Setari Cookie-uri

barbatii capricorni

lauriciii...ai perfecta dreptate.....totul pare frumos la inceput pana cand incep sa`si arate adevarata fata...am avut o relatie de 1 an cu un capricorn care se regaseste perfect in descrierea ta:)...cu greu am reusit sa pun punct...park era un rau care imi facea bine....in pat ne intelegeam perfect dar in viata de zi cu zi orgoliul si mandria lui si faptul k era tot timpul plecat "sa faca bani" ne despartea din ce in ce mult...
mercika
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:03
hmmm, sotul meu capricorn, da este incapatanat dar si foarte iubitor si nu tine manie. e simpatic, are ritmul lui si nu il scoti din el. eu fiind foarte dominatoare si usor inclinata spre bascalie imi ascunde unele lucruri dar nu dureaza mult pana le aflu ;))) noi ne intelegem bine si nu prea ne certam ,doar mizilicuri
sunt barbati buni capricornii si langa ei ai o viata linistita.
simona_zavla
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:13
nush mie mi se pare normal....dar are si momente ciudate de la nik tot oare dc?
bimba_ina_yahoo_com
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:17
mda din pacate stiu k am dreptate...asa a fost si n relatia noastra.....mai tot tp aveam dreptate insa lasam de la mn ptr k il iubeam f mult si intr-un fel sau altul stia sa imi ofere ceea ce aveam nevoie.....insa acu a trecut aproape un an de la desp si imi dau seama k poate mai bn k ne-am desp desi nici pana in ziua de azi nu am reusit sa il inteleg exact si ce a fost in mintea lui cand a pus capat...probabil dorinta prea mare de a fi cineva (specifica capricornilor :)) si ca nu prea stie ce vr de la viata .....oricum din cate am inteles un capricorn este bn sa il int la maturitate....si cu greu se maturizeaza ... asta e clar :))....deci fetelor dak intalniti un capricorn si va face sa va simtiti vinovate ca v-ati desp sau ca nu a mers..pt ca au talentul asta sa nu uitati ca ei au o problema si ei sunt nehotarati(bineinteles k asta nu vor rec niciodata...sau dak rec maine uita ca au recunosut :))...nu va agitati prea tare k nu se merita;).....eu m-am agitat chiar prea mult si in zadar ptr o pers care nu a stiut sa aprecieze ce pers. are langa el si a preferat sa fie las si sa renunte la ceva ce si ptr el era frumos.....te poop marcika si ma bucur ca nu sunt sg care are aceeasi opinie k la un mom dat aveam impresia ca sunt eu nebuna :))...
lauriciii
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:31
Totul e sa stai de vorba cu el,si eu am trecut prin asa ceva...dar pana la urma am stat de vorba ca doi oameni maturi,ne am spus tot,chiar tot...si eu sunt tot taur ,ca si tine,si el capricon...la fel ajunsesem si eu, sa mi fac grij... dar dupa convorbirea dintre noi relatia noastra s a imbunatatit acum suntem o familie foarte fericita,avem chiar si un bebe...succes..
andreea02
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:18
mai nu stiu ce sa zic de toate spusele voastre.eu sunt cu un capricorn de aproape 7 ani ,eu sunt pesti si ne intelegem de minune bineinteles trebuie sa stii cum sa vorbesti cu ei nu trebuie sa le impui nimic discutati mai bine.cat despre bani nu-i place cum ati spus voi pe acolo sa-i castige pe spatele altora chiar e fff muncitor al meu
kudika151754
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:06
De la: kudika151754, la data 2010-04-24 21:06:05mai nu stiu ce sa zic de toate spusele voastre.eu sunt cu un capricorn de aproape 7 ani ,eu sunt pesti si ne intelegem de minune bineinteles trebuie sa stii cum sa vorbesti cu ei nu trebuie sa le impui nimic discutati mai bine.cat despre bani nu-i place cum ati spus voi pe acolo sa-i castige pe spatele altora chiar e fff muncitor al meu
si eu am avut un capricorn foarte inrait care mereu imi facea reprosuri si imi arunca in nas tot ce nu ii placea ..este foarte incapatanat si orgolios nu se simte bine daca nu jigneste si nu provoaca certuri...feriti-va cat puteti de un capricorn..e cel mai rau barbat....
kudika029282
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:06
Stiai ca Isus este capricorn?
Ce parere ai de asta?
Eumi
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:33
am o veche prietena capricorn,si uneori imi vine sa o sting de git,atit poate fi de incapatinata
utad
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:39
Si eu sunt capricorn si recunosc ca din unele puncte de vedere sunt destul de dificila, dar asta nu inseamna ca nu se intelege nimeni cu mine. E adevarat ca pun cariera pe primul loc pentru ca imi doresc o anumite situatie financiara si nu vreau sa fiu intretinuta de un barbat.
In dragoste nu cred, poate pentru ca nu am trait asa ceva pana acum, pentru mine o relatie se bazeaza pe suport moral ,respect si intelegere. Imi e greu sa gasesc barbatul potrivit si parca nici unul nu ma multumeste,dar daca gasesc ceea ce imi doresc o sa am cu ce ma mandri :)
kudika036062
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:59

