Setari Cookie-uri

Sincer nu stiu ce sa fac!!!

Buna!
Sunt in Anglia de 6 luni si mai trebuie sa stau aici 4 luni. La 2 luni de cand sunt aici am cunoscut pe cineva, e un barbat extraordinar de care m-am indragostit cum nu cred ca am mai facut-o vreodata. Avem o relatie minunata in ciuda catorva probleme pe care el le are si anume : e in divort si are probleme de ejaculare preoce care cred eu, s-ar putea rezolva in timp (am deschis un topic pe aceasta tema cu ceva timp in urma). Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa ma gandesc sa raman aici cu el? Sa incep demersurile pentru a-mi dezvolta o noua cariera profesionala aici? Specific ca el m-a rugat sa raman insa mi-a zis in felul urmator : ''Eu te vreau aici cu mine dar nu pot sa te fortez, daca vrei sa pleci pleaca iar daca voi simti ca nu pot trai fara tine te voi gasi in tara ta. Insa Nu vreau sa te pierd!'' Se poarta foarte frumos cu mine...
CE ATI FACE IN SITUATIA MEA?
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 14:22
in situatia ta m'as gandi ce sanse am pe plan profesional in tara si ce sanse am acolo si as hotari in functie de asta, barbatii pleaca si vin... dar cariera...
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 14:25
De la: Shhh, la data 2010-02-20 14:25:17in situatia ta m'as gandi ce sanse am pe plan profesional in tara si ce sanse am acolo si as hotari in functie de asta, barbatii pleaca si vin... dar cariera...


Ei...m-am gandit. Hai sa o luam asa : raportat la preturile si salariile din tara am o cariera destul de frumoasa in tara si un salar pe masura DAR ideea e ca si aici cu studiile mele imi pot dezvolta o cariera frumusica si mai mult cred ca in timp din acest punct de vedere aici imi va fi mai bine. Ceea ce imi lipseste mie e iubirea, acum am gasit-o dar nu sunt sigura daca ea m-a gasit pe mine, daca intelegi...
Raportez totul la el pentru ca ... nu stiu... as vrea sa cred ca poate fi ceva frumos si de viitor intre noi...
I have no idea...
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 14:40
uneori e bine sa risti. daca omul asta e alaturi de tine, iti demonstreaza ca te iubeste, fie si dupa 2 luni de relatie, iti poti construi o viata acolo si pe plan material si pe plan sentimental atunci ar fi bine sa ramai cu el... sau ii poti propune sa vina cu tine in tara... desi in Romania nimic nu mai e sigur. azi te culci in patul tau, in casa ta, si maine nu mai stii daca mai ai un acoperis deasupra capului.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 14:47
De la: Shhh, la data 2010-02-20 14:47:43uneori e bine sa risti. daca omul asta e alaturi de tine, iti demonstreaza ca te iubeste, fie si dupa 2 luni de relatie, iti poti construi o viata acolo si pe plan material si pe plan sentimental atunci ar fi bine sa ramai cu el... sau ii poti propune sa vina cu tine in tara... desi in Romania nimic nu mai e sigur. azi te culci in patul tau, in casa ta, si maine nu mai stii daca mai ai un acoperis deasupra capului.


Nu as putea sa ii cer sa vina in tara, l-as ucide...stim bine ce e la noi.
Poate problema mea e ca asteptam sa fie mai insistent in a ma ruga sa raman, nu stiu ce astept sa faca... e si el cerebral si stie ca asta mi-ar schimba total viata...
Riscul e cam mare... Ce ma fac daca ma decid sa raman si dupa 1 an sa zicem se strica relatia cu el? Raman ''a nimanui'' pe aici?
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 14:55
tocmai asta iti spuneam cu barbatii care vin si pleaca dar cariera nu. daca ai acolo sanse sa te apuci de treaba, servici, cariera, zi'i cum vrei, atunci apuca'te de munca. relatia dintre voi ramane, se concretizeaza sau nu asa cum vrei tu bine, nu nu, dar macar stii ca ai un servici, deci nu ramai a nimanui. mai ai doua luni pana vii in tara deci ai timp sa vezi daca poti gasi ceva sa lucrezi in domeniul tau. iar despre el, trece printr'un divort, are o varsta, nu se mai poate comporta ca un adolescent cand aude ca ii pleaca partenera peste hotare, n'o sa se apuce de plans si implorari.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 15:00
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:00:53tocmai asta iti spuneam cu barbatii care vin si pleaca dar cariera nu. daca ai acolo sanse sa te apuci de treaba, servici, cariera, zi'i cum vrei, atunci apuca'te de munca. relatia dintre voi ramane, se concretizeaza sau nu asa cum vrei tu bine, nu nu, dar macar stii ca ai un servici, deci nu ramai a nimanui. mai ai doua luni pana vii in tara deci ai timp sa vezi daca poti gasi ceva sa lucrezi in domeniul tau. iar despre el, trece printr'un divort, are o varsta, nu se mai poate comporta ca un adolescent cand aude ca ii pleaca partenera peste hotare, n'o sa se apuce de plans si implorari.


