Setari Cookie-uri

intilnire karmica sau simple coincidente?

Nimic nu e intimplator....Totul are un sens si o finalitate chiar daca o vrem sau nu...
kudika080590
Postat pe 28 Martie 2010 15:21
ca nimic in viatza nu e intamplator sunt de acord...dar dar mai stiu si ca ... nu intotdeauna rezultatele pozitive ne si vizeaza direct!!!...da...teoretic sa ni se intaple ceva ..ce stim noi a fi cu adevarat bun...cre ca e un...noroc..cum zic unii...dar se mai zice ca ..norocul il ai cel mult odata in viatza!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 15:34
nu e nici intalnire karmica..nu e nici coincidenta...dar nu stim cum s/o numim...o asha situatie ..ideala!!!...cand marea majoritate a oamenilor...traiesc numai dezamagiri...si neimpliniri...!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 15:36
mhh frumos,, chiar daca a fost sa va intalniti dupa o perioada trista( putin spus), eu consider ca totul se intampla cu un scop,,, poate daca schimbai ceva in viata intr-o anumita perioada ,, acum nu il mai cunosteai,,,, multa fericire si numai bine atat voua cat si copiilor.
BeHappy
Postat pe 28 Martie 2010 15:44
e daca tu nu crezi de ca ai raspuns nimic in viata nu este intamplator eu cred cu toata taria ca ce este scris pentru o persoana e pus bine asa ca nu te-a obligat nimeni sa raspunzi
BLONDINUL
Postat pe 28 Martie 2010 16:03
sa fiti fericiti .eu cred ca nimic in viata nu este intamplator ,si ce e al tau e pus bine poate intr-o alta viata tu si el a-ti fost la fel de apropiati ca si in aceasta viata .eu va doresc mult noroc si fericire
BLONDINUL
Postat pe 28 Martie 2010 16:06
Tot ceea ce ni se intampla in viata,nu se numeste nici coincidenta,nici altcumva decat simplul fapt ca Destinul tau,al tuturor este acelasi de cand te nasti si pana mori,adica absolut NIMIC nu este intamplator si nu ni se intampla din pura coincidenta,ci pentru ca asa TREBUIE sa se intample.

Noi suntem unici pe acest pamant,unici in destin si ceea ce a fost scris pentru noi,asa va fi.

Daca am aprofunda cu totii si am gandi dincolo de fiinta noastra,ne-am da seama ca chiar asa si este.Sotul dumneavoastra a murit pentru ca asa trebuia,deoarece intr-o viata anterioara dansul nu si-a dus pana la capat asa zisa,datorie karmica pe care fiecare om o are si a platit-o acum cu propria-i viata,pentru ca sufletul sau sa fie salvat.

Asadar,ma bucur ca v-ati intalnit o alta dragoste,inseamna ca in aceasta viata pe care o traiti,vi s-a mai oferit o a 2-a sansa la iubire,nu-i dati cu piciorul si iubiti-va.

Toate cele bune!!!PASTE FERICIT TIE SI FAMILIEI TALE!!!

