Setari Cookie-uri

povestea mea

Inainte de toate vreau sa va spun tuturor Hristos a Inviat...am aflat de acest forum de la o prietena si uite mi-am facut curaj sa ma inregistrez,am o problema si as avea nevoie de citeva sfaturii...Trec printr-o perioada mai dificila plina de intrebari fara raspunsuri,traiesc o situatie mai complicata si habar nu am ce sa mai fac..In urma cu 5 luni am inceput o relatie el are 34 ani,eu 26,suntem amindoi din aceias localitate,sa zicem ca ne-am placut de cind eram inca niste copii,eu pe atunci aveam 16 ani el 24,dar ma considera prea mica pentru el asa ca fiecare si-a vazut de viata lui,eu la un moment dat m-am si casatorit,dar cum se mai intimpla a urmat un divort la numai 1 an de la casatorie,el a luat drumul strainatati si in toti acesti ani a fost mai tot timplul plecat pe afara,dar anul trecut ne-am revazut dinou,credeti-ma ca revederea lui a fost ceva de nedescris,am simptit ca l-am iubit dintodeauna si din spusele lui la fel a fost si pentru el,am trait o luna de vis,spun o luna findca dupa o luna a plecat iar in germania,m-am casatorit la 18 ani iar la 19 ani eram deja o tinara divortata,mereu acest esec m-a urmarit si in toti ani ce au urmat a fost greu sa dau curs unei relatii serioase,am mai avut relatii dar nici gind sa ma recasatoresc,dar cu el este altfel,la numai 2 saptamini dupa ce am inceput sa ne intilnim mi-a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fiu sotia lui,nu am stat pe ginduri mult si am aceptat,m-a prezentat familiei,eu la familia mea si totul mergea struna un vis ce mai, citeodat nu ma recunosteam eram atit de fericita incit puteam sa si zbor,parinti lui erau multumiti de mine,iar ai mei lau placut dintodeauna, trebuia sa plec si eu cu el in germania,dar din pacate nu sa putut,asa ca el a plecat in germania iar eu am ramas acasa,despartirea a fost grea,in viata mea nu am vazut un barbat plingind pina atunci,la craciun mi-am cumparat biletu sa plec in germania,dar aici incepe problemele,el a fost cel ce a zis sa merg la el si tot el a zis sa nu mai merg,dar apoi am inteles si dece?am sunat pe maicasa sa-i spun ca plec in germania la el si ea a binevoit sa ma faca cu ou si otet,am inlemnit cu telefonu in mina mi-au pierit pina si cuvintele,viitoarea mea soacra ma acuza ca eu stau cu baiatul ei numai pt bani si cica as pleca in germania doar dupa bani lui,ca eu o sa-i distrug baiatu,am ramas fara cuvinte findca nu ma asteptam la o asemenea reiactie,dupa plecarea lui,ii sunam am mers deseori sa-i ajut la treburi si mereu sa purtat si a vorbit frumos cu mine,nu as fii crezut ca crede ca sunt o profiitoare ,uite asa plecarea mea in germania sa anulat,am vorbit cu el si i-am spus ce se intimplase,dar el stia tot deja findca inainte de-a vorbi cu mine maicasa a vorbit cu el,pentru asta a hotarit ca e mai bine sa nu mai merg la el deocamdata,i-am respectat decizia desi nu intelegeam mare lucru,credeam ca daca ma iubeste asa cum a spus cu ar trebui s-o asculte pe maicasa,am trecut peste orgoliu si am dat uitari tot,am continuat sa vorbim la telefon si eu sa astept ca el sa vina acasa,dar cum orce poveste are o vrajitoare aici sa adeverit ca acea vrajitoare este maicasa,imediat dupa plecarea lui a inceput sa ma birfeasca pe la rude si oameni din localitate ca eu nu asi fii buna pentru baiatu ei,ca am mai fost casatorita etc..etc..dar am trecut si peste asta m-am facut ca nu stiu nimic si am vb cu ea incontinuare,o sun si vorbesc cu ea doar de dragul lui,ma doare fiindca el stie tot ce face maicasa dar nu face nimic si nici nu zice nimic,dar toate astea nu vin doar din partea la maicasa practic toata familia sunt niste ciudati sunt recii si abia potii vorbii doua vorbe cu ei,de parca ei au fii buricu pamintului,noi vorbim incontinuare la telefon facem planuri pe cind va venii acasa,acuma de pasti nu a putut veni si dupa spusele luii nu se stie daca vine pina la toamna,ma deranjeaza findca cit a fost el acsa ,nu era nici vorba de toate astea,toti erau super incintati,iar acum practic m-am trezit pe alta lume,nu ma pot ferii de ei fiindac cum am zis suntem din aceias localitate si vrind nevrind mereu dam nas in nas,pina si familia mea a ajuns sa-mi spuna sa-l las in pace sa imi vad de viata ,vreau sa va spun ca in ultima luna il sun eu fiindca el cica nu poate sa-si incare telefonu....of nu mai inteleg nimic, nu mai stiu ce sa fac...eu tin foarte mult la el si am crezut ca pot sa-mi refac viata linga eu,nu inteleg de unde atitea acuzati,macar daca ar fii bogat poate atunci as intelege pe ai lui,dar are o casa si o masina,ce naiba doar nu o sa le iau in spate si sa fug cu el,iar eu nu am nevoie de bani lui,am un servici si cistig cit am nevoi,iar in lunile astea nu i-am cerut nici macar 5 bani,i-am zis sa-mi spuna daca nu ma mai vrea,dar el zice ca eu visez si ca el ma iubeste si ca se intoarce la mine,dar raceala lui nu se potriveste deloc cu vorbele.......uite ca din povestea cea frumoasa ce era cinva acuma totul este un cosma iar eu nu stiu ce sa fac,sunt calma si ma controlez nu m-am certat si nici nu ma cobor la vorbe de dragul lui..dar mie frica ca intr-o zi voi exploda..ajutatima,dati-mi un sfat....va cer scuze e cam mult scris dar voiam sa ma fac inteleasa va multumesc
FLORY_27
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:02
buna draga flory,am citit povestea ta si iti spun ca imi pare rau pentru tine,o prietena de-a mea a trecut si ea prin ceva asemanator,cred ca tu nu poti face nimic,unucul ce poate rezolva situatia este el,daca te iubeste asa cum sustine te va apara de hiena de maicasa,tu stai in banca ta,abtinete si nu le raspunde,poate se complica situatia,dar inca ceva incearca sa vorbestii cu el sa vezi reactiia lui daca ii spui ca nu il mai astepti,sincer daca nu ii pasa de tine nu vad rostu ca tu sa-l astepti pina se intoarce,multa bafta si sper ca incurind sa aud de bine
