Setari Cookie-uri

povestea mea

POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??
aly20
Postat pe 20 Februarie 2010 04:12
Inpaca-te caci va iubiti mult.Nu te mai certa cu el nici cu parintii.Orce subiect de cearta s-al dezbateti cu calm, nu cistigi nimic,daca tot te certi si te ei dupa altii.Poarta-te cit mai frumos cu el si parintii tai.Stii cum se spune vorba dulce mult aduce.De ce nu va mutati doar voi 2?icnora tot ce vine din afara.Sa te preocupe doar iubirea dintr-e voi nu ce spun altii.Iubirea e un lucru sfint si trebue pastrata cu mare grija.Daca o pierzi cu greu o mai gasesti.Asa dar inpaca-te cu el si ai grija.E normal sa fie si un pic gelos, ca doar te iubeste.
kudika098645
Postat pe 20 Februarie 2010 07:53
De la: aly20, la data 2010-02-20 04:12:07POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??



....in primul rand scrie cu litere mici se poate citi mai bine ce vei scrie......

....eu zic sa te mai gandesti....gelozia e boala grea....este decizia ta....daca vei fi fericita este ok....dar daca vei sufri de pe urma geloziei nu mai este ok.....si mai stiu un lucru foarte adevarat.....cel putin pt mine.....nu este destul sa fi iubita intr o relatie....sau sa daruiesti iubire....fiecare are nevoie si de spatiu si de putina libertate ....altfel ajungem sa sufocam sau sa fim sufocati....si acest lucru dauneaza relatiilor....PAREREA MEA....S a auzim de bine
gratuit89
Postat pe 20 Februarie 2010 15:16
De la: gratuit89, la data 2010-02-20 15:16:08
De la: aly20, la data 2010-02-20 04:12:07POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??



....in primul rand scrie cu litere mici se poate citi mai bine ce vei scrie......

....eu zic sa te mai gandesti....gelozia e boala grea....este decizia ta....daca vei fi fericita este ok....dar daca vei sufri de pe urma geloziei nu mai este ok.....si mai stiu un lucru foarte adevarat.....cel putin pt mine.....nu este destul sa fi iubita intr o relatie....sau sa daruiesti iubire....fiecare are nevoie si de spatiu si de putina libertate ....altfel ajungem sa sufocam sau sa fim sufocati....si acest lucru dauneaza relatiilor....PAREREA MEA....S a auzim de bine


Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...
Miss_Stardust
Postat pe 20 Februarie 2010 18:12
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-20 18:12:48Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...


Unde nu exista intelegere si comunicare iubirea este doar un foc de paie care se va stinge rapid din putul neuronal am scos-o
miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2010 18:19
De la: miss_darine, la data 2010-02-20 18:19:38
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-20 18:12:48Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...


Unde nu exista intelegere si comunicare iubirea este doar un foc de paie care se va stinge rapid din putul neuronal am scos-o




....asta cu putzul mi a placut enorm ... ....mai ai ceva de scos de acolo????
gratuit89
Postat pe 21 Februarie 2010 00:01
De la: gratuit89, la data 2010-02-21 00:01:48
De la: miss_darine, la data 2010-02-20 18:19:38
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-20 18:12:48Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...


Unde nu exista intelegere si comunicare iubirea este doar un foc de paie care se va stinge rapid din putul neuronal am scos-o




....asta cu putzul mi a placut enorm ... ....mai ai ceva de scos de acolo????

la ce imaginatie fecunda am, ma gandesc ca mai am cate ceva de scos din el..oricum o sa-l storc pina la ultima picatura stai pe-aproape
miss_darine
Postat pe 21 Februarie 2010 12:38
miss-ule http://www.girlshare.ro/892248.5
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 12:40
De la: yumalai, la data 2010-02-21 12:40:21miss-ule http://www.girlshare.ro/892248.5

iote ce de pupici... hai ca nu raman mai prejos
miss_darine
Postat pe 21 Februarie 2010 12:43
ms sa imi spui daca iti place ce ti-am dat acolo:D
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 12:45
....misto tare aia cu autobuzul...
gratuit89
Postat pe 23 Februarie 2010 13:15
De la: aly20, la data 2010-02-20 04:12:07POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??


