Setari Cookie-uri

Cum sa-mi uit sotul infidel dupa divort

off Povestea mea ne-am cunoscut la 17 respectiv 19 ani ne-am uibit extrem de mult, ne-am casatorit dupa 5 ani de relatie casatoria adurat aproape 8 ani .au fost urcusiri si coborasuri ( nimic nou ) certurile dintre noi degenerau...violenta fizica dar nu grava, cea psihica cred ca ma afecta mai mult... in fine treceam peste si iara peste etc. totusi ne iubeam.Ne-am dorit un copil cu efort am reusit, am fost amandoi extrem de fericiti ( niciodata mai fericiti ca atunci ) toate mergeau minunat, ne-am construit o casa, servicii bune etc. am avut o sarcina grea din luna a 5 a fost ba in spital ba in casa in pat, de atunci am vazut schimbarea la el..... la 2 saptamani de la nastere am aflat ca m-a inselat cu o colega de servici....colega s-a retras din rel. cand am aflat eu.... eu normal ca nu am reactionat prea frumos cand am aflat, i-am adus injurii am plans am strigat bla bla Ma inselase fix in ziua cand am nascut prima oara .El s-a luptat mai mult o sa o recastige pe ea decat sa lupste pt mine si copil... , am decis sa-i mai acord o sansa...3 sapt totul a fost frumos... imi spunea ca ma iubeste de 10 ori pe zi era dragut cu mine, eu nu m-am mai certat cu el doar discutam totul foarte prieteneste a fost bine... totusi am aflat ca el mai incerca din rasputeri si la respectiva... sde data asta nu am mai facut scandal i-am zis sa plece a plecat... dar venea des sa vada fetita dar tot cu mine statea de vb nu prea ne certam dar daca eu indrazneam sa pomenesc ceva iesea strantind usa si gata...dupa o vdupa 2 sapt am aflt ca flirta cu o fosta colega bla bla bla pe mail a dus-o si sa vada casa noastra .... iara cearta....in aprilkie imi jura pe dumnezeu ca tot ce isi mai doreste e sa fie cu mine si cu fetita si dupa 2 ore ii spunea alteia pe net ca vrea sa o cunosca mai bine..... in fine a reusit sa gaseasca pe cineva pana la urma cu care este din aprilie timp in care nu a mai prea venit sa vada copilul nnici macar telefoane sa vada daca am murit sau nu cand ne intalneam parca tot el pe mine ma ura de parca eu il inselasem..... acum cred ca s-a mutat cu ea divortul se va finaliza in 3.09 si el in 26.08 imi spune ca respectiva e un nimeni in comparatie cu mine si ca eu sunt cea mai minunata fiinta pe care a cunoscut-o vre-o data, ca numai eu ii dau linistea ca ma iubeste si ca nu mai poate de dor ( dar nu mai vine sa ne viziteze) bl bla bla. Problema mea este cum s afac sa-l uit ca realizez ca nu merita nimic, dar ma doare tot ce a facut si ce face, ma gandesc tot timpul la el, la ce face si cum face, sufar enorm , nu mai stiu ce sa fac sa-l uit.am incercat sa fiu cu cineva si eu, am avut o rel. a fost ok la inceput dupa care nici nu mai suportam sa-l vad pe respectivul, imi vedeam doar sotul in fata ochilor, desi acesta era si mai frumos si mai iubitor ca sotul meu da da stiu nu frumusetea conteaza .... nu pot sa mi-l scot din caP. helpppp me sunt disperata
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 21:29
