Setari Cookie-uri

Mai mult de atat n-am suferit niciodata...

Salutare tuturor, scriu aici pt ca vreau sa ma descarc...
Este vorba relatia mea, care in prezent parca ma seaca pe zi ce trece si nu stiu ce pot face sa fie totul bine..
Sunt baiat, 26 de ani, responsabil si independent in viata de zi cu zi si am o iubita de 21 de ani pe care o iubesc din toata inima. Primul an si jumatate a decurs foarte bine relatia noastra, stiti cum e la inceput.. (conteaza dupa, cum o mentii)... apoi eu, ca majoritatea porcilor din lumea asta, m-am racit, am devenit distant, cateodata indiferent fata de iubita mea care ma iubea cum putea ea mai bine pe fiecare zi. Certuri dese, si decizia mea de a lua pauze cu scuze stupide gen: vreau sa vad ce simt, sunt confuz si porcarii de genul asta, au facut ca sentimentele iubitei mele sa se stinga incet, incet... Ultima data cand ne-am certat si am vrut sa ne despartim, a durat o luna. Dupa o luna de zile, eu mi-am dat seama cu adevarat cat de mult inseamna ea pt mine si ce dobitoc am fost ca i-am facut asta.. Am inceput sa o caut, sa o sun.. ea nu mai vroia nimic.. ii ajunsese (mi se pare si normal).. timp de o sapt am cautat-o mereu, am implorat si m-am tarat in fata ei pt ultima sansa, ca sa-i pot demonstra ca pot fi altfel, ca pot fi mai bun.. ea mi-a zis ca nu mai vrea, ca nu mai stie ce simte sau daca mai simte ceva pt mine. Stiam ca iubirea ei nu avea sa se stinga asa usor dupa 2 ani jumate de relatie si la fel stiam si ca sentimentele ei nu mai erau la fel fiind dezamagirea prea mare. Dupa 2 sapt de implorari si rugaminti, a decis sa-mi mai acorde o ultima sansa.. O sansa care a durat in jur de o saptamana, o sapt. in care eu incepusem sa-i demonstrez ca pot fi altfel.. in sapt. respectiva, am petrecut timp impreuna cat am putut, la mine, in oras, MecDonald's, plimbari etc.. I-am zis ca am fost cel mai mare prost din lume ca am facut-o sa sufere si ca am vrut sa ma despart de ea (specific ca in tot timpul in care am stat despartiti nu am inselat-o absolut deloc).. i-am zis ca o iubesc prea mult sa o pierd si ca vreau sa ii demonstrez ca merita mai mult din partea mea.. am facut dragoste, sex... ne jucam noaptea in pat.. parca incepea sa-si revina, chiar mi-a zis ca si ea ma iubeste, of doamne.. simteam ca totul avea sa revina la normal.. dupa o sapt. ea mi-a zis ca o sa se duca in alt oras la prietenele ei cu care a copilarit impreuna, ele fiind acolo la facultate.. pt a petrece weekendul cu ele, asa planuise deja inainte sa-mi acorde ultima sansa.. Iar eu i-am zis ok, nicio problema pt ca stiam de prietenele ei, cunoscandu-le si eu de asemenea.. In fine, s-a dus..am vbit prin mesaje, la telefon... ea a iesit in oras, in club cu prietenele...eu la fel.. tinand legatura.. Apoi a venit si pot sa va zic ca IMEDIAT am simtit ceva neinregula.. nu mai era deloc la fel cum fusese saptamana dinainte sa plece la prietenele ei.. am intrebat-o ce s-a intamplat, pt ca simt ca e ceva neinregula... a zis ca mi se pare.. stiam ca s-a intamplat ceva, dar nu stiam ce.. ma rog au trecut 2 zile si la insistentele mele cu intrebarea: Ce s-a intamplat la Bucuresti? ea mi-a zis: Auzi, sti ce! Hai sa luam o pauza... in fine, am ramas blocat si putin in soc.. si am luat o pauza.. pauza in care m-am simtit pierdut, abandonat si nelamurit.. a durat o sapt in care eu am plans ca un copil pe fiecare zi, n-am mancat cum trebuie, am slabit 4 kg, etc..
Apoi am sunat-o si i-am zis ca nu mai pot sta asa si ca trebuie sa ia o decizie definitiva in privinta relatiei noastre.. iar ea mi-a zis: Ok! Adu-mi pantofii (care ii avea la mine) si o sa-ti spun decizia mea fata in fata!! .. am zis.. gata.. chiar s-a terminat.. :( M-am abtinut sa nu plang in drum spre ea, sa fiu tare in fata ei.. cand ne-am intalnit i-am zis: hai! zi o data ce ai de zis.. iar ea mi-a sarit in brate si m-a pupat.. si eu am izbucnit in lacrimi, afara, in plina lume, fara sa-mi pese... plangeam de fericire, plangeam pt ca-mi parea rau pt ce-i facusem.. buunn.. apoi am zis ca in final MA IUBESTE si ea!! eram foarte happy, dar in sinea mea tot simteam ca ceva s-a intamplat la bucuresti la prietenele ei.. Dupa cateva zile, am observat mici lucruri neinregula pe facebook, pe tel, etc.. Hmm.. Am decis sa "sap" sa vad despre ce e vorba.. Eu fiind foarte bun in domeniul calculatoarelor si al tehnologiei, i-am spart parola de facebook pt a vedea clar, ce se intampla.. Am avut parte de cea mai mare dezamagire si de cel mai puternic soc pe care-l poate trai cineva vreodata.. Stateam in fata calculatorului si citeam in timp real cum ea conversa cu un tip de la bucuresti ca si cum ar fi fost impreuna.. tremuram si nu stiam cum sa ma stapanesc, simteam ca mor, simteam cum camera in care eram se micsora si ma sufoca neavand nici un ajutor, nici un glass.. pana-n momentul cand (nu o sa specific cuvintele lor) mi-am dat seama ca s-a culcat cu el.. Am zis ca nu e adevarat, cuuum? de cee?? iubita mea? eu fusesem primul din viata ei, de cee??? plin de lacrimi si durere am sunat-o, si i-am zis ca stiu tot.. a inlemnit.. apoi a venit urgent la mine... a plans si zicea ca-i pare rau, ca a fost o proasta, ca ma