Claudia,Bucuresti



kudika057006
Postat pe 28 Martie 2010 17:27
Si la mine s-au intamplat multe coincidente...si acum sunt in dilema...vreau sa fac un pas f important...dar imi e atat de teama sa nu ajung mai rau...
oanazul
Postat pe 28 Martie 2010 18:49
Ma bucur ca am dat de acest topic...si eu ma confrunt cu o pb...sunt in dubii....acum 4 ani ,cand eram parca fara viata...sotz,servici si casa,...aceeasi rutina...nimic deosebit intre noi...pasiune si iubire din partea mea nu era in casnicie...deci...doar urmam cursul vietii....si la munk intro zi neavand ce face am intrat pe net sa mai conversez ca sa treaca timpul mai repede...si am cunoscut un tip...ne tot vb pe net zilnic...si eu de obicei nu vb cu barbati...pur si simplu ii ignoram...eram ca calul la ochi pt sotzul meu atat...dar acest barbat...mi-a atras f mult atentia....avea ceea ce nu aveam eu in casnicie cu sotul...comunicam asa bine!!!ne intelegeam asa de bine!!aveam atatea in comun...aveam conceptii,perceptii comune,gandeam si simteam la fel...era asa de frumos,prea frumos ca sa fie real!nici nu credeam ca se poate sa te intelegi asa de bine cu cineva!pana intro zi intro pauza de munca m-a invitat sa ne cunoastem...cu greu am acceptat...si cand m-am dus la locul de intalnire...desi veneau multe autobuze...eu am stiut de la mare distanta in care autobuz e exact!si nu m-am inselat!si din multime la distanta l-am recunoscut din prima desi nu l-am vazut decat odata in poze si arata altfel in poze...dar atunci la distanta aia mare am stiut care e el!ulterior am aflat ca si el a simtit la fel,a stiut care eram eu desi era foarte aglomerat...am inceput sa vb...si nu imi venea sa cred ca bine ne potriveam in conversatii...si radeam asa de frumos cum in viata mea nu a fost!vi s-a intamplat vreodata sa va potrivit asa de bine in conversatie cu cineva ,sa radeti si sa fiti absolut de acord?poate ca da...dar la mine a fost ceva nemai pomenit...de cate ori ma gandeam la el ,primeam beeep de la el si invers...pur si simp0lu exista telepatie intre noi...ne intalneam des in parc ne povesteam toate alea si ne simteam asa de bine!avem placeri comune!imi place f mult toamna si primavara sa ma plimb in parc si el la fel!iubesc florile si el la fel!deci avem foarte multe in comun aptoape totul!dar si el era casat si eu la fel...si ce ne mai uimea era ca sotii nostri erau in aceeasi zodie si nu ne intelegeam nici unul cu ei...mereu erau certuri,neintelegeri,mie imi placea curatenia si lui la fel dar sotii nostri erau asa de dezordonati...deci pe scurt noi doi avem in comun acelasi lucru si sotii nostri aveau in comun f multe lucruri...chiar ziceam ca sotii nostri trebuia sa fie casatoriti ca asa bine se potrivesc sunt la fel amandoi!seara obisnuiam sa ne uitam la luna si ne simteam asa de aproape unul de celalalt...cand sunr departe de oras,la ai mei la 350 km...desi suntem departe ne simtit atat de aproape,foarte aproape!e si atata pasiune intre noi...cu el am cunoscut ce inseamna pasiunea,am cunoscut atat de multe nestiute mie...desi e mai mare ca mine cu 10 ani...zodiile noastre sunt compatibile...suntem si foarte buni prieteni,asa de minune ne intelegem si ce fericiti suntem impreuna!el