Setari Cookie-uri

il iubesc pe fostul meu iubit...

tocmai mi-am dat seama de ce de foarte mult timp nu m-am mai indragostit.Il iubesc pe fostul meu iubit pe care am crezut ca l-am uitat dupa un timp lung de suferinta.Cand ne intalnim ne sarutam si ne tinem in brate...si ma simt cum nu a putut niciun barbat sa ma faca sa ma simt.Dar atat...nu pot sa am pe altcineva...timpul sta in loc de cand ne-am despartit...aproximativ 2 ani si ceva d ecand nu am mai avut o relatie...chestia amuzanta e ca am fost impreuna doar 2 luni dupa care s-a pus punct fara explicatie.Am suferit in liniste si in public...in fata tuturor sau singura...am zambit cu lacrimi in ochi...mi-am ascuns suferinta dupa alte explicatii timp de 2 ani .Partea ce ma doare e ca nu pot vorbi cu nimeni despre asta...nimeni nu stie ce facem noi cand ne intalnim si nici nu vreau sa se stie.Iubesc imposibilul si ma termina.Cand e langa mine este un sentiment inexplicabil de tentatie si dorinta ce ma face sa nu mai gandesc logic si sa-l vreau pt totdeauna langa mine cu certuri si inetelegeri cu bune si rele.Nu am o explicatie de ce nu suntem acum impreuna si de ce nu suntem fericiti . Asta imi doresc sa aflu...sau mai bine imi doresc sa fiu fericita cu el si numai cu el fara altcineva sa comenteze relatia sau sa se implice in vreun fel.
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 02:59
povestea e mult mai lunga...daca e cineva curios de detalii voi da :)..
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 03:10
ati fost impreuna 2 luni,v-ati despartit de 2 ani,va mai intalniti....... ok,dc nu sunteti impreuna,ce va retine?
negruta13
Postat pe 20 Iulie 2009 03:35
eu sunt singura el e singur...dar dupa cum am zis exista detalii..."picante" :))...dupa ce ne-am despartit el s-a cuplat cu o prietena destul de buna...desi domnisoara stia ce simt si cum sufeream ca ne-am despartit.Cu ea a fost un timp mai lung...dar nu constant...1 luna da 1 luna ba :)).Acum intrebarea ce ai pus-o tu e aceea ce mi-o pun si eu. but why?
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 03:46
a fost atractie. iubire? nu. asta e clar. cine a incheiat relatia? daca el inseamna ca nu il prea interesa persoana ta, altfel nu cupla cu o prietena destul de buna. daca ai incheiat tu relatia inseamna ca nu stii ce vrei
softexia
Postat pe 20 Iulie 2009 08:27
De la: Monica123, la data 2009-07-20 03:10:55povestea e mult mai lunga...daca e cineva curios de detalii voi da :)..


NUUU, te rog...
therapsong2
Postat pe 20 Iulie 2009 15:10
cel mai bine ar fii sa stati de vorba si sa ajungeti la o concluzie...succes
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 15:30
de-ar fii atat de simplu sa ne asezam la o cafea si sa vorbim deschis despre asta...Eu poate am gresit ca atunci cand am inceput sa ne sarutam si sa ne intalnim si asa pe ascuns....eu i-am zis asa: deci toate astea se intampla din pura atractie fizica fara sentimente si fara sa fim impreuna si sa nu spui nimanui despre ce se intampla intre noi !!....si oricum...este o persoana care nu arata nici mort ce simte cu adevarat nu spune si nu vrea sa ii se descopere slabiciunile..si nici nu ar recunoaste vreodata un sentiment de-al lui fata de cineva.Deci solutia cu vorbitul ar parea cea mai buna...dar nu e...:D
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 15:48
si oricum...eu nu vreau neaparat sa gasesc o solutie ...eu as vrea sa gasesc o interpetare a caracterului lui....sa incerc sa aflu ce ii coace mintea...ca de 2 ani si ceva n-am reusit inca sa-l citesc ...si asta as vrea eu cel mai mult sa stiu :)
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 15:49
dar si sa stai asa sa astepti...sa treaca ani p langa tine...
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 16:45
atunci mergi dupa principiul : speranta moare ultima.......si stii cum sunt barbatii ...in cele mai multe cazuri nu vor sa-si exprime sentimentele....dc?nu stiu si nu o sa inteleg.... ...poate ne lamureste vreun reprezentat al sexului opus
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 17:10
da eu tot nu inteleg......omu asta simte ceva pentru mine sau doar ii place jocul asta dintre noi...care dealtfel si mie imi place >:) :)).
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:23


Din cauza prejudecatii pe care o sustin insasi femeile, cum ca un barbat care isi exprima sentimentele e mai putin "barbat".

