Setari Cookie-uri

Sunt lesbiana...

Ma atrag femeile foarte mult...nu doar fizicul,ci modul in care vorbesc,cum gesticuleaza,cum gandesc,senzualitatea...tot..cred ca a fi femeie e ceva minunat...si daca deranjeaza pe cnv ce gandesc si cum gandesc sa spuna nu ma deranjeaza...nici macar nu ma intereseaza...pot sa fiu o prietena minunata dar si o iubita excelenta..
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 13:40
interesant, dar nu si normal nu te condamn pana la urma e viata ta si alegi sa faci ce vrei sa faci cu ea insa cu siguranta vor exista destui care sa te blameze si sa fac mijto pe tema asta
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 14:27
Da ai foarte mare dreptate,dar nu ma atinge cu nimic,imi multumesc mie pt k am reusit sa imi cladesc o personalitate foarte puternica de-a lungul timpului si am sa o mai fac :)
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 14:32
asta e lucru important si sunt sigura ca in locul tau se mai afla multe alte sute de fete care nu stiu cum sa abordeze problema, depinde foarte mult de fiecare, de cat este de sigura pe ea de alegerea facuta si mai ales de cat de este sustinuta sau blamata de catre cei din jur
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 14:38
...nu vad nic rau in asta...uneori si mie imi vine sa ma dau la cate o fata ....
freakbabe
Postat pe 31 Martie 2010 14:41
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 13:40:54Ma atrag femeile foarte mult...nu doar fizicul,ci modul in care vorbesc,cum gesticuleaza,cum gandesc,senzualitatea...tot..cred ca a fi femeie e ceva minunat...si daca deranjeaza pe cnv ce gandesc si cum gandesc sa spuna nu ma deranjeaza...nici macar nu ma intereseaza...pot sa fiu o prietena minunata dar si o iubita excelenta..



Bravo ca ai putut sa recunosti asta fata de tine se de altii! Dar...e si o dilema aici sau ai postat doarca sa te descarci ?
anissya
Postat pe 31 Martie 2010 14:42
Daca motivul pentru care ai deschis subiectul este de a ne anunta ca esti lesbiana.. bravo! Nu-i nimic de condamnat din punctul meu de vedere. Daca motivul este de a-ti cauta o pereche .... mi-e teama ca nu-i locul cel mai potrivit.

Stii, de multe ori m-am gandit la acele lucruri pe care tu le observi (oare e corect sa spun "cu ochi de barbat"?) la femei. La gesturi, la felul de a vorbi in diverse situatii, la schimbarea tonului in functie de persoana cu care stai de vorba, la dorinta permanenta de a fi altfel - in sensul de mai buna, mai frumoasa, mai desteapta decat alta. Si, paradoxal, tocmai pentru aceste multiple fetze pe care o femeie le are (un barbat e atat de simplu de citit ) n-as putea spune c-as putea iubi femeile altfel decat "platonic".

In fine, mult noroc, orice ti-ai fi propus!
rashela
Postat pe 31 Martie 2010 14:43
cel mai important este sa te cunosti pe tine si in primul rand sa te accepti asa cum esti...ceea ce multe persoane nu stiu sa o faca si nu e vb aici doar de gay,bi,sau lesbi...ma refer in general. pentru ca majoritatea oamenilor prefera sa se ascunda dupa o masca pe care o creeaza ei si refuza sa accepte ceea ce sunt de fapt
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 14:45
De la: freakbabe, la data 2010-03-31 14:41:04...nu vad nic rau in asta...uneori si mie imi vine sa ma dau la cate o fata ....

rusinik
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 14:45
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 14:45:04cel mai important este sa te cunosti pe tine si in primul rand sa te accepti asa cum esti...ceea ce multe persoane nu stiu sa o faca si nu e vb aici doar de gay,bi,sau lesbi...ma refer in general. pentru ca majoritatea oamenilor prefera sa se ascunda dupa o masca pe care o creeaza ei si refuza sa accepte ceea ce sunt de fapt

ai dreptate sunt multi pe aici care nu se accepta asa cum sunt
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 14:47
Da poate am facut-o pt mn dar am facvut-o si pt k sunt convinsa ca sunt si alte femei care au aceasi orientare sexuala si le e teama sa recunoasca...am facut-o pt ele,sa incerc sa le mai transmit oarecum putina incredere :)
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 14:48
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 14:45:04cel mai important este sa te cunosti pe tine si in primul rand sa te accepti asa cum esti...ceea ce multe persoane nu stiu sa o faca si nu e vb aici doar de gay,bi,sau lesbi...ma refer in general. pentru ca majoritatea oamenilor prefera sa se ascunda dupa o masca pe care o creeaza ei si refuza sa accepte ceea ce sunt de fapt