fa-ti o operatie pe creer, de vrei sa-l uiti repejor!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 21:32
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 21:29:31off Povestea mea ne-am cunoscut la 17 respectiv 19 ani ne-am uibit extrem de mult, ne-am casatorit dupa 5 ani de relatie casatoria adurat aproape 8 ani .au fost urcusiri si coborasuri ( nimic nou ) certurile dintre noi degenerau...violenta fizica dar nu grava, cea psihica cred ca ma afecta mai mult... in fine treceam peste si iara peste etc. totusi ne iubeam.Ne-am dorit un copil cu efort am reusit, am fost amandoi extrem de fericiti ( niciodata mai fericiti ca atunci ) toate mergeau minunat, ne-am construit o casa, servicii bune etc. am avut o sarcina grea din luna a 5 a fost ba in spital ba in casa in pat, de atunci am vazut schimbarea la el..... la 2 saptamani de la nastere am aflat ca m-a inselat cu o colega de servici....colega s-a retras din rel. cand am aflat eu.... eu normal ca nu am reactionat prea frumos cand am aflat, i-am adus injurii am plans am strigat bla bla Ma inselase fix in ziua cand am nascut prima oara .El s-a luptat mai mult o sa o recastige pe ea decat sa lupste pt mine si copil... , am decis sa-i mai acord o sansa...3 sapt totul a fost frumos... imi spunea ca ma iubeste de 10 ori pe zi era dragut cu mine, eu nu m-am mai certat cu el doar discutam totul foarte prieteneste a fost bine... totusi am aflat ca el mai incerca din rasputeri si la respectiva... sde data asta nu am mai facut scandal i-am zis sa plece a plecat... dar venea des sa vada fetita dar tot cu mine statea de vb nu prea ne certam dar daca eu indrazneam sa pomenesc ceva iesea strantind usa si gata...dupa o vdupa 2 sapt am aflt ca flirta cu o fosta colega bla bla bla pe mail a dus-o si sa vada casa noastra .... iara cearta....in aprilkie imi jura pe dumnezeu ca tot ce isi mai doreste e sa fie cu mine si cu fetita si dupa 2 ore ii spunea alteia pe net ca vrea sa o cunosca mai bine..... in fine a reusit sa gaseasca pe cineva pana la urma cu care este din aprilie timp in care nu a mai prea venit sa vada copilul nnici macar telefoane sa vada daca am murit sau nu cand ne intalneam parca tot el pe mine ma ura de parca eu il inselasem..... acum cred ca s-a mutat cu ea divortul se va finaliza in 3.09 si el in 26.08 imi spune ca respectiva e un nimeni in comparatie cu mine si ca eu sunt cea mai minunata fiinta pe care a cunoscut-o vre-o data, ca numai eu ii dau linistea ca ma iubeste si ca nu mai poate de dor ( dar nu mai vine sa ne viziteze) bl bla bla. Problema mea este cum s afac sa-l uit ca realizez ca nu merita nimic, dar ma doare tot ce a facut si ce face, ma gandesc tot timpul la el, la ce face si cum face, sufar enorm , nu mai stiu ce sa fac sa-l uit.am incercat sa fiu cu cineva si eu, am avut o rel. a fost ok la inceput dupa care nici nu mai suportam sa-l vad pe respectivul, imi vedeam doar sotul in fata ochilor, desi acesta era si mai frumos si mai iubitor ca sotul meu da da stiu nu frumusetea conteaza .... nu pot sa mi-l scot din caP. helpppp me sunt disperata