Decat langa nativi Gemeni...sau Balante - mai bine Capricorni!
Fiecare experienta e unica, ca si noi de altfel...si ajungem iar la invariabila miscare - unul ofera mai mult si altul mai putin...niciodata profunzimea sentimentelor nu poate fi egala. De fapt intrebarea este ce asteptari avem? Suntem vreodata multumite (i) de ceea ce avem? Nu se pare ca alergam mereu dupa altceva...si cu trecerea timpuli ma intreb chiar - omul poate fi monogam pana la sfarsitul vietii???
In general CAPRICORNII - stiu sa respecte regulile jocului in doi si devin tot mai mult conservatori. Au dorinta de partea lor de a schimba ceva important in lume, care sa ramana marturie a trecerii lor...stiu sa manevreze sfera materialului in favoarea lor. Misiunea lor este sa se catere pe creste solitare si sa ofere o panorama a posibilitatilor - si chiar reusesc! Sunt parteneri si prieteni devotati dar, etica uunei munci asidue ii conduce la succese lasandu - le insa sentimentul de singuri in varf de munte!!!
Ii respect si ii iubesc pentru insistenta si seriozitate!
Deci ce ne dorim de fapt - parteneri fluturi care polenizeaza tot ceea ce prind sau siguranta???
Asta e viata - in definitiv e minunat ca suntem diferiti si am o vorba pe care nu pot sa nu o impartasesc cu voi DACA FEMEILE ERAU ASA DEOSEBITE, MINUNATE SI DIAFANE ISI FACEA SI DUMNEZEU UNA!!!
kudika117097
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:25
Eu am fost cu un capricon timp de 4 ani,a fost frumos o perd ma facea sa ma simt unica in viata lui, am trait moment frmoase impreuna, dar infidelitatea la caracterizat pe al meu capricon pana la urma , si lasitatea a fost prea lasa sa imi recuoasca si a sarit din relatia cu mine intr-o alta relatie serioasa.......................................cam atat despre capriconi
kudika087223
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:26
Buna seara, gingaselor...
Sunt un capricorn..si da, ma recunosc in multe din cele ce s`au zis pana acum despre barbatii capricorni.
Nu pot sa confirm comportamentu` lor atunci cand sunt lipsiti de griji materiale - au destui bani - pentru ca nu am ajuns la acel nivel.
O sa urmaresc aceste discutii pentru ca ma ajuta sa ma inteleg mai bine, sa`mi vad si partile rele nu numa` cele bune, si da, daca se poate , de ce nu - sa le corectez pe cele rele.
muad_dib
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:40

