Setari Cookie-uri

BARBATUL FECIOARA-FEMEIA RAC

Din experientele si cunostintele voastre, functioneaza aceasta combinatie? Cum au fost barbatii fecioare pe care i-ati intalnit? :D
DyaLove
Postat pe 31 Martie 2010 14:17
Dureaza o perioada dupa care femeia rac se plictiseste de delasarea barbatului fecioara.
Eu zic ca sunt compatibili pana la un punct. Aici intervine si cum a fost educat fiecare. Ar trebui totusi sa nu se tina cont de asta, adica de zodii, pana la urma exista compatibilitate daca exista intelegere.
Alinutza
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:04
Barbatul fecioara este un tip foarte realist spre pesimism, tipicar si critic. Este foarte stabil in relatii dar tinde sa se plafoneze.
Alinutza
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:06
si pe mine ma intereseaza acest subiect; eu sunt rac iar el fecioara
alynap25
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:20
complicata sa ai spunem...zodia!
tata e fecioara...pffff nu e zi cand stau cu el sa nu ne certam,cu toate ca daca nu sunt cu el,ma inteleg bine.... " tânjim" unu dupa altu' cand nu is acasa.
eu Rac,ascendent in fecioara ....
blaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:35
Fugi cat poti....a fost cea mai frumoasa dar dezastruoasa iubire...poate totusi reusesti...dar numai daca faci non stop pe inabordabila pt ca altfel se va plictisi si trece la alta....problema este ca tu vei iesi ranita 100% pentru ca nu exista persoane care sa le reziste...pentru ca pe moment ai impresia ca ai dat peste persoana perfecta...doar ca tu nu vei fi niciodata perfecta pentru el...indiferent cum ai arata, fi sau faci....fugi......mai sunt si altii care merita mult mai mult...there's plenty of fish in the sea.....



nu incerca...vei ramane marcata for good
Teo007
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:52
nu stiu ce sa zic despre barbatii fecioara!!!!!!!
eu sunt varsatoare cu ascendent in fecioara...dar cele mai frumoase momente din viata mea le-am trait langa un barbat fecioara...exista o atractie fizica incredibila ...dar sunt dificili, pretentiosi, foarte stabili in relatiile lor...daca reusesti sa faci un barbat din zodia fecioarei sa te iubeasca........fie te consideri o norocoasa pentru ca o sa ai parte de tot ce este mai bun in viata , cu o singura conditie sa nu ii cereti sa va fie fidel.....fie o sa suferiti enorm!
kudika111246
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:34

Eu sunt nativ fecioara si cred ca pot spune cum ar putea merge relatia cu o femeie rac deoarece au destul de multe in comun : sunt statornici , de casa , chiar fideli .Daca barbatul fecioara este mai putin critic si perfectionist cu femeia rac si isi controleaza atat tonul cat si modalitatea de exprimare relatia poate fii foarte buna , racii sunt niste fiinte minunate comunicative , dar in spatele acestei stari de comunicare se ascunde o fiinta timida care poate intra foarte repede si usor in cochilia lor , cred ca in mare parte depinde de barbat ca relatia sa dureze , parerea mea este ca este de preferat sa cunosti u barbat fecioara matur ( nu este nici o aluzie de combinare ) deoarece cu cat este mai tanar si neexperimentat are tendinta de a fii critic , perfectionist si poate...ciufut , in timp el se poate cizela si sa-si controleze mai bine tendintele care il fac sa semene cu o soacra.
banalulanonim
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:02
Pai da... eu sunt rac si am avut o relatie cu un barbat fecioara...sunt atat de suciti, nu stiu sa aprecieze ce au langa ei si au un stil aparte de a te rani... Al meu nu a fost fidel, dar eu cred ca exista barbati fecioara care nu insala. Si da exista o super mare atractie fizica intre rac si fecioara!
emilush_2005
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:14
Daca femeia rac este mai mentala se pot intelege bine intelectual , daca sufleteste este un rac tipic , atunci va suferii in lipsa unei relatii profunde afectiv emotional , se va simtii cam singura sufleteste ,si va tinji dupa o relatie implinitoare in primul rind afectiv emotional, fecioara este o zodie mentala, pragmatica si putin prea ancorata in concret pentru o femeie rac tipica , care are nevoie de mai mult decit de o relatie intelectuala sau fizica, depinde deci de predominanta structurii femeii rac , emotionala , sau din potriva mentala , daca are un egou paternic, caz in care fecioara este partial compatibila si destul de complementara , altminteri pas !
kudika093264
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:01
egou puternic am vrut sa scriu ! , deci daca femeia rac este suficient de armonioasa , fecioara , este doar o experienta pentru ea , trecatoare !
kudika093264
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:21
Ce sa zic....m-am indragostit la 40 de ani de un barbat fecioara. M-am despartit de el dupa 8 luni, dar inca il iubesc si el inca ma cauta. M-am despartit datorita faptului ca el m-a inselat cu o pustoaia de 20,un moft de-al lui,ca sa-mi demonstreze mie nu stiu ce....., pt ca ei fecioarele nu pot sa se abtine.
Spune ca ma iubeste...dar credeti-ma nu merita...Poate am dat eu peste fecioara nepotrivita dar, egoismul, iubirea de sine, faptul ca ei sunt cei mai destepti si ca nimeni nu se ridica la nivelul lor il caracterizeaza...

