Setari Cookie-uri

prietena mea flirt cu iubitul meu

E putin ciudat insa asa vad eu lucrurile..de ce va timp iesim mai mult in 4. Eu cu iubitul,prietena mea cu prietenul iubitului meu..ei fiind la inceput.Arata bine intr-adevar si la cum o cunosc ii place f mult sa fie in centrul atentiei...sa fie privita..dorita si vad cum se agita in fatza iubitului meu..ma km deranjeaza desi iubitul meu cu toate astea s-a purtat exemplar cu mine. C as putea face?
ramonaaa7
Postat pe 20 Februarie 2010 13:49
cu tine se comporta exemplar si cu ea??cum se comporta?? tot exemplar?
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 13:51
NU. Sincer nu ii raspunde..chiar si asa ma deranjeaza
ramonaaa7
Postat pe 20 Februarie 2010 13:53
da-i doua peste ochi ,poate isi revine !
blaa
Postat pe 20 Februarie 2010 13:55
pai de ce nu ii spui atunci, de fata de iubitul tau si al ei, sa aiba grija putin cum se comporta. da'i fata peste nas atunci cand vezi ca sare calul, nu mai fi asa cu bun simt si nu sta ca muta. eu in locul tau asa as face. nu suport sa ma ascund si s'o dau dupa visini
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 14:06
iti dai seama k dak as spune asta nu ar recunoaste..as parea eu aia exagerat de geloasa..posesiva..nebuna..yo stiu
Pt unii poate nu e asa vizibil ce face ea dar eu cunoscund-o de mik stiu ce-i poate capu' si cum gandeste. Deci e posibil sa pic eu aiurea in toata situatia asta
ramonaaa7
Postat pe 20 Februarie 2010 14:13
mm.si atunci de ce nu eviti iesirile astea in 4??
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 14:23
Pai asta o sa incerc sa fac...E km aiurea k al ei "iubit"(de 1 saptmana) e f bun prieten cu iubitul meu si atunci o sa fie putin mai greu..
ramonaaa7
Postat pe 20 Februarie 2010 14:26
pai de ce sa fie greu? eu inteleg iesirile cu prietenii dar zi de zi, mereu cand e vorba de iesire hop top altii pe capul nostru nu mi'ar conveni. un cuplu mai are nevoie si de intimitate.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 14:28
De intimitate nu ducem lipsa..iesim cu ei seara cateva ore..asta de knd s-au cuplat ei..la inceput nu prea am bagat de seama gesturile ei era ok sa zic...dar deja exagereaza. stateam si ma gandeam oare ea k femeie nu-si da seama k eu vad toate astea? chiar imi povestea de verisoara ei care facea asta cu fosul ei iubit...si k ii venea s-o stranga de gat. Cred k voi sta de vorba cu iubitul meu sa-l pun in tema pt k nu ma mai pot abtine
ramonaaa7
Postat pe 20 Februarie 2010 14:48
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 14:48:57De intimitate nu ducem lipsa..iesim cu ei seara cateva ore..asta de knd s-au cuplat ei..la inceput nu prea am bagat de seama gesturile ei era ok sa zic...dar deja exagereaza. stateam si ma gandeam oare ea k femeie nu-si da seama k eu vad toate astea? chiar imi povestea de verisoara ei care facea asta cu fosul ei iubit...si k ii venea s-o stranga de gat. Cred k voi sta de vorba cu iubitul meu sa-l pun in tema pt k nu ma mai pot abtine


iacinta
Postat pe 25 Februarie 2010 14:56
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 14:48:57De intimitate nu ducem lipsa..iesim cu ei seara cateva ore..asta de knd s-au cuplat ei..la inceput nu prea am bagat de seama gesturile ei era ok sa zic...dar deja exagereaza. stateam si ma gandeam oare ea k femeie nu-si da seama k eu vad toate astea? chiar imi povestea de verisoara ei care facea asta cu fosul ei iubit...si k ii venea s-o stranga de gat. Cred k voi sta de vorba cu iubitul meu sa-l pun in tema pt k nu ma mai pot abtine


Ai grija:prietena de langa casa niciodata nu te lasa......sa traiesti linistita !