Eumi,faptul ca Isus era capricorn, explica si justifica ,de ce l-a sacrificat D-zeu!
nlili79
Postat pe 26 Aprilie 2010 00:02
Capricornii sunt,asa cum reiese si din celelalte descrieri, barbatii incapatanati,meticulosi,poate pres tipicari.Dar sunt si calzi si iubitori.Nu se arunca niciodata cu capul inainte,iubesc rational,cantaresc foarte bine orice pas pe care il fac intr-o relatie.Sunt familisti convinsi,iubesc copii,si ideea de camin.Trebuie sa treci ceva teste sa ajungi pana acolo.A..............sunt gelosi,mult prea gelosi,si daca au patit-o inaintea ta ,devi un cobai de cursa lunga(asta daca rezisti psihic).in rest sunt printre cei mai darnici din lume,uneori se lasa pe ei ptr persoana de langa.
SFAT:cand il vezi nervos incearca sa nu-l contrazici,poti discuta si mai tarziu cu el.
Multa bafta!
Iovan_Thea
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:29
Bati campii!!!????!!!!!!! Eu sunt barbat capricorn, si nu ma recunosc in ''pledoaria'' ta anti-capricorni si, nu stiu de ce, cred ca majoritatea barbatilor care te cunosc sau te-au cunoscut, nu ar formula o parere prea buna despre tine. Sunt casatorit de 24 de ani, cu aceiasi femeie (zodia taur), ne intelegem foarte bine de cand ne stim, nu ne-am inselat reciproc desi amandoi am fost supusi tentatiilor si permanent am considerat ca familia este mai presus de orice. Si, ca sa nu uit, incapatanati si orgoliosi suntem toti cei care ne numim OAMENI, altfel am fi lipsiti de personalitate. Oricum ca sa recunosti acest lucru te ''consuma'' mult asa este????
Toate cele bune, si nu uitati predominanta este calitatea umana si nu zodia....asa ca nu luati in seama pe cei care au pretentia de ''atotcunoscatori"....
adilac01
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:29
Buna tuturor, eu sunt casatorita cu un capricorn si pot sa spun ca sunt fericita(stam impreuna de 6 ani). Culmea este faptul ca noi reprezentam cuplul "exloziv" eu gemeni-el capricorn, amandoi caposi, nu exista zi sa nu ne contrazicem ;(inca de multe ori ne cretam numai ca sa fie impacarea mai dulce ). Primul meu prieten a fost tot capricorn nascut in aceeasi zi cu sotul meu si vreau sa spun ca sunt total diferiti, vedeti ....conteaza educatia, mediul in care au trait,experientele prin care au trecut, ex. sotul meu are o sora mai mica in zodia gemeni(ca mine) si poate din acest motiv ma intelege mai bine. Nu etichetati persoanele dupa zodie inainte de a le cunoaste s-ar putea sa ramaneti suprinsi ca si mine.
blanka1506
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:44
De la: ellena_5___, la data 2010-04-05 14:20:46ce credeti despre barbatii capricorni? cine sta cu un barbat capricorn,ce parere aveti???


