Setari Cookie-uri

help me!!!

dragelor...mi-am inselat prietenu....nu ma intrebati de ce k nu stiu sa va raspund!intr-o mica excursie la predeal fara el binenteles am gafat.parte ce mai proasta e ca i-a zis...si binenteles k mi-a dat viteza ce sa fac?credeti k ar trebui sa mai insist?ma va ierta???eu "cred"k tin la el:(
kudika130849
Postat pe 30 Martie 2010 18:28


Daca ,,crezi'' ca tii la el in mod sigur merita sa insisti.Nu de alta dar ar fi pacat sa ratezi momentele in care-si aduce aminte ( presupunand ca te iarta ca na , nu stii peste ce prost ai dat ) si-ti scoate ochii cu aventura de la predeal

Tipul cu care l-ai inselat i-a spus ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2010 19:00
eu cred ca nu ai de ce sa mai insisti ...Daca ai ajuns in situatia sa-l inseli inseamna ca nu simti mare lucru pentru el .
Mai ales ca ,din cate inteleg eu , l-ai inselat cu o cunostinta comuna...
Tine-o pe viteza...inainte!
ella_c
Postat pe 30 Martie 2010 19:12
De la: ella_c, la data 2010-03-30 19:12:38eu cred ca nu ai de ce sa mai insisti ...Daca ai ajuns in situatia sa-l inseli inseamna ca nu simti mare lucru pentru el .
Mai ales ca ,din cate inteleg eu , l-ai inselat cu o cunostinta comuna...
Tine-o pe viteza...inainte!


De ce sa nu insiste Ella ?

Eu imi imaginez deja cum o iarta pentru ca o iubeste , se cearta cu prietenul care a avut tupeul sa profite de inocenta iubitei dupa care traiesc fericiti pana la adanci batraneti adica .....pana peste o saptamana de zile cand se intalnesc intamplator cu prietenul sau pana seara cand vor sa se impace dar isi da baiatu seama ca nu poate trece peste
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2010 19:21
De la: iris_4_ever, la data 2010-03-30 19:21:54
De ce sa nu insiste Ella ?

Eu imi imaginez deja cum o iarta pentru ca o iubeste , se cearta cu prietenul care a avut tupeul sa profite de inocenta iubitei dupa care traiesc fericiti pana la adanci batraneti adica .....pana peste o saptamana de zile cand se intalnesc intamplator cu prietenul sau pana seara cand vor sa se impace dar isi da baiatu seama ca nu poate trece peste


eheee , Iris...Eu i-am dat un sfat
Daca ma asculta poate se scuteste de o situatia usor penibila.

Cat despre iubire .....Unde vezi tu iubire in povestea asta ?
Se mai "poarta" iubirea??
ella_c
Postat pe 30 Martie 2010 19:33
daca tot ti-a dat viteza atunci du-te taaarrreeee!
one_size
Postat pe 30 Martie 2010 20:21
De la: ella_c, la data 2010-03-30 19:33:00
De la: iris_4_ever, la data 2010-03-30 19:21:54
De ce sa nu insiste Ella ?

Eu imi imaginez deja cum o iarta pentru ca o iubeste , se cearta cu prietenul care a avut tupeul sa profite de inocenta iubitei dupa care traiesc fericiti pana la adanci batraneti adica .....pana peste o saptamana de zile cand se intalnesc intamplator cu prietenul sau pana seara cand vor sa se impace dar isi da baiatu seama ca nu poate trece peste


eheee , Iris...Eu i-am dat un sfat
Daca ma asculta poate se scuteste de o situatia usor penibila.

Cat despre iubire .....Unde vezi tu iubire in povestea asta ?
Se mai "poarta" iubirea??



Tu i-ai dat un sfat la care se astepta deja ( sau cel putin asa sper ) mult prea serios dupa modul in care s-a exprimat ( vezi partea cu ,,cred '' ) .
Eu ma plictiseam si am zis ca e pacat sa nu zic nimic avand in vedere ca tot am deschis topicul sa vad de ce vrea sa fie ajutata .

Iubirea se poarta dar nu in cazul de fata
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2010 20:22
De la: kudika130849, la data 2010-03-30 18:28:35dragelor...mi-am inselat prietenu....nu ma intrebati de ce k nu stiu sa va raspund!intr-o mica excursie la predeal fara el binenteles am gafat.parte ce mai proasta e ca i-a zis...si binenteles k mi-a dat viteza ce sa fac?credeti k ar trebui sa mai insist?ma va ierta???eu "cred"k tin la el:(