laura_vichy
Postat pe 5 Aprilie 2010 22:31
Adevarat a inviat!
Ce mama rea poate avea,nu o baga in seama..nu merita,ignorai vorbele.
Sti ce cred eu,sper sa ma insel,povestea cu "nu poate sa-si incarce telefonul" este minciuna,pai nu isi cumpara alta cartela.,daca nu si-o poate incarca,cu maicasa cum vorbeste?sau suna ea toata ziua sa-i de'a raportul.Cred ca baiatul mai are pe cineva..dar cum si pe tine te iubeste,nu renunta nici la tine, nici la ea.
Prin situatia asta a trecut un amic,iubita lui era in strainatate,isi faceau planuri de casatorie,cand vine ea..dar tipa azi era iubitoare,maine nu,pana a aflat saracu ca avea pe altcineva in strainatate.Raceala am primit si eu din partea fostului prieten,desi il rugam sa imi spuna daca este ceva cu el,daca vrea sa ne despartim,spunea ca sunt nebuna,ca ma iubeste,intr-un final am descoperit ca avea pe altcineva.
Solutia ar fi ,cred ,daca te iubeste sa o puna la punct pe maicasa,sa vina acasa,sau sa te duci la el.
cami_goanga10
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:28
daca tu ai trecut printr'un divort la numai o luna de casnicie cum ai putut sau cum te'a dus capul ca te avanti asa de tare intr'o alta relatie?? nu ai experienta unui esec in spate? oare chiar nu ai reusit sa inveti nimic din ce ai patit? cand l'ai vazut prima data ti s'a parut ca'l iubesti de'o viata pt ca ai vazut in el salvarea, speranta nicidecum iubirea cea mare. erai disperata dupa o alta relatie, sa poti si tu sa ai una frumoasa, reusita incat te'ai aruncat in vartejul asta cu ochii inchisi. nu numai ca distanta raceste orice relatie nefondata pe ceva real, dar mai sunt si parintii lui care au inceput sa ii bage fel de fel de idei in cap. baiatul sa de deoparte, iar tu ar trebui sa faci la fel. daca nu inveti din greselile tale atunci nu ai sa poti invata din nici un sfat ce ti'l poate da cineva vreodata. acuma tu trebuia sa invarti pe degete orice baiat iti iesea in cale cu flori si promisiuni de dragoste, tu trebuia sa fii hotarata si sigura pe tine, sa stii ce vrei de la viata, sa stii cum sa te feresti de alte esecuri. dar cum spuneam, nu ai invatat nimic din divortul prin care ai trecut!! si e pacat.
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 07:56
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-05 23:28:40Adevarat a inviat!
Ce mama rea poate avea,nu o baga in seama..nu merita,ignorai vorbele.
Sti ce cred eu,sper sa ma insel,povestea cu "nu poate sa-si incarce telefonul" este minciuna,pai nu isi cumpara alta cartela.,daca nu si-o poate incarca,cu maicasa cum vorbeste?sau suna ea toata ziua sa-i de'a raportul.Cred ca baiatul mai are pe cineva..dar cum si pe tine te iubeste,nu renunta nici la tine, nici la ea.
Prin situatia asta a trecut un amic,iubita lui era in strainatate,isi faceau planuri de casatorie,cand vine ea..dar tipa azi era iubitoare,maine nu,pana a aflat saracu ca avea pe altcineva in strainatate.Raceala am primit si eu din partea fostului prieten,desi il rugam sa imi spuna daca este ceva cu el,daca vrea sa ne despartim,spunea ca sunt nebuna,ca ma iubeste,intr-un final am descoperit ca avea pe altcineva.
Solutia ar fi ,cred ,daca te iubeste sa o puna la punct pe maicasa,sa vina acasa,sau sa te duci la el.
mersi pentru sfat,nu o suna el pe maicasa,e ea cea care il suna sau cel putin asta imi spune el ca nu o suna si mai e si faptul ca ea imi reproseaza ca el n-o suna si ca ea trebuie sa-l sune mereu,cred si eu ca este o minciuna cu incarcatul telefonului,dar vezi eu nu sunt acolo si nu pot stii daca are sau nu pe altcineva,iar cu pusul la punc pe maicasa imi spune sa am rabdare ca el sa vina acasa si apoi aranjeaza treburile,dar nu stiu daca mai pot avea atita rabdare
FLORY_27
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:52
am divortat la un an dupa casatorie,nu la o luna,poate nu m-am explicat eu bine..scuze,iar de cind am divortat sunt deja 8 ani si in toti ani acestia esecul casatoriei ma urmarit mereu,am invatat multe credema,nu eram disperata dupa o relatie,ne asemanam foarte mult si am crezut ca linga el pot sa-mi refac viata,am crezut ca trebuie sa dau la o parte teama de-a nu avea un nou esec si sa incerc,eu cred ca el ma iubeste,dar cred ca nu se astepta ca parinti lui sa aiba o asemenea reactie dupa plecarea lui,am invatat din greselile mele mai mult decit ai putea crede,dar daca am un divort in spate asta inseamna sa nu imi mai refac viata?
FLORY_27
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:04
Doamne, parca e un deja-vu! Hai, sa-ti povestesc ceva .. orarecum similar.
El si ea se iubesc foarte mult. Vine un moment cand el decide sa plece in Germania (probabil pentru aceleasi motive pentru care pleaca toti; o viata mai buna). Relatia se rupe cand el, pentru a obtine un statut legal acolo, accepta o casatorie de convenienta cu o nemtoaica. Am uitat sa specific ca povestea se petrecea acum vreo 10 ani cand inca aveai nevoie de invitatie sau macar bani cu care sa poti dovedi ca te vei intretine singur acolo.
Trec doi ani si fata e sunata de mama baiatului (nu se vazusera niciodata) si sfatuita asa: vinde tot si hai sa mergem la el. Si eu vand tot, el a divortat si ne asteapta pe amandoua.
Pana in ziua cand fata a semnat actul de vanzare al casei.. a fost nora perfecta. DIn acel moment singura stire pe care a avut-o a fost un sms de la el cum ca: mama lui a ajuns in Germania si ca au considerat ei amandoi ca relatia nu va merge, asa ca.. ar fi mai bine sa se desparta.
Din fericire fata nu a ramas pe drumuri.