colega s-a retras din rel. cand am aflat eu.... eu normal ca nu am reactionat prea frumos cand am aflat, i-am adus injurii am plans am strigat bla bla Ma inselase fix in ziua cand am nascut prima oara .


Cum adica ai nascut prima oara?!


.El s-a luptat mai mult o sa o recastige pe ea decat sa lupste pt mine si copil... , am decis sa-i mai acord o sansa...3 sapt totul a fost frumos..

Eu vad aici ca EL ti-a acordat tie sansa, nicidecum tu lui:)
Ca doar el umbla sa-si recastige amanta:)))
In fine, cert este ca nu ai ce uita.........a fost o casnicie de tot rahatul, scuza-ma, dar daca in catriva ani...atatea peripetii.......nu-si avea sensul.
Uitati-va amandoi, tu creste-ti copila si pe el lasa-l in plata Domnului.
stem_29
Postat pe 29 August 2010 21:42
M-a inselat in 15.12.2099 prima oara se intampla , adica pana atunci doar flirtau, si atunci s-au gandit ei sa sarbatoreasca si la modul ala.Tot ce am povesti s-a intamplat in aceste 8 luni si jum. adica din 15.12.2009 pana in prezent.Pana atunci nu ma inselase niciodata. A fost omul cu care am dormit 12 ani si care ma tinea strans in brate noaptea sau macar mana, care simteam ca ma iubeste.. care imi spunea in fiecare dim ca sunt cea mai frumoasa si ca sunt minunata.... si acum in asa scurt timp nu mai insemn nimic, nici eu nici copilul meu..... asta e ....
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 22:24
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:24:46M-a inselat in 15.12.2099 prima oara se intampla , adica pana atunci doar flirtau, si atunci s-au gandit ei sa sarbatoreasca si la modul ala.Tot ce am povesti s-a intamplat in aceste 8 luni si jum. adica din 15.12.2009 pana in prezent.Pana atunci nu ma inselase niciodata. A fost omul cu care am dormit 12 ani si care ma tinea strans in brate noaptea sau macar mana, care simteam ca ma iubeste.. care imi spunea in fiecare dim ca sunt cea mai frumoasa si ca sunt minunata.... si acum in asa scurt timp nu mai insemn nimic, nici eu nici copilul meu..... asta e ....


cum poti sa tii minte atat de sigur data la care te-a inselat?
ti-ai notat in vreun carnetel?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:26
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:26:16
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:24:46M-a inselat in 15.12.2099 prima oara se intampla , adica pana atunci doar flirtau, si atunci s-au gandit ei sa sarbatoreasca si la modul ala.Tot ce am povesti s-a intamplat in aceste 8 luni si jum. adica din 15.12.2009 pana in prezent.Pana atunci nu ma inselase niciodata. A fost omul cu care am dormit 12 ani si care ma tinea strans in brate noaptea sau macar mana, care simteam ca ma iubeste.. care imi spunea in fiecare dim ca sunt cea mai frumoasa si ca sunt minunata.... si acum in asa scurt timp nu mai insemn nimic, nici eu nici copilul meu..... asta e ....


cum poti sa tii minte atat de sigur data la care te-a inselat?
ti-ai notat in vreun carnetel?



Aceste evenimente sunt f importante pt noi...marcante...greu le putem uita !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:30
Nu e nevoie sa-mi notez , e data cand am nascut copilul, si el mi-a marturisit ca atunci s-a intamplattt .Si chiar m-ai putea scutii de ironiile tale, chiar nu e cazul.
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 22:30
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:30:29Nu e nevoie sa-mi notez , e data cand am nascut copilul, si el mi-a marturisit ca atunci s-a intamplattt .Si chiar m-ai putea scutii de ironiile tale, chiar nu e cazul.



deci in ziua cand ai nascut, el se cotarcea???
inseamna ca n-ai contat pentru el nici macar cat o ceapa degerata.
ba e cazu', ca e primu' caz in istoria netului , cand un barbat lipseste nemotivat de la nasterea copilului lui!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:32
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:30:29Nu e nevoie sa-mi notez , e data cand am nascut copilul, si el mi-a marturisit ca atunci s-a intamplattt .Si chiar m-ai putea scutii de ironiile tale, chiar nu e cazul.

Te-a inselat de mai multe ori...o singura data ai aflat tu.
Iertarea unei astfel de fapte...e o greseala....am trecut printr-o experienta similiara si inteleg perfect prin ce treci si tu.
concentreaza-ti atentia asupra copilului si incearca sa-l eviti pe tata cat de mult posibil ! Primele luni sunt grele...apoi o sa te miri cat de usor ti-au disparut sentimentele. Trebuie doar sa vrei ! Numai bine !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:35
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:30:29Nu e nevoie sa-mi notez , e data cand am nascut copilul, si el mi-a marturisit ca atunci s-a intamplattt .Si chiar m-ai putea scutii de ironiile tale, chiar nu e cazul.