Fata draga dute tare ,cum zicea cineva mai sus !!
Si eu am trecut peste,am iertat .... increderea se dusese,dragostea la fel ....si uite asa am lungit-o vreo 1 an de zile...
blaa
Postat pe 30 Martie 2010 21:36
Dragilor,situatia sta in felu urmator.Eu am tot insistat cum mi-ati zis numa k el zice k nu mai vrea sa stie de mine.Cunostinta nu era comuna,era din predeal,nici macar nu mai tinem legatura.A fost cum se zice "one night stand".Nu stiu dc va vine sa credeti sau nu dar eu i-am zis El banuia si m-a ttot intrebat si m-a luat cu vrajeala k nu conteaza,ce a fost a fost pana am cazut ca o fraiera si i-am zis:(A zis k nu poate trece peste mai ales datorita faptului k el mi-a fost loial(sa il cred???)fara sa mai pun la socoteala k pana sa fie cu mine era un vagabont....si chiar s-a schimbat pt mine...ce sa fac?????
kudika130849
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:18
Ce mai conteaza acum daca el ti-a fost loial sau nu?
Nu toti pot trece peste infidelitate .Chiar daca acum trece peste asta , o sa-ti tot reproseze si cu siguranta lucrurile nu vor mai fi niciodata ca inainte...
Daca tot insisti ca il vrei inapoi , lasa-l un timp sa se mai gandeasca...
ella_c
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:37
E fosrte orgolios.m-as bucura sa se intoarca la mine...dar oare cat timp ar trebui sa il las?
kudika130849
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:45
meeey
tu nu lasi nimic
depinde de el daca o sa treaca peste sau nu, sau cat timp i-ar lua sa te ierte....daca te va putea ierta
ai comis-o ,ai comis-o , treci peste , invata din greseala si continua-ti viata
northstar
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:48
azi l-am sunat...si a zis sa nu il mai sun,sa il las in pace sa nu il deranjez...deci se pare k povestea mea s-a cam terminat...si nu cu un happy end asta este!voi stii pt data viitoare:(
kudika130849
Postat pe 4 Aprilie 2010 20:02
De la: kudika130849, la data 2010-04-04 20:02:40azi l-am sunat...si a zis sa nu il mai sun,sa il las in pace sa nu il deranjez...deci se pare k povestea mea s-a cam terminat...si nu cu un happy end asta este!voi stii pt data viitoare:(


bravo lui !
blaa
Postat pe 4 Aprilie 2010 20:57
la ce te mai plangi aici?daca te-a mancat in "....." si l-ai inselat akum te poti scarpina singura sa zic asa.prost era sa se intoarca la tine.
razz
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:53
nu mai plange sau fi trista ca vei gasi altu baiat care sa fie asa cum vrei sa fie pentru tine
florin_romantic
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:57
De la: kudika130849, la data 2010-04-04 20:02:40azi l-am sunat...si a zis sa nu il mai sun,sa il las in pace sa nu il deranjez...deci se pare k povestea mea s-a cam terminat...si nu cu un happy end asta este!voi stii pt data viitoare:(


asculta-l ! adica nu il mai suna.
Ce vei stii pentru data viitoare? Nu iti vei mai insela partenerul sau nu ii vei mai spune ca ai facut-o?

ella_c
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:05
De la: florin_romantic, la data 2010-04-06 15:57:10nu mai plange sau fi trista ca vei gasi altu baiat care sa fie asa cum vrei sa fie pentru tine


Tu esti sigur ca tii partea celui care sufera in povestea asta?
rashela
Postat pe 7 Aprilie 2010 08:18
De la: kudika130849, la data 2010-03-30 18:28:35dragelor...mi-am inselat prietenu....nu ma intrebati de ce k nu stiu sa va raspund!intr-o mica excursie la predeal fara el binenteles am gafat.parte ce mai proasta e ca i-a zis...si binenteles k mi-a dat viteza ce sa fac?credeti k ar trebui sa mai insist?ma va ierta???eu "cred"k tin la el:(


si tu acum mai esti cu cel care l-ai inselat?cum s-a mai zis daca l-ai inselat inseamna ca nu si ti prea mult la el ma ales daca ,,crezi''doar
iulia069834
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:12
De la: kudika130849, la data 2010-04-01 22:18:40Dragilor,situatia sta in felu urmator.Eu am tot insistat cum mi-ati zis numa k el zice k nu mai vrea sa stie de mine.Cunostinta nu era comuna,era din predeal,nici macar nu mai tinem legatura.A fost cum se zice "one night stand".Nu stiu dc va vine sa credeti sau nu dar eu i-am zis El banuia si m-a ttot intrebat si m-a luat cu vrajeala k nu conteaza,ce a fost a fost pana am cazut ca o fraiera si i-am zis:(A zis k nu poate trece peste mai ales datorita faptului k el mi-a fost loial(sa il cred???)fara sa mai pun la socoteala k pana sa fie cu mine era un vagabont....si chiar s-a schimbat pt mine...ce sa fac?????


Dar nu-i asa ca tu il iubesti? Poate l-ai inselat si tu tot din dragoste cum mai zicea cineva pe aici Bucura-te ca ai scapat doar cu un "du-te tare pe drumul tau" ca daca era vreunu mai dintr-o bucata poate aveai nevoie dupaia si de niste reparatii. De ce ai mai stat cu el daca stii ca era bagabond? Inseamna ca ti-a placut bagabonteala lui. Mai ales daca, cat a fost cu tine nu ti-a dat motive sa crezi ca te-a inselat si cu atat mai mult cu cat nici nu l-ai prins cu ceva. Sau ai facut-o preventiv? Pe moment ce n-a mai acceptat sa stea cu tine poate chiar tinea la tine si i-ai dovedit ca nu esti ceea ce dorea...Asta e...ca femeia e femeie si arata ca vrea macar data viitoare sa-l minti mai bine pe viitorul fraier care o sa creada ca a gasit femeia visurilor
bogdandbm
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
Ce parere aveti de swing? 29 De la: paul74 24 Mai 2015 16:00
Cum sa scap de el? 63 De la: bl_de 28 Iulie 2009 15:26
Dragostea - ceva de ne-nteles? 32 De la: Razv 19 Ianuarie 2012 11:58
HELP!!!:( 11 De la: Emmilia 12 Decembrie 2013 19:42