Banuiesc ca te referi strict la sexualitate. Sa fiu sincera, nefiind intr-o asemenea postura... mi-e greu sa inteleg cum mi-as putea ascunde sexualitatea fata de restul lumii altfel decat intr-o vagauna, departe de civilizatie. Toate acele lucrui pe care tu le admiri si care in final ne definesc ca individ, probabil ca sunt native, probabil ca vin "din noi" la momentul potrivit. Repet, mi-e greu sa ma pun in pielea ta (sau a barbatilor gay). Dar, daca as avea un amic gay ce s-ar teme sa recunoasca.. l-as scutura bine si as tipa la el: fii tu insuti! Btw, nu dau doi bani pe gura lumii.. asa cum lumea nu da doi bani pe mine.
rashela
Postat pe 31 Martie 2010 14:51
pt multi conteaza ce spune lumea
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 14:55
Nu...m-ai inteles gresit,nu ma refeream strict la sexualitate ma refeream la tot ce inseamna "EU" ... sunt persoane care neaga sa fie ele nu neaparat cu referire la orientarea sexuala...eu inteleg ce vrei tu sa spui...si nici nu e nevoie sa te pui in pielea sau a nimanui...decat in pielea ta,e de ajuns pt tine...restul nu conteaza
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 14:56
restul e can can
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 14:57
sa fie tirajul cat mai mare
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 15:00
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 14:57:50restul e can can


Stiu. :)
Totusi, spune-mi te rog, in conditiile in care te-as injura si as scoate crucifixul sa-l indrept spre tine in speranta ca iti scot demonii din cap, ce faci?
Sunt convinsa ca nu toata lumea te-a primit cu bratele deschise. Inveti sa te razboiesti cu toata lumea? Iti ceri drepturile? Stai in spate?
Cu siguranta ca exista si alte fete ca tine pe aici care nu au curajul tau.
rashela
Postat pe 31 Martie 2010 15:03
Poi atunci o sa traieasca frustrate toata viata...rau pt ele...eu sunt o persoana fericita si implinita...s-a aruncat si cu noroi dar m-am sters si am mers mai departe si chiar nu ma darama o adunatura de oameni care nu pot sa treaca peste conceptul de comunism:)
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 15:06
sa fie tirajul dat peste cap :))))))
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 15:07
imi place cum gandesti si pana la urma chiar nu are dc sa se faca scandal atata pe orientarea sexuala e fiecaruia, fiecare face ce ii place, cat despre celelalte parti toti avem si calitati si defecte si daca ne acceptam asa cum suntem ne simtim cei mai fericiti si impliniti
yumy
Postat pe 31 Martie 2010 15:10
Multumesc frumos...ma bucur sa vad cand sunt persoane care inteleg...si cu care ai ce vorbi fara sa discrimineze...eu de exemplu pot sa am mii de motive care sa ma faca fericita...de asta nu imi place sa ma supar :)))))))
feelthemagic
Postat pe 31 Martie 2010 15:27
si pe mine ma cam atrag femeile dar nu pot spun k sunt lesbiana,poate bisexuala...
motzata
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:07
Recunosc ca mi-a fost l;ene sa citesc tot... deci nu ai nici o problema de rezolvat ?
Si legat de condamnat si alte chestii.. nu cred ca mai sunt oameni atat de inchisi la minte ..
Nu am nici o problema cu bisexuali, homosexuali , lesbiene si ce-om mai fi . Fiecare alege ce vrea si nimeni nu are dreptul sa iti spuna ce sa alegi pt ca e viata ta .
Iar cu femeile... imi plac si mie femeile, imi place cum gandesc, cum se imbraca, cum se poarta in diferite situatii.. imi place sa fiu femeie.. doar ca sunt atrasa in mod exclusiv de barbati !
Good luck !
Sabrina_Nede
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:13
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 13:40:54Ma atrag femeile foarte mult...nu doar fizicul,ci modul in care vorbesc,cum gesticuleaza,cum gandesc,senzualitatea...tot..cred ca a fi femeie e ceva minunat...si daca deranjeaza pe cnv ce gandesc si cum gandesc sa spuna nu ma deranjeaza...nici macar nu ma intereseaza...pot sa fiu o prietena minunata dar si o iubita excelenta..


Cred ca ai deschis acest topic ca sa ma enervezi pe mine special. Serios. Din todeauna mi-am dorit sa am o prietena, amica, lezbiana. Spre deosebire de majoritatea oamenilor, mie lezbianele mi se par sexy. Ce poate fi mai erotic si mai senzual decat doua femei care se saruta sau fac sex? Nu se compara cu gay-i.

Daca ar fi dupa mine as legaliza doar lezbianismul, desi, in majoritatea cazurilor, ma oftic crunt: 90% din femeile lezbiane sunt foarte frumoase, iar restul de 10% au ramas doar cu senzualitatea(deci, tot sexy). Nu prea e corect.
MSK
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:40
De la: MSK, la data 2010-04-06 09:40:14
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 13:40:54Ma atrag femeile foarte mult...nu doar fizicul,ci modul in care vorbesc,cum gesticuleaza,cum gandesc,senzualitatea...tot..cred ca a fi femeie e ceva minunat...si daca deranjeaza pe cnv ce gandesc si cum gandesc sa spuna nu ma deranjeaza...nici macar nu ma intereseaza...pot sa fiu o prietena minunata dar si o iubita excelenta..