Postat pe 26 Februarie 2010 08:31
Pune-l in tema pe iubitul tau ca ea e mai ¨¨fasneata¨, insa fa i si tu la fel, fa-i ochi dulci iubitului ei, si s-ar putea sa ii treaca fiind pusa in aceeasi situatie, eu am procedat asa intr-o situatie asemanatoare, adik am inceput eu sa ma dau pe langa al ei si s-a cumintit fata, si ca sa nu te iei de al tau degeaba dac tot nu ii raspunde, ai putea ei sa ii dai niste replici, niste apropouri si sa o lovesti unde o doare, lucrurile spuse in gluma si zeflemea dor mai tare si au mai mult efect decat dac te certi, daca te apuci si te certi cu ea ii dai satisfactia ca ii functioneaza planul si s-ar putea mai de-a naibii sa continue. Insa una ce procedeaza asa, scuze, dar nu prea iti este prietena, e mai degraba altceva, ai putea sa intrerupi orice relatie si legaturi cu ea, nu pierzi nimik, decat una care poate mai tarziu iti va sparge casa
oana84onutza
Postat pe 26 Februarie 2010 17:35
Si eu zic sa nu mai iesiti in aceasta "formula", si s-o tii mai deoparte de relatia ta, daca continua sa se comporte in acest fel
ice_flower
Postat pe 26 Februarie 2010 22:16
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 13:49:40E putin ciudat insa asa vad eu lucrurile..de ce va timp iesim mai mult in 4. Eu cu iubitul,prietena mea cu prietenul iubitului meu..ei fiind la inceput.Arata bine intr-adevar si la cum o cunosc ii place f mult sa fie in centrul atentiei...sa fie privita..dorita si vad cum se agita in fatza iubitului meu..ma km deranjeaza desi iubitul meu cu toate astea s-a purtat exemplar cu mine. C as putea face?

De ce crezi ca este este mereu centrul atentiei??? ca sa-ti fure prietenul..logic
Pisoiu3
Postat pe 27 Februarie 2010 13:04
A observat si iubitul meu ce incearca ea sa faca si am stat de vb cu el despre asta..interesant e k am mai iesit in aceeasi formula si de cate ori se dadea ea desteapta prietenul meu ii taia creanga..dak se mai dadea in spectacol ne tinea p noi de vorba sa vada si ea k n-o baga nimeni in seama. oricum fata nu se potoleste iar noi nu mai iesim asa des cu ei. Va multumesc pt sfaturi
ramonaaa7
Postat pe 27 Februarie 2010 16:16
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 13:49:40E putin ciudat insa asa vad eu lucrurile..de ce va timp iesim mai mult in 4. Eu cu iubitul,prietena mea cu prietenul iubitului meu..ei fiind la inceput.Arata bine intr-adevar si la cum o cunosc ii place f mult sa fie in centrul atentiei...sa fie privita..dorita si vad cum se agita in fatza iubitului meu..ma km deranjeaza desi iubitul meu cu toate astea s-a purtat exemplar cu mine. C as putea face?
kudika131566
Postat pe 28 Februarie 2010 18:39
ahh ce'as bate'o...
Diavolyta_
Postat pe 7 Martie 2010 22:38
Da-te si u la prietenul ei :)) sa vada cum e. Desi poate k face asta inconstient, daca zici k asa e ea din fire
Lady18Scorpio
Postat pe 8 Martie 2010 13:22
Parerea mea e ca si-a ales prietenul pentru a fi mai mereu in prezenta voastra. Daca spui ca prietenul ei este amic cu al tau, nu prietenul ei o intereseaza, ci prietenul tau. Asa ca degeaba o faci geloasa, din contra s-ar putea sa se supere prietenul tau. Elimin-o din grup, petrece mai mult timp fara ea si-ti va fi mai bine.
Asa cum spune si o vorba din batrani e perfect adevarat:"fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singura".
quantex
Postat pe 11 Martie 2010 13:33
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 13:49:40E putin ciudat insa asa vad eu lucrurile..de ce va timp iesim mai mult in 4. Eu cu iubitul,prietena mea cu prietenul iubitului meu..ei fiind la inceput.Arata bine intr-adevar si la cum o cunosc ii place f mult sa fie in centrul atentiei...sa fie privita..dorita si vad cum se agita in fatza iubitului meu..ma km deranjeaza desi iubitul meu cu toate astea s-a purtat exemplar cu mine. C as putea face?


