Setari Cookie-uri

intalniri karmice

pe aceasta pagina web am auzit prima data despre intalnirile karmice desi din totdeauna am crezut ca exista reincarnareahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/100.html#!!

daca cineva stie unde pot sa ma informez mai mult sa-mi spuna!!

as vrea sa va povestesc experienta ce o traiesc acum si sa-mi dati parerea!!

eu am iesit dintr-o relatie de un an si 7 luni de care is sigura ca era o intalnire karmica dupa cum am citit comentarii aici!!, dar asta e o poveste lunga!! cea ce mi se intampla acum chiar ca mi se pare ca este scos din comun!!am cunoscut un baiat perfect as spune eu ce ma atrage ca nimeni altul pana acum!!educat, frumos, respectos...multe altele exact ce caut eu intr-un baiat!!este mai mare cu 5 ani jumate ca si mine si m-am gandit ca deaia simt eu ceva rar!!dar imi dau seama ca nu e asa!!simt ca el ma poate duce la suferinta si eu parca tot ma incapatanez sa am ceva cu el!!avem o relatie rara pt ca stam la 50 d km unu d altu si ne vedem sfarsiturile de saptamana!!eu cred ca e o intalnire karmika pt ca d cand lam vazut am simtit cal cunosc d undeva dar nici in momentul acesta nupot sa-mi dau seama de unde!!parca il cunosc asa de bine incat stiu ca daca incep o relatie cu el o sa am d suferit pt ca se va duce cu alta si nu stiu daca e o inchipuire de a mea sau un sentiment ce-mi vine din alta viata!!ajutor!!ce sa fac??
valentinacristina
Postat pe 28 Februarie 2010 14:00
Karma sau destinul fiecaruia sunt batute in cuie . Faptul ca tu ai impresia ca traiesti o intalnire de acest gen poate sau nu sa te faca fericita. Aici poti sa modifici multe si totul tine de starea ta de spirit si de felul in care vezi jumatatea plina sau goala a paharului. Incearca sa fii optimista si sa cauti frumosul in relatia ta si mai ales intreaba-te daca esti sau nu fericita. Asta e cel mai important. Sacrificii si compromisuri facem cu totii pentru a pastra o relatie, dar daca suferinta primeaza atunci renunta . Daca ti-e bine si esti fericita continua.
paul74
Postat pe 4 Martie 2010 09:57
deci tu ai simtit ceva inexplicabil, ca il cunosti dintotdeauna, va completati reciproc in gindire,etc toata gama de intimplari ce te face sa crezi ca e o intilnire karmica-din ceea ce ai citit pe site-e posibil sa ramineti impreuna sau nu,gindeste-te de cand esti in rel. asta daca ai progresat spiritual,ai realizat ceva important,un examen,ai trecut peste o boala grea ,nu stiu am dat un ex.o intilnire karmica te pregateste sa fii puternica si sa te descuci cand pers. nu poate fi linga tine
utad
Postat pe 8 Martie 2010 18:50
mai poti face si sinastria horoscoapelor voastre,astept vesti
utad
Postat pe 8 Martie 2010 18:54
chestia e ca nu suntem impreuna!! ne intalnim vorbim!!ne sarutam si atat!!am impresia ca stiu ce vrea de fiecare data cand ne intalnim!! si in acelasi timp am impresia ca se ascunde de cineva sau ceva cat timp este cu mine desi stiu si simt ca ma place si din ce in ce mai mult il atrag nu numai fizic ci si psihic si el pe mine ma atrage!! sti eu sunt geamana si din cate se spune despre noi femeile gemene trebuie sa fim atrase intelectual si este primul baiat ce ma atrage in acest fel!!interesant dar drept!!

lucrul cel mai interesant e ca cand facem schimb de pareri intotdeauna intotdeauna avem aceleasi pareri!!deja nu mai stiu daca el zice asta numai sa nu deschida discutii fara sens sau daca chiar gandeste ca si mine!!

cat despre horoscop pai in cel normal spune ca ne compenetram in multe feluri dar in cel chinezesc pune ca suntem lumi diferite!!de multe ori nu te poti lua dupa astea si dupa cum am inteles ascendentul este la fel de important si cred ca inca nu e momentul pt asa ceva!!

maicamea de multe ori spune ca chestia e ca e mai mare ca si mine cu 5 ani jumate!!si eu la inceput am crezut la fel dar din ce in ce mai mult imi dau seama ca nu asta e problema!!

