l dc nu e pe net mi-a spus ca d fapt se uita la film, cand l-am intrebat la ce a ezitat dupa care mi-a spus ca se uita la Friend's cu ea,in camera.
M-am suparat pe el apoi reprosuri,peste reprosuri, i-am inchis telefonul. Eu eram la munca, el iesise de la munca si imi spusese c va trece pe la mine dupa care sa ma anunte ca de fapt nu mai trece pe la mine ca e obosit am inteles asta, dar dc ma minte?? Cand i-am reprosat faptul ca minte, mi-a spus ca a ascuns asta fata de mine ca sa nu ma supar ca" prefera" sa se uite la film decat sa vina la mine. Ca nu stie cum sa maki comporte cu mine sa ma multumeasca.
Azi dimineata cand am ajuns de la munca, ea mi -a spus asa pot sa intreb ceva in calitate de prietena si fosta colega? Ca dc ma comport asa cu el,dc il verific, dc nu am incredere in el?
Cand am auizt toate astea mi-a cam sarit mustarul,dar am incercat sa ma calmez...i-am spus ca am toate motivele pentru care fac toate astea si ca nu vreau sa discut cu ea despre ac situatie. Ea m-a provocat ,si am inceput sa discut cu ea, i-am spus tot ce ma deranjeaza .
Ea a raspuns calm si imi spunea ca ei nu i s-a parut nimic iesit din comun ca sunt doar buni prieteni,iar faptul ca a dormit cu el in pat , mi-a spus ca nu avea unde sa doarma si nu credea ca o sa ma deranjeze faptul ca va dormi cu el, cunoscand-o pe ea ca prietena. I-am spus ca mi s-a parut ca se cam da in spectacol in fata lui, a deranjat-o si incerca sa-si justifice comportamentul. Imi spunea ca de acum incolo ca sa evitam problemele il va evita . Stiam ca aici o sa se ajunga. i-am spus ca nu vreau sa se evite doar sa fie atenti la ceea ce fac. Acum astept rezultatele de pe urma discutiei purtate atat cu el cat si cu ea. Oricum daca e sa fi fost ceva maimult tot voi afla eu odata, si am sa ma asigur ca nu ma vor uita prea curand.




Eu cred ca te complici prea mult si nu se merita acum tu faci cum crezi dar nimic din ce ai povestit nu este ceva normal ...succes si sper sa nu suferi din cauza lor
Cryna2011
Postat pe 24 Februarie 2011 23:16
De la: lav88, la data 2011-02-24 20:57:49Nu vreau sa accept ideea asta cu inselatul,


Ai auzit desigur de expresia "o insala cu ea de mana". Oamenii ca tine, care gandesc si actioneaza precum faci tu, se numesc naivi.
Daca eu as insela, exact ca prietena ta m-as comporta. As tipa mai tare ca tine si te-as acuza ca nu ai incredere in mine sau in el. Daca as fi un el, exact ca prietenul tau as proceda. Ti-as spune ca mi-e frica sa nu te superi ca nu vin sa te iau de la job, doar pentru a-ti abate gandul de la alt motiv de suparare si a te face sa te simti vinovata pentru orice gand urat ai avea impotriva mea.
Esti foarte tanara si cu siguranta nu ai mai trecut prin asa ceva. Sper din tot sufletul sa nu fie cazul acum INSA mi-e teama ca esti naiva. Cand vei afla ca te-au inselat va fi mult prea tarziu. Poate ea va fi deja plecata, poate voi doi oricum nu veti mai fi impreuna. Si, probabil, o vei afla de la el.

Nu exista situatii cand un barbat doarme si locuieste cu o femeie care ridica coada tot timpul, sa nu se ajunga la sex. Mai ales ca nu sunteti casatoriti, nu are obligatii fata de tine, e barbat inainte de toate s.a.m.d.
Mi-e teama ca raul s-a produs deja. Chiar daca nu s-a ajuns la un act sexual explicit, niste tavaliri in pat tot au fost, fara doar si poate. E posibil sa se fi oprit la timp, e posibil s-o fi facut pana la capat si acum sa treaca prin acele momente de jena unul fata de altul, amandoi fata de tine.

