Setari Cookie-uri

iubirea...

Alerg neincetat spre iubire…ies de pe o usa, intru pe alta…las in urma rani vindecate..altele nevindecate inca…in suflet ramanandu-mi mereu speranta ca ar fi fost altfel…cu gandul mereu ca nimic nu mai poate fi. Incerc sa ma mint ca iubirea din povesti exista…si totusi sunt convinsa ca prietenia rationala dintre un barbat si o femeie conduce la acea relatie durabila.
Am momente de fericire dar exista si clipe de cadere, in care tot spiritul pozitiv cade in declin, ajungand spre meleaguri ale depresiei. Ma ridic din nou, cu teama de a nu cadea o data viitoare…speriata fiind ca la un moment dat nu voi mai avea puterea sa ma ridic.
Sa fie asta dovada unei firi sensibile, sau a unei minti firave ce tinde spre stari depresive…sau doar esentialul firii umane…IUBIREA???
kudika017205
Postat pe 23 Mai 2011 02:01
De la: kudika017205, la data 2011-05-23 02:01:36Alerg neincetat spre iubire…ies de pe o usa, intru pe alta…las in urma rani vindecate..altele nevindecate inca…in suflet ramanandu-mi mereu speranta ca ar fi fost altfel…cu gandul mereu ca nimic nu mai poate fi. Incerc sa ma mint ca iubirea din povesti exista…si totusi sunt convinsa ca prietenia rationala dintre un barbat si o femeie conduce la acea relatie durabila.
Am momente de fericire dar exista si clipe de cadere, in care tot spiritul pozitiv cade in declin, ajungand spre meleaguri ale depresiei. Ma ridic din nou, cu teama de a nu cadea o data viitoare…speriata fiind ca la un moment dat nu voi mai avea puterea sa ma ridic.
Sa fie asta dovada unei firi sensibile, sau a unei minti firave ce tinde spre stari depresive…sau doar esentialul firii umane…IUBIREA???


Nici tu n-ai somn la ora asta?
Valy90
Postat pe 23 Mai 2011 02:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii sa raspunda! Care este genul de femeie care 'va pune cu botul pe labe'? 176 De la: denis_3d25 31 Octombrie 2009 18:06
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
vreau s m impac q el 60 De la: tikky11 13 Octombrie 2009 14:01
help me 32 De la: ligiapop19 23 Octombrie 2009 11:58
id-ul meu 25 De la: pamela_1 12 Mai 2009 16:16