Am citit toate comentariile si sunt partial de acord. Eu sunt cu un capricorn de 9 ani, si cea mai buna prietena a mea a fost cu unul timp de 6 ani. De multe ori eram socate de cat de multe au in comun cei 2, doar pe baza zodiei, desi al meu e roman si are pana in 30 ani, al ei are peste 40 de ani si e elvetian. Deci educatia, varsta, cultura in care au trait are trebui sa i faca f diferiti. Dar sa va spun ce au in comun:
1. Sunt foarte dominatori. Nu poti lua o decizie fara sa si spuna si el parerea, asta e valabil la toate aspectele, de la cum te imbraci pana la ce decizii profesionale iei. Partea buna e ca iti dau aceeasi putere, deci iti cer parerea in tot, si te si asculta( uneori :).
2. Le place sa fie admirati si respectati. De fapt cui nu i place...
3. Nu le place sa fie contrazisi, cred ca detin adevarul absolut. Dar asta se poate spune si despre Lei. Dar in cazul meu, adica cu capricornul meu, se poate vorbi cu el, si daca am argumente solide, recunoaste fara probleme ca s a inselat.
4. Au o mare problema cu autoritatea. Nu suporta sa li se dea ordine, sa li se ceara socoteala, sa fie cicaliti. Pe de alta parte, sunt sefi innascuti, si le place sa aiba propria afacere, sa fie proprii lor sefi.
5. Sunt foarte muncitori. Daca face ceva, cu siguranta da 110% din el. De cele mai multe ori are si succes in ceea ce face.
Ca astea cred ca s trasaturile generale pe care le am observat la capricorni. Acum in particular, capricornul meu nu este foarte romantic, cel putin nu in sensul traditional ( flori, bomboane, poezii), nu i plac sentimentalismele. Este foarte loial, protector,iubitor, ma ajuta cu orice ii cer, are nevoie de f multa atentie si intelegere. Nu prea are rabdare, nu suporta minciuna si vulgaritatea, nu ii place sa si analizeze sentimentele sau sa "vorbim despre noi". Nu il contrazice, admira l, respecta l, poarta te frumos, si iti va mananca din palma. Este omul cu care sa ti cladesti o viata, este devotat si crede in familie. Daca dintr un motiv sau altul nu te mai iubeste sau vrea sa va despartiti, se transforma in cel mai rece si nepasator om din lume, iti intoarce spatele si nu mai existi pentru el.
Bafta :)
inamina
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:00
avem cumva acelasi prieten...? ....ca se aseamna prea mult....belea...
jorjth3girl
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:10
am citit km tot ce s`a scris pana acu de capricorni...si sincer dak e sa iau in calcul chestia asta dupa zodii eu si prietenul n`ar trebui sa fim impreuna in ziua d azi. eu sunt varsator si el e capricorn, suntem de aproape 4 anii impreuna si ne`am `crescut` reciproc. aqm eu am 20 j el 22, suntem totali opusi si nu avem nici makr un lucru in comun in afara de iubire j incapatanare si totusi ink suntem impreuna, el vrea mai multa libertate, eu mai multa stabilitate,el e foarte glumetz eu sunt mai tacuta, dak nu e cicalit si impins de la spate k sa fak cva nu face pt k e foarte mamos si lenes. al meu e foarte romantic nu uita d aniversari si chestii d gnu, nu prea le are q florile dar in oras tot ma scoate si imi mai face si un mic cadou. iar aproape zilnic imi trimite msg sweet. asa k eu nu cred k conteaza zodia sau mai stiu eu c factorii de mediu s.a.m.d dak 2 oameni se iubesc si stiu sa fak compromisuri si sa comunice eu cred k e suficient.poate multi o sa spuneti k sunt ink mica j mai am d trecut prin multe dar la noi functioneaza asa