De obicei acei barbati care-ti zic zilnic " te iubesc" mint de rup:))....de ex. si asta e dragoste, nezisa:.......insa simtita, in ochi, in fapte,in gesturi...printr-o floare ( realizezi ca in acea zi s-a gandit la tine) si fel de fel de alte gesturi:)
Dragostea de sotie, cand esti familie se masoara altfel:) in fapte.
Nu exista dintr-o data " raceala"........relatia lor era mai veche:)
stem_29
Postat pe 29 August 2010 22:36
Mulumesc Julie

Domnule, in spatele acestor cuvinte, sunt vieti, sunt oameni reali, sunt tragedii ( exista si tragedii mai mari recunosc, imi dau seama ), aceste lucruri chiar se intampla, nu sunt inspirate din telenovele, telenovele din realitate copilul meu pretios trebuia sa aiba alta viata, sa aiba 2 parinti care sa o pretuiasca zi de zi, sa se bucure de ea clipa de clipa, sa-i ofere tot. Nu un copil abandonat de tata, sau considerat un impediment pentru un viitot partener al mamei!!!
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 22:36
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:36:39Mulumesc Julie

Domnule, in spatele acestor cuvinte, sunt vieti, sunt oameni reali, sunt tragedii ( exista si tragedii mai mari recunosc, imi dau seama ), aceste lucruri chiar se intampla, nu sunt inspirate din telenovele, telenovele din realitate copilul meu pretios trebuia sa aiba alta viata, sa aiba 2 parinti care sa o pretuiasca zi de zi, sa se bucure de ea clipa de clipa, sa-i ofere tot. Nu un copil abandonat de tata, sau considerat un impediment pentru un viitot partener al mamei!!!


doamna, nu ma indoiesc ca exista cu adevarat tragedii si situatii, da' ceea ce spuneti dumneavoastra, depaseste puterea mea de intelegere.
cat de inuman trebuie sa fii ca sa-ti inseli sotia in ziua cand ti se naste copilul???
de bucurie poate, s-a dus la aia si aia i-a facut cadoo, pentru nasterea copilului, o bucata de pi..da!!
da-mi voie sa nu cred asa ceva!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:43
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:36:39Mulumesc Julie

Domnule, in spatele acestor cuvinte, sunt vieti, sunt oameni reali, sunt tragedii ( exista si tragedii mai mari recunosc, imi dau seama ), aceste lucruri chiar se intampla, nu sunt inspirate din telenovele, telenovele din realitate copilul meu pretios trebuia sa aiba alta viata, sa aiba 2 parinti care sa o pretuiasca zi de zi, sa se bucure de ea clipa de clipa, sa-i ofere tot. Nu un copil abandonat de tata, sau considerat un impediment pentru un viitot partener al mamei!!!


Doamna, ceea ce ne facem noi oamenii cu mana noastra nu se numesc tragedii.
Tragedie e cand ne inbolnavim incurabil, cand ne moare cineva drag, acestea sunt chestiuni de care noi nu avem cum sa ne ferim.
Cand oamenii nu au minte, se numesc tampenii, lipsa de ratiune, respect, nu tragedii.
stem_29
Postat pe 29 August 2010 22:46
Nu m-a mai inselat pana atunci, a fost atat de evident pt mine care il cunosc, ca la fel de bine putea sa-si scrie in frunte " Te insel" am stiut imediat doar dovezile le-am gasit dupa 2 sapt.Imi dau seama ca plutea in aer cev a intre ei mai demult dar nu se materializase.El are prostul obicei sa-mi spuna tot, mai mult decat mi-as fi doriut sa aflu. asa ca el mi-a dat toate detaliile.chiar si acum cand sunt desprtiti de atat timp cand i se intampla ceva rau cum i s-a intamplat fosrte recent, a facut un lucru grav la mine a sunat pt consolare si vorbe bune de incurajare... ca cica numai eu ii dau linistea.. bl bla... o sa stau departe de el si de problemele lui... ca acum a inceput sa mi se planga de iubita lui.....

s-a "cotarcit" dupa nastere :) de bucurie

Multumesc pt sfaturi tuturor
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 22:47
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:36:39Mulumesc Julie

Domnule, in spatele acestor cuvinte, sunt vieti, sunt oameni reali, sunt tragedii ( exista si tragedii mai mari recunosc, imi dau seama ), aceste lucruri chiar se intampla, nu sunt inspirate din telenovele, telenovele din realitate copilul meu pretios trebuia sa aiba alta viata, sa aiba 2 parinti care sa o pretuiasca zi de zi, sa se bucure de ea clipa de clipa, sa-i ofere tot. Nu un copil abandonat de tata, sau considerat un impediment pentru un viitot partener al mamei!!!


