Setari Cookie-uri

Geniile si zodiile

De la: supermiki, la data 2010-03-21 23:32:17 - Este evident ca unui "geniu" ca tine anumite parti ale postarii nu au cum sa iti zica nimic.

adevarul este ca multi STIU putini CUNOSC asa ca sa nu ne mai obosim sa-i facem sa inteleaga anuite lucruri care depasesc puterea de intelegere si absorbtie a cunostintei
GYPSI
Postat pe 22 Martie 2010 08:21
90% din persoanele enumerate aici...sunt de toate numai genii nu...parca despre genii si despre legatura dintre ceea ce au facut si zodia in care s-au nascut era vorba. sau ma insel?
iulicka
Postat pe 22 Martie 2010 08:34
Yuri Gagrin nu e Pesti..pe 27 martie e Berbec..adik zodie de foc...tot foc...Intra-adevar zodiile de foc si de aer sunt mai predispuse spre studiu si sacrificiu in numele studiului -de aia sunt multe genii in zodiile astea... Zodiile de apa sunt mai emotionale si atasate de familie..incearca sa fii geniu si sa ai si vreo 3 copii -vei vedea ca e cam greu... Iar zodiile de pamant sunt mult mai practice...sunt cu munca si banul mai mult decat cu ideile inalte..majoritatea geniilor erau saraci...!!! Nu e o chestiune de inteligenta cat de disponibilitatea pentru studiu..Nu va mai simtit ofensati..o spune un scorpion ( Apa!!)
Rorman
Postat pe 22 Martie 2010 08:34
nu, nu este o coincidenta, asa si este, daca observati chiar si zona unde te-ai nascut conteaza. Eu de foarte multi ani am ajuns la concluzia ca in viata nimic nu este intamplator.
kudika123276
Postat pe 22 Martie 2010 08:53
De la: Fahnell, la data 2010-03-18 12:28:54Buna ziua
Sunt curios daca e o leg intre semnul zodiacal si genialitatea
Asa ca am facut o mica investigatiune...si a rezultat o chestie absolut interesanta

90% din genii sunt fie zodii de foc fie de aer (puteti cauta pe wikipedia)

sa fie doar o coincidenta?

Nu este o coincidenta...Zodiile de are si foc inventeaza, celelalte pun in practica.
kudika046386
Postat pe 22 Martie 2010 09:00
Draga Fahnell. Sincera sa fiu nu sunt un geniu si barbatu-meu ma face citeoadata cind raminem fara bani , ca si fetele de altfel cum le vine la gura .
Dar consider ca in economia actuala a tarii si viata in general daca vrei sa o triesti te face singura si sigur geniu. A te descurca material financiar azi este o adevarat inginerie financiara daca nu esti un copil de fost secu sau activist care sa aiba o mostenire substantiala in circa.Si cum nici parintii mei si nici parintii lu barbatu-meu nu au avut averi impresionante noi ducem greul acum.
Nu imi doresc sincer sa fiu geniu .Asta pentru ca trebuia fie sa fii bolnav de cave (surzenie , miopie , schizofrenie ,sifilis, etc ) fie sa inveti pina iti sar capacele .Cu invatatul nu ma las nici eu ca in fiecare an mai adaug ceva la zestrea neuronica acolo un titlu doua ca nu se stie.Da nici asa mapamondista nu ca asta e . Si daca as fii geniu nu as mai avea placerile vietii mele adica floricele , pisicute porcusori ,injuraturi etc Vezi toate geniile au avut o doaga lipsa.Eu mai stiu citeva genii locala de-ale mele care fie sunt betive fie sunt despartiti de familie asa ca concluzia mai bina ca mine
geodezia
Postat pe 22 Martie 2010 09:13
bon si u ce zodie esti daca esti de aer sau foc tot asa de geniu esti?
si daca nu esti ?asata ce ınseamna ca esti????????
dl Fahnell
kudika095122
Postat pe 22 Martie 2010 09:41
CELIA, MAMA, ESTI PRAF!!!!! Esti pe langa argumente si dialog total!!! Esti GENIU,ce mai!!!! (Pt ca m-ai facut sa rad si nu rad usor...) :)))))))
Bine, la asa topic, asa comentarii...
mani
Postat pe 22 Martie 2010 10:47
sa fac niste lamururi
stiu ca napoleon e pe 15 (am zis zodii de aer si foc)
hitler era TAUR
intrebati ORICE astrolog profi
20 in anul nasterii lui hitler e TAUR.
:)
si da zodiie de foc sunt tipic dictatoriale. asta e un fapt .
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 10:51
inca ceva
nu mai luati topicul personal
suntem TOTI de aici departe totusi de stadiul de geniu
:)
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 10:53
acest topic este facut doar in urma unei simple constatari vis a vis de data de nastere a unor oameni care au marcat istoria
atat tot
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 11:01
si eu sunt taur...
alycleo
Postat pe 22 Martie 2010 11:18
si eu sunt tauroaica
dianagont
Postat pe 22 Martie 2010 11:22
interesant topicul...intradevar au exist anumiti oameni care au facut ceva pentru omenire...nu stiu ce sa zic cu zodiile astea...cred si nu prea cred in ele...zodiile de pamant (taur)sunt practici ,sunt cu familia, munca ,banul...dar mai sunt si uneori cu idei inalte...
alycleo
Postat pe 22 Martie 2010 11:26
ce rai sunteti?! e un fel de "cine e cel mai tare?" femeia sau barbatul?(asta daca amandoi sunteti cine sustineti ca sunteti-"un" fahnell si "o" celia. desi eu sunt o "ea" apreciez ideea temei lui fahnell. e interesant.. celia, nu fi rea! adu argumente la faptul ca cei pe care ii enumeri sunt mai genii, chiar nascuti in alte zodii decat cei pe care ii enumera fahnell. poate abia atunci devin discutiile pe marginea acestei teme mult mai interesante...
lili_ann
Postat pe 22 Martie 2010 11:28
perosnal (desi sunt zodie de foc)..cred ca zodiile de aer sunt cele mai "inalte"
vb f serios au un numar exagerat chair de genii
galilei,mozart,ghandi,bosch (pictorul),nenea ala de a descoperit ADN, byron..si mai cautati voi. dar sunt nesimtit de multi
as putea retrage chiar zodiile de foc din ecuatia genialitatii (napoleon sau stalin au fost criminali pana la urma)
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 11:32
si, apropos, am uitat sa precizez ca sunt doar un "simplu peste"
(astept continuarea. e placut sa urmaresti de pe margine, hi,hi,hi)
lili_ann
Postat pe 22 Martie 2010 11:35
hai sa mai pun unii. dickens :)