nu as fi in starea asta daca nu as avea acel sentiment ca ma poate face fericita dar simt ca este ceva la mijloc ce nu-mi place!!ceva ce imi zice sa stau departe desi parca ma atrage ca un magnet!!m-am gandit ca simt asta pt ca stiu ca este un magnet pt fete desi nu are iubita si din cate am mai povestit cu cunostinte de ale lui d mult nu mai se italnea cu nimeni!!TOTUL MA PUNE PE GANDURI!!

ce crezi tu despre asta??
valentinacristina
Postat pe 9 Martie 2010 23:45
destin? a bullshit if you ask me. Vrei sa zici ca tu ești vreo pãpușã in mâinile unei forte divine?!?ªi astfel nu ești responsabilã de ceea ce faci?!?

ahahahahhaa... not.
iacinta
Postat pe 10 Martie 2010 15:22
Ce este intalnirea karmica?

Intalnirea karmica este o reintalnire cu un suflet cu care persoana a avut un anumit tip de relatie in una din vietile sale anterioare. Din start, trebuie sa va spunem ca o relatie care este intalnire karmica este deosebit de intensa si rascolitoare emotional.

Cand apare o intalnire karmica, atunci aceasta va fi precedata de tot felul de coincidente stranii. Cei doi vor fi intamplator intr-un loc anume, se vor reintalni intamplator, vor fi mai multe situatii care arata in mod clar ca mana destinului este in joc si nu liberul arbitru al persoanelor.

Ce trebuie inteles este ca nu veti putea fugi de o intalnirea karmica. Inevitabilul se va intampla si veti fi prinsi intr-un anumit tip de relatie cu persoana respectiva.

Un alt lucru dupa care puteti recunoaste o intalnire karmica este intensitatea emotiilor voastre si faptul ca va tulbura. Chiar si cand va intalniti cu un vechi prieten aveti o stare emotionala intansa cu ocazia revederii. Ganditi-va ca o reintalnire karmica este posibila doar intre persoane care au trait lucruri foarte intense impreuna. Nu trebuie sa va mire de impactul emotional pe care il traiti alaturi de persoana respectiva. Fata de respectiva persoana veti simti instant atractie, sau respingere, o anumita tensiune. Daca aveti anumite abilitati parapsihice latente, puteti sa experimentati telepatia cu acea persoana (dar acest lucru este foarte rar si depinde de gradul vostru de dezvoltare a abilitatilor parapsihice).

De ce nu ne referim numai la iubire si atractie, ci spunem ca puteti simti si o stare de tensiune ciudata neplacuta? Deoarece intalnirile karmice nu sunt intotdeuna doar de natura pozitiva ci pot fi si negative, precum si mixte.

Negative: Exista posibilitatea ca violatorul sa se reintalneasca cu victima sa, criminalul cu cel pe care l-a ucis, ori hotul cu cel pe care l-a furat, pentru a-si plati datoriile karmice.

Mixta: Aceasta intalnirea karmica vine cu emotii pozitive si o tensiune stranie negativa. De exemplu, daca se reintalneste mama cu copilul care i-a decedat in brate si fata de care a simtit si iubire si o durere sfasietoare; de asemenea daca se reintalneste iubita cu barbatul care a parasit-o in viata anterioara si fata de care simte atat dragoste cat si resentimente pentru ceea ce i-a facut. Aceste suflete vor fi nevoiti sa isi rezolve relatia ramasa in suspans.

Pozitive: Intalnirile karmice pur pozitive sunt exclusiv intre persoane care au ramas doar cu sentimente pozitive unul fata de celalalt (prieteni, iubiti, rude) si care mai au un motiv sa se reintalneasca din nou in aceasta viata.

O persoana poate avea mai multe intalniri karmice intr-o viata. Unele persoane au doar 1-2 intalniri karmice, dar acest lucru este doar in cazul persoanelor care au cultivat iubirea universala detasata in viata anterioara, de exemplu au fost calugari. Ei nu vor avea multe intalniri karmice.
Unele persoane ajung chiar la 7-8 intalniri karmice intr-o singura viata, deoarece ei vin cu multe atasamente si relatii ramase in suspans din vietile anterioare. Ei au o karma relationala puternica si multe lectii karmice in acest sector.

