Setari Cookie-uri

Fantoma fostei relatii

Am ajuns destul de aiurea sa apelez la asa ceva, dar sunt intr-o mica dilema :) sau chiar mare...cum as putea interpreta interesul de razbunare al iubitului pentru fosta? si dorinta patimasa de a o vedea ca se intoarce atata timp cat au trecut multe luni de la despartire?
PaulaPSM
Postat pe 15 Iunie 2013 16:37
Eu m-as teme de el, sa fiu in locul tau! Este genul de barbat care nu stie si nu vrea sa piarda...iar de razbunarea "prostului" intotdeauna sa-ti tie frica! Renunta la aceasta relatie, pe viitor sa nu fii si tu in aceiasi situatie ca fosta....
rondina
Postat pe 15 Iunie 2013 17:45
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-15 16:37:01Am ajuns destul de aiurea sa apelez la asa ceva, dar sunt intr-o mica dilema :) sau chiar mare...cum as putea interpreta interesul de razbunare al iubitului pentru fosta? si dorinta patimasa de a o vedea ca se intoarce atata timp cat au trecut multe luni de la despartire?



Nu a uitat-o,tu esti doar o incercare timida,de-a lui, de a-si continua viata!!Se pare ca nu a reusit sa treaca peste esecul adus de fosta relatie!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Iunie 2013 17:53
si totusi...atata timp cat esti constient ca nu te leaga mai nimic de actuala.. de ce sa mai insisti? sau de ce sa decazi din pozitia ta prin multele atitudini de plangere sau miorlaiala?
PaulaPSM
Postat pe 16 Iunie 2013 00:27
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-15 16:37:01Am ajuns destul de aiurea sa apelez la asa ceva, dar sunt intr-o mica dilema :) sau chiar mare...cum as putea interpreta interesul de razbunare al iubitului pentru fosta? si dorinta patimasa de a o vedea ca se intoarce atata timp cat au trecut multe luni de la despartire?
probabil razbunarea pt fosta este aceea dorinta patimasa de a fi din nou cu ea ceea ce tu esti pe deplin constienta.Intrebarea este defapt de ce accepti tu aceasta relatie atat timp cat iubitul tau a-ti repeta ca se va intoarce la fosta...!!!??
kudika_23018
Postat pe 16 Iunie 2013 00:47
eu cred ca...pe langa lipsa ta de respect fata de tine in primu` rand...acceptand sa fii a 5-a roata la car...in situatia data...ai si-o doza de masochism...continuand sa te incapatanezi sa ramai in aceasta relatie...care...de fapt...vezi cu ochii tai...ca de fapt nici nu e a ta!!! ....nu stiu...insa...tu decizi...daca vrei ceva...sau...doar paleative pt a avea motive sa te vaiti...si sa-ti pui intrebari vis` a vis de o situatie ce n-are nici o explicatie pt tine!!!
eu_ovidiu
Postat pe 16 Iunie 2013 00:52
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-15 16:37:01Am ajuns destul de aiurea sa apelez la asa ceva, dar sunt intr-o mica dilema :) sau chiar mare...cum as putea interpreta interesul de razbunare al iubitului pentru fosta? si dorinta patimasa de a o vedea ca se intoarce atata timp cat au trecut multe luni de la despartire?


El este inca interesat de fosta, inca mai are sentimente pentru ea. Daca fata aceea i-ar fi fost indiferenta, nu ar mai fi vrut sa se razbune pe ea si/sau sa se revada cu ea. Stii si tu cum se spune, de la iubire la ura nu e decat un pas, iar opusul iubirii, nu este ura, ci indiferenta.
kudika_32792
Postat pe 16 Iunie 2013 08:53
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-16 00:27:28si totusi...atata timp cat esti constient ca nu te leaga mai nimic de actuala.. de ce sa mai insisti? sau de ce sa decazi din pozitia ta prin multele atitudini de plangere sau miorlaiala?


Tu reprezinti alternativa in caz ca fosta il va respinge. Iar el se plange de propria lui situatie, pentru ca se considera o victima a fostei relatii, probabil ca el a fost cel parasit, si inca il mai roade ipostaza aceasta, cea a parasitului.
kudika_32792
Postat pe 16 Iunie 2013 08:55
nu-i vorba de acceptare :)) nici pe departe, doar ca vroiam sa vad exact cum gândesc si alții in situația asta, dacã chiar au o parare la fel ca si a mea :) si ca nu sunt eu aia bãtuta in cap:)) sa vad altceva:)) si da..sunt de acord cu toate pãrerile de mai sus:)) mulțumesc frumos pt. opinii:* am ajuns în punctul perfect:))
PaulaPSM
Postat pe 16 Iunie 2013 11:26
Multumesc pentru sfaturi si pareri
PaulaPSM
Postat pe 16 Iunie 2013 17:48
multumesc frumos pt opinie :D chiar am inteles...ideea de masochista :)) si da:)) ai dreptate in totalitate :))
PaulaPSM
Postat pe 16 Iunie 2013 20:37
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-16 00:27:28si totusi...atata timp cat esti constient ca nu te leaga mai nimic de actuala.. de ce sa mai insisti? sau de ce sa decazi din pozitia ta prin multele atitudini de plangere sau miorlaiala?