zice ca la anii lui 40 ani nu a mai gasit o femeie cu care sa se inteleaga asa de bine..,sunt singura femeie cu care se intelege asa de binedar cam multe coincidente...parca universul ne impingea sa ne putem vedea fara sa fim vazuti,sa nu poata interveni nik in calea intalnirii noastre sa nu se intampla un neprevazut ceva...pe scurt totul era in favoarea noastra...el nu s-a mai inteles deloc cu sotia desi e un familist convins,a zis sa rabde cu ea pt copii...dar ea s-a plictisit de casnicie si l-a parasit,a divortat de el...nu se potriveau deloc,nu se intelegeau deloc...a fost distrus!acum el e liber...s-a mai intalnit cu diverse femeie ca sa isi refaca viata nu s-a putut apropia de nici una...zice mereu ca eu sunt singura cu care se simte familiar,cu care se simte foarte bine ,excelent din toate punctele de vedere...doar ca eu inca sunt casatorita...desi nu ne intelegem deloc bine,eu si sotul,nu a fost iubire de la mine inca de la bun inceput...nu ii mai suport prezenta ..am ajusn sa stam separati el in orasul lui eu in orasul meu....atatea chestii ne despart...oricat de mult incerc sa ne apropiem sa fim impreuna sa ne intelegem fac f multe efortui ceva ne desparte mereu...e ca si cum ceva nevazut lucreaza pt noi...ceva sau cineva nu ne mai vrea impreuna,apar tot felul de piedici in calea noastra...cand sa ne mutam impreuna iar ceva nu ne iese,nu reusim...nu inteleg...de cate ori incerc sa fie bine sa ne reunim sa fim impreuna apare mereu cate ceva sa ne impiedice...dar in schimb cu acest prieten cu care ma inteleg super...ceva sau cineva parca ne impinge sa ne putem vedea si sa reusim chiar...parca ceva sau ceva lucreaza in favoarea noastra si in devafioarea casniciei mele cu sotul...nu mai inteleg...ba chiar s-a ajuns in discutii divortul nostru...ceva ma repsinge de el,ma face sa ma indepartez de el....iar acest prieten nu vrea sa divortam pt ca stie cat de dureros poate fi divortul si avem si un copil...el are 2 copii....nici eu nu vreau divort...vreau sa fim o familie sa-l iubesc sa fie pasiune si intelegere intre noi dar nu ne iese!dimpotriva cand incerc sa fie ok sa ne simtit bine apare ceva care sa ne tulbure rau si sa ne certam....pot sa jur ca ceva sau cineva nu mai vrea sa fim impreuna,ne vrea divortati si eu sa fiu cu prietenul asta cu care ma simt atat de fericita,atat de plina de viata...cu el simt ca iubesc viata,simt ca vreau sa traiesc sa zambesc mereu...insa cu sotul e ceva de gen moartea pasiunii si a vietii..nu putem comunica deloc...nimic bun.......voi ce ziceti?
elizat
Postat pe 28 Martie 2010 19:26
Merci pt tot. De inselat, nici macar in gind n-am sa-l insel. Merita sa-l iubesc si m-as insela pe mine daca l-as insela. Sarbatori fericite !!
MariaAchim
Postat pe 28 Martie 2010 21:37
faci cea mai mare gresala daca iti dai demisia :roaga-te la Dumnezeu ,Sf,Fecioara,sau ce sfant doresti sau mai bine calatoreste fa o excursie la Ierusalim se spune ca cei care ajung acolo in noaptea de inviere cand se deschid cerurile si nii se asculta dorintele, li se implinesc dorintele : sau la piramide in Egipt te vei intoarce revigorata si poate cine stie vei cunoaste pe cineva!
succes!!
MIMI1958
Postat pe 28 Martie 2010 23:16