Parerea mea e ca acest domn al dumitale te insela cu mult timp inainte, iar copil nu cred ca si-a dorit niciodata.
Daca crezi ca ai putea sa cresti cu asemenea om un copil, ia-l inapoi de cate ori revine si o sa vezi ca o sa cresti un copil stresat si care o sa inteleaga ca a avea o familie e o corvoada.....( certuri, iertari, plecari, veniri, asta o sa vada).
Iar daca pt. un viitor sot al tau, copila o sa fie un impediment, imi pare rau, atunci o sa trebuiasca sa o cresti singura si in liniste.
Ah, cu siguranta nu o sa gasesti un barbat care sa o iubeasca ca pe propriul copil, eventual daca o sa gasesti un barbat care nu poate sa-si faca proprii lui copii.
stem_29
Postat pe 29 August 2010 22:56
Dl. Geo ai impresia ca sunt o nebuna care se plictiseste acsa si inventeaza povesti??? am mailurile dintre ei in care isi aminteau momentele frumoase pe care le-au petrecut ce naiba, dar oricum dumneata abtinete de la comentarii ca nu de asta mi-am zis povestea ca sa ma contrez cu cineva sau sa demonstrez cuiva ceva.

Pt Stem29
Am recunoscut da sunt lucruri mai grave de atat care se intampla, situatii mai dificile ca a mea , stiu, sunt constienta... dar pt mine ce mi se intampla e o mica tragedie....vreau sa ies din chesti asta... sa nu o mai consider tragedie..... ceream sfaturi altora care au trecut prin situatii similare... atat
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 22:57
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:47:29Nu m-a mai inselat pana atunci, a fost atat de evident pt mine care il cunosc, ca la fel de bine putea sa-si scrie in frunte " Te insel" am stiut imediat doar dovezile le-am gasit dupa 2 sapt.Imi dau seama ca plutea in aer cev a intre ei mai demult dar nu se materializase.El are prostul obicei sa-mi spuna tot, mai mult decat mi-as fi doriut sa aflu. asa ca el mi-a dat toate detaliile.chiar si acum cand sunt desprtiti de atat timp cand i se intampla ceva rau cum i s-a intamplat fosrte recent, a facut un lucru grav la mine a sunat pt consolare si vorbe bune de incurajare... ca cica numai eu ii dau linistea.. bl bla... o sa stau departe de el si de problemele lui... ca acum a inceput sa mi se planga de iubita lui.....

s-a "cotarcit" dupa nastere :) de bucurie

Multumesc pt sfaturi tuturor


Nu, nu te-a inselat doar atunci, e un mincinos si un plangacios:)
Probabil chiar bolnav, dupa felul cum ne descrii comportamentul lui.
stem_29
Postat pe 29 August 2010 22:59
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:57:31Dl. Geo ai impresia ca sunt o nebuna care se plictiseste acsa si inventeaza povesti??? am mailurile dintre ei in care isi aminteau momentele frumoase pe care le-au petrecut ce naiba, dar oricum dumneata abtinete de la comentarii ca nu de asta mi-am zis povestea ca sa ma contrez cu cineva sau sa demonstrez cuiva ceva.