Albrecht Dürer (German pronunciation: [ˈalbʀɛçt ˈdyʀɐ]) (21 May 1471

deja devine enervant :))
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 11:35
in general geniile sa nasc in zodii de foc , pt ca acestea dezvolta o mare sensibilitate si pot transpune lucrurile de zi cu zi in arta
yumy
Postat pe 22 Martie 2010 11:38
nu foc
aer
cred ca astia sunt usori si se ridica in sfere inalte :))

apropos
pestii sunt f geniali si ei (pt restul de zodii)
hugo,einstein,chopin,vivaldi :)
sunt un caz aparte si sunt sensibili din ce am vazut asa la cunsocutii mei pesti
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 11:41
Celebritati din zodia Berbec:
• Mariah Carey
• Nichita Stanescu
• Russel Crowe
• Leonardo da Vinci
• Celine Dion
• Casanova
• Octavian Goga
• Otto von Bismarck
• Raphael

Celebritati din zodia Taur:
• Madeleine Albright
• Evita Peron
• Rudolph Valentino
• Andre Agassi
• Tony Blair
• Pierce Brosnan
• Sigmund Freud
• Dante Alighieri
• William Shakespeare


Celebritati din zodia Gemeni:
• Angelina Jolie
• Tudor Arghezi
• Nicole Kidman
• Thomas Mann
• Petru cel Mare
• Tony Curtis
• Judy Garland
• Pushkin
• Thomas Hardy

Celebritati din zodia Rac:
• Pierre Cardin
• Nelson Mandela
• Dalai Lama
• Sylvester Stallone
• Lady Diana
• Tom Cruise
• Mircea Geoana
• Nicolae Balcescu
• Vasile Alecsandri

Celebritati din zodia Leu:
• Napoleon
• Henry Ford
• Fidel Castro
• Neil Armstrong
• Bill Clinton
• Arnold Schwarzenegger
• Madonna
• George Enescu
• Toma Caragiu

Celebritati din zodia Fecioara:
• Regina Elisabeta
• Lev Tolstoi
• Michael Jackson
• H.G. Wells
• Onassis
• Agatha Christie
• Greta Garbo
• Stephen King
• Mihail Kogalniceanu

Celebritati din zodia Balanta:
• Luciano Pavarotti
• Julie Andrews
• Brigitte Bardot
• Lech Walesa
• Catherine Zeta Jones
• Michael Douglas
• Pele
• John Lennon
• Marcello Mastroianni

