Setari Cookie-uri

sarcina

buna ! Am fost inmsarcinata la 16 ani in decembrie si pt ca nu ma simteam prea bine am facut avort de atunci nu am ma ramas gravida, de atunci acum am 18 dar am si o problema am anexia de la 15 ani si am o intrebare; aceasta infectie poate fi problema din cauza careia nu mai pot ramane gravida?am nevoie d parerile voastre dar v-as ruga fara critici ci doar parea voastra. va astept parerile.
hopless
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:19
esti casatorita?adica,nu inteleg graba asta a ta...ai doar 18 ani...ai toata viata inainte...nu te grabi...
cunosc o femeie care din cauza unui avort n-a mai putut ramane insarcinata...acum,tot ce trebuie sa faci tu sunt niste teste sa vezi care e pb...fie anexita,fie altceva!
succes!
mary_ct
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:26
Am auzit ca de la un avort e posibil sa nu mai poti ramane insarcinata..dar asta depinde de fiecare si felul cum a fost facut avortul...si anexita daca a fost tratata nu cred ca ar fi din cauza acesteia...te sfatuiesc sa faci analize ,sa mergi la medic ,mai bine mai devreme decat prea tarziu...succes si fii calma..
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:31
dak nu ai mai ramas insarcinata asta nu inseamna ca ai o problema de sanatate ....ci doar pur si simplu nu s-a intamplat...cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog care sigur o sa poata sa iti raspunda la toate intrebarile
anita_88grl
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:41
poate fi si din cauza anexitei-dar ce atata graba sa faci un copil?traieste-ti viata ca este asa de frumoasa!nu te complica de acum decat daca are cine sa te ajute-o mama, o soacra!eu am 29 ani si nu mi-am propus sa fac un copil asa repede.fa-ti un viitor, nu depinde financiar de nimeni-nu conteaza unde lucrezi, sa ai banul tau si cand a vrea Dumnezeu il vei avea!-nu-ti spun asta ca sa te judec-departe de mine gandul dar iti spun ca sa iti deschizi bine ocjhii!!!!!
te pup si ai grija de tine!
andreeastancila
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:52
si eu am avut anexita si am urmat o gramada de tratamente,iar doctorita mi-a spus sa am grija ca daca nu o tratez e posibil sa nu pot ramane insarcinata. Asa ca fugi repede la doctor si trateaz-o imediat,dar du-te apoi si la un control pentru ca e posibil sa nu se fi vindecat de tot si atunci iti va recidiva. Eu sunt acum insarcinata si nu am niciun fel de probleme. Ai iarasi grija la tratamentul pe care il urmezi...daca iei antibiotice spune-i neaparat sa-ti prescrie ceva si pentru candida pentru ca e foarte posibil sa faci. Eu am avut o infectie urinara...am luat doar 3 zile antibiotice si am facut candidoza,dar am luat niste pastile si ovule si mi-a trecut.Dar cel mai bine ar fi sa iei de la inceput ca sa nu faci si tu.

Mult succes!
mira_mira
Postat pe 2 Februarie 2009 17:37
Nu vreau sa te sperii dar iti spun sa mergi la medic pt ca am o prietene cu aceeasi problema ca a ta adica o anexita si prima sarcina chiuretaj,iar de vreo 8 ani se chinuie cu fel si fel de tratamente si nu a ajuns la nici un rezultat.
micutadaria
Postat pe 19 Februarie 2009 16:52
Acuma inteleg de ce era asa fain forumul kudika - nu se vorbea atata in plus si pe langa subiect ....era foarte frumos....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:16
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 02:16:20Acuma inteleg de ce era asa fain forumul kudika - nu se vorbea atata in plus si pe langa subiect ....era foarte frumos....



Asa gandeam si eu la inceput pana n-au venit ametitii care n-au loc de mine.....
Titanika
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:19
De la: Titanika, la data 2012-01-15 02:19:56
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 02:16:20Acuma inteleg de ce era asa fain forumul kudika - nu se vorbea atata in plus si pe langa subiect ....era foarte frumos....



Asa gandeam si eu la inceput pana n-au venit ametitii care n-au loc de mine.....



Da acum nu mai sti ce sa alegi cand intri pe un topic - si injuraturi si mistouri si de toate - amestecate claie peste gramada ....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Testele de sarcina 8 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:01
Cum afli daca bebelusul tau se va naste prematur? 3 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:10
Exista par dupa sarcina?? 4 De la: scorpio67 7 Iunie 2010 19:04
va rog din suflet sa imi imi raspunde-ti:((( 9 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:31
As vrea sa fac un copil dar am epilepsie. 1 De la: kudika_1028909 26 August 2017 15:20