Pt Stem29
Am recunoscut da sunt lucruri mai grave de atat care se intampla, situatii mai dificile ca a mea , stiu, sunt constienta... dar pt mine ce mi se intampla e o mica tragedie....vreau sa ies din chesti asta... sa nu o mai consider tragedie..... ceream sfaturi altora care au trecut prin situatii similare... atat


Eu zic ca nu o sa dureze mult si ai sa iesi, si cand o sa te gandesti in urma o sa te pufneasca rasul:)
Voi doua sa fiti sanatoase, in rest.........pa si pusi, toate se rezolva!
stem_29
Postat pe 29 August 2010 23:01
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:57:31Dl. Geo ai impresia ca sunt o nebuna care se plictiseste acsa si inventeaza povesti??? am mailurile dintre ei in care isi aminteau momentele frumoase pe care le-au petrecut ce naiba, dar oricum dumneata abtinete de la comentarii ca nu de asta mi-am zis povestea ca sa ma contrez cu cineva sau sa demonstrez cuiva ceva.

Pt Stem29
Am recunoscut da sunt lucruri mai grave de atat care se intampla, situatii mai dificile ca a mea , stiu, sunt constienta... dar pt mine ce mi se intampla e o mica tragedie....vreau sa ies din chesti asta... sa nu o mai consider tragedie..... ceream sfaturi altora care au trecut prin situatii similare... atat





... mda ... se spune ca, pe scara durerii ... imediat dupa moartea unei persoane foarte apropiate urmeaza un divort ... si acum ma intreb - Cit de imbecil poti fi incit sa produci o asemenea durere ? ... pentru o alta gaurica ? ... mai ales cind ai ''mimat'' o stabilitate si o seriozitate de lunga durata ... multi sint labili psihic ... de defazati ...


marco918
Postat pe 29 August 2010 23:04
Problema e ca nu a mai fost cu nici o femeie in afara de mine si cand a vazut alta " " a crezut ca el a descoperit America. Si adevarul ca unii dintre voi v-ati prins ca are anumite probleme pe care le-am identificat acum, tarziu, de oameni de specialitate explicatia pentru multe lucruri... dar probabil ca eu sunt mai nebuna ca am iubit si poate ca inca mai.... un asfel de om
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 23:13
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 23:13:07Problema e ca nu a mai fost cu nici o femeie in afara de mine si cand a vazut alta " " a crezut ca el a descoperit America. Si adevarul ca unii dintre voi v-ati prins ca are anumite probleme pe care le-am identificat acum, tarziu, de oameni de specialitate explicatia pentru multe lucruri... dar probabil ca eu sunt mai nebuna ca am iubit si poate ca inca mai.... un asfel de om







... pai daca ai fost singura ... cum naiba i-ai dat drumul ? ... ma abtin de la alte comentarii ...

marco918
Postat pe 29 August 2010 23:18
Marco, nu inteleg ce vrei sa spui?? barbatii sunt in lesa? si le dam noi drumul?
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 23:22
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 23:22:16Marco, nu inteleg ce vrei sa spui?? barbatii sunt in lesa? si le dam noi drumul?






... scuze ... cind tii la cineva ai grija sa nu cada in ... ispita ... nu e o rautate ... iti faci si ii faci un ... bine ... nu e vorba de lesa e vorba ca realitatea bate filmul si cind ai o familie inseamna ca ai ce pierde ...


marco918
Postat pe 29 August 2010 23:31
Ce naiba sa fac ca am fost mai mult in spital in timpul sarcinii.Asta e. barbati slabi ( unii )
evelyne15
Postat pe 29 August 2010 23:35
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 23:35:05Ce naiba sa fac ca am fost mai mult in spital in timpul sarcinii.Asta e. barbati slabi ( unii )







... bajetul nu a luat-o razna in cele citeva zile cind ai fost sa nasti ... a fost o perioada mult mai lunga inainte, de tatonare cu ... colega ... poate ca ai fost cam prea preocupata cu sarcina ca sa observi ... nu ca ar mai conta acum ...


marco918
Postat pe 29 August 2010 23:41
Se pare ca esti singura care crede ca "s-a intamplat prima data in ziu acand eu am nascut". Faptul ca imediat dupa asta, sotul facea curte ALTEI femei ( o a doua amanta), demonstreaza doar faptul ca a fost prima data cand l-ai prins tu. Dar asta-i deja alta poveste! Cand totul va deveni si pentru tine o amintire, o experienta nefericita, vei reusi sa intelegi lucrurile astea.