iubeste si ca nu concepe sa ramana fara mine.. Eu am fost un tip destul de inteligent si intotdeauna am stiut sa citesc un om dupa gesturile sale, vorbe, etc. iar atunci am stiut caci chiar i-a parut rau pt ce a facut, cel putin pe moment.. Mi-am tras sufletul si am inceput sa ma gandesc daca s-o iert pt ce a facut sau nu.. mi-am plans mie si mi-am zis ca si eu am o parte de vina pt lucrurile astea si oricat de greu ar fi, o sa fac tot posibilul sa trec peste, pentru ca o iubesc prea mult chiar daca nu meritam sa ma insele... asa ca am decis sa trec peste.. am impus si conditia sa nu mai existe nici un fel de legatura cu respectivul. L-a sunat in fata mea si i-a zis sa nu o mai caute. Incet incet.. am inceput sa lasam in urma totul.. atat eu cat si ea.. dar din nou nu avea sa dureze mult.. pt ca dupa 2-3 sapt iar am simtit ca e ceva neinregula.. mici lucruri scapate care pt altii poate erau inobservabile.. dar nu si pt mine.. banuiam ca respectivul o mai cauta si ea inca mai vbea cu el.. la telefon. Stiind ca simturile mele nu ma inseala am decis sa "sap" din nou pt a afla adevarul.. asa ca dupa o noapte de club impreuna cu ea..am mers impreuna acasa... am asteptat sa adoarma.. i-am luat telefonul si i-am implementat un program prin care sa vad tot ce vorbeste, cu cine, cand, durata, toate mesajele primite, trimise si continutul.. La cateva zile.. banuiala mea a "triumfat" iar adevarul a vorbit pt mine.. Ea inca mai vbea cu el.. De data asta dezamagit, am chemat-o si am intrebat-o: Iub! Tu ma iubesti? Ea: Da! ..Ai mai vbit cu el? ea: Nu iub! ... Esti sigura?? Te mai intreb o data, daca ma minti o sa sa fac primul lucru care nu l-am facut niciodata in viata mea! Ai mai vbit cu el? ea: Nu, iub.. n-am mai vbit.. vocea si privirea ei o dadeau de gol in timp ce rostea cuvintele.. iar eu acumulandu-mi toata disperarea, dezamagirea si picatura care a umplut paharul am facut lucrul care nu-l facusem niciodata unei fete. I-am dat o palma! am plecat in cealalta camera, am inchis usa si am inceput sa plang.. de data asta, de dezamagire... intrbandu-ma din nou..daca sa trec si peste asta.. sau nu. Se pare ca iubirea avea sa fie de partea ei.. pentru ca am iertat-o si de data asta.. Noptile mele nu mai sunt cum erau.. imi apar imagini cu tot felul de lucuri pe care mintea mea nu le poate sterge, interpretari si imaginatii care nu ma lasa sa dorm cum trebuie.. o iubesc prea mult.. am gresit si eu si poate ca din cauza mea s-au intamplat toate astea..dar cand am intebat-o daca vrei sa incepem din nou, ea a zis da!! si chiar parea ca vroia.. si am decis impreuna sa facem asta.. Acum stiu tot ce face pe net, stiu tot ce vorbeste la tel, stiu toate mesajele care le da sau primeste, si nu suport lucrul asta, urasc sa o controlez, si nu as fi facut-o..dar m-a dezamagit prea rau si increderea mea pt ea.. a pierit. Acum ajung la prezent, momentul in care scriu aceste randuri, si stiu ca o iubesc, simt asta si as face totul pt ea.. dar ea nu mai e la fel.. nu mai e cum era o data cand ma iubea mult si-mi arata lucrul asta zilnic.. eu o surprind mereu cum pot eu mai bine.. biletele cu mesaje scurte in haine sa le gaseasca atunci cand nu se asteapta.. surprize in dormitor cu patul plin de petale de trandafiri, lumanari cat mai multe si o sampanie langa cu 2 pahare, doar pt noi.. :) da.. sunt un romantic, atunci cand trebuie.. si ea se bucura, ii place... si savureaza momentul, dar doar atunci.. apoi revine la normal.. iar lucrul care ma apasa este ca de 3 sapt pana-n ziua de azi.. ea nu a initiat niciodata sexul, tot timpul doar eu.. iar asta ma pune pe ganduri..daca nu ma mai doreste... ce sa fac?.. eu nu fac doar sex cu ea, imi place sa o rasfat, sa aibe parte de dragoste, ii acord afectiune si tandrete pt ca stiu s-o fac si imi place sa o fac.. vreau ca ea sa se simta cat mai bine.. dar nu mai e cum era inainte :( .. si mi-e greu, ma doare.. ma apasa atat de rau incat ma pierd, imi pierd increderea in mine, si nu stiu ce sa fac.. imi zic ca nu o sa mai incep deloc eu actul sexual.. sa vad cand vrea ea.. dar imi e teama ca n-o sa vrea.. si poate, off.. nu stiu.. as vrea sa fiu mai indiferent, poate asa o sa vada o schimbare si ceva neinregula.. poate o redevina ce a fost cand ma iubea atunci cand simteam ca ma iubeste.. Ii soptesc ca o iubesc si o fac din suflet iar ea imi raspunde: Si eu te iubesc! dar parca o spune doar asa din obligatie pt ca am zis-o eu.. De ce nu ma mai doreste :( ...de ce? nu arat rau, sunt chiar dragut.. ma duc la sala, ma intretin.. ce sa mai fac, ce? Sa fiu mai distant o perioada? Sa incerc sa devin mai atragator? cum?? luandu-mi alte haine, alta freza? Am dat tot ce am avut mai bun din mine pt ea si continui s-o fac... imi pare rau ca m-am plans aici, voua.. dar nu am pe nimeni care sa-mi fie aproape si sa stie sa ma asculte.. Asa ca baieti, iubiti-va iubitele si nu fiti fraieri, nu le dati pe altele noi de o seara, o sapt sau o luna.. pt ca nu alea va sunt aproape si nu alea se gandesc la voi seara de seara.. si nu alea va iubesc si va doresc mai mult decat pe oricare altii.. sunt ale voastre..asa ca pastrati-le si pretuiti-le fraierilor ce suntem..