Nu stiu ce ar mai fi de spus in povestea asta. La temperamentul meu, la primul semn ciudat, eu i-as fi confruntat si as fi spus clar ce ma deranjeaza si apoi Dumnezeu cu mila.

ps. Sa zicem ca nu sunt convinsa 100% de asta ci undeva cam 90%.
rashela
Postat pe 25 Februarie 2011 00:50
Intr-adevar nu am mai trecut prin asa ceva, si stiu ca sunt naiva si credula dar tot nu pot sa gandesc chiar atat de departe,pentru ca pe ea o cunosc destul de bine,intotdeauna s-a comportat ca o adevarata prietena nu am mai avut probleme cu ea,nici macar nu ne-am certat vreeodata ,ne-am inteles chiar bine. Tocmai de aceea imi vine greu sa cred asa ceva.
Eu am 23 de ani, pana la relatia mea actuala nu am mai avut relatii pur si simplu nu ma simteam pregatita pentru asa ceva, sincer imi era teama sa sufar, stiu ca una prsoteste atunci cand iubesti se mai intampla sa si ssuferi, dar eu nu vreau sa fiu printre acele femei "tradate" tocmai de aceea incerc sa ma apar cum pot.
Ieri am purtat o discutie cu ea, pentru ca m-a provocat ea nessttind toate astea, m-a rugat sa vorbesc cu ea ca intre prietene despre ceea ce a observat intre mine si iubitul meu. Atunci eu am inceput sa-i spun tot ce ma deranjeaza, i-am spus ca ma deranjeaza ca oarecum se da in spectacol in fata prietenului meu, ca a dormit cu el in pat in lipsa mea, tot ce ma deranja. daca iti vine sa crezi, ea mi-a raspuns calm la toate acestea,spunand ca ea nu a observat toate acestea , ca nu a realizat ca ma deranjeaza, bineinteles mi-a spus ca ea asa a fosst dintotdeauna ,vroia sa fie mereu in centrul atentiei, iar candd i-am spus ca stiam si nu ma deranja pana cand incepusem sa observ ca iubitul meu incepe sa ma neglijeze. Ea mi-a spus ca ea nu stia acest lucru,si intr-adevar asa este, pentru ca eu nu i-am spuss eu ma comportam normal cu toate cu doar eu stiam ce este in sufletul meu.
Mi-a spus ca a deranjat-o ca nu am vb cu ea de la inceput si ca am vb cu alti prieteni,intr-adevar poate trebuia sa o fac de la inceput si nu se ajungea aici. Ma simt prost acum fata de ea, pentru ca mi-a spus ca eu vorbind cu ceilalti inaintea ei s-a simttit exact ca o ultima panarama caruia nu-i mai ajung barbatii.
Mi-a spus ca nu stia ca o sa ma deranjeze faptul ca a dormit cu el,pentru ca ea il vede ca pe o prietena buna exact cum sun eu,si nu s-ar fi gandit ca pe mine ma deranjeaza. Apoi eu i-am spuss ca p[utea macar sa ma intrebe daca sunt de acord daca ma deranjeaza acest lucru inainte sa o faca, ca eu am intels ca nu avea unde sa doarma. Bineinteles astfel fiind pusa problema s-a simtit prost si-a cerut scuze, Stiam ca se va simti asa,tocmai de aceea am evitat sa vb cuea, incercam sa vad poate unde este adevarata problema, cu ea sau cu el?
Cat despre l, el crede ca sunt nebuneeste indragostita de el cred ca sunt geloasa ssi in continuare imi spune ca il deranjeaza atitudinea mea. Mi-a recunoscut in schimb ca intr-un timp ma cam neglijat dar asta nu inseamna ca nu ma iubeste si ca il tenteaza alte femei.
Amandoi sustin ca sunt buni prieteni si ca se inteleg foarte bine.
Acum ne-am propus sa incercam sa revenim din nou prietenii care eram inainte, sa nu se rezume prietenia asta exclusiv la ei doi.
El mi-a promis sa fie sincer cu mine, atat de sincer incat o sa ma deranjeze, astea sunt cuvintele lui.Mi-a mai spus ca nu o sa renunte la prietenia lui cu colegele de munca, doar pentru a evita situatiile de genul,i-am explicat ca nu am nimic impotriva asta si ca nu vreau sa se simta sufocat ca e liber sa aiba prietene ,i-am explicat de asemenea ca EA a picat aiurea in situatia asta ,pentru ca observam ca el e neglijent fata de mine, altfel nici nu s-ar fi pus problema.
Acum eu ma simt vinovata, ma simt prost de toata situatia asta, incerc sa imi revin si sa fac tot possibilul ca sa fie totul bine.
lav88
Postat pe 25 Februarie 2011 13:10
Lav, daca ai fi acum langa mine ti-as trage vreo 3 palme( macar la figurat, daca nu la propriu) sa te trezesti. Eu cred ca esti manipulata si punct. Ai grija..ti-e teama sa suferi din dragoste si sa fii tradata, dar in curand vei avea parte de ambele daca continui asa. Nu spune nimeni sa-l lasi dar fii isteata si cu ochii-n patru. Si ca sa-ti dau un exemplu..eu , in locul prietenei tale as fi dormit pe jos in camera colegei bolnave, nicidecum in pat cu altul. Ai grija, fetita!
mimi_ca29
Postat pe 25 Februarie 2011 13:22
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-25 13:22:00Lav, daca ai fi acum langa mine ti-as trage vreo 3 palme( macar la figurat, daca nu la propriu) sa te trezesti.