citeste pe net de KARMA DE IGNORANTA si ai sa iti dai seama ca el e cel ales cu care te intelegi nine destinul incearca sa te acertizeze ca nu esti pe drumul cel bun si de aceea ai atatea piedici!
MIMI1958
Postat pe 28 Martie 2010 23:35
De la: MIMI1958, la data 2010-03-28 23:35:06
citeste pe net de KARMA DE IGNORANTA si ai sa iti dai seama ca el e cel ales cu care te intelegi nine destinul incearca sa te acertizeze ca nu esti pe drumul cel bun si de aceea ai atatea piedici!


oare?o sa citesc imediat!
dar chiar imi pare f rau de sotul meu pt ca avem si copil vreau sa avem o familie adevarata.as renunta la acest prieten cu care ma simt atat de bine cu care ma inteleg bine in favoarea casniciei mele!dar nu inteleg de cate ori incerc s-o iau de la capat sa-l iubesc,sa fac ceva bun sa aduc armonie sau sa incerc sa conversez cu el imediat apare ceva si se strica treaba :( sau cand incerc sa ma apropii de el ceva parca ma face sa-l vad foarte urat si sa simt repulsie....nu inteleg de ce!!!

sau cand fac sex cu el in capul meu e el....il vad pe el...simt ca trupul meu nu se impaca cu al lui ci tanjeste si il vrea pe EL.1....chiar intro seara...cand sa facem sex...nu stiu de ce...niciodata nu mi s-a mai intamplat asa ceva...in timpul actului...mi-a aparut El in minte...ii simteam si mirosul si am inceput sa plnag fara sa ma controlez!nu va mai spun cum s-a speriat sotul meu si a facut ceva figuri...m-am simtit atat de prost ca naiba!vroiam sa fiu cu sotul sa ma dedic lui,chiar terminasem orice legatura cu El de 2 ori si degeaba...ceva ne atrage...e ca un magnet...nu ma mai satur de EL...am incercat sa-l urasc sa nu ma mai gandesc la el...si degeaba...corpul meu il dorea pe el...sufletul meu il striga pe el...il vedeam pe el mereu in minte....sau brusc ii auzeam numele....

am incercat de toate ca sa fac frumoasa casnicia si sa continuam mai departe dar nu merge si ma infurii uneori pt ca avem un copil mic si ma simt atat de vinovata!

El mi-a zis ca si el simte acelasi lucru...de cate ori facea sex cu sotia lui pe atunci se gandea la mine...mereu eram in gandurile lui....desi si el a facut eforturi uriase sa isi impace sotia sa fie o familie in continuare pt copii...a luptat pana la ultima putere pana nu s-a mai putut!si a ramas singur...si imediat dupa divortul lui...a aparut si la mine cuvantul divort in casnicie...fara sa aiba legatura cu El!
el de cate ori iese cu o femeie de la divort...nu ma poate uita...tot la mine vine...nu se simte bine cu ele...cik nu se potriveste deloc...conceptii diferite sau nu mai stiu ce...cu mine se simte cel mai bine...si eu la fel...ma simt cel mai bine cu el..in casa lui...in bratele lui...in relatia noastra...in tot ce are leg cu el!pana si cu mama lui desi nu ne am cunoscut personal,mama lui imi pare familiara...
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 00:31
tare ma tem si eu...sa nu dau de mai rau...mi-ar placea sa imi zica cineva ca o sa raman cu El si atunci as fi mai linistita...dk as divorta si nu o sa-l am nici pe el? dk nu este el cel ales?ce fac atunci?raman singura,pierduta?
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 00:37
In viata nimik nu este intamplator,SA TRAITI FERICITI MULTI ANI DE ACUM INAINTE! Coincidente? Nu cred,insa cred in aceasta intalnire karmica deoarece si eu traiesc o astfel de poveste si cateodata chiar ma sperii de cate lucruri avem in comun. Si dc nu profiti din plin de o asemenea relatie vei suspina toata viata...o astfel de relatie este UNICA intr-o viata de om...
Yellowrose
Postat pe 29 Martie 2010 12:17
Eliza,fi o femeie rationala!Daca nu te intelegi cu sotul...asta e ...desparti-ti-va!Nu te gandi ca poti ramane singura!Dragostea e relativa....trebuie sa te bizui doar pe tine!Nu cred in karme si alte timpenii...Dar daca ai putut duce in paralel 2 relatii...cred ca inca iti iubesti sotul....ramai cu el...macar il cunosti....Sper sa poti lua decizia corecta...
stmaria
Postat pe 29 Martie 2010 12:20
ia taurul in coarne si divorteaza decit sa bati noaptea cimpii prin vise mai bine fa-ti visele realitate iar daca se dovedeste ca ai gresit-caci se poate si asta,consider-o ca o experienta nici buna nici rea.trece-o la categoria ,,asa nu'' si mergi mai departe,inima iti spune ca e sufletul tau pereche,nu mai tinji dupa el treci la actiune,fii cu el ,nu e obligatoriu sa divortezi caci in dragoste nu e nevoie de acte
utad
Postat pe 29 Martie 2010 12:29
ma bucur ca fiul tau... a acceptat ca mama lui sa fie cu alt barbat inafara de tatal lui...!!!
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Martie 2010 12:30
fiul meu...nu isi da seama ca tatal lui nu locuieste cu noi de aproape 1 an...e inca mic...intre 1 si 2 ani...il vede doar in vizite cateva zile ...