Ca sa se complice lucrurile si mai mult, compatibilitatea dintre doua persoane nu arata daca este vorba sau nu de intalnire karmica. Pentru a vedea acest lucru trebuie consultata harta karmica a celor doi. Din cauza aceasta puteti avea o compatibilitate scazuta cu o persoana, sa va chinuiti sa va intelegeti, insa relatia sa fie deosebit de intensa emotional si harta astrala sa indice o intalnire karmica.

In general, intalnirea karmica este confundata cu intalnirea cu sufletul pereche. O intalnirea karmica cu o persoana de sex opus care va ravaseste emotional si va schimba viata nu inseamna neaparat ca este sufletul pereche.

Rolul unei intalniri karmice este sa va ravaseasca emotional si sa va schimbe viata intr-o masura mai mare sau mai mica si intr-o anumita perioada. Fiind o intalnire cu scop karmic, nu va reintalniti doar sa va spuneti Buna ziua. Sa nu va imaginati ca se petrec atatea coincidente si eforturi pentru a va programa intalnirea doar ca sa puteti sa ziceti ca v-ati revazut. Unul din voi doi ii va schimba viata celuilalt, sau amandoi unul altuia, in functie de datoria karmica.

Cealalata persoana va poate ajuta o perioada sau va poate produce suferinta, depinde de karma adusa. Este posibil ca datorita acelei intalniri karmice sa va maturizati si sa intelegeti ce este cu adevarat iubirea. Fiecare caz este UNIC. Dar sa va lamurim care este diferenta intre intalnire karmica si sufletul pereche:

Cum identificam sufletul pereche?

Intalnirea cu sufletul pereche prezinta toate aspectele unei intalniri karmice, de aceea se si confunda atat de usor, insa sunt cateva ”amanunte” in plus. Putem spune ca intalnirea cu sufletul pereche este mai mult decat o intalnire karmica.

Cand va intalniti sufletul pereche, vet observa de asemenea o serie de coincidente, sincronicitati, tot felul de situatii speciale care va aduc unul langa celalalt din ce in ce mai mult. Fata de intalnirea karmica, sentimentul care va inunda in apropierea sufletului pereche este pur pozitiv, de liniste, relaxare, si libertate, puteti fi voi insiva. Deci, daca simtiti atractie si iubire fata de persoana respectiva dar si un anumit blocaj, de parca nu v-ati putea exprima in mod liber ceea ce simtiti, atunci acea intalnire nu este cu sufletul pereche, ci este o intalnire karmica.
Majoritatea persoanelor au 3-4 intalniri karmice de-a lungul vietii, aceste regasiri pot fi in familie, prieteni sau in dragoste. Daca intalnirea karmica este posibila intre persoane cu o compatibilitate scazuta, sufletele pereche au intotdeuna o compatibiliate buna.

Natura si durata relatiei este relevanta. Sufletele pereche se ajuta reciproc in dezvoltarea persoanala. De aceea, daca intr-o relatie el se dezvolta alaturi de ea, dar ea se sacrifica si face compromisuri, adica unul beneficiaza mai mult decat celalalt, atunci cei doi nu sunt suflete pereche.

Durata relatiei este esentiala. In cazul intalnirilor karmice cele doua persoane s-au intalnit cu un motiv si vor avea o legatura pana cand au indeplinit acel scop. Poate fi 5 luni, 4 ani sau 15 ani etc. Daca dupa o perioada de relatie intensa, coincindentele incep din nou sa apara, dar de data aceasta cu scopul de a va desparti, atunci inseamna ca drumul vostru comun s-a incheiat. Poate fi vorba de un loc de munca in alt oras, de o a treia persoana in relatie sau alte impedimente care incep sa fie tot mai dese si care sa contribuie la a va desparti.

Misiunea karmica s-a incheiat si este important sa intelegeti acest lucru, sa nu luptati pentru ceva ce evident nu mai poate fi continuat. Incercati sa va dati seama care a fost MOTIVUL intalnirii karmice (sau aflati din harta relationala karmica): ati avut parte de un ajutor, ati schimbat ceva in viata voastra, v-ati mutat intr-un alt loc, ati primit cu un copil minunat, ati invatat ce este iubirea etc. O relatie karmica are mereu un motiv bine intemeiat ,dar mai greu de realizat de cei implicati).