Pai..inseamna ca esti geloasa. Spunei si ei treaba asta..
Daca toti se poarta exemplar mai putin ea.. ...pune-o in tema ca nu e "exemplara" :P
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Martie 2010 13:37
"Da-te si tu la prietenul ei"
Hai, serios, de ce Doamne iarta-ma, trebuie sa facem la fel numai cand e vorba de mizerii? Cu ce va fi ea mai buna daca va face exact ceea ce ii reproseaza celeilalte? Daca ei i se pare ca e indamisibil comporatmentul prietenei, atunci cum puteti s-o sfatuiti sa-l adopte?

Firesc este sa te debarasezi de persoanele cu care nu ai nimic in comun, care iti strica clipele frumoase, care incearca sa distruga ce tu cladesti.
Si n-ar strica nici o discutie cu celalalt baiat. Daca e un tip de calitate ii da el papucii si se rezolva treaba.
rashela
Postat pe 11 Martie 2010 14:23
dap...ia dat papucii.S-a saturat si baiatu' de figurile ei mai ales k ea a iesit cu amicul prietenului meu pt k a avut o cearta cu adevaratul ei iubit de 4 ani. se pare k s-au impakt iar in tot acest tp a fost nehotarata..ba se impaca cu fostu'..ba se certa si il suna p amicul prietenului meu...intr-un final s-a saturat si acesta.
ramonaaa7
Postat pe 11 Martie 2010 14:32
De la: ramonaaa7, la data 2010-02-20 13:49:40E putin ciudat insa asa vad eu lucrurile..de ce va timp iesim mai mult in 4. Eu cu iubitul,prietena mea cu prietenul iubitului meu..ei fiind la inceput.Arata bine intr-adevar si la cum o cunosc ii place f mult sa fie in centrul atentiei...sa fie privita..dorita si vad cum se agita in fatza iubitului meu..ma km deranjeaza desi iubitul meu cu toate astea s-a purtat exemplar cu mine. C as putea face?
important e ca ai prietena...
adrianoo33
Postat pe 12 Martie 2010 00:53
De la: ramonaaa7, la data 2010-03-11 14:32:58dap...ia dat papucii.S-a saturat si baiatu' de figurile ei mai ales k ea a iesit cu amicul prietenului meu pt k a avut o cearta cu adevaratul ei iubit de 4 ani. se pare k s-au impakt iar in tot acest tp a fost nehotarata..ba se impaca cu fostu'..ba se certa si il suna p amicul prietenului meu...intr-un final s-a saturat si acesta.


bine a facut baiatul ca s`a saturat si a rupt legatura cu ea...ai face bine sa faci si tu la fel...ca din politete si prietena mea s`a culcat cu fostul meu si pe ea o stiam de mica si cu el aveam 2 ani jumate la vremea aia .... deci sa nu te mire nimic...
eu acuma nu zic ca sa nu mai ai prietene si sa stai cu frica ca o sa`ti fure iubitul...dar ai si tu grija ... la prietenele astea...
succes in dragoste !!! pooop!
littledya
Postat pe 12 Martie 2010 02:51
De la: littledya, la data 2010-03-12 02:51:13
De la: ramonaaa7, la data 2010-03-11 14:32:58dap...ia dat papucii.S-a saturat si baiatu' de figurile ei mai ales k ea a iesit cu amicul prietenului meu pt k a avut o cearta cu adevaratul ei iubit de 4 ani. se pare k s-au impakt iar in tot acest tp a fost nehotarata..ba se impaca cu fostu'..ba se certa si il suna p amicul prietenului meu...intr-un final s-a saturat si acesta.


