Setari Cookie-uri

intalniri karmice

Stii, mai demult si eu tot asta credeam...dar nu putem sa ne scutim de constinta noatra zicandu-ne ca nu conteaza ce facem, pt ca suntem independenti si avem controlul asupra tot......un pic de spiritualitate nu strica. Suntem cu totii un intreg, o mare mashinarie care trebuie sa lucreze impreuna ca sa creeze energie pozitiva.


Va pup

Diana
Dvampire
Postat pe 24 Martie 2010 00:45
De la: fanciulla83, la data 2010-03-22 11:42:41Draga mea, in primul rand nimeni nu a pomenit cuvantul "crestinism" in discutie, si cu atat mai mult nu l-a legat de reincarnare. Sa nu ai impresia ca daca ne-am bagat la o asemenea discutie, habar n-avem despre ce vorbim aici.
Normal, ca reincarnarea este negata de Biserica ( atat de cea ortodoxa cat si de cea catolica) deoarece este o credinta/conceptie pagana. Daca ar fi acceptata, s-ar nega existenta lui Dumnezeu si a credintei in general.
In al doilea rand nimeni nu a vorbit ( cel putin eu ) despre sex, sarut, atingei si alte "contacte" pe care le-ai descris tu..La 3000 de km departare nici n-as avea cum sa fac asta. Si nici persoana care a deschis topicul nu a mentionat. Ce...n-ai mai vazut ca doua persoane sa se cunoasca si sa comunice in toate modurile fara a aeva contact fizic ?
Apropo : tu esti maicuta ? in ce secol traiesti de ai conceptiile astea despre viata ? Cum ai vrea sa cunosti ma bine un om daca nu-i esti alaturi intr-un anume fel ? Daca traiesc cu iubitul meu de 2 ani si la un moment dat constatam ca nu ne mai intelegem pt ca nu suntem facuti unul pentru celalalt, trebuie musai sa ne casatorim ? De ce ? Ca sa ne distrugem vietile ?
Vezi ca aberezi putin si esti incuiata in Universul tau mic sau eventual te-ai calugarit. Iar daca nu ai facut-o pana acum, fa-o cat mai ai timp, deoarece cu viziunea asta a ta despre viata doar intr-o manastire ai rezista.
Si apropo : nu-s pagana, sunt cresitn-ortodoxa, cred in Doamne Doamne foarte mult, ma rog, merg la Biserica, aprind lumanari, pun pomelnice, ma spovedesc, postesc...etc Adica respect ritualul crestin-ortodox asa cum trebuie.
Si nu o lua ca pe un afront, ia-o ca pe un sfat. Comentariul tau m-a enervat peste masura, mai ales ca se abate de la topic.
Fiecare crede ce vrea si IN ce vrea avand in vedere ca exista atatea religii. Iar daca sunt crestina asta nu inseamna ca cineva imi interzice sa cred in reincarnare, stiinte oculte, scientologie, si altele cate mai exista !!!






pai da ai prefecta dreptate nici eu nu am stiut cum sa reactionez la mesajul ei pt ca se abate rau de tot de la cea ce se vorbea!!ms
valentinacristina
Postat pe 24 Martie 2010 15:32
georgiana1705
Postat pe 24 Martie 2010 15:38
De la: craigdavid, la data 2010-03-13 12:15:47luati-va servici ca altfel deraiatzi, innebunitzi, ce plm aveti cu karma? habar nu aveti ce inseamna dar vorbiti de parca ati sti.... nu stiti cine sunteti dar cine ati fost, duceti-va la doctor cat mai repede k altfel va culeg de pe drum... INSANATOSIRE GRABNICA


georgiana1705
Postat pe 24 Martie 2010 15:43
doamne fereste deci faptul ca tu ai sau nu ai o relatie cu nu stiu cine,,,insemana karma mai nou,,,faptul ca ai avut nu stiu ce rel de un an si,,iar era o relatie karmica cere ajotor la spital mai bine,,uite,te mai bine cum te exprimi,,si cea mai tare a fost faptul ca el e mai mare ca tine cu 5 ani juma,,si de ci asta ar fi ceva extraordinar,,,doamne cate baliverne,,,scriu unii,,deci,,ramai socat,,,bai ai o prietena ceva ¿
nu ,,cred ca ai,,probabil de asta simti nevoia s ascrii tampenii e site,,dci m,am saturat sa vaezi scris un subiect interesant si sa vezi comentarii total nepotrivite la acel subiect,,lume toanta
botez
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:22
De la: botez, la data 2010-04-12 13:22:29doamne fereste deci faptul ca tu ai sau nu ai o relatie cu nu stiu cine,,,insemana karma mai nou,,,faptul ca ai avut nu stiu ce rel de un an si,,iar era o relatie karmica cere ajotor la spital mai bine,,uite,te mai bine cum te exprimi,,si cea mai tare a fost faptul ca el e mai mare ca tine cu 5 ani juma,,si de ci asta ar fi ceva extraordinar,,,doamne cate baliverne,,,scriu unii,,deci,,ramai socat,,,bai ai o prietena ceva ¿
nu ,,cred ca ai,,probabil de asta simti nevoia s ascrii tampenii e site,,dci m,am saturat sa vaezi scris un subiect interesant si sa vezi comentarii total nepotrivite la acel subiect,,lume toanta



ei bine nu cred ca te-ai saturat sa vezi asta ca daca te-ai fi saturat de mult nu mai citeai comentariile de pe forum!!asa na´ te-ai bagat si tu in seama!!
valentinacristina
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:12
mai poti face si sinastria horoscoapelor voastre,astept vesti
Zoltan_Norbert_Sergiu
Postat pe 17 Iulie 2013 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nevoie de o parere 57 De la: andreeav_2010 29 Septembrie 2013 16:35
Caut iubita pentru un bun prieten 25 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:31
metropolitan 1 De la: miulet 1 Martie 2009 08:06
Ce inseamna sa fii bun si frumos? 1 De la: danzavo 21 Decembrie 2009 15:58
help...... 11 De la: kudika380044 4 Aprilie 2011 23:20