Acum sufar...........sufar.....sufar!
Nu merita!
bottic
Postat pe 7 Noiembrie 2011 15:45
salut :un barbat feciara este foarte iubitor , afectuoas , stabil ,deci este un perfectionist pot sa spun, este foarte critic cu el insusi . daca iubeste cu adevarat o persoana pai o iubeste nu ar schimba-o cu nimeni pt nimic in lume si nici nu ar inshela-o . deci persoana de linga el trebuie sa fie foarte curata ,farmacie in casa la bucatarie sa fie buna gospodina , ea trebuie sa fie tot timpul aranjata , epilata , parfumata ready for hem . mereu. sa fie sincera ,uraste minciuna nu ii plac asteptarile, este o fire foarte comunicativa , calda buna (,dar daca persoanele din jur nu-l trateaza exact cum trateza fecioara se retrage frumusel in cochilia )lui ,aici ma refer la prieteni.foarte greu sa prinda incredere in cineva ,daca te-a prins cu minciuna te-ai lins e botic pt el o sa ai multimea vida:-j
deci fetelor barbatii,cat si femeile fecioara sunt persoane foarte sufletiste , iubitoare ,rasfatate stabile trebuie sa aveti grija de ele nu le neglijati ca le pierdeti imediat.
kudika155098
Postat pe 11 Noiembrie 2011 15:38
De la: kudika155098, la data 2011-11-11 15:38:36salut :un barbat feciara este foarte iubitor , afectuoas , stabil ,deci este un perfectionist pot sa spun, este foarte critic cu el insusi . daca iubeste cu adevarat o persoana pai o iubeste nu ar schimba-o cu nimeni pt nimic in lume si nici nu ar inshela-o . deci persoana de linga el trebuie sa fie foarte curata ,farmacie in casa la bucatarie sa fie buna gospodina , ea trebuie sa fie tot timpul aranjata , epilata , parfumata ready for hem . mereu. sa fie sincera ,uraste minciuna nu ii plac asteptarile, este o fire foarte comunicativa , calda buna (,dar daca persoanele din jur nu-l trateaza exact cum trateza fecioara se retrage frumusel in cochilia )lui ,aici ma refer la prieteni.foarte greu sa prinda incredere in cineva ,daca te-a prins cu minciuna te-ai lins e botic pt el o sa ai multimea vida:-j
deci fetelor barbatii,cat si femeile fecioara sunt persoane foarte sufletiste , iubitoare ,rasfatate stabile trebuie sa aveti grija de ele nu le neglijati ca le pierdeti imediat.

Uitasi sa zici ceva de barbatii fecioara, vad ca n-ai zugravit doar in bine , exista si reversul medaliei:
Suntem f f sceptici , nu iertam niciodata daca cineva ne greseste sau o facem f f greu(ma refer la ceva mai serios), suntem mofturosi , avem fitze la fem ca muierile ,suntem justitiari
Daca tot zicem , sa zicem totul
The_Exile
Postat pe 11 Noiembrie 2011 17:18
De la: Yharr, la data 2011-11-11 17:18:34
De la: kudika155098, la data 2011-11-11 15:38:36salut :un barbat feciara este foarte iubitor , afectuoas , stabil ,deci este un perfectionist pot sa spun, este foarte critic cu el insusi . daca iubeste cu adevarat o persoana pai o iubeste nu ar schimba-o cu nimeni pt nimic in lume si nici nu ar inshela-o . deci persoana de linga el trebuie sa fie foarte curata ,farmacie in casa la bucatarie sa fie buna gospodina , ea trebuie sa fie tot timpul aranjata , epilata , parfumata ready for hem . mereu. sa fie sincera ,uraste minciuna nu ii plac asteptarile, este o fire foarte comunicativa , calda buna (,dar daca persoanele din jur nu-l trateaza exact cum trateza fecioara se retrage frumusel in cochilia )lui ,aici ma refer la prieteni.foarte greu sa prinda incredere in cineva ,daca te-a prins cu minciuna te-ai lins e botic pt el o sa ai multimea vida:-j
deci fetelor barbatii,cat si femeile fecioara sunt persoane foarte sufletiste , iubitoare ,rasfatate stabile trebuie sa aveti grija de ele nu le neglijati ca le pierdeti imediat.