Cum sa uiti? Pai, eu una, m-as hrani tocmai din povestea asta urata. Intrebandu-ma cum pot iubi un asemenea om. Nu ma intereseaza ca m-a tinut de mana si ca mi-a spus ca ma iubeste de 13 oi pe zi. M-ar interesa doar faptul ca in ziua cea mai fericita a vietii noastre (tu ai spus-o) el facea amor cu o alta femeie pe care, intre noi fie vorba, nu o agatase de bucurie cu 15 minute inainte sa afle ca-i tata ci o curtase vreme indelungata. Adica transpirase pentru asta, intelegi? Avusese ore intregi ginduri, scenarii, planuri.. de cucerire.

In fine, in general uitarea se produce atunci cand vrei cu adevarat.
rashela
Postat pe 29 August 2010 23:46
De la: rashela, la data 2010-08-29 23:46:13Se pare ca esti singura care crede ca "s-a intamplat prima data in ziu acand eu am nascut". Faptul ca imediat dupa asta, sotul facea curte ALTEI femei ( o a doua amanta), demonstreaza doar faptul ca a fost prima data cand l-ai prins tu. Dar asta-i deja alta poveste! Cand totul va deveni si pentru tine o amintire, o experienta nefericita, vei reusi sa intelegi lucrurile astea.

Cum sa uiti? Pai, eu una, m-as hrani tocmai din povestea asta urata. Intrebandu-ma cum pot iubi un asemenea om. Nu ma intereseaza ca m-a tinut de mana si ca mi-a spus ca ma iubeste de 13 oi pe zi. M-ar interesa doar faptul ca in ziua cea mai fericita a vietii noastre (tu ai spus-o) el facea amor cu o alta femeie pe care, intre noi fie vorba, nu o agatase de bucurie cu 15 minute inainte sa afle ca-i tata ci o curtase vreme indelungata. Adica transpirase pentru asta, intelegi? Avusese ore intregi ginduri, scenarii, planuri.. de cucerire.

In fine, in general uitarea se produce atunci cand vrei cu adevarat.






... daca n-ati fi preocupate doar de ... maruntisuri (tinut de mina, floricele si gogoritze frumoase) ... ati putea sa intelegeti un om mult mai bine si sa observati ce tip este ... asa ca ... vrajeli si ... vrajitori tot vor fi ...




marco918
Postat pe 29 August 2010 23:56
Ei lasa, Marco, asa cum sunt vrajitori sunt si vrajitoare pe lumea asta... Dai cu capul, cazi, te ridici, inveti ceva din asta sau continui sa te tarasti.

rashela
Postat pe 30 August 2010 00:00
De la: rashela, la data 2010-08-30 00:00:35Ei lasa, Marco, asa cum sunt vrajitori sunt si vrajitoare pe lumea asta... Dai cu capul, cazi, te ridici, inveti ceva din asta sau continui sa te tarasti.






... corect ... si ce de vrajitoare mai sint ... totusi ... prea multe/i ...

marco918
Postat pe 30 August 2010 00:14
De la: evelyne15, la data 2010-08-29 22:57:31Dl. Geo ai impresia ca sunt o nebuna care se plictiseste acsa si inventeaza povesti??? am mailurile dintre ei in care isi aminteau momentele frumoase pe care le-au petrecut ce naiba, dar oricum dumneata abtinete de la comentarii ca nu de asta mi-am zis povestea ca sa ma contrez cu cineva sau sa demonstrez cuiva ceva.



deci sa inteleaga neuronu' mieu inca netrezit ca tu de fapt cauti doar sa te plangi???
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
cum fac sa il recuceresc? 47 De la: MitzyMik 28 Iulie 2009 23:50
UN SFAT 7 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:34
DILEMA, MARE DILEMA! bune-ar fi niste pareri... 43 De la: onnyta 29 Februarie 2008 14:25