contribui si eu cu 3 bucati de palme
buna mimi
miss_darine
Postat pe 25 Februarie 2011 13:27
De la: miss_darine, la data 2011-02-25 13:27:36
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-25 13:22:00Lav, daca ai fi acum langa mine ti-as trage vreo 3 palme( macar la figurat, daca nu la propriu) sa te trezesti.

contribui si eu cu 3 bucati de palme
buna mimi


Buna Darine. Eu nu sunt agresiva...e prima oara cand ma enervez asa...Mi-e si mila de ea.
mimi_ca29
Postat pe 25 Februarie 2011 13:30
Lav am avut rabdarea sa citesc cat de cat tot...este o situatie ff dificila ...Cred ca este ingrozitor sa treci prin astlef de ganduri scene pe care cu siguranta ti le creezi de una singura in mintea ta la munca......Nu mi se pare normal sa dormiti toti in acceasi casa...el fiind si singurul baiat :|...incearca sa ti schimbi locuinta ...este f grav ceea ce ti se intampla..asta nu mai este relatie..cum poti sa suporti asa ceva???Oare am citit eu prost doarme cu prietena ta? ,Mai Lav te rog nu sta asa nu te lasa inselata ...ei cu siguranta am calcat stramb macar o singura data singur sigur...si nu ma refer la sex ..un sarut o mangaiere ceva tot s a intamplat ....Daca as fi in locul tau macar pana gasesc o solutie cu mutatul mi as pune un reporo fon ,cva de inregistrat care sa nu faca zgomot nuj orice ...as venii neanuntata ....offf vreau sa vad peste ceva timp ca ai luat masuri !Astept sa ne scrii !!!!Multa bafta !!!
Al3xutzaa
Postat pe 25 Februarie 2011 13:35
De la: lav88, la data 2011-02-05 05:44:27:) Observ ca e un topic mai vechi,insa mi-a atras atentia acest subiect. Nu obisnuiesc sa-mi relatez viata personala ,insa cazul meu e foarte complicat si ma framanta anumite lucruri si am nevoie de cat mai multe sfaturi care sa ma ajute sa trec peste aceasta mare dilema.
Sunt intr-o proaspata relatie oarecum, avem aproape un an impreuna , iar faptul ca stam impreuna de cateva luni ne leaga si mai mult. Ne iubim,cel putin asa vreau sa cred. Am o prietena care imi e colega de apartament. Intotdeauna a cautat atentie si a fost in centrul atentiei, ceea ce nu ma deranja pana acum, cand deja pare sa se de-a in spectacol. Prietenul meu este un baiat finut, este prietenos si sociabil cu toata lumea, leaga usor prietenii mai ales cu fetele (ceea ce nu mi parea ceva absurd). Ceea ce ma macina profund, e faptul ca am impresia ca a inceput sa-i acorde mai multa atentie ei decat mie,ei sunt colegi de munca, au si cate ceva in comun ceea ce face treaba mult mai usoara mereu au ceva de povestit , iar eu am inceput sa ma simt ignorata.
Pe langa asta, ea doarme cu noi doi cuplu in acelasi pat deoarece nu are unde sa doarma din cauza celeilalte colege de apartament care a suferit un accident de masina si e imobilizata la pat.