asa e... poate nu sunt eu suficient de matura inca... mi-e totusi greu sa iau asemena decizii, parca am nevoie de certitudini tot timpul...
pot sa te intreb ce varsta ai? (daca nu sunt prea indiscreta)
eu am 26
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 15:11
25
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 15:13
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:13:2325


ai fost casatorita, cumva?
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 15:15
da, si am divortat.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 15:16
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:16:30da, si am divortat.

nu eram sigura, am vazut un comentariu de-al tau la un alt topic...
imi pare rau.... la 25 de ani casatorita si si divortata?
cum e posibil?
by the way- multumesc pentru sfaturi=pareri, concluzionez acum ca vin din pareta unei femei care stie ce spune
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 15:19
e posibil, nu e nici o tragedie insa. am invatat f multe din experienta mea.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 15:20
De la: NGH, la data 2010-02-20 15:19:19
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:16:30da, si am divortat.

nu eram sigura, am vazut un comentariu de-al tau la un alt topic...
imi pare rau.... la 25 de ani casatorita si si divortata?
cum e posibil?
by the way- multumesc pentru sfaturi=pareri, concluzionez acum ca vin din pareta unei femei care stie ce spune


partea vroia sa fie...

''barbatii vin si pleaca'' stiu si eu acest lucru si se pare ca si tu il stii, in urma cu 2 ani am suferit enorm in urma despartirii de un barbat cu care fusesem 4 ani si jumatate...
uneori am impresi ca dragostea nu e pentru mine...
acum cand am regasit-o trebuia sa fie in Anglia...
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 15:22
oricum esti inca tanara ca sa gandesti ca iubirea nu e pt tine. avem o viata lunga inainte si nu stim ce ne rezerva viitorul. nu conteaza unde ai gasit iubirea, conteaza ca ai gasit'o, traieste'o.
Shhh
Postat pe 20 Februarie 2010 15:28
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:28:00oricum esti inca tanara ca sa gandesti ca iubirea nu e pt tine. avem o viata lunga inainte si nu stim ce ne rezerva viitorul. nu conteaza unde ai gasit iubirea, conteaza ca ai gasit'o, traieste'o.


esti mai putrnica decat mine.
multumesc mult pentru incurajari si pentru optimism... e placut sa vezi oameni care dupa suferinta au puterea sa tina capul sus, sa mearga mai departe si sa creada ca va fi mai bine!
asta incerc si eu sa fac, inca ma autoeduc...
si cu englezul meu... zici sa ii dau o sansa? :)
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 15:31
De la: Shhh, la data 2010-02-20 15:28:00oricum esti inca tanara ca sa gandesti ca iubirea nu e pt tine. avem o viata lunga inainte si nu stim ce ne rezerva viitorul. nu conteaza unde ai gasit iubirea, conteaza ca ai gasit'o, traieste'o.

intotdeauna sa privesti cu optimism inainte, niciodata sa nu te uiti in urma!
miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2010 15:34
draga mea eu teas sfatui..........daca intradevar el te iubeste asa de mult si iti zice intruna aceste lucruri ar trebui sa te gindesti mai intii tu..............ce ai tu nevoie de la el?sati traiesti tot restul vietii alaturi de el?sau doar simti nevoia sa fii.deoarece poate nu ai la moment data cu altcineva sta?nu stiu care e problema.....dar daca te iubeste punel la incercare si intoaretece acasa.iar peste un timp daca asa tia zis ca va veni dupa tine el va demonstra acest lucru.sa nuti para rau de nimic ce se va intimpla daca va fi bine sau rau.ai sa mai intilnesti si alti barbati.daca el a fost in stare sa divorteze de sotia sa.va fi in stare sa se desparta si dse tine
kudika136210
Postat pe 4 Martie 2010 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Situatie confuza.... 24 De la: motzko 10 Aprilie 2010 09:43
ma iubeste? ajutor :) 7 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:33
Concurs...Kudikuplu... 1 De la: coracora3869 20 Ianuarie 2009 10:01
altceva 6 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 16:50
Iubire imposibila 101 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:23