Cred ca ai deschis acest topic ca sa ma enervezi pe mine special. Serios. Din todeauna mi-am dorit sa am o prietena, amica, lezbiana. Spre deosebire de majoritatea oamenilor, mie lezbianele mi se par sexy. Ce poate fi mai erotic si mai senzual decat doua femei care se saruta sau fac sex? Nu se compara cu gay-i.

Daca ar fi dupa mine as legaliza doar lezbianismul, desi, in majoritatea cazurilor, ma oftic crunt: 90% din femeile lezbiane sunt foarte frumoase, iar restul de 10% au ramas doar cu senzualitatea(deci, tot sexy). Nu prea e corect.


leSbiana
Dontyyy
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:48
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 15:06:10Poi atunci o sa traieasca frustrate toata viata...rau pt ele...eu sunt o persoana fericita si implinita...s-a aruncat si cu noroi dar m-am sters si am mers mai departe si chiar nu ma darama o adunatura de oameni care nu pot sa treaca peste conceptul de comunism:)


Hopa. Conceptul de comunism? Mi se pare ca aici ai dat-o in bara. Este adevarat ca pe vremea comunismului romanesc toata lumea trebuia sa fie la fel si sa faca multi copii, dar la baza "urii" fata de cei diferiti noua sta frica. Frica, acea masinarie de propaganda si criminala numita religie, limitarea intelectuala si uneori chiar repulsia. Oamenii nu te vad ca pe un alt om care traieste, care face ceva, care isi aduce aportul in societate, ci ca pe una care se saruta cu alte femei.
Daca ar fi fost numai comunismul, cum ti-ai explica aversiunea celor nascuti dupa 90?
Comunismul chiar nu sta la baza tuturor relelor(v-o spune unul care il contesta din tot sufletul).
MSK
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:52
iti faci reclama?:)
Fahnell
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:39
De la: Dontyyy, la data 2010-04-06 09:48:07
De la: MSK, la data 2010-04-06 09:40:14
De la: feelthemagic, la data 2010-03-31 13:40:54Ma atrag femeile foarte mult...nu doar fizicul,ci modul in care vorbesc,cum gesticuleaza,cum gandesc,senzualitatea...tot..cred ca a fi femeie e ceva minunat...si daca deranjeaza pe cnv ce gandesc si cum gandesc sa spuna nu ma deranjeaza...nici macar nu ma intereseaza...pot sa fiu o prietena minunata dar si o iubita excelenta..


Cred ca ai deschis acest topic ca sa ma enervezi pe mine special. Serios. Din todeauna mi-am dorit sa am o prietena, amica, lezbiana. Spre deosebire de majoritatea oamenilor, mie lezbianele mi se par sexy. Ce poate fi mai erotic si mai senzual decat doua femei care se saruta sau fac sex? Nu se compara cu gay-i.

Daca ar fi dupa mine as legaliza doar lezbianismul, desi, in majoritatea cazurilor, ma oftic crunt: 90% din femeile lezbiane sunt foarte frumoase, iar restul de 10% au ramas doar cu senzualitatea(deci, tot sexy). Nu prea e corect.


leSbiana


Scriu cum vrea muschiu' meu de fiinta XY-ianica.
(Sunt periculos, nu?)
MSK
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:27
De la: MSK, la data 2010-04-06 18:27:11

Scriu cum vrea muschiu' meu de fiinta XY-ianica.
(Sunt periculos, nu?)


esti un adevarat enfichist (vine de la .......je m’en fiche)!
miss_darine
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:11
Si pe mine ma atrag femeile din toate punctele de vedere, pana si anumitele mofturi pe are unele le au par atractive, si ma bucur ca am reusit sa-mi dau seama de asta si sa accept acest lucru. Si culmea dupa ce am realizat ca defapt imi plac fetele am inceput sa am mai multa incredere in mine si sa fiu eu, ceea ce sunt cu adevarat.
iulia_give_a_damn
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MASTURBARE 81 De la: kudika029282 30 Decembrie 2010 15:01
am face orice ptr partener? 260 De la: kudika029282 1 Decembrie 2010 17:01
TRAVERSEZ O PERIOADA URATA RAU DE TOT SI NU STIU CE SA FAC,VA ROG AJUTATI-MA CU PARERI,SFATURI,IDEI 60 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:05
Merita sa iubim pe cineva care nu ne iubeste ? 26 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:28
Daca ati avea ocazia sa inselati(fara sa se afle) cum ati reactiona ? 162 De la: thadoogback 23 Martie 2011 18:31