draga stmaria si utad...

eu nu imi mai iubesc sotul...altfel nu mai continuam sa visez la EL....am stat cu sotul crezand ca il iubesc...cat m-am inselat si amagit...trist....pana si zodiile noastre se contrazic...el capricorn eu sagetator...EL e leu....ma rog sa iau decizia corecta!

e greu sa rup pisica in doua...din cauza copilului am ezitat...si am rabdat...nu vreau sa las copilul fara tatal lui...nu vreau sa sufere mai tarziu...acum e inca mic si nu isi da seama...iar el leul e si el un tata f bun...nu am mai vazut un tata care sa isi iubeasca asa mult copiii....
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 12:39
Siti ce coincidenta am mai observat?cand eram insarcinata,dupa calculele mele si ai dr ginecolog si ecograf,copilul trebuia sa se nasca exact de ziua lui EL....atunci era termenul limita...l-am nascut foarte aproape de ziua lui de nastere (el)...si mai e una....finutza lui s-a nascut exact de ziua mea...si coincidenta...are acelasi prenume cu al meu....foarte multe coincidente intre noi...
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 12:53
soarta, destin, intimplare, toate la un loc -
kudika099473
Postat pe 29 Martie 2010 13:28
Povestea ta de viata este foarte frumoasa si cred ca putini au norocul sa-si intalneasca sufletul pereche, iar daca il intalnesc, acesta sa fie si disponibil. Cred in karma si in faptul ca aceasta trebuie "arsa". Se poate ca intalnirea voastra sa fie o "intamplare neintamplatoare", sa fiti suflete pereche care trebuie sa se completeze si sa traiasca impreuna un vis frumos! Va doresc multa fericire si sa va iubiti ani multi de acum inainte!
getapopovici
Postat pe 29 Martie 2010 13:40
puterea mintii alcatuieste ceea ce chinezii numesc karma, fiecare gand pozitiv sau negativ ne influenteaza cursul vietii si de aceea exista si o vorba care zice ai grija ce iti doresti ca s-ar putea implini
yumy
Postat pe 29 Martie 2010 13:52
Ai fost la momentul potrivit in locul potrivit.Iti doresc tot binele din lume.Ai grija de familia ta frumoasa.eu am divortat si nu credeam ca am sa mai gasesc un om langa care sa pot sta,dar BUNUL DUMNEZEU s-a aratat generos cu mine si cei doi baieti pe care ii aveam atunci.Actualul meu sot era chiar langa mine dar eu nu vroiam sa-l observ.Baiatul cel mare l-a adus in casa,spunindu-mi ca-l vrea de tata.Atunci am ras,dar s-a dovedit a fi exact iubirea vietii mele si tatal cel mai bun pentru copiii mei.Avem si o fetita impreuna,un copil foarte reusit,PRINTESA fratilor ei.Mai mult nu puteam sa-mi doresc de la viata.Fiecare cu karma lui.SUCCES IN CONTINUARE!
vyvyana
Postat pe 29 Martie 2010 16:22
vyvyana,ma bucur mult ca a reusit sa iti intemeiezi o familie alaturi de acest om cu care esti fericita!sa va dea Dumnezeu iubire si intelegere vesnica!multa fericire va doresc!numai bine!
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 18:27
Sunt in aceeasi situatie, locuiesc cu parintii (ne-am saturat unii de altii), job-ul ar fi ok dar un colectiv infect ca asta din care fac parte nu am mai intalnit,nu am nici o relatie cu nici un tip...........seamana povestea?
smarty21
Postat pe 29 Martie 2010 19:40
Da , sunt convinsa ca nimic nu e intamplator, primul meu sot a murit , al doilea sot ma surprinde nu de putine ori cu gesturi asemanatoare primului , cu preferinte la fel ca ale lui , amanunte pe care le descopar incontinuu si pe care nu le stiam atunci cand ne-am unit destinele. si......cred ca nu e intampaltor!
cornelia_leia
Postat pe 29 Martie 2010 21:25
De la: elizat, la data 2010-03-29 00:37:58tare ma tem si eu...sa nu dau de mai rau...mi-ar placea sa imi zica cineva ca o sa raman cu El si atunci as fi mai linistita...dk as divorta si nu o sa-l am nici pe el? dk nu este el cel ales?ce fac atunci?raman singura,pierduta?