Chiar daca ziceti ca vrei unul care sa fie mai sentimental, atunci cand dati de unul il faceti "gay" , metrosexual, baietel etc...
AndreiD
Postat pe 20 Iulie 2009 17:26
De la: AndreiD, la data 2009-07-20 17:26:23

Din cauza prejudecatii pe care o sustin insasi femeile, cum ca un barbat care isi exprima sentimentele e mai putin "barbat".

Chiar daca ziceti ca vrei unul care sa fie mai sentimental, atunci cand dati de unul il faceti "gay" , metrosexual, baietel etc...


asta depinde de mentalitatea fiecare femei....dar eu cred k,chestiile astea cum k ai fii mai putin barbat dak iti exprimi sentimentele au facut "radacinii" de la voi,barbatii...
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 17:32
deci eu chiar nu vreau un barbat romantic si sentimental si bla bla bla....eu il plac pe tip asa cum e...ma intriga la culme pentru faptul ca nu ma lasa sa-l citesc si asta ma innebuneste...si imi place :D...deci nu e vb despre asta....da vreau sa-si exprime sentimentele...doar in masura in care sa inteleg ca nu ii sunt indiferenta si nu sunt doar un joc :)...atat fara dragalesenii si dulcegarii :)...sunt genul de femeie ce iubeste jocurile intr-o relatie..tocmai ca sa nu fie monotona si plictisitoare cum sunt f multe...si la fel e si el...deaia ne si intelegem atat de bine cand suntem impreuna...si atunci cand ne certam imi place si lui ii place si mai mult...tocmai deaceea ma gandesc ca uneori face fix ceea ce stie ca ma scoate din minti
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:33
De la: Monica123, la data 2009-07-20 17:23:36da eu tot nu inteleg......omu asta simte ceva pentru mine sau doar ii place jocul asta dintre noi...care dealtfel si mie imi place >:) :)).


poate k ambele chestii.....
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 17:33
De la: AndreiD, la data 2009-07-20 17:26:23

Din cauza prejudecatii pe care o sustin insasi femeile, cum ca un barbat care isi exprima sentimentele e mai putin "barbat".

Chiar daca ziceti ca vrei unul care sa fie mai sentimental, atunci cand dati de unul il faceti "gay" , metrosexual, baietel etc...


gresit.....total eronat,nu cred ca e femeie care sa nu isi doreasca un barbat sentimental,romantic,nu il face asta gay ci unde si-o baga ,de fapt in cine.......
si daca e metrosexual ce are?
ador barbatii care se ingrijesc.....si nu o spun doar eu....si multe femei......
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 17:35
daca ar fii ambele chestii ar fii perfect pentru ca si eu simt ceva special pentru el dar imi place la nebunie jocul dintre noi...dar desi imi place lucrul acesta as vrea sa am si o siguranta ...defapt as vrea sa fim impreuna dar sa nu se schimbe prea multe..doar sa stiu ca e doar al meu.si oricum eu nu pot sa fac niciun pas inainte...sunt legata ...pentru ca daca eu as zice ceva el cu siguranta ar fugi...ma gandesc...daca ii e teama sa fie barbtul unei singure femei...
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:38
heaven...eu personal nu imi doresc un barbat sentimental si romantic...prefer genul mai wild...care nu-l poti invarti cum vrei si nu poti prin 2 cuvinte sa-l faci marioneta ta...in loc de o floare si o cutie de ciocolata sub clar de luna prefer ...altceva :))
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:41
De la: Monica123, la data 2009-07-20 17:41:05heaven...eu personal nu imi doresc un barbat sentimental si romantic...prefer genul mai wild...care nu-l poti invarti cum vrei si nu poti prin 2 cuvinte sa-l faci marioneta ta...in loc de o floare si o cutie de ciocolata sub clar de luna prefer ...altceva :))

tu..........eu prefer in pat un salbatic si in viata de zi cu zi un romantic
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 17:42
mie mi se pare un cliseu gen: lady on a street and bitch in bed....acum fiecare prefera alt gen...tocmai deaceea suntem toti atat de diferiti ..ca sa corespundem fiecare unui gen de om :)...
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:45
De la: Monica123, la data 2009-07-20 17:45:27mie mi se pare un cliseu gen: lady on a street and bitch in bed....acum fiecare prefera alt gen...tocmai deaceea suntem toti atat de diferiti ..ca sa corespundem fiecare unui gen de om :)...