Postat pe 29 Decembrie 2012 23:51
I-mi pare rau ptr. tine,ptr. ceea ce ti se intampla insa, tu ai fost cel care dorea pauzele.In acele pauze pe care i le dadeai ii derutai pana si sentimentele care le mai avea ptr. tine.Te-ai pus vreodata in locul ei?!O singura data;ai vazut cat de suspicios ai fost?!dar ea ce sa mai fi spus la cate pauze i-ai dat.Nu-i iau apararea ,cert este faptul ca dupa acele pauze ,lipsa ei te-a facut s-o apreciezi si s-o iubesti.Tu ii dadeai dragoste cu portia ori ea dorea neconditionat.Si mai e ceva;pe cel de la Buc. cred ca-l stia mai demult iar cu acea ocazie s-a varat in patul lui.Ea poate s-a obisnuit cu tine insa, cred ca pe el doreste, asa ca cel mai bine este sa discutati si sa nu mai prelungiti acest episod.I-ti doresc noroc si invata sa apreciezi si sa respecti ceea ce ai langa tine!
kudika467548
Postat pe 30 Decembrie 2012 04:41
Sincer ti-ai facut-o cu mana ta!!!
sa imi sparga prietenul adresa de mail???? pai te paraseam in urmatoarea secunda daca nu ai incredere in persoana de langa tine, relatia e zadarnica, tocmai neincrederea ta o indeparteaza de tine. pai in timp ce tu ii ziceai ca vrei o pauza alt tip ii facea complimente . In timp ce tu era distant si rece, altul era tandru si tot asa
sincer eu in locul ei nu m-as fi impacat cu tine. Acum daca si-a tras-o cu altul, nu ti-ai gasit nici tu o usa de biserica, dar ne alegerile iti apartin
Si nu cred ca e iubirea ceea ce simti ci mai degraba obsesie, mi se pare degradant sa te rogi te ea, dupa ce te-a inselat, sa continuati relatia...
Plus zici ca tu esti romantic, dar daca nu esti cand trebuie totul e zadarnic
O fii tu bun in calculatoare, dar in viata sentimentala ai esuat, uneori e pacat sa iti irosesti energiile unde nu trebuie
yumy
Postat pe 30 Decembrie 2012 06:48
noroc cu yumy ca nu citeam eu tot pomelnicul
picard-jean-luc
Postat pe 30 Decembrie 2012 06:56
Dragul meu, nu te supara pe mine, dar iti meriti soarta. Cand i-ai dat tu pauze ti se parea ca totul este normal. Dar cand s-a intors roata.....nu a mai fost chiar asa. Stii ca o vorba din popor spune: e usor sa iei 10 bice la fundul altuia, dar incearca sa iei macar trei la fundul tau, si vezi daca e tot asa. Ceea ce ti-a facut e de admirat. Foarte bine ca se razbuna. Sa fi fost eu in locul ei, iti dadeam o lectie sa n-o uiti toata viata. Cum ti-ai permis sa te joci cu sentimentele unei femei care te-a iubit sincer si erai totul pentru ea. Acum spui ca te simti singur si suferi. Dar te-ai pus vreodata in ,locul ei sa vezi cam ce a simtit ea atunci cand tu ii dadeai pauze pentru ca asa credeai tu ca e bine? Ai scapat ieftin. Meritai o lectie muuult mai dura. Si ca un sfat: FEMEILE DESTEPTE NU SE CAUTA. SE IAU DE LANGA PROSTII CARE NU STIU SA LE APRECIEZE.
kudika382747
Postat pe 30 Decembrie 2012 10:03
De la: kudika_10951, la data 2012-12-30 06:56:37 noroc cu yumy ca nu citeam eu tot pomelnicul