bine a facut baiatul ca s`a saturat si a rupt legatura cu ea...ai face bine sa faci si tu la fel...ca din politete si prietena mea s`a culcat cu fostul meu si pe ea o stiam de mica si cu el aveam 2 ani jumate la vremea aia .... deci sa nu te mire nimic...
eu acuma nu zic ca sa nu mai ai prietene si sa stai cu frica ca o sa`ti fure iubitul...dar ai si tu grija ... la prietenele astea...
succes in dragoste !!! pooop!


WTF?!
Ce oameni! Chiar e asa mica e lumea, k nu era in stare sa si gaseasca altaaltul , "din politete" ?
Vaaaaai, mi se face rau doar cand ma gandesc.

Si, on topic, tu iti cunosti mai bine prietena, si ar trebui sa vb cu ea. bine, se pare ca ea oricum a trecut printr-o perioada confuza atunci, si nu cred ca vroia sa-ti faca tie rau, sau sa-l fi vrut pe priet tau la modu serios.
Acum cum e sit ? Mai bine ?

Miss_Stardust
Postat pe 14 Martie 2010 14:56
Daca ai incredere in prietenul tau , indiferenta e cea mau buna arma
mihaib
Postat pe 14 Martie 2010 16:14
acum da e bine..nici nu am mai iesit in formula asta..am mai iesit cu ea si cu alte fete dar in 4 nu.
ramonaaa7
Postat pe 14 Martie 2010 17:09
buna ramona....vreau sa iti spun ca si eu am trecut exact prin aceeasi situatie exact cum esti si tu acum.Eu am rezolvat treburile in felul urmator:am evitat sa o mai invit in oras sau oriunde ma duceam cu prietenu meu(si al meu se purta si se poarta si acum exemplar cu mine.....avem 2ani jumate impreuna si ink e super)si ei explicai ca te deranjeaza ceea ce vezi si ca nu iti convine si dk se mai intampla risca sa piarda prietenia ta ......Dk vezi ca tot insista atunci rupe orice legatura cu ea si vb cu prietenu tau ca sa stie cum stau lucrurile si poate reuseste el sa o puna la punct(asta dk chiar tine la u).Eu una atat te pot sfatui...cam asa am procedat eu si acum sunt impreuna cu aceeasi persoana,ne iubim mai mult pe zi ce trece si nimic nu a putut interveni intre noi dar asta numai pt ca am vb cu el si a pus-o la punct Succes cu scorpia aia...
kudika116171
Postat pe 14 Martie 2010 19:44
ms mult pt sfat. eu am vb si cu prietenul meu el oricum nu-i suporta figurile si caracterul iar cu ea nu prea as vorbi despre asta pt k sigur m-ar considera absurda..ar spune k mi se pare deci scuze ar gasi ea sa iasa basma curata. am lasat-o asa mai ales k s-a impacat si ea cu fostul si nu mai iesim in 4..
ramonaaa7
Postat pe 15 Martie 2010 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste dulce-amaruie 38 De la: Black___White 16 Ianuarie 2011 21:21
Prietena mea... sau umbra mea? 15 De la: rashela 27 Februarie 2009 22:23
Il plac enorm dar e foarte timid. va rog un sfat!:. va rog!? 10 De la: kudika380044 29 Martie 2011 20:33
Prieteni? 15 De la: mkdisk 13 Noiembrie 2008 19:25
Caut....noi prieteni :) 7 De la: portulica 15 Septembrie 2013 19:21