Ceea ce vreau eu sa-ti spun este urmatorul fapt: NU ESTE mama lui de vina. Astea sunt planuri facute de amandoi sau acceptate de amandoi.
Un barbat (nu stiu cati ani are, dar daca a fost capabil sa plece in Germania la munca de atatea ori.. presupun ca nu e doar un pusti.. ci, macar are pretentia ca-i barbat) care face declaratiile acelea unei femei, care promite una-alta cand o priveste in ochi si care nu ia atitudine cand (presupusa) viitoare sotie e atacata de propria-i mama, ala nu e barbat. Langa asemenea om nu ai niciun viitor. Nu stiu ce motive ar avea sa se comporte peste noapte asa. Dar, oricare ar fi motivul.. nu merita decat dispret.
Chiar nu inteleg de ce accepti asa ceva. Spui ca nu banul este important. Atunci ce? Iubirea? Despre care iubire mai vorbim aici?
De fapt, tu ce ai in acest moment de la el in afara de umilinta fara margini?
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:10
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38am divortat la un an dupa casatorie,nu la o luna,poate nu m-am explicat eu bine..scuze,iar de cind am divortat sunt deja 8 ani si in toti ani acestia esecul casatoriei ma urmarit mereu,am invatat multe credema,nu eram disperata dupa o relatie,ne asemanam foarte mult si am crezut ca linga el pot sa-mi refac viata,am crezut ca trebuie sa dau la o parte teama de-a nu avea un nou esec si sa incerc,eu cred ca el ma iubeste,dar cred ca nu se astepta ca parinti lui sa aiba o asemenea reactie dupa plecarea lui,am invatat din greselile mele mai mult decit ai putea crede,dar daca am un divort in spate asta inseamna sa nu imi mai refac viata?