gelozia se naște din neîncredere
alege un loc unde sã fiți singuri și sã puteți vorbi liniștiți
deschide-i subiectul și întreabã-l de câte ori ai fãcut gesturi care sã-l facã gelos și sã încerce sã-ți explice acest comportament
ajutã-l sã vadã nesiguranța în el
ajutã-l sã aibã încredere în el în tine în voi cã altfel o relație nu e rezistentã
kudika109268
Postat pe 23 Februarie 2010 13:52
va multumesc tuturor care meau scris am sa incerc sa stau de vorba cu fostu prieten si cu parinti mei sa vedem ce o sa iasa
aly20
Postat pe 2 Martie 2010 03:48
e gelos da nu chiar din cale afara parte de libertate am avut cat timp am fost cu el ca de nu aveam nu stateam eu atat timp cu el pt ca sunt o persoana care imi place sa ies sa merg la distracti sa rad si sa glumesc cu toata lume
aly20
Postat pe 2 Martie 2010 03:55
Dak te-ai despartit de el de gura altora nu e tocmai bine, pt ca ceea ce altii considera ca fiind fericirea ta nu se nimereste intocmai, iar cu gelozia depinde cat de gelose, putina gelozie exista in orice relatie unde e iubire, prea multa nu e de dorit
oana84onutza
Postat pe 3 Martie 2010 19:16
Sfatul meu e ..... fa o pauza !!!! Timp in care pune-te la punct cu scrierea, exprimarea, punctuatia ; intr-un cuvant - pune-te la punct cu limba romana, deoarece gandirea ti-e precum scrierea. Cand ai sa reusesti , ai sa contati ca esti mai desteapta si vei putea lua singura deciziile asupra vietii tale.
kudika056725
Postat pe 4 Martie 2010 08:07
De la: kudika056725, la data 2010-03-04 08:07:01Sfatul meu e ..... fa o pauza !!!! Timp in care pune-te la punct cu scrierea, exprimarea, punctuatia ; intr-un cuvant - pune-te la punct cu limba romana, deoarece gandirea ti-e precum scrierea. Cand ai sa reusesti , ai sa contati ca esti mai desteapta si vei putea lua singura deciziile asupra vietii tale.
:
sml-jumping0044:
GYPSI
Postat pe 4 Martie 2010 08:27
NEAM,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ptiuuuuuuuu am ramas blocata!!!!
Dontyyy
Postat pe 4 Martie 2010 08:35
depinde cit e de gelos, si da...ar trebui sa vorbesti cu parintii, am fost in situatia ta...si totul se hotarastea doar vorbind calm...ajungind la o intelegere
Kattyy
Postat pe 4 Martie 2010 16:39
cand iubsti cu adevarat nu ar trebui sa te mai intereseze de gurile rele din jurul tau...uite..eu am facut prostia de a`i spune prietenului meu ca m`am certat cu ai mei din cauza lui..iar el a decis ca e mai bine sa ramanem amici....desi ma doare accept aceasta situatie...dar sentimentele vor ramane acolo in suflet...in inima...

timpul oricum va trece...
si chiar de`am uita...
dragostea adevarata,
niciodata nu v`a inceta...
mirela_roxana
Postat pe 4 Martie 2010 17:11
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-20 18:12:48
De la: gratuit89, la data 2010-02-20 15:16:08
De la: aly20, la data 2010-02-20 04:12:07POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??



....in primul rand scrie cu litere mici se poate citi mai bine ce vei scrie......