Stiu ca eu sunt norocul tau cika laka cichi cea
yumy
Postat pe 30 Decembrie 2012 10:53
Eu zic ca-i facatura toata povestea. Chestia cu "Eu fiind foarte bun in domeniul calculatoarelor si al tehnologiei, i-am spart parola de facebook" l-a dat de gol.
Kiddo_
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:19
Stiu ca din vina mea s-au intamplat toate, si am acceptat lucurul asta, tocmai de aia am si iertat-o si am zis ca vreau sa trec peste tot numai sa fiu cu ea, dar in momentul cand am intrebat-o daca e pregatita sa o luam de la inceput, ea a raspuns da, pt ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda. Cand am prins-o cu fiecare minciuna, i-a parut rau si a zis ca o sa faca tot posibilul sa imi arate ca pot sa am incredere in ea din nou.. De moment ce zici lucrurile astea de ce nu le si faci?
Iar pt kudika_11826.. dragul/draga mea, crede-ma e foarte simplu sa afli o parola de facebook, chiar foarte simplu.. nu ai nevoie decat de un 'keylogger', daca o sa cauti pe goole ai sa vezi ce insemna.
kudika_24405
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:38
keylogger e un program pe care il inst in calculator si vezi ce face x si y, bla bla bla, si daca il gaseam instalat pe pc-ul meu iti dadeam cu el in cap asta ca sa mai instalezi si altadata
yumy
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:43
De la: kudika_24405, la data 2012-12-30 11:38:21Stiu ca din vina mea s-au intamplat toate, si am acceptat lucurul asta, tocmai de aia am si iertat-o si am zis ca vreau sa trec peste tot numai sa fiu cu ea, dar in momentul cand am intrebat-o daca e pregatita sa o luam de la inceput, ea a raspuns da, pt ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda. Cand am prins-o cu fiecare minciuna, i-a parut rau si a zis ca o sa faca tot posibilul sa imi arate ca pot sa am incredere in ea din nou.. De moment ce zici lucrurile astea de ce nu le si faci?
Iar pt kudika_11826.. dragul/draga mea, crede-ma e foarte simplu sa afli o parola de facebook, chiar foarte simplu.. nu ai nevoie decat de un 'keylogger', daca o sa cauti pe goole ai sa vezi ce insemna.