Iarta-ma, tocmai pentru ca ai un divort ar trebui sa-ti doresti o relatie ADEVARATA. Ce vrei sa faci? Sa sari din lac in put? CREZI ca te iubeste? Doar pentru ca ti-a spus asta cand erati intre 4 ochi? Ce ne facem cu dovezile? Daca acum, cand e departe de ai lui, nu le poate tine piept.. cum crezi ca va fi cand vor fi fata in fata? Pe cine crezi ca va pocni: pe mama sau pe sotie?
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:13
De la: rashela, la data 2010-04-06 12:10:06Doamne, parca e un deja-vu! Hai, sa-ti povestesc ceva .. orarecum similar.
El si ea se iubesc foarte mult. Vine un moment cand el decide sa plece in Germania (probabil pentru aceleasi motive pentru care pleaca toti; o viata mai buna). Relatia se rupe cand el, pentru a obtine un statut legal acolo, accepta o casatorie de convenienta cu o nemtoaica. Am uitat sa specific ca povestea se petrecea acum vreo 10 ani cand inca aveai nevoie de invitatie sau macar bani cu care sa poti dovedi ca te vei intretine singur acolo.
Trec doi ani si fata e sunata de mama baiatului (nu se vazusera niciodata) si sfatuita asa: vinde tot si hai sa mergem la el. Si eu vand tot, el a divortat si ne asteapta pe amandoua.
Pana in ziua cand fata a semnat actul de vanzare al casei.. a fost nora perfecta. DIn acel moment singura stire pe care a avut-o a fost un sms de la el cum ca: mama lui a ajuns in Germania si ca au considerat ei amandoi ca relatia nu va merge, asa ca.. ar fi mai bine sa se desparta.
Din fericire fata nu a ramas pe drumuri.