....eu zic sa te mai gandesti....gelozia e boala grea....este decizia ta....daca vei fi fericita este ok....dar daca vei sufri de pe urma geloziei nu mai este ok.....si mai stiu un lucru foarte adevarat.....cel putin pt mine.....nu este destul sa fi iubita intr o relatie....sau sa daruiesti iubire....fiecare are nevoie si de spatiu si de putina libertate ....altfel ajungem sa sufocam sau sa fim sufocati....si acest lucru dauneaza relatiilor....PAREREA MEA....S a auzim de bine


Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...


mare grija cu gelozia...in situatia asta sunt eu...nu am voie sa vb cu amicii mei ..nu am voie sa vb cu fosti colegi de liceu cu care sunt prietena foarte buna...pe messenger imi sunt verificate convorbirile...daca nu setez sa se salveze imi spune ca am cva de ascuns si de aceea nu fac lucrul asta...imi e verificat telefonul..in absenta lui nu am voie sa ies cu fetele la un film sau in club...lista cu ce nu am voie s afac e foarte mare...uneori ma gandeam daca mai am voie sa merg si la facultate...aa..si app..nu am voie sa lucrez motiv- pt ca trebuie sa ma duc la facultate...daca e gelos..fugi ..lasa'l sau daca il iubesti incearca sa il ajuti sa treaca peste..pentru ca nu are incredere in el..cine e gelos peste masura are o problema cu increderea in sine...desigur ca asta implica multa vointa si curaj..dar merita..bafta !
kudika034308
Postat pe 4 Martie 2010 18:17
nu ne spui nimic despre prietenul tau este din ROMANIA, din GERMANIA DE UNDE ESTE?
Cu ce se ocupa?Nu dai prea multe detalii,il iubesti cu adevarat f. bine ,darte-ai gandit la tot ce tine de aceasta dragoste?Cearta cu parintii din ce provine , care sunt motivele parintilor ,ce ii reproseaza lui sau tie?
Aveti din ce trai?Cred ca esti constienta ca DRAGOSTEA TRECE PRIN STOMAC, NU V-ATI GANDIT SA VA MUTATI IN TARA LUI DACA NU ESTE ROMAN?.AR FI FOARTE SIMPLU SA APLANATI TOATE
CONFLICTELE , NIMENI NU V-AR DERANJA SA FITI VOI DOI .
PREA MULTE DETALII NU DAI SI EU NU POT SA-TI DAU NICIUN SFAT .REVINO CU MAI MULTE AMANUNTE.
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 11 Martie 2010 05:37
prietenul meu e din romania si bine inteles lucreaza e un baiat foarte bun si muncitor eu sunt in germania lucrez si eu aici cearta mea cu parinti e din cauza lui mai bn zis din cauza geloziei lui pt ca din pacate parinti mei au vazut cand mam certat cu el si bine inteles ca nu leau convenit si miau zis sa il las in pace daca e gelos ca cu gelozia nu ajungem nicaieri chiar daca am incercat sa le explic ca nu e chiar asa cum cred ei nu vor sa ma creada pt ca au zis ca lea fost destul ce au vazut si ce au auzit daca mai sunt alte intrebari am sa mai raspund scriam mai multe si acum dar din pacate nu am timp dar am sa imi fac timp intr-o zi si o sa scriu mai multe detali legate de le si de mine o zi buna va doresc tuturor si ms ca meati scris
aly20
Postat pe 12 Martie 2010 16:08

Cele cateva detalii in plus nu prea ma ajuta, dar...oricum relatia nu o sa mearga,tu in GERMANIA
el in ROMANIA.,cum sa dureze? In plus cearta voastra in fata parintilor tai,jignirea ce ti-a fost adusa in fata lor ,putea sa-i bucure?
Gandeste-te si la DISTATA care va desparte, OCHII CARE NU SA VAD.......SE UITA.
GADESTE-TE f.bine daca merita sa mai continuati, verifica daca merita un sacrificiu .
Verifica, poate a fost un FOC DE PAIE si atunci ...se va stinge repede precum s-a aprins,cred ca esti f. tanara , mai ai timp pt. o noua DRAGOSTE.Vreau sa mai citesc despre tine ,sa-mi spui cum mai decurg evenimentele.