Stiu ce inseamna, insa toti pe care-i stiu priceputi in ale calculatoarelor folosesc termenul IT.
Si ca sa folosesti un keylogger nu trebuie sa fii as in domeniul asta.
Daca ce spui e adevarat atunci ar trebui sa-ti vezi de viata ta, nu poti sa obligi pe cineva sa te iubeasca, chiar daca persoana respectiva inseamna totul pt. tine. Am suferit si eu si m-am macinat destul insa nu am rezolvat nimic decat sa-mi fac rau.
Femei sunt destule.

"De moment ce zici lucrurile astea de ce nu le si faci?" Pt. ca e foarte usor sa spui cuiva "te iubesc si tin mult la tine" atunci cand e totul minunat; mai greu e atunci cand trebuie s-o si dovedesti si de obicei in momentele grele sau critice iti dai seama ce si cum.
Bafta !
Kiddo_
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:51
eu zic sa o sui in tren si sa o trimiti la bucuresti la nenea si tu daca te pricepi la calc poate gasesti vreo fata pe net sau chiar in viata reala si o iei de la capat. ai gresit si tu si ea si e clar ca nu o sa mai fie la fel niciodata. poate asa invatati din greseli, dar cu alcineva, ptr ca fosta sau fostul stiu greselile deja si chiar daca se iarta, nu se uita niciodata. succes
kudika477796
Postat pe 30 Decembrie 2012 13:18
De la: , la data 2012-12-29 23:51:43Salutare tuturor, scriu aici pt ca vreau sa ma descarc...
Este vorba relatia mea, care in prezent parca ma seaca pe zi ce trece si nu stiu ce pot face sa fie totul bine..
Sunt baiat, 26 de ani, resp.......................