Ceea ce vreau eu sa-ti spun este urmatorul fapt: NU ESTE mama lui de vina. Astea sunt planuri facute de amandoi sau acceptate de amandoi.
Un barbat (nu stiu cati ani are, dar daca a fost capabil sa plece in Germania la munca de atatea ori.. presupun ca nu e doar un pusti.. ci, macar are pretentia ca-i barbat) care face declaratiile acelea unei femei, care promite una-alta cand o priveste in ochi si care nu ia atitudine cand (presupusa) viitoare sotie e atacata de propria-i mama, ala nu e barbat. Langa asemenea om nu ai niciun viitor. Nu stiu ce motive ar avea sa se comporte peste noapte asa. Dar, oricare ar fi motivul.. nu merita decat dispret.
Chiar nu inteleg de ce accepti asa ceva. Spui ca nu banul este important. Atunci ce? Iubirea? Despre care iubire mai vorbim aici?
De fapt, tu ce ai in acest moment de la el in afara de umilinta fara margini?
Din partea mea banul chiar nu are nici o importanta,am o situatie destul de buna,avind in vedere ca si eu am fost vreo 6 ani pe afara,nu este un pusti are 34 de ani,vorbim despre iubirea ce o simpt eu,crezi ca daca nu l-as iubi as acepta ca maicasa sa ma faca cu ou si cu otet,pentru el am aplecat capul
FLORY_27
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:56
De la: rashela, la data 2010-04-06 12:13:51
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38am divortat la un an dupa casatorie,nu la o luna,poate nu m-am explicat eu bine..scuze,iar de cind am divortat sunt deja 8 ani si in toti ani acestia esecul casatoriei ma urmarit mereu,am invatat multe credema,nu eram disperata dupa o relatie,ne asemanam foarte mult si am crezut ca linga el pot sa-mi refac viata,am crezut ca trebuie sa dau la o parte teama de-a nu avea un nou esec si sa incerc,eu cred ca el ma iubeste,dar cred ca nu se astepta ca parinti lui sa aiba o asemenea reactie dupa plecarea lui,am invatat din greselile mele mai mult decit ai putea crede,dar daca am un divort in spate asta inseamna sa nu imi mai refac viata?


Iarta-ma, tocmai pentru ca ai un divort ar trebui sa-ti doresti o relatie ADEVARATA. Ce vrei sa faci? Sa sari din lac in put? CREZI ca te iubeste? Doar pentru ca ti-a spus asta cand erati intre 4 ochi? Ce ne facem cu dovezile? Daca acum, cand e departe de ai lui, nu le poate tine piept.. cum crezi ca va fi cand vor fi fata in fata? Pe cine crezi ca va pocni: pe mama sau pe sotie?
Exat asta mi-am dorit o relatie adevarata,tu crezi ca daca nu ma iubea cu adevarat,imi mai cerea sa ma casatoresc cu el? mai venea sa vorbeasca cu famila mea,daca astea nu sunt dovezi care sunt atunci??sa nu uitam ca suntem din aceias localitate si aici toata lumea stie ca suntem impreuna,
FLORY_27
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:03
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38am divortat la un an dupa casatorie,nu la o luna,poate nu m-am explicat eu bine..scuze,iar de cind am divortat sunt deja 8 ani si in toti ani acestia esecul casatoriei ma urmarit mereu,am invatat multe credema,nu eram disperata dupa o relatie,ne asemanam foarte mult si am crezut ca linga el pot sa-mi refac viata,am crezut ca trebuie sa dau la o parte teama de-a nu avea un nou esec si sa incerc,eu cred ca el ma iubeste,dar cred ca nu se astepta ca parinti lui sa aiba o asemenea reactie dupa plecarea lui,am invatat din greselile mele mai mult decit ai putea crede,dar daca am un divort in spate asta inseamna sa nu imi mai refac viata?