Cand este vorba de sufletul pereche, atunci liniile destinului merg foarte frumos impreuna. Daca el are o oferta de lucru in strainatate, acest lucru nu va duce la despartire, ci dimpotriva el va gasi si pentru ea locul de munca la care visase; daca ea isi doreste o familie si copil, el va avea noroc la o suma de bani; daca ea urmeaza un curs de medicina naturista, acest lucru il va salva pe el de la o operatie si se va vindeca repede, etc. Toate evenimentele din viata ambilor parteneri, vor avea efect benefic asupra relatiei de cuplu: pentru ca sufletele pereche sunt impreuna ca sa se ajute sa evolueze.

Daca barbatul cu care esti te descurajeaza ca sa faci un curs de calificare pe care ti-l doresti din tot sufletul, atunci nu este sufletul tau pereche. Daca insa chiar el va veni acasa cu o oferta extraordinara care sa te ajute sa iti implinesti visul mai repede decat te-ai gandit, atunci el este sufletul tau pereche.

Cand esti cu sufletul tau pereche te simti libera, frumoasa, puternica, tu insati, stralucesti si toate planurile si visele tale se implinesc mai repede decat le-ai fi putut tu realiza, iar acest lucru se intampla si dupa 10 si dupa 20 de ani de relatie. La fel si el, alaturi de tine, isi poate realiza foarte usor visele si ambitiile, deoarece voi doi nu va impiedicati unul pe celalalt, ci evoluati impreuna.

Sugestie: Incercati sa indentificati care sunt posibilele intalniri karmice din viata voastra. Totodata puneti-va intrebarea daca relatia voastra de cuplu este rezultatul compatibilitatii bune, este o intalnire karmica sau v-ati intalnit deja sufletul pereche.

Cunoaste-ti destinul!

www.astrodestin.ro
MIMI1958
Postat pe 10 Martie 2010 18:26
De la: iacinta, la data 2010-03-10 15:22:09destin? a bullshit if you ask me. Vrei sa zici ca tu ești vreo pãpușã in mâinile unei forte divine?!?ªi astfel nu ești responsabilã de ceea ce faci?!?

ahahahahhaa... not.


coldwind
Postat pe 10 Martie 2010 18:36
"cat despre horoscop pai in cel normal spune ca ne compenetram in multe feluri" ce fel de penetrare e asta, ca eu una n-am mai auzit!
miss_darine
Postat pe 10 Martie 2010 19:24
De la: miss_darine, la data 2010-03-10 19:24:02"cat despre horoscop pai in cel normal spune ca ne compenetram in multe feluri" ce fel de penetrare e asta, ca eu una n-am mai auzit!

.....e o penetrare karmica..... :))

mahy33
Postat pe 10 Martie 2010 19:32
De la: miss_darine, la data 2010-03-10 19:24:02"cat despre horoscop pai in cel normal spune ca ne compenetram in multe feluri" ce fel de penetrare e asta, ca eu una n-am mai auzit!



e și tu acum...spiritualããããã
iacinta
Postat pe 11 Martie 2010 15:04
da am citit aceasta pagina inainte dar nu ma lamureste cu nimic!! sunt lucruri ce mi se intampla din pagina aceia dar sunt lucruri mai rare ce mi se intampla mie in viata reala!!

cat despre el imi dau seama ca vrea sa se faca pe interesantul si cum eu fac acelasi lucru ca sa-l atrag cat mai mult spre mine!pana ce el nusi da seama de acest lucru cred ca lucrurile vor fi la fel de rare intre noi!!
valentinacristina
Postat pe 11 Martie 2010 23:40
De la: iacinta, la data 2010-03-10 15:22:09destin? a bullshit if you ask me. Vrei sa zici ca tu ești vreo pãpușã in mâinile unei forte divine?!?ªi astfel nu ești responsabilã de ceea ce faci?!?

ahahahahhaa... not.