Nu uita ca ai de-a face cu un barbat!!!!A decazut din pozitia lui???Care pozitie????Nu inteleg sau poate da,dar avem puncte de vedere diferite!!!

Daca ai ajuns la o concluzie,este foarte bine,dezvolt-o in favoarea ta,nu a lui!!!Eu l-as trimite urgent la fosta,daca il reaccepta!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Iunie 2013 20:53
din relatarile tale ,el este sincer ca o iubeste pe "fosta fantoma" iar tu fiind pe deplin constienta de sinceritatea lui nu respecti sentimentele unui om ..te miorlai pe kudika si te tii scai de el.Bravo!!
kudika_23018
Postat pe 16 Iunie 2013 21:00
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-16 20:37:11multumesc frumos pt opinie :D chiar am inteles...ideea de masochista :)) si da:)) ai dreptate in totalitate :))




acu`...zau...daca tot iti place masochismu`...de ce te razvratesti pa net...expunandu-ti placerile?
eu_ovidiu
Postat pe 16 Iunie 2013 22:20
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-16 11:26:40nu-i vorba de acceptare :)) nici pe departe, doar ca vroiam sa vad exact cum gândesc si alții in situația asta, dacã chiar au o parare la fel ca si a mea :) si ca nu sunt eu aia bãtuta in cap:)) sa vad altceva:)) si da..sunt de acord cu toate pãrerile de mai sus:)) mulțumesc frumos pt. opinii:* am ajuns în punctul perfect:))




mno`...acu`...vazand cum gandesc si altii...iti e mai bine?
sincer...ca esti de acord cu parerile...sau nu...e fix pb ta...ideea e...sincer...iti place cum e viata ta...vis` a vis`...de comentariile unora?...ca...nu toata lumea spune ce gandeste...si...poate fi si putina rautate...uneori...tu...dupa toate cate is...cum vezi lucrurile?
eu_ovidiu
Postat pe 16 Iunie 2013 22:23
ma referam la simpla idee...ca el inca insita pentru mine foarte mult...prin toate modalitatile...prin asta ma referam la decadere...pt ce sa te injosesti daca tipa nu te intereseaza?!
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 01:13
nimeni nu s-o miorlãit:) vroiam sa vad o privire obiectiva :) imi pare rau,,,ca se judeca intr-un mod atata de mizer:)) intr-o astfel de situatie,,si nu esti capabil/a sa dai un sfat, o idee pentru care ii facut acest forum :)) vorba aia,,,:)) dupa razboi multi viteji se arata:))
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 01:23
o fost o simpla chestie de amuzament :)) si nimic interpretabil:))doar ca si in cazul oamenilor simpliiD: se interpreteaza :) mersii oricum
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 01:26
vroiam doar sa nu apar eu o pers. paranoica sau mai stiu eu..sa vad...daca ii o normalitate ceea ce gandesc eu...si mi se pare aiurea ca niste oameni atat de simplii..ca si mine de altfel..:)) sunt capabili sa dea niste verdicte atat de patetice si pline de ipocrizie:)))
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 01:29
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-17 01:29:13vroiam doar sa nu apar eu o pers. paranoica sau mai stiu eu..sa vad...daca ii o normalitate ceea ce gandesc eu...si mi se pare aiurea ca niste oameni atat de simplii..ca si mine de altfel..:)) sunt capabili sa dea niste verdicte atat de patetice si pline de ipocrizie:)))


Tocmai ai dat un verdict la adresa altor oameni.

Si de unde pana unde, ma rog, ai tras tu concluzia ca suntem, citez "niste fiinte patetice si pline de ipocrizie"? Pentru ca ne-ai cerut o parere si fiecare si-a expus opinia personala, conforma cu propria sa perceptie asupra situatiei tale? Daca pentru lucrul asta, tu desconsideri niste oameni pe care nu-i cunosti, inseamna ca prea multa minte nu ai.

Alta data sa nu mai musti mana care iti este oferita in semn de ajutor.

kudika_32792
Postat pe 17 Iunie 2013 07:44
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-17 01:13:52ma referam la simpla idee...ca el inca insita pentru mine foarte mult...prin toate modalitatile...prin asta ma referam la decadere...pt ce sa te injosesti daca tipa nu te intereseaza?!