azi e piperu` maine e zaharelu`
jusm
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:20
Am citit toate parerile de pana acum despre barbatii capricorni. Am si eu un astfel de 'specimen' langa mine de cateva luni. Si e exact asa cum spuneau unele dintre voi. E axat dupa succesul sau, dupa o cariera din care ar castiga cat mai bine..iar despre comportamentul sau intr-o relatie..al meu a fost foarte iubitor, dragastos si super dulce,desi iesise recent dintr-o relatie de aproape 3 ani imi jura ca vrea ceva serios, si puteam baga mana in foc ca asa si e. Vorbesc la timpul trecut pentru ca de cateva saptamani s-a schimbat radical..intr-o singura zi relatia s-a intors in cap. A fost momentul in care mi-a zis ca defapt nu are incredere ca nu o sa-l fac sa sufere,caci am defecte care erau tipice fostei sale prietene. Am ramas tablou. Acum micul meu capricorn iubitor e cea mai rece persoana, caci "doar timpul il va convinge ce sunt defapt". Cum spunea cineva mai sus..daca a trecut printr-o relatie dureroasa,tu, devii cobai pe termen lung.. Acum il deranjaza orice nimic, ma contrazice continuu si la fiecare nimic imi reprosaza ca sunt asa,si pe dincolo..iar apoi isi cere scuze,imi spune ca nu am nici o vina Sper doar ca intr-o zi o sa fie iar totul bine. Dar de cata rabdare am nevoie pentru asta?
lauraa2007
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:19
Imi pare rau ca iti spulber iluziile,dar nu teama de a nu fi raniti le schimba comportamentul,ci o alta femeie!Nu va recunoaste in veci,dar chiar daca nu a inceput o alta relatie,sigur a pus ochii pe una.Acum depinde de tipa pe care a pus ochii,cum il joaca!DA ai citit bine:IL JOACA,PT CA pe cit de dominator a fost cu tine,pe atit de slab,se va arata in fata urmatoarei victime,cel putin la inceput.IAR CU TINE,MERGE LA 2 CAPETE:ORI ACCEPTI SI VEI FI DIN CE IN CE MAI UMILITA,SAU IL LASI SI ARE MAI MULT TIMP SI ENERGIE PT CEALALTA
VERIFICA,FARA SA-L AVERTIZEZI,SI CHIAR SINT CURIOASA DACA E ASA CUM AM PRESUPUS.
.
nlili79
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:44
iotema si pe je in persoana.. capricornul despre care sa tot scris pana acum. io in cazul meu am aproape 24 de ani.. citind comentariile ma bufnea rasul.. ººzic parca as fi euºº .. ma rog. eu unul ca persoana.. nu ma intereseaza alta persoana (sex feminin daca am deja una) nu alerg si nu voi alerga dupa floricele nepolenizate. stau impreuna cu o fiinta draga mie de aproape 2 ani.. si mai avem si o bebeloaica de 8 luni aproape. zicea cnv mai sus.. cobai pe termen lung - daca au iesit dintro relatie serioasa. bai cam aveti dreptate nush cum da asa este... (ex: fuma . cafea. mofturi... etc ... - acuala: femeia perfecta nu fumeaza nu bea cafea sau alte beri coniace si mai stiu eu ce.. mofturile le tin eu din scurt. etc..) ... nu imi place vulgaritatea sub nici o forma.. mai ales sa mi se vorbeasca urat. minciuna nici atat.. din partea altora mai ales - ca mai zic cate una asta este. sunt un familist convins. imi plac enorm copii .. de aceea si am unul deja.. si ma gandesc spre al 2lea. imi place sa conduc o masina buna.. iar daca nu imi permit sa o ººintretinºº sigur voi face un negot cu ea.. niciodata nu am pierdut 5 centi. nu imi place sa pierd nu conteaza in orice domeniu. de contrazis ma contrazic pana zice cineva hopa.. mai recunosc si greseala mea cateodata. ºspecimenulº in cauza adik eu.. adevarul ca ma uit sa am o pozitie cat mai buna sociala. respect foarte mult .. mai ales varsta.. dar imi place sa fiu foarte respectat la randumi. BANII (astai coarda mea sensibila - sunt frate cu tine pan la bani). nu sunt prea ahtiat dupa ei.. dar imi place sa am in buzunar o suma frumusica..( sa fiu sigur daca intru intrun shop sau restaurant nu ies cu capul plecat ca nu am pututºº) ce sa mai zic.. aa miam adus aminte.. cu laudatul... poate ca ma laud putin mai mult peste limita admisa dar nu exagerat cum spun ººuneleºº pe acilea. sunt foarte pretentios la mancare.. nu mananc orice iar daca nu imi place voi spune dami altceva indiferent ca sunt invitat sau mai stiu eu ce caz. hainele care le port .. sunt tzoale simple.. ma duc la maazin ptr haine mai rar.. dar cand imi cumpar un lucru pai tre sa imi placa indiferent ca , costa 10 euro sau 150. exemplul perfect.. peste 20 de magazine de incaltari luate la rand ptr ami cumpara o pereche de pantofi. MENTINOEZ ACU SI NU LA INCEPUT CA NU MIA DAT PRIN CAP: CARACTERISTICILE ASTEA SUNT ALE ZODIEI CAPRICORN.. DAR ALE PERSOANEI MELE. sa continuam .. daca mai imi trece ceva prin minte. asa.. adevarul ca in familie sunt mai rece.. de ce nush si uitati ca sa va ofticati - ca o si recunosc.. nu prea a vazut sotioara mea flori.. de fapt chiar deloc de cand suntem impreuna.. dar ii dau buchetul fatal in august.. (nunta). sunt incapatanat pana la D-zeu si o palma putin mai sus. daca imi propun ceva apoi nu ma las si obtin rezultatul dorit de mine. nu prea imi place sa fac dush in fiecare zi.. cam la 2 asa.. de ce nush.. mi se pare plictisitor... cu toate ca niciodata nu cred ca a simtit cineva miros de transpiratie din partea mea. nu dau nume de marci de parfumuri si deodorante ca zic astia ca fac reclama si este interzis.,. nu ca mas lauda eu :P. sunt o persoana cu zambetul pe buze tot timpul.. nu iti vei da seama daca sunt suparat sau fericit. inteleg si ascult pe toata lumea perfect . nu barfesc.. si uite asa stau si ma uit la tiagrea asta care am rupto (firar sa fie ca era ultima) ca nu mai stiu ce sa mai scriu. (am mufat tigarea la loc si am aprinso si o savurez pan la galbenul filtrului.. ). si aici cred ca pun un punct mare.. daca mai imi va mai veni ceva prin cap ce am omis va voi da de stire.. numai bine.
barabass
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:30
De la: kudika122934, la data 2010-04-28 10:44:22 Imi pare rau ca iti spulber iluziile,dar nu teama de a nu fi raniti le schimba comportamentul,ci o alta femeie!Nu va recunoaste in veci,dar chiar daca nu a inceput o alta relatie,sigur a pus ochii pe una.Acum depinde de tipa pe care a pus ochii,cum il joaca!DA ai citit bine:IL JOACA,PT CA pe cit de dominator a fost cu tine,pe atit de slab,se va arata in fata urmatoarei victime,cel putin la inceput.IAR CU TINE,MERGE LA 2 CAPETE:ORI ACCEPTI SI VEI FI DIN CE IN CE MAI UMILITA,SAU IL LASI SI ARE MAI MULT TIMP SI ENERGIE PT CEALALTA
VERIFICA,FARA SA-L AVERTIZEZI,SI CHIAR SINT CURIOASA DACA E ASA CUM AM PRESUPUS.
.
si eu sunt de aceasi parere..barbatul capricorn e foarte incapatanat nu e deloc tandru si afectuos afiseaza un comportament rece si indiferent fata de partenera ccea ce poate fi un semnal de alarma intr-o relatie..e foarte nesigur si indecis nu se poate hotari daca ii place cu adevarat o femeie sau doar o simpatizeaza..e foarte greu sa il suporti intr-o relatie chiar si de prietenie
kudika029282
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:54