Celebritati din zodia Scorpion:
• Demi Moore
• Leonardo DiCaprio
• Winona Ryder
• Julia Roberts
• Bill Gates
• Whoopi Goldberg
• Printul Charles
• Hillary Clinton
• Picasso

Celebritati din zodia Sagetator:
• Mark Twain
• Nostradamus
• Charles De Gaulle
• Bob Marley
• Frank Sinatra
• Tina Turner
• Steven Spielberg
• Brad Pitt
• Gianni Versace

Celebritati din zodia Capricorn:
• Rudyard Kipling
• Anthony Hopkins
• Annie Lennox
• Ricky Martin
• Isaac Newton
• Val Kilmer
• Isaac Asimov
• Ionel Teodoreanu
• Mihai Eminescu


Celebritati din zodia Varsator:
• Shakira
• Jules Verne
• Charles Darwin
• Bob Marley
• Ronald Reagan
• Mozart
• Jack Lemmon
• Ion Luca Caragiale
• Florin Piersic

Celebritati din zodia Pesti:
• Enrico Caruso
• Elisabeth Taylor
• Bogdan Petriceicu Hasdeu
• Billy Zane
• George Washington
• Alexander Graham Bell
• Mihail Gorbaciov
• Yuri_Gagarin
• Osama bin Laden
yumy
Postat pe 22 Martie 2010 11:43
Yumalai, tu nici dupã 10 pagini scrise nu ai reuºit sã înþelegi cã topicul nu se referã la celebritãþi????
Ochi_albastri
Postat pe 22 Martie 2010 11:46
a da trebuia sa inteleg chestia asta a si chiar crezi ca ma oboseam sa citesc toate aiurelile din cele 10 pagini pt mn titlul e esential restul nu conteaza
yumy
Postat pe 22 Martie 2010 11:50
cine stie....poate ca nu este doar o coincidenta.....sau poate da......
kudika141952
Postat pe 22 Martie 2010 11:51
Shakira :))
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 11:52
De la: yumalai, la data 2010-03-22 11:50:54a da trebuia sa inteleg chestia asta a si chiar crezi ca ma oboseam sa citesc toate aiurelile din cele 10 pagini pt mn titlul e esential restul nu conteaza


ete fleoshc
Dontyyy
Postat pe 22 Martie 2010 11:56
De la: Dontyyy, la data 2010-03-22 11:56:37
De la: yumalai, la data 2010-03-22 11:50:54a da trebuia sa inteleg chestia asta a si chiar crezi ca ma oboseam sa citesc toate aiurelile din cele 10 pagini pt mn titlul e esential restul nu conteaza


ete fleoshc

yote veni si fleshcaita de pe kudika poate vine si dindirel=))=))=))
yumy
Postat pe 22 Martie 2010 11:58
De la: yumalai, la data 2010-03-22 11:58:20
De la: Dontyyy, la data 2010-03-22 11:56:37
De la: yumalai, la data 2010-03-22 11:50:54a da trebuia sa inteleg chestia asta a si chiar crezi ca ma oboseam sa citesc toate aiurelile din cele 10 pagini pt mn titlul e esential restul nu conteaza


ete fleoshc

yote veni si fleshcaita de pe kudika poate vine si dindirel=))=))=))


normal aprusei tu "pui de geniu" cum puteam lipsi eu?
Dontyyy
Postat pe 22 Martie 2010 12:01
te contrazic, chiar cu un exemplu autohton: eminescu - capricorn, Einstein...la fel, zodie de pamant! Era un comment mai sus...se pare doar ca natalitatea este mai crescuta in perioada aceea si na...sanse mai mari..insa proportional..cica este chiar INVERS. Spor la research!
RBK2008
Postat pe 22 Martie 2010 12:01
eminescu nu este un geniu la nivel mondial..imi pare rau
nr 2. nasterile sunt echilibrate pe luni. ba mai mult. cum zodiile dureaza numai 1 luna nu cred ca este o concentratie de nou nascuti asa mare fix pe un interval asa de scurt
la unele mamifere este adev nasterile au loc primavara devreme ca puii sa poata creste pana in iarna
dar noi suntem oameni si la noi nu prea...se mai pun aceste lucruri
Fahnell
Postat pe 22 Martie 2010 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08
G 15 De la: bbjulya 20 Martie 2010 01:43
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
el balanta-ea balanta,zi de nastere:03.10 15 De la: spumosu 22 Octombrie 2009 12:54
hi 2 De la: angel_in_disguise 23 Decembrie 2008 10:35