cu bine

zoe
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 14 Martie 2010 02:31
UN SFAT SINCER????? INCEARCA SA INCALZESTI CIORBA DAR FARA PARINTII TAI LANGA TINE SI NICI AI LUI....ADICA SA STATI SINGURI, POATE VA MERGE...POATE NU...INCEARCA SA NU RAMAI CU REGRETUL CA NU AI FACUT-O!!!!!!!!!!!!!!!!!! dar sincer? TOTUL E RELATIV SI VIATA E FRUMOASA SI MERITA TRAITA...............
hadrian40
Postat pe 14 Martie 2010 13:18
De la: aly20, la data 2010-03-12 16:08:04prietenul meu e din romania si bine inteles lucreaza e un baiat foarte bun si muncitor eu sunt in germania lucrez si eu aici cearta mea cu parinti e din cauza lui mai bn zis din cauza geloziei lui pt ca din pacate parinti mei au vazut cand mam certat cu el si bine inteles ca nu leau convenit si miau zis sa il las in pace daca e gelos ca cu gelozia nu ajungem nicaieri chiar daca am incercat sa le explic ca nu e chiar asa cum cred ei nu vor sa ma creada pt ca au zis ca lea fost destul ce au vazut si ce au auzit daca mai sunt alte intrebari am sa mai raspund scriam mai multe si acum dar din pacate nu am timp dar am sa imi fac timp intr-o zi si o sa scriu mai multe detali legate de le si de mine o zi buna va doresc tuturor si ms ca meati scris

REVIN.............ACU AM MAI CITIT....DACA E GELOS LASA-l SI DU-TEEEEEEEEEEEEE , SAU POATE VREI SA AI O VIATA PLINA DE ALBASTRELE SI DE 3 ORI BATAIE PE ZI SI ODATA MANCARE-APA????????????
hadrian40
Postat pe 14 Martie 2010 13:20
De la: kudika034308, la data 2010-03-04 18:17:31
De la: Miss_Stardust, la data 2010-02-20 18:12:48
De la: gratuit89, la data 2010-02-20 15:16:08
De la: aly20, la data 2010-02-20 04:12:07POVESTE MEA INCEPE CU 2 ANI IN URMA ERAM IN VACANTA IN GERMANIA SI TOATA SEARA ERAM PE INTERNET ASA AM CUNOSCUT UN BAIAT CU CARE AM VB 5 LUNI DUPA 5 LUNI AM VENI IN TARA MAM INTALNIT CU EL SI DIN ZIUA ACEEA NEAM CUPLAT AM STAT CU EL PANA ACUM CATEVA LUNI NEAM IUBIT MULT SI AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA A FOST MEREU LANGA MINE SI LA BN SI LA RAU NUMAI CA DIN PACAT NEAM DESPARTIT DIN CAUZA OAMENILOR RAI AM DECIS SA PUN CAPAT RELATIE PT CA AVEAM SI TOT TIMPUL CEARTA CU PARINTI MEI CHESTIA E CA E SI UN PIC GELOS SI AM AVUT MULTA CEARTA DIN CAUZA ASA SI PARINTI MEI STIU SI CHIAR AU VAZUT CAND NE CERTAM EL INCA MA MAI IUBESTE SI TOT TIMPUL IMI SPUNE SA MA IMPAC CU EL SI EU INCA MAI TIN LA EL NU POT SA ZIC CA NU DAR NU STIU CE SA FAC SA MA MAI IMPAC CU EL SAU NU VOI CE ZICETI??



....in primul rand scrie cu litere mici se poate citi mai bine ce vei scrie......