BUNA FETELOR.AM 25 DE ANI SI AM UN IUBIT CAPRICORN DE UN SI UN PIC.VREAU SA VA SPUN K AM INTALNIT TOATE TIPURILE DE CAPRICORNI SI AM SI SUFERIT PT UNU DESTUL DE MULT TIMP,INK MA MAI GANDESC LA EL:))REL ACTUAL E UNA IMPLINITA PT MINE,DESI EL NU PREA SPUNE CE SIMTE,E ADEVARAT,DAR LA INCEPUT FACEA F DES ASTA,DUPA CE NE AM MUTAT IMPREUNA NU MI A MAI ZIS ASA DE DES CE SIMTE,DAR NU L FORTA SA TI SPUNA CE SIMTE SAU SA I REPROSEZI ASTA PT K NU FACI DECAT SA SE INCHIDA SI MAI MULT IN EL.TREBUIE SA SIMT K POATE SA AIBA INCREDERE IN TINE,K II ESTI ALATURI SI SA FII TU MAI DESCHISA DECAT EL,DACA EL NU O FACE SAU NU O MAI FACE CA INAINTE.DESI NU SPUNE,EL ARE NEVOIE SA STIE K ESTI ACOLO,K IL IUBESTI NECONDITIONAT,SI NU ARE NEVOIE NEAPARAT SA I SPUI ASTA VERBAL.TREBUIE SA O VADA IN GESTURILE TALE,IN FELUL IN CARE TE PORTI CU EL SI SA STII K PUNE F MARE PRET PE RESPECTUL PE CARE IL ARATI.IN GENERAL E UN TIP CARE DESI NU A TI CREDE E CAPABIL SA IUBEASCA F PROFUND SI DE EX EU CAND MA CERT CU AL MEU,SE INTAMPLA SA PLANGA MAI MULT DECAT MINE SI NICIODATA NU MA LASA SA NE CULCAM SUPARATI,FACE EL CE FACE SI REZOLVA CUMVA LUCRURILE,DAR NU NE PUNEM LA SOMN SUPARATI.