Personal,nu imi este mila de tine!!!Si tot personal,nu suport barbatii plangaciosi,lamentabili!!!Nu uita un lucru,in orice relatie,in momentul in care apare neincrederea ,banuieli confirmate sau nu,totul este sortit esecului!Deasemenea,relatiile destramate si reluate ,nu este regula,dar nu vor mai functiona ca la debutul lor,este ca si cum ai ridica o casa pe o fundatie zdruncinata de intemperii!!!
Sfat---cauta alta partenera,simplu!!!!Nu suporti infrangerea???Invata sa o faci,caci femeile o fac ,zilnic,in lupta cu viata!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Decembrie 2012 13:28
Bla..bla de femei raspunsurile acestea, frate...adervarul e...ca...asa sunt ele. poti sa faci orice, nu le vei multumi niciodata pe deplin,intotdeauna vor cauta acel altceva.
Cel mai usor e sa primesti informatia "pe tava"...vezi Sisif, vezi despre mai blanda Eva...si poti vedea femeia in ansamblu. Dar daca vrei poti face cercetari directe...din pacate rezultatul e acelasi.
As dori sa te compatimesc, stiu ce simti...dar imi vine in minte morala unui banc-fabula : "Femeile vor porci, nu papagali"
kudika_24444
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:25
Nu stiti decat sa dati cu pietre, probabil nu intelegeti ce inseamna sa lupti pt cineva cu orice pret atunci cand simti ca nu s-a terminat definitiv, imi cer scuze ca am postat thread-ul asta... si le cer celor de la kudika sa-l stearga, va doresc un an nou cat mai bun pt fiecare!
kudika_24405
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:27
De la: kudika_15804, la data 2012-12-30 13:28:26
De la: , la data 2012-12-29 23:51:43Salutare tuturor, scriu aici pt ca vreau sa ma descarc...
Este vorba relatia mea, care in prezent parca ma seaca pe zi ce trece si nu stiu ce pot face sa fie totul bine..
Sunt baiat, 26 de ani, resp.......................



Personal,nu imi este mila de tine!!!Si tot personal,nu suport barbatii plangaciosi,lamentabili!!!Nu uita un lucru,in orice relatie,in momentul in care apare neincrederea ,banuieli confirmate sau nu,totul este sortit esecului!Deasemenea,relatiile destramate si reluate ,nu este regula,dar nu vor mai functiona ca la debutul lor,este ca si cum ai ridica o casa pe o fundatie zdruncinata de intemperii!!!
Sfat---cauta alta partenera,simplu!!!!Nu suporti infrangerea???Invata sa o faci,caci femeile o fac ,zilnic,in lupta cu viata!!!


Curcubeu, o casa construita pe o fundatie veche, stabila si consolidata e ok, adevarat, e mult de lucru la reconstrucie...nu mai este elanul de inceput...dar e mai buna decai tarusii unui cort pe care il iei pe spate si pleci.
In legatura cu plangareala, asa e femeile ori sunt mai "puternice" ori mai insensibile, adevarul e ca o cadere de genul acesta doare, doare, doare...se prabuseste tot...caderi nervoase si altele..e ok sa planga..e ok sa reverse ce are in suflet...chiar daca nu gaseste "urechile potrivite"...si nu e un semn de slabiciune, poate decat una temporara.
kudika_24444
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:36
De la: kudika_24405, la data 2012-12-30 14:27:58Nu stiti decat sa dati cu pietre, probabil nu intelegeti ce inseamna sa lupti pt cineva cu orice pret atunci cand simti ca nu s-a terminat definitiv, imi cer scuze ca am postat thread-ul asta... si le cer celor de la kudika sa-l stearga, va doresc un an nou cat mai bun pt fiecare!

Stiu ca nu conteaza in acest moment ce voi spune acum, dar inceteaza sa te zbati, sa lupti...si lucrurile vor tinde sa se rezolve intr-un fel sau altul.
......si crede-ma nu stiu daca vei simti vre-o data ca s-a terminat definitiv.
kudika_24444
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:39
Nu spune nimeni ca nu doare, asa e cand iubesti si pierzi. Daca nu doare inseamna ca nu ai iubit.
Dar aici sunt persoane care iti dau sfaturi sau isi spun parerea din experienta lor de viata. Fiecare a patit ceva care are legatura cu topicurile de pe forum.
Vrei sa iti spuna toata lumea ca o sa fie extraordinar si o sa fiti fericiti pana la sfarsit sau vrei sa ti se spuna verde in fata ?
Kiddo_
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:49
De la: kudika_11826, la data 2012-12-30 14:49:47Nu spune nimeni ca nu doare, asa e cand iubesti si pierzi. Daca nu doare inseamna ca nu ai iubit.
Dar aici sunt persoane care iti dau sfaturi sau isi spun parerea din experienta lor de viata. Fiecare a patit ceva care are legatura cu topicurile de pe forum.
Vrei sa iti spuna toata lumea ca o sa fie extraordinar si o sa fiti fericiti pana la sfarsit sau vrei sa ti se spuna verde in fata ?