ba sigur ca iti poti reface viata dupa divort, numai ca tb sa fii cu ochii deschisi si sa fii mai precauta. si eu sunt divortata, dar pe mine experienta asta m'a marcat atat de tare incat am uneori impresia ca nu voi mai accepta pe nimeni niciodata in viata mea... dar ma rog, eu ama vut motivele mele tu le'ai avut pe ale tale. spuneam doar sa fii mai cerebrala.
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:34
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 13:03:08
De la: rashela, la data 2010-04-06 12:13:51
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38 Exat asta mi-am dorit o relatie adevarata,tu crezi ca daca nu ma iubea cu adevarat,imi mai cerea sa ma casatoresc cu el? mai venea sa vorbeasca cu famila mea,daca astea nu sunt dovezi care sunt atunci??sa nu uitam ca suntem din aceias localitate si aici toata lumea stie ca suntem impreuna,


dupa afirmatia asta inclin sa cred ca n'ai invatat prea multe dupa divort. ai impresia ca oricine vine si'ti promite marea cu sarea chiar ti'o si aduce?
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:40
De la: Shhh, la data 2010-04-06 13:40:35
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 13:03:08
De la: rashela, la data 2010-04-06 12:13:51
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38 Exat asta mi-am dorit o relatie adevarata,tu crezi ca daca nu ma iubea cu adevarat,imi mai cerea sa ma casatoresc cu el? mai venea sa vorbeasca cu famila mea,daca astea nu sunt dovezi care sunt atunci??sa nu uitam ca suntem din aceias localitate si aici toata lumea stie ca suntem impreuna,




dupa afirmatia asta inclin sa cred ca n'ai invatat prea multe dupa divort. ai impresia ca oricine vine si'ti promite marea cu sarea chiar ti'o si aduce?
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:41
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 13:03:08
De la: rashela, la data 2010-04-06 12:13:51
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:04:38am divortat la un an dupa casatorie,nu la o luna,poate nu m-am explicat eu bine..scuze,iar de cind am divortat sunt deja 8 ani si in toti ani acestia esecul casatoriei ma urmarit mereu,am invatat multe credema,nu eram disperata dupa o relatie,ne asemanam foarte mult si am crezut ca linga el pot sa-mi refac viata,am crezut ca trebuie sa dau la o parte teama de-a nu avea un nou esec si sa incerc,eu cred ca el ma iubeste,dar cred ca nu se astepta ca parinti lui sa aiba o asemenea reactie dupa plecarea lui,am invatat din greselile mele mai mult decit ai putea crede,dar daca am un divort in spate asta inseamna sa nu imi mai refac viata?


Iarta-ma, tocmai pentru ca ai un divort ar trebui sa-ti doresti o relatie ADEVARATA. Ce vrei sa faci? Sa sari din lac in put? CREZI ca te iubeste? Doar pentru ca ti-a spus asta cand erati intre 4 ochi? Ce ne facem cu dovezile? Daca acum, cand e departe de ai lui, nu le poate tine piept.. cum crezi ca va fi cand vor fi fata in fata? Pe cine crezi ca va pocni: pe mama sau pe sotie?
Exat asta mi-am dorit o relatie adevarata,tu crezi ca daca nu ma iubea cu adevarat,imi mai cerea sa ma casatoresc cu el? mai venea sa vorbeasca cu famila mea,daca astea nu sunt dovezi care sunt atunci??sa nu uitam ca suntem din aceias localitate si aici toata lumea stie ca suntem impreuna,