Este un simplu joc!!!!Si nu este injosire,ci neputinta!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Iunie 2013 08:18
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-17 01:29:13vroiam doar sa nu apar eu o pers. paranoica sau mai stiu eu..sa vad...daca ii o normalitate ceea ce gandesc eu...si mi se pare aiurea ca niste oameni atat de simplii..ca si mine de altfel..:)) sunt capabili sa dea niste verdicte atat de patetice si pline de ipocrizie:)))



La cine faci referire,draga mea,nu inteleg?????
kudika_15804
Postat pe 17 Iunie 2013 08:24
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-15 16:37:01Am ajuns destul de aiurea sa apelez la asa ceva, dar sunt intr-o mica dilema :) sau chiar mare...cum as putea interpreta interesul de razbunare al iubitului pentru fosta? si dorinta patimasa de a o vedea ca se intoarce atata timp cat au trecut multe luni de la despartire?


O relatie lipsita de respect...atit din partea ta cit si din partea lui....
selin32
Postat pe 17 Iunie 2013 10:11
am acceptat o parere, opinie...dar atata timp cat se trece la un alt nivel al discutiei :) deja apare superficialitatea caracterelor :) nu vreau sa mai continui cu polemici...tin sa multumesc tuturor pt sfaturi,pareri,idei :D o zi faina
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 16:01
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-17 16:01:06am acceptat o parere, opinie...dar atata timp cat se trece la un alt nivel al discutiei :) deja apare superficialitatea caracterelor :) nu vreau sa mai continui cu polemici...tin sa multumesc tuturor pt sfaturi,pareri,idei :D o zi faina



Ai ,si tu,o parte din vina,in declansarea polemicilor,caci ai fost acida in caracterizarea noastra,a celor,care am incercat sa te ajutam cu un sfat!!!Nu era necesar,nu iti conveneau opiniile prezentate,treceai peste ele,este cea mai indicata solutie in astfel de cazuri!Primul pas,pe care trebuie sa-l faca oricare user,este acela de a arata respect colegilor de forum!!!!Asemenea!
kudika_15804
Postat pe 17 Iunie 2013 16:50
stii cum ii :))le raspunzi cu aceasi moneda ;))
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 22:35
un sfat nu inseamna judecata..gen "ce accepti u?" ...eu am facut o sinteza la o situatie...si am primit rezultate pe masura...carora tin sa le multumesc...dar si raspunsuri superficiale...si oarecum ironice...:) in astfel de situatii..in care doresti sa ajuti :) nu incape ironia... PAREREA MEA :)
PaulaPSM
Postat pe 17 Iunie 2013 22:40
fata draga...jaba...mai faci acu`...valuri...dupa ce te-ai expus intr-o lumina proasta...iar acum...vrei sa te...cureti...sincer...tu ai vrut...mocirla...invocand ceva...iar acum...cand lumea sh-o spus parerea...geaba te maniezi...ca...ti-ai dat deja...o imagine...(chiar daca eronata...voit...si raspunsurile...au fost pe masura...chiar de nu-ti plac!!!...si...imaginea ta...s-a concretizat...pe forum...asa cum ai dorit de altfel...cand ai deschis topicu`!!!!
eu_ovidiu
Postat pe 18 Iunie 2013 00:28
De la: PaulaPSM, la data 2013-06-17 01:23:35nimeni nu s-o miorlãit:) vroiam sa vad o privire obiectiva :) imi pare rau,,,ca se judeca intr-un mod atata de mizer:)) intr-o astfel de situatie,,si nu esti capabil/a sa dai un sfat, o idee pentru care ii facut acest forum :)) vorba aia,,,:)) dupa razboi multi viteji se arata:))
da ai dreptate.....insa sunt capabila sa-mi asum consecintele alegerilor pe care le fac in viata.Cat despre intrebarea care te framanta:"de ce sta cu tine daca nu te iubeste?"Fii tu CAPABILA sa-ti raspunzi si asa nu te vor mai deranja parerile altora.""Iubirea este un Sentiment nobil" si sincer a-mi pare rau ca nu poti primi atat cat oferi.
kudika_23018
Postat pe 18 Iunie 2013 16:34
Multumesc de parere :) accept toate opinile:)) la urma urmelor...fiecare zice ce vrea:)) țin sa va mulțumesc:) o zi faina
PaulaPSM
Postat pe 18 Iunie 2013 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat 4 De la: anastasia_m 19 Mai 2010 14:46
ne-am despartit dupa 2 ani 47 De la: kudika199806 9 Septembrie 2010 16:34
va rog sa nu ma ocoliti 22 De la: denyse15 12 Septembrie 2009 19:29
Am o problema si nu reusesc sa-o rezolv.......S.O.S.....HELP 18 De la: Ele_ely 19 Iulie 2009 11:53
Dragoste si Libertate in Doi! 27 De la: maimai_no11 17 August 2011 02:48