Fiecare cuplu, fiecare individ e unicat, iar din experienta mea pot sa afirm ca sfaturile si povestile de viata ale altora nu m-au ajutat decat poate sa pied timp...atat....si sa vad uraciunea acestei lumi, ca e ceva general, ca o plaga.

Singurul sfat, cred, e sa fie el insusi, numai el poate sau nu sa decida cum sa faca, ce sa faca, daca merita ori ba.
kudika_24444
Postat pe 30 Decembrie 2012 14:58
De la: kudika_24444, la data 2012-12-30 14:58:36
De la: kudika_11826, la data 2012-12-30 14:49:47Nu spune nimeni ca nu doare, asa e cand iubesti si pierzi. Daca nu doare inseamna ca nu ai iubit.
Dar aici sunt persoane care iti dau sfaturi sau isi spun parerea din experienta lor de viata. Fiecare a patit ceva care are legatura cu topicurile de pe forum.
Vrei sa iti spuna toata lumea ca o sa fie extraordinar si o sa fiti fericiti pana la sfarsit sau vrei sa ti se spuna verde in fata ?

Fiecare cuplu, fiecare individ e unicat, iar din experienta mea pot sa afirm ca sfaturile si povestile de viata ale altora nu m-au ajutat decat poate sa pied timp...atat....si sa vad uraciunea acestei lumi, ca e ceva general, ca o plaga.

Singurul sfat, cred, e sa fie el insusi, numai el poate sau nu sa decida cum sa faca, ce sa faca, daca merita ori ba.


Inseamna ca nu ai avut sfaturitori buni.
Kiddo_
Postat pe 30 Decembrie 2012 15:03
...da. poate asa a fost sa fie
kudika_24444
Postat pe 30 Decembrie 2012 15:09
Oricum, haideti sa recunoastem ca a scris frumos, s-a inteles, fara greseli gramaticale prea multe, poetic, ce sa mai......de la mine ai un zece. De la restul, ma abtin....!
kudika477796
Postat pe 30 Decembrie 2012 21:11
Tie-ti trebuie un caine sau un serval care sa te iubeasca neconditionat, ca la femei nu prea stii cum stau treburile.Termina cu dramele si telenovelele, incearca sa-ti dezvolti simtul umorului.
Mr_6pack
Postat pe 31 Decembrie 2012 17:27
De la: Mr_6pack, la data 2012-12-31 17:27:07Tie-ti trebuie un caine sau un serval care sa te iubeasca neconditionat, ca la femei nu prea stii cum stau treburile.Termina cu dramele si telenovelele, incearca sa-ti dezvolti simtul umorului.

Pai asta e si logica atunci cand iubesti, sa iubesti neconditionat. Fara sa astepti sa primesti inapoi ceea ce oferi sau sa primesti altceva in schimb. Asta nu inseamna ca iti trebuie un caine
Copiii iubesc neconditionat.
Ca majoritatea femeilor "iubesc" conditionat si pt. ele iubirea trebuie sa vina la pachet cu partea materiala, asta e altceva.
Kiddo_
Postat pe 31 Decembrie 2012 19:52
De la: kudika_11826, la data 2012-12-31 19:52:43
De la: Mr_6pack, la data 2012-12-31 17:27:07Tie-ti trebuie un caine sau un serval care sa te iubeasca neconditionat, ca la femei nu prea stii cum stau treburile.Termina cu dramele si telenovelele, incearca sa-ti dezvolti simtul umorului.