Ok, acum cea mai interesanta parte e ca eu muncesc,si lucrez si de noapte . Initial discutasem cu prietenyl meu despre toata povestea ce ma deranjeaza, o lua in gluma ma saruta si imi spunea ca ma iubeste doar pe mine. am vb si i-am spus ca sunt de acord cu prietenia lor,insa nu si cu faptul ca ei sa doarma in acelasi pat in lipsa mea, ceea ce mi se pare normal. Am vrut sa discut si cu ea insa am asteptat sa vina propunerea din partea ei ,dar m-am inselat, e prima seara cand lipsesc de acasa , am vb cu prietenul meu si mi-a spus ca s-a pus in pat ea si ca doarme deja. In fine, am incredere in el insa cand ea este in preajma lui nu prea mai am.
Alta bomba: ea are iubit de app 2 ani,urmeaza sa plece impreuna in Anglia. Ea are impresia ca cu aceasta plecare, "se va lega la cap", si a inceput sa-si faca de cap pe ultima suta de metri,si-a inselat iubitul deja cu doi . Pe mine ma sperie gandul ca al meu sa nu cada prada tentatiei, mai ales stiind ca se poate ... Eu am avut incredere in ea pana acum,insa faptul ca -i da apa la moara prietenului meu de cate ori are ocazia si ca il provoaca ,ma dispera! Repet am discutat cu el despre temerile mele,el ma asigura ca nu-i genul asta de persoana. Nu vreau sa discut si cu ea sa o fac sa se simta prost si sa par eu paranoica. eu mi-am spus sa astept sa vad ce va urma ,daca se va intampla ceva. Cel mai enervant lucru e faptul ca am discutat cu el despre ea si despre ceea ce face ,inseland pe toata lumea iar el mi-a raspuns ca si-ar dori sa fie prinsa , ca sa nu mai plece nicaieri si sa stea cu noi forever! Nu pot continua asa cu toata dilema asta ! ! !


prea subestimati barbatii. doar pentru ca una e disponibila, arata ca vrea, ba mai trebuie sa dormi si cu ea n pat cand prietena nu ti e acasa, nu trebuie sa insemne ca sigur se va ntampla ceva.
rockk
Postat pe 25 Februarie 2011 13:36
si inca ceva:nu te purta ca o isterica ca o geloasa nebuna ..fi calma toate astea ii sperie pe baieti si ii enerveaza!
Al3xutzaa
Postat pe 25 Februarie 2011 13:37
si inca ceva:nu te purta ca o isterica ca o geloasa nebuna ..fi calma toate astea ii sperie pe baieti si ii enerveaza!
Al3xutzaa
Postat pe 25 Februarie 2011 13:38
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-25 13:30:06

Buna Darine. Eu nu sunt agresiva...e prima oara cand ma enervez asa...Mi-e si mila de ea.

eu merg pe principiul...o experienta urata, reprezinta un pas inainte...pt ca a doua oara sigur va fi mai atenta in alegeri...asta sper...pt ca am observat, ca multe continua sa faca aceleasi greseli
miss_darine
Postat pe 25 Februarie 2011 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Flirt sau nu?!? 5 De la: geo_x 31 August 2009 10:08
merita de asteptat ceva??? 14 De la: kudika_pudika 6 Aprilie 2011 22:10
Melodii pentru prieteni :) 11 De la: MissMe2 10 Decembrie 2009 16:29
Prieteni sau iubiti.... 16 De la: ocsa 15 Octombrie 2009 16:10
nu inteleg! de ce? 202 De la: Micaell 1 Iunie 2011 14:00