....eu zic sa te mai gandesti....gelozia e boala grea....este decizia ta....daca vei fi fericita este ok....dar daca vei sufri de pe urma geloziei nu mai este ok.....si mai stiu un lucru foarte adevarat.....cel putin pt mine.....nu este destul sa fi iubita intr o relatie....sau sa daruiesti iubire....fiecare are nevoie si de spatiu si de putina libertate ....altfel ajungem sa sufocam sau sa fim sufocati....si acest lucru dauneaza relatiilor....PAREREA MEA....S a auzim de bine


Subscriu! Total de acord, mai ales la partea cu gelozia si posesivitatea. Si eu ma lupt cu ea de ceva vreme

Chiar cred k doar dragostea nu e suficienta, mai e nevoie si de intelege, comunicare, incredere. Si nici cum nu pot sa-l conving pe al meu ca putem fi si PRIETENI, nu doar iubiti ...


mare grija cu gelozia...in situatia asta sunt eu...nu am voie sa vb cu amicii mei ..nu am voie sa vb cu fosti colegi de liceu cu care sunt prietena foarte buna...pe messenger imi sunt verificate convorbirile...daca nu setez sa se salveze imi spune ca am cva de ascuns si de aceea nu fac lucrul asta...imi e verificat telefonul..in absenta lui nu am voie sa ies cu fetele la un film sau in club...lista cu ce nu am voie s afac e foarte mare...uneori ma gandeam daca mai am voie sa merg si la facultate...aa..si app..nu am voie sa lucrez motiv- pt ca trebuie sa ma duc la facultate...daca e gelos..fugi ..lasa'l sau daca il iubesti incearca sa il ajuti sa treaca peste..pentru ca nu are incredere in el..cine e gelos peste masura are o problema cu increderea in sine...desigur ca asta implica multa vointa si curaj..dar merita..bafta !

kudika034308.............de ce suporti gelozia? sa nu imi spui ca din cauza iubirii ................
hadrian40
Postat pe 14 Martie 2010 13:21
Eu cred ca dragostea e bazata in primul rand pe incredere reciproca....gelozia nu are ce cauta intr-o relatie! (ma refer la gelozia dusa la extrem, nu la micile "crize" tipic feminine!
corinapitesti
Postat pe 14 Martie 2010 17:37
Draga Aly sa stii ca in viata doar odata opreste trenul iubirii si al dragostei in gara in care tu trebuie sa urci in acest tren . Nu il lasa sa plece !
Aneellee
Postat pe 14 Martie 2010 19:19
Terminati cu trenul si gara si supa care trebuie incalzita.Fata draga se vede ca esti foarte tanara si novice in ale iubirii.Nu mai vorbesc de limba romana dar asta se explica daca stai in Germania.
Daca el nu este din acelasi oras macar ca tine, nu merita sa-ti sacrifici timpul.Dragostea nu poate exista la o asemenea distanta.Gandeste-te de cite ori aveti ocazia sa va vedeti in total intr-un an.Sint sigura ca raspunsul nu te va satisface. Apoi, el e gelos.Te-ai intrebat de ce?Probabil ca tocmai distanta dintre voi si faptul ca nu te poate controla tot timpul.As mai adauga ca nici tu nu esti prea linistita.Chiar ai precizat ca-ti place sa faci glume cu altii si sa te simti bine.Lucrul asta probabil ca-l stie si el si evident nu-l face sa se simta confortabil.Incearca ca atunci cind iti permiti unele libertati de felul asta sa te pui in locul iubitului tau pt. un moment sa vezi atunci cum e.
Acestea fiind spuse iti doresc mult succes in viitor ca barbati sint pe toate drumurile si cu siguranta marea ta iubire va venii intr-o zi.
blanch
Postat pe 14 Martie 2010 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati scunzi,femei inalte=cupluri nepotrivite? 8 De la: valy90 24 Februarie 2011 17:02
Ce faci atunci cand fugi dupa o fericire pe care doar tu o vezi? 28 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
prinsa intre trecut si iubire.. 40 De la: kudika127260 16 Mai 2010 21:41
eu fecioara,el rac......oare va merge aceasta relatie? 2 De la: ani_d_ani 5 Septembrie 2013 01:16
vreau si eu o prietena. 27 De la: kudika226325 25 Septembrie 2011 22:19