Pai asta e si logica atunci cand iubesti, sa iubesti neconditionat. Fara sa astepti sa primesti inapoi ceea ce oferi sau sa primesti altceva in schimb. Asta nu inseamna ca iti trebuie un caine
Copiii iubesc neconditionat.
Ca majoritatea femeilor "iubesc" conditionat si pt. ele iubirea trebuie sa vina la pachet cu partea materiala, asta e altceva.
e hai ca toata lumea e materialista si asta se vede si in aceasta minunata seara, cand toti si-au umplut mesele cu te miri ce chestii care in umratorele zile vor ajunge la gunoi
yumy
Postat pe 31 Decembrie 2012 21:48
De la: yumy, la data 2012-12-31 21:48:11
e hai ca toata lumea e materialista si asta se vede si in aceasta minunata seara, cand toti si-au umplut mesele cu te miri ce chestii care in umratorele zile vor ajunge la gunoi [/quote]
Asta inseamna pt. tine a fi materialist?
Kiddo_
Postat pe 31 Decembrie 2012 22:23
Resentimentele distrug iubirea. Daca a fost frumos la inceput, nu inseamna ca poate fi tot timpul la fel. Sunt si exceptii, insa faptul ca ai fost atat de nehotarat, arata cat de mult iubesti sau o mai iubesti. Si stii cum se spune, si crede-ma ca este adevarat: ce faci se face si tie la tandul tau. Ai de invatat o lectie.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 1 Ianuarie 2013 17:57
Nu am citit total dar , iubesti fata ? daca esti sigur nu inteleg ce mai stai , daca doua persoane sunt menite sa fie impreuna , vor fi. Daca o iubesti nu o lasa sa iti scape , spunei ceea ce simti si incearca sa o recuceresti , nu fi prea obositor; prin obositor spun sa te plangi tot timpul , fao sa fie atrasa din nou de tine mici atentii si cine stie daca simti ca e momentul hehe ^^ mda cam asta e tot dupa opinia mea ^^
kudika_29884
Postat pe 19 Februarie 2013 08:50
"apoi eu, ca majoritatea porcilor din lumea asta, m-am racit, am devenit distant, cateodata indiferent fata de iubita mea care ma iubea cum putea ea mai bine pe fiecare zi."

Poate ar trebui sa te cunoști mai întâi pe tine însuți...ca sã nu mai faci aceeași greșeala din nou.
ionutt__
Postat pe 19 Februarie 2013 09:56
Pentru cel care a initiat topicul: prea multa neincredere, prea mult control, prea multe umilinte si supusenii, in relatia asta a ta. E deja o relatie compromisa, nimic nu mai poate fi salvat acolo, absolut nimic. Oricat ai vrea tu sa salvezi ceva, nu se mai poate salva nimic.
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 09:46
Gresala e de la tine pornita. Topicul vad ca e vechi , dar vreau doar sa spun ca ea acum doar te foloseste pentru ca si-a pierdut increderea in tine cand tu faceai acele fite tampite pe care si al meu le face si eu sunt pe punctul de a face exact ca si prietena ta, pentru ca asta meritati toti care faceti asa ! sunt convinsa ca nu va mai gasi alta proasta care sa isi dea si viata pentru el cum am facut eu, asa ca asta e... Relatia ta cu ea e considerata pe planul 2 pentru ea acum. Ea te tine de rezerva pana isi va gasi pe cineva care sa nu ii faca niciodata ce i--ai facut tu. O admir pentru taria ei de caracter si ca a putut reactiona asa sa te faca sa te tarasti dupa ea... Eu una nu prea pot face asta dar la un moment dat , trebuie sa o faci...
kudika_35236
Postat pe 21 Mai 2013 08:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat la aceasta poveste 50 De la: nefer 9 Iunie 2009 13:18
cat de mult apreciaza barbatii?!? 29 De la: kudika323301 7 Octombrie 2010 03:38
nustiu ce vreau la 25 de ani ai mei!!! 21 De la: flowers_for_girls 10 Mai 2010 22:23
Intre fosta si actuala iubire 74 De la: kudika_951159 20 Februarie 2014 10:09
only hope... 43 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 14:02