Nu esti "o papusa in mainile unei forte" dar esti o entitate umana care are o serie de calitati , defecte , predispozitii, lectii de invatat si o schema de evolutie (ce se reflecta in horoscopul natal), pe care cu cat le cunosti mai bine , cu atat esti mai bine informat despre tine insuti si iti este mai usor sa le faci fata .
georgiana1705
Postat pe 13 Martie 2010 05:35
Intalnirea karmica, atunci cand se petrece, se recunoaste prin aceea ca cei doi parteneri se sustin si se potenteaza, reciproc. Daca simti ca alaturi nu aveti inhibitii, puteti fi voi - cei "adevarati", fara false comportamente sau atitudini; daca timpul petrecut impreuna curge cu sens pentru fiecare; daca doriti, de fiecare data sa reveniti a fi alaturi, atunci nu iti ramane decat sa te bucuri, caci intr-adevar, este o intalnire karmica. Vine din timp, din existente anterioare si are menirea de a regla ceva ce a ramas nefinalizat. Poate fi, insa, pentru un timp limitat. Daca nu sunteti suflete-pereche, atunci probabil ca nu veti ramane impreuna pana la capatul acestei existente terestre. Dar acestui lucru-daca se petrece - ii simtiti timpul (cand sosseste), fiecare dintre voi. E bine sa discutati aceste aspecte si sa luati deczii impreuna.
Intr-o intalnire karmica, exista si posibilitatea "platilor" mai putin placute. Depinde de natura relatiei din trecut.
olarughizela12
Postat pe 13 Martie 2010 07:08
Si de o intalnire karmica nu ai cum sa te feresti... Daca vrei sa fugi acum de frica unei suferinte (plata karmica), ea va veni mai taziu.
Sensul acestor intalniri karmice este tocmai sa putem invata din ele, sa corectam ce am gresit in vietile anterioare si sa ne dezvoltam ca spirit. Nu poti decat sa accepti ce se intampla, sa inveti cat poti de mult din aceasta relatie, sa te bucuri de ea si sa nu traiesti cu frica a ceea ce se poate intampla.
LoredanaStg
Postat pe 13 Martie 2010 09:01
si eu cred ca am parte de o asemenea intalnire karmica l-am cunoscut acum trei ani...pur si simplu m-am trezit cu el la poarta casei...incet incet m-am apropiat de el am vrut sa il cunosc mai bine si pot sa spun ca m-am imprietenit cu el...desi au existat multe neintelegeri intre noi totusi am ramas si azi impreuna ...nu stiu cum se va termina....
kudika029282
Postat pe 13 Martie 2010 09:48
Întâlniri karmice? N-aș prea crede. Mai degrabã întâlniri telepatice. Ne întâlnim sortitul, adeseori în mod telepatic, conform principiului cã cine se aseamãnã tinde sã se împerecheze. Pavel Coruț scria de Frãțiile Psihice, iar noi doi am testat veridicitatea teoriei sale în repetate ocazii, mai mult sau mai puțin plãcute. Toate ființele umane sunt interconectate și comunicã la nivel inconștient. Nu e chestie de karmã, ci de telepatie. Conștientã ori inconștientã.
ileanaadrianastan
Postat pe 13 Martie 2010 11:07
luati-va servici ca altfel deraiatzi, innebunitzi, ce plm aveti cu karma? habar nu aveti ce inseamna dar vorbiti de parca ati sti.... nu stiti cine sunteti dar cine ati fost, duceti-va la doctor cat mai repede k altfel va culeg de pe drum... INSANATOSIRE GRABNICA
craigdavid
Postat pe 13 Martie 2010 12:15
draga mea, daca intr-adevar esti nelinistita de aceasta reletie, daca "simti" ca este ceva ciudat, consulta un astrolog, care poate intocmi hartile voastre astrale Karmice si identifica despre ce karma este vorba: de agresivitate, de atasament posesiv sau de ignoranta (incluzand planul fizic, emotional sau mental}; in orice caz, daca te simti bine in prezenta lui, poti continua relatia, dar daca ai impresia ca nu este benefica, renunta.
elenazuriela
Postat pe 13 Martie 2010 12:33
Prin suprapunerea astrogramelor voastre natale, se poate vedea daca este vorba de o intalnire karmica. Daca este asa ceva, va trebui sa rezolvati in aceasta viata ceea ce n-a iesit bine intr-o viata anterioara. E nevoie de mult tact pentru a ajunge la o rezolvare benefica pt amandoi si, totodata, pentru a nu acumula din nou o karma negativa care v-ar crea probleme intr-o viata viitoare. Toate cele bune!