Drama femeilor carora le este frica sa i-a taurul de coarne si sa-si spuna: gata, pana aici, sunt tanara, puternica o sa le demonstrez tuturor si mie in primul rand ca am sa razbat! De ce aveti senzatia ca puterea unei femei sta intr-un barbat si daca el "suportul" dispare,gata, ramaneti suspendate in spatiu?Offfffffff, habar nu aveti cat potential exista in noi si ce descurcarete suntem cand viata ne-o cere!
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2010 21:35
De la: miss_darine, la data 2010-03-29 21:35:17
De la: elizat, la data 2010-03-29 00:37:58tare ma tem si eu...sa nu dau de mai rau...mi-ar placea sa imi zica cineva ca o sa raman cu El si atunci as fi mai linistita...dk as divorta si nu o sa-l am nici pe el? dk nu este el cel ales?ce fac atunci?raman singura,pierduta?

Drama femeilor carora le este frica sa i-a taurul de coarne si sa-si spuna: gata, pana aici, sunt tanara, puternica o sa le demonstrez tuturor si mie in primul rand ca am sa razbat! De ce aveti senzatia ca puterea unei femei sta intr-un barbat si daca el "suportul" dispare,gata, ramaneti suspendate in spatiu?Offfffffff, habar nu aveti cat potential exista in noi si ce descurcarete suntem cand viata ne-o cere!


ai mare dreptate...totusi eu am un motiv sa ma tem...in fine...ai dreptate...ori rup pisica in doua sau iau taurul in coarne cum zici tu ori stau sa rabd ca o sotie imuna si ideala....unde mai pui ca la mijloc e si copilul...dar vad ca am multe sustinatoare care imi dau aceleasi sfaturi : sa imi refac viata si sa renutn la capricornul meu.....zilele astea astept ceva...si in functie dupa acest ceva voi lua decizia finala...ori rup pisica in 2 ori rabd ca o sotie imuna fara sa ma mai plang si gata....
elizat
Postat pe 29 Martie 2010 21:40
De la: elizat, la data 2010-03-29 21:40:30
ai mare dreptate...totusi eu am un motiv sa ma tem...in fine...ai dreptate...ori rup pisica in doua sau iau taurul in coarne cum zici tu ori stau sa rabd ca o sotie imuna si ideala....unde mai pui ca la mijloc e si copilul...dar vad ca am multe sustinatoare care imi dau aceleasi sfaturi : sa imi refac viata si sa renutn la capricornul meu.....zilele astea astept ceva...si in functie dupa acest ceva voi lua decizia finala...ori rup pisica in 2 ori rabd ca o sotie imuna fara sa ma mai plang si gata....

Niciodata, dar niciodata sa nu iei decizii majore bazandu-te pe altcineva decat pe tine insati, pt ca daca astepti sa zicem confirmarea ca x te iubeste si te hotarasti sa divortezi pt el, s-ar putea sa primesti o mare palma de la viata! Divorteaza in cazul in care TU simti ca nu se mai poate face nimic in casnicia ta, nu pt ca ai dat peste o a doua "iubire a vietii tale"!
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2010 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre italieni? 39 De la: alexia30 1 August 2016 13:18
Aveti orgasm? 6 De la: kudika_12958 11 August 2012 16:36
:sml-ashamed0001: Ce ziceti??? 18 De la: Adelina_P 28 Septembrie 2009 17:21
Am nevoie de sfatul vostru 45 De la: lighton 21 Aprilie 2009 10:17
kisss 13 De la: carmenavram2001 21 Mai 2009 14:58