Da, eu asta cred: ca te poate cere de nevasta si fara sa te iubeasca.. Si mai cred ca DACA te-ar fi iubit cu adevarat (asa cum il iubesti tu) se lua de piept LA 34 DE ANI cu mama-sa. Chiar nu realizezi asta?
Povestea cu aceeasi localitate e exact argumentul in defavoarea celor spuse de tine. Prima data cand te-a cunoscut, femeia aia stia DEJA ca ai fost casatorita si nu a deranjat-o. Acum, parca asa dintr-odata... o deranjeaza.
Intelegi ca de i s-a cerut sa scape de tine (ca el nu poate sa iti zica)... se va folosi de orice mijloc?

Si inca ceva. El, pentru localitatea voastra este BARBAT! El, pentru localitatea voastra.. poate avea 100 de neveste. Tu nu!
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:25
Floricico draga, tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine.. adica stai mai departe cu capul plecat. Nu-ti doresc raul, macar sa fie asa cum iti imaginezi INCA tu ca va fi. Ca se va trezi barbatul din el si o va pune la punct pe mamica lui.

Daca nici dupa asta nu vei invata cum trebuie sa se poarte un barbat care iubeste cu adevarat, mi-e teama ca nu te vei opri doar la un divort in viata. Sau te vei resemna la un moment dat sa mai cauti un om adevarat crezand ca toti sunt la fel.

Bafta!
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:30
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:56:56
Din partea mea banul chiar nu are nici o importanta,am o situatie destul de buna,avind in vedere ca si eu am fost vreo 6 ani pe afara,nu este un pusti are 34 de ani,vorbim despre iubirea ce o simpt eu,crezi ca daca nu l-as iubi as acepta ca maicasa sa ma faca cu ou si cu otet,pentru el am aplecat capul


Incapabilitatea sau incapatanarea ta de a vedea lucrurile altfel decat vrei sa le vezi ma amuza. Sfaturi nu accepti, pe el il aperi iar nesimtirea mamei lui o admiti..Asta este statutul cu care te complaci tu, asa ca nu vin cu sfaturi sau concluzii, pe alea le vei trage tu, daca o sa vrei;-) Sau poate se rezolva totul cum crezi tu...Speranta moare ultima.
Nici nu stiu de ce povestea ta imi aminteste de Anne Boleyn in special faza "pentru el am aplecat capul"...Poate patesti si tu la fel. La modul figurativ-de buna seama.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:43
EU CUNOSC O ASA EXPRESIE,,DACA NU-TI MERGE DIS-DE-DIMINEATA PESTE ZI NICI ATIT,,POATE NICI EL NU RSTE AL TAU?TOTUSI MAI ASTEAPTA,NU GRABI LUCRURILE ,TOTUL D SA FIE BINE.IUBIREA ADEVARATA NU MOARE NICIODATA ,NICI CIT DE MULTE VORBE VOR EXISTA.POATE ASA ITI E SOARTA SA ASTEPTI?SUCCES
SCCARLET
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:14
buna.e ft rau sa ai un iubit mamos incearca sa te gandesti la ce e mai bn pt tn. barbati mai sunt....
oana_gabi
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:20
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-06 16:43:55
De la: FLORY_27, la data 2010-04-06 12:56:56
Din partea mea banul chiar nu are nici o importanta,am o situatie destul de buna,avind in vedere ca si eu am fost vreo 6 ani pe afara,nu este un pusti are 34 de ani,vorbim despre iubirea ce o simpt eu,crezi ca daca nu l-as iubi as acepta ca maicasa sa ma faca cu ou si cu otet,pentru el am aplecat capul