normal,nu toti vrem aceeasi ciorba
suntem diferiti de la mama natura in gusturi...
eu am spus ce vreau eu....tu la fel...
acum conteaza cat de mult ne apreciem partenerul......o data gasit?
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 17:47
da...si eu sunt aproape sigura ca l-am gasit dar degeaba daca nu-l pot avea...decat uneori ...si fara siguranta ca a2a zii tot al meu e...
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:48
hai sa iti spun ceva.......una e iubirea si alta e dorinta arzatoare de a fi cu cine,de a-l lasa sa te posede....
eu inteleg si nu vreau sa fiu rea......ca intre tine si acel tip e o relatie de sex nebun......care te face sa te pierzi,s anu mai fi lucida atunci,cand esti cu el...
corecteaza-ma daca gresesc
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 17:50
De la: Monica123, la data 2009-07-20 17:38:11daca ar fii ambele chestii ar fii perfect pentru ca si eu simt ceva special pentru el dar imi place la nebunie jocul dintre noi...dar desi imi place lucrul acesta as vrea sa am si o siguranta ...defapt as vrea sa fim impreuna dar sa nu se schimbe prea multe..doar sa stiu ca e doar al meu.si oricum eu nu pot sa fac niciun pas inainte...sunt legata ...pentru ca daca eu as zice ceva el cu siguranta ar fugi...ma gandesc...daca ii e teama sa fie barbtul unei singure femei...


sincer nu stiu c sa-ti mai zic...traiesti o mare dilema....k si mine de altfel....dar stii cum e viata...nu intotdeauna ne rezerva numai ce vrem noi.....
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 17:53
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 17:50:23hai sa iti spun ceva.......una e iubirea si alta e dorinta arzatoare de a fi cu cine,de a-l lasa sa te posede....
eu inteleg si nu vreau sa fiu rea......ca intre tine si acel tip e o relatie de sex nebun......care te face sa te pierzi,s anu mai fi lucida atunci,cand esti cu el...
corecteaza-ma daca gresesc


ai gresit, dar nu te corectez
therapsong2
Postat pe 20 Iulie 2009 17:53
De la: therapsong2, la data 2009-07-20 17:53:48
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 17:50:23hai sa iti spun ceva.......una e iubirea si alta e dorinta arzatoare de a fi cu cine,de a-l lasa sa te posede....
eu inteleg si nu vreau sa fiu rea......ca intre tine si acel tip e o relatie de sex nebun......care te face sa te pierzi,s anu mai fi lucida atunci,cand esti cu el...
corecteaza-ma daca gresesc


ai gresit, dar nu te corectez


la cuvinte? am mancat sau?

si stiu ca am dreptate.....numa ca mie nu imi place sa fiu serioasa ,sa dau sfaturi......ma simt prea profunda
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 17:54
error :))...nu am facut sex pentru ca nu vreau s-o fac cu el fara sa am siguranta ca a2a zii ma trezesc langa el si la fel si urmatoarele....pe mine ma innebuneste o simpla atingere a lui...si la fel si pe el...ca trebuie sa fii prost sa nu simti pasiunea. cred ca o simte si cel care sta langa noi:)))
ce simt eu pentru el...e un sentiment inexplicabil...e f posibil sa fie iubire...dar si pasiune care trece peste limite cand il simt langa mine.Si daca au trecut 2 ani si eu tot cu gandul la el...nu crezi ca e ceva mai mult decat o simpla atractie fizica? :P
Monica123
Postat pe 20 Iulie 2009 17:56
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 17:54:49
De la: therapsong2, la data 2009-07-20 17:53:48
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 17:50:23hai sa iti spun ceva.......una e iubirea si alta e dorinta arzatoare de a fi cu cine,de a-l lasa sa te posede....
eu inteleg si nu vreau sa fiu rea......ca intre tine si acel tip e o relatie de sex nebun......care te face sa te pierzi,s anu mai fi lucida atunci,cand esti cu el...
corecteaza-ma daca gresesc


ai gresit, dar nu te corectez


la cuvinte? am mancat sau?

si stiu ca am dreptate.....numa ca mie nu imi place sa fiu serioasa ,sa dau sfaturi......ma simt prea profunda


si eu ca toti barbatii sunt PRO fund:)))
therapsong2
Postat pe 20 Iulie 2009 17:57
De la: heaven_2906, la data 2009-07-20 17:42:42
De la: Monica123, la data 2009-07-20 17:41:05heaven...eu personal nu imi doresc un barbat sentimental si romantic...prefer genul mai wild...care nu-l poti invarti cum vrei si nu poti prin 2 cuvinte sa-l faci marioneta ta...in loc de o floare si o cutie de ciocolata sub clar de luna prefer ...altceva :))

tu..........eu prefer in pat un salbatic si in viata de zi cu zi un romantic


si eu am aceleasi preferinte k si tine...defapt cred k 99% din femei prefera genul asta de barbat...
andy_zanika
Postat pe 20 Iulie 2009 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cum sa reactionez!!!!! 9 De la: kudika_7784 19 Mai 2012 15:18
va rog un sfat,ca nu mai stiu ce sa fac ... 38 De la: kudika_6458 4 Iunie 2012 08:27
RECLAME...ne plac !??..nu ne plac !?? 9 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 22:20
sufar mult de la despartire 35 De la: Darkmagic 14 Septembrie 2011 14:31
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34