Uitasi sa zici ceva de barbatii fecioara, vad ca n-ai zugravit doar in bine , exista si reversul medaliei:
Suntem f f sceptici , nu iertam niciodata daca cineva ne greseste sau o facem f f greu(ma refer la ceva mai serios), suntem mofturosi , avem fitze la fem ca muierile ,suntem justitiari
Daca tot zicem , sa zicem totul


Nu te mai agita ca tu ai mai multe din balanta decat din fecioara.
ilumax_76
Postat pe 11 Noiembrie 2011 17:36
si cum va spuneam, telenovela continua......el ma cauta, imi sune ca ma iubeste, ca ma doreste, ca ma vrea langa el, dar asta este imposibil.....atunci cand ne intalnim, ne iubim, ne amagim, apoi ne certam....plecam suparati si cu sufletul sfasiat.....a doua zi ma cauta si-mi spune ca ma iubeste si ii este dor de mine.....DRAGOSTE IMPOSIBILA INTRE O FEMEIE RAC SI UN BARBAT FECIOARA

DAR M-AM GANDIT BINE.....PANA ACUM AM PUS SUFLET....DE ACUM VREAU SA TRAIESC CLIPA...AM 40 DE ANI...NU MAI VREAU NICI SA MA MARIT , NICI SA FAC UN ALT COPIL....DECI......VIATA-I SCURTA, DECI TRAITI-O LA MAXIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:20
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:20:20si cum va spuneam, telenovela continua......el ma cauta, imi sune ca ma iubeste, ca ma doreste, ca ma vrea langa el, dar asta este imposibil.....atunci cand ne intalnim, ne iubim, ne amagim, apoi ne certam....plecam suparati si cu sufletul sfasiat.....a doua zi ma cauta si-mi spune ca ma iubeste si ii este dor de mine.....DRAGOSTE IMPOSIBILA INTRE O FEMEIE RAC SI UN BARBAT FECIOARA

DAR M-AM GANDIT BINE.....PANA ACUM AM PUS SUFLET....DE ACUM VREAU SA TRAIESC CLIPA...AM 40 DE ANI...NU MAI VREAU NICI SA MA MARIT , NICI SA FAC UN ALT COPIL....DECI......VIATA-I SCURTA, DECI TRAITI-O LA MAXIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uite dom'ne... o optica feminina futurista. Si... de actualitate.
"MAXIM" asta... e un club in capitala, sau o casa de... placeri ?
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:24
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:24:10
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:20:20si cum va spuneam, telenovela continua......el ma cauta, imi sune ca ma iubeste, ca ma doreste, ca ma vrea langa el, dar asta este imposibil.....atunci cand ne intalnim, ne iubim, ne amagim, apoi ne certam....plecam suparati si cu sufletul sfasiat.....a doua zi ma cauta si-mi spune ca ma iubeste si ii este dor de mine.....DRAGOSTE IMPOSIBILA INTRE O FEMEIE RAC SI UN BARBAT FECIOARA

DAR M-AM GANDIT BINE.....PANA ACUM AM PUS SUFLET....DE ACUM VREAU SA TRAIESC CLIPA...AM 40 DE ANI...NU MAI VREAU NICI SA MA MARIT , NICI SA FAC UN ALT COPIL....DECI......VIATA-I SCURTA, DECI TRAITI-O LA MAXIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uite dom'ne... o optica feminina futurista. Si... de actualitate.
"MAXIM" asta... e un club in capitala, sau o casa de... placeri ?

Ahh'... si iar aducem in discutie... barbatul fecioara ?!? Pai... asta se numeste... baiat.
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:26
PAI....IA-O CUM VREI.....VIATA-I SCURATA!!!!!!!!!!!!!!!!!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:29
TE-AM RANIT IN ORGOLIU, FECIOARO?
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:31
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:31:32TE-AM RANIT IN ORGOLIU, FECIOARO?

Si inca cum !?! M-ai atins la coarda sensibila de la cord, caci... inima n-am.
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:35
JA! ,,,,,, UN BARBAT CARE ARE IN SFARSIT DREPTATE!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:41
INTELIGENTULE, IMI PLACI! CORD - INIMA....SUFLETU-I ALTUL!!!!!!!!!!!!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:42
Cum ... "in sfarsit" ?!? Eu am dreptate... de la inceput.
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:42
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31 IMI PLACI!

Retrage-ti cuvintele...
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:44
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31INTELIGENTULE, IMI PLACI! CORD - INIMA....SUFLETU-I ALTUL!!!!!!!!!!!!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:51
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:51:32
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31INTELIGENTULE

Retrage-l si pe-asta.
alegro6543
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:53
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:44:17
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31 IMI PLACI!

Retrage-ti cuvintele...
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:55
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:44:17
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31 IMI PLACI!

Retrage-ti cuvintele...


DE CE? NU-TI PLAC? .....CUVINTELE SAU EU?
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 00:57
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:57:59
De la: alegro6543, la data 2011-11-12 00:44:17
De la: kudika467682, la data 2011-11-12 00:42:31 IMI PLACI!

Retrage-ti cuvintele...


DE CE? NU-TI PLAC? .....CUVINTELE SAU EU?


SENSIBILISIMULE!!!!!! SIGUR ESTI FECIOARA!!!!!!!!!!!!!!
bottic
Postat pe 12 Noiembrie 2011 01:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodie 9 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:42
Femeia pesti - Barbatul rac 14 De la: julyane19 12 Septembrie 2012 12:47
femeia balanta- cu barbatul varsator 10 De la: kudika103699 15 Iulie 2011 18:49
eu balanta el rac 4 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 16:35
femeia rac cu barbatul pesti ce sanse ar fi............................ 14 De la: cristymona 1 August 2012 12:09