VA PUP SI MAI ASTEPT ALTE SUBIECTE.SUNT ASTROLOG DE MESERIE,DAR DUPA CUM ATIO OBSERVAT NU AM FACUT ABUZ DE CUNOSTIINTELE MELE,TOCCMAI PT A NU VA INCARCA MEMEORIA SI MAI MULT.
VAPUP
kudika042695
Postat pe 28 Aprilie 2010 22:51
Barbatii capricorni?...


fug de ei mancand pamantul!
ei sunt pe scurt : dezastru si haos in viata unei femei!

va spune asta o patita....3 casatorii esuate cu capricorni....serios va spun...ambii sotii erau capricorni...eu acum sunt in divort cu capricornul asta nr.2....si m-am invatat minte bine....sa fug de ei mancand pamantul!!!!

nu fac decat sa se dea loviti....sa faca pe victimele si sa acuze pe altii sa-i judece....chiar dk si-ar da cu toporu in cap...tot "eu" sunt vinovata...si dk au gresit ei....cauta scuze ca din cauza cutare a gresit...si fooarteee rar recunosc o greseala si asta din cauza altora......ii urasc!!!
sunt atat de egoisti...atat de profitori....atat de reci...orgoliosi si al naibii de incapatanati...te toaca bine marunt de tot psihic pana obtin ce vor....sunt f rautaciosi...buni tocatori la cap...si f perfizi...cei mai buni actorii sunt cap[ricornii....si in pat.....pfff.....ei fac sex cu trupul nu si dragoste cu sufletul....doamne cat ii urasc!!!!
m-am lecuit de capricorni!

sunt asa de pretentiosi,pagubasi,risipitori....materialisti...s-ar face dimineata sa va zic de ei....cea mai proasta si rea zodie!
Eliza_T
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:01
Eliza T tu ce zodie esti ? Ma intereseaza cine nu se intelege cu ei ?
sovamiza08
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:25
draga mea te sustin,eu parca simt ca asa stau lucrurile dar cand citesc si la voi,ma ingrozesc,si realizez ca ei de fapt sunt din nascare asa si nu ai cumsa-i schimbi.as mai adauga imaturi.......sau mai bine se ascund in spatele imaturitatii decat sa riste si sa actioneze.te pup.................
Iovan_Thea
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:58
Eu am un prieten capricorn, stam de 6 ani impreuna urmeaza sa necasatorim. Nu cred ca m-a inselat niciodata. Nu sta cu mine pentru bani. Este foarte sincer, iubitor, atent cu mine, nu ne certam prea des, iar cand o facem ne cartam din lucruri copilaresti.Eu sunt tot capricorn. Din punctul meu de vedere oamenii nu se caracterizeaza dupa zodii.
luminita_15_84
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:21
De la: Eliza_T, la data 2010-04-29 23:01:25Barbatii capricorni?...


fug de ei mancand pamantul!
ei sunt pe scurt : dezastru si haos in viata unei femei!

va spune asta o patita....3 casatorii esuate cu capricorni....serios va spun...ambii sotii erau capricorni...eu acum sunt in divort cu capricornul asta nr.2....si m-am invatat minte bine....sa fug de ei mancand pamantul!!!!

nu fac decat sa se dea loviti....sa faca pe victimele si sa acuze pe altii sa-i judece....chiar dk si-ar da cu toporu in cap...tot "eu" sunt vinovata...si dk au gresit ei....cauta scuze ca din cauza cutare a gresit...si fooarteee rar recunosc o greseala si asta din cauza altora......ii urasc!!!
sunt atat de egoisti...atat de profitori....atat de reci...orgoliosi si al naibii de incapatanati...te toaca bine marunt de tot psihic pana obtin ce vor....sunt f rautaciosi...buni tocatori la cap...si f perfizi...cei mai buni actorii sunt cap[ricornii....si in pat.....pfff.....ei fac sex cu trupul nu si dragoste cu sufletul....doamne cat ii urasc!!!!
m-