milica_albulescu
Postat pe 13 Martie 2010 13:18
Daca el are retineri in a se apropia de tine, este posibil ca tu sa fi fost cea care l-a facut sa sufere intr-o viata anterioara, iar acum simte o teama inexplicabila de a se apropia mai mult. Se simte atras, dar se si teme in acelasi timp.
milica_albulescu
Postat pe 13 Martie 2010 13:24
Toate se intampla cu un rost in viata. Daca crezi ca merita o sansa totusi, incearca! Macar stii ca ai incercat sa te apropii de acest baiat fața de care simti ceva atat de special ! Eu cred ca intr-adevar este ”ceva” special intre voi. chiar daca ai si rezerve si ti-e teama ca te va face sa suferi... poate nu va fi asa. Cine poate stii dinainte ce va fi ? Nu e bine sa avem regrete in viata. Nu putem stii pentru cat timp avem alaturi o persoana draga niciodata asa ca, trebuie sa pretuiesti clipele frumoase si timpul cat ii vei fi alaturi, indiferent ca perioada de timp este mai scurta ori, toata viata.... :) Numai bine!
Nicoelena
Postat pe 13 Martie 2010 13:56
Daca eu iti dau datele mele si ale iubitului meu poti sa-mi spui daca suntem compatibli, sau daca este o intalnire karmica?
INUKA
Postat pe 13 Martie 2010 14:11
De la: Aeno, la data 2010-03-13 14:11:45Daca eu iti dau datele mele si ale iubitului meu poti sa-mi spui daca suntem compatibli, sau daca este o intalnire karmica?
sergiu37rau
Postat pe 13 Martie 2010 14:20
Si eu am avut(ori cel putin am crezut ca am ) o astfel de intalnire, ne completam, ne placeau aceleasi lucruri, suntem nacuti in aceeasi zodie si de cand ne-am cunoscut am tinut legatura permanent, el spunea ca nu poate sa stea prea mult fara sa-mi auda vocea , ori sa ma vada......s-a dovedit a fi o mare dezamagire....
cami_2
Postat pe 13 Martie 2010 17:26
am citit mesajul si am vazut ca multa lume te indeamna sa faci sinastria . Aici lucuririle por trase un pic de par pentru ca exista sinastrii care se intrepatrund perfect si oamneii pot fi impreuna si pot fi la fel perfecte sinastriile in care cei doi oameni nu sunt impreuna, desi intre ei exista o legatura karmica perfecta! greaseala vine din faptul ca omul se poate agata de acest lucru si nu face bine! Exista de asemenea si denumirea de suflete pereche dar aceste suflete se intalnesc pentru a ispasi o karma niste arderi karmice, pedepse intalnirea se face pentru descoperii ceva in noi si a merge mai departe. sufletele pereche nu prea raman impreuna Lectia este data si el sufeltul pleaca si tu ramai cu durearea!.
NicoletaCristea
Postat pe 13 Martie 2010 18:00
odata ce nu crezi in asa ceva nu te baga in discutiile acelea!!e cel mai bun lucru ce ai putea face!! incat sa ne culegi de pe drumuri: ce sati spun!!ai vrea tu!!
valentinacristina
Postat pe 13 Martie 2010 19:08
pai da cam asa ceva!!dar cea ce ma ingrijoreaza e ca si mie imi este teama sa ma apropii mai mult de el desi daca el mi-ar da sansa eu nu as ezita!! va mai povestesc cum decurg lucrurile!!o sambata buna!!
valentinacristina
Postat pe 13 Martie 2010 19:10
unele lucruri nu ti le poti explica
se intampla,nu stiu ce fel de intalnire este
insa o traiesc p propia piele si ma simt foarte bine
mihaela87
Postat pe 13 Martie 2010 19:25
De la: miss_darine, la data 2010-03-10 19:24:02"cat despre horoscop pai in cel normal spune ca ne compenetram in multe feluri" ce fel de penetrare e asta, ca eu una n-am mai auzit!



Ha...ha...ha.. hai ca de asta n-am mai auzit. Ma duc repede sa citesc cum ma compenetrez si eu cu (im)perechea mea. dar....unde sa caut? poate intr-un ghid Kama sutra
Boca
Postat pe 13 Martie 2010 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soacra acra caree impotriva...un sfat 2:D 27 De la: dulseee 10 Aprilie 2009 19:59
REFERITOR INTALNIRE 23 De la: miss_darine 8 Septembrie 2010 20:27
Vreau sa o impresionez 59 De la: daniella_s 25 Septembrie 2009 13:13
sa ma culc cu el ? ajutati-ma 66 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 21:10
BETIVUL CARE AGATA PE PC 3 De la: freakyyy 2 Iunie 2010 22:13