Incapabilitatea sau incapatanarea ta de a vedea lucrurile altfel decat vrei sa le vezi ma amuza. Sfaturi nu accepti, pe el il aperi iar nesimtirea mamei lui o admiti..Asta este statutul cu care te complaci tu, asa ca nu vin cu sfaturi sau concluzii, pe alea le vei trage tu, daca o sa vrei;-) Sau poate se rezolva totul cum crezi tu...Speranta moare ultima.
Nici nu stiu de ce povestea ta imi aminteste de Anne Boleyn in special faza "pentru el am aplecat capul"...Poate patesti si tu la fel. La modul figurativ-de buna seama.

nu cred ca sunt incapabila sau incapatinata,daca tac la tot ceia ce face maicasa nu inseamna ca admit,pur si simplu nu vreau ca sa ma iau in gura cu ea,cred ca ar fii mai rau,nu ai auzit de zicala ca indiferenta doare,sper ca daca vede ca eu nu ripostez sa se linisteasca,da cred ca ai dreptate cind zici ca pe el il apar,cred ca iubirea ce-o simpt ma face sa fac lucrul acesta,in adincul sufletului sper ca toate sa se rezolve si sa raminem impreuna,am fost frumos crescuta de parinti mei,iar educatia primita pur si simplu nu ma lasa sa ma iau la cearta cu o femeie de 55 de ani,daca nu vom fii impreuna o sa trec si peste asta
FLORY_27
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:29
De la: SCCARLET, la data 2010-04-09 22:14:04EU CUNOSC O ASA EXPRESIE,,DACA NU-TI MERGE DIS-DE-DIMINEATA PESTE ZI NICI ATIT,,POATE NICI EL NU RSTE AL TAU?TOTUSI MAI ASTEAPTA,NU GRABI LUCRURILE ,TOTUL D SA FIE BINE.IUBIREA ADEVARATA NU MOARE NICIODATA ,NICI CIT DE MULTE VORBE VOR EXISTA.POATE ASA ITI E SOARTA SA ASTEPTI?SUCCES
mersi pt sfat asta si fac nu vreau sa grabesc lucrurile,cineva imi spunea ca nu poti avea totul in viata fara a luptat totusi pentru acel ceva,el stie de supararea mea si am fost surprinsa sa-l aud aseara la telefon zicind ca nu vrea sa ma piarda,peste o luna vine acasa,cred ca supararea mea la facut grabeasca un pic lucrurile si sa vina acasa mai repede,ei da o sa astept si voi vedea ce se va intimpla cind va fii aici,daca nu va face nimic atunci, da nu ma pot complace in aceasta situatie,dar eu traiesc cu speranta ca totul va fii bine
FLORY_27
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:39
[/quote] Exat asta mi-am dorit o relatie adevarata,tu crezi ca daca nu ma iubea cu adevarat,imi mai cerea sa ma casatoresc cu el? mai venea sa vorbeasca cu famila mea,daca astea nu sunt dovezi care sunt atunci??sa nu uitam ca suntem din aceias localitate si aici toata lumea stie ca suntem impreuna,[/quote]

DA ! si nu numai sa te ceara de sotie ; iti poate spune tot ce crede el ca vrei sa auzi , ca doar nu-l doare gura .
de la cine stie lumea ca sunteti impreuna ?!!!! , de la tine sau de la el ?
Stiu ca e foarte greu , dar incearca macar pt 5 minute sa analizezi OBIECTIV faptele lui , fara sa iei in seama nici macar un cuvant spus de el ; concluzia la care ajungi s-ar putea sa fie o surpriza
perce_neige
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E suparata pe mine, flori, culori ? help. 16 De la: james_zelo 10 Februarie 2010 03:49
salut 26 De la: yumy 18 Aprilie 2011 09:16
CUM SA CONDIMENTEZ RELATIA 9 De la: kudika514482 5 Noiembrie 2012 19:18
esenta vietii 16 De la: onuta81 24 Noiembrie 2009 20:01
Relatiile intre cumnati,rezultate 27 De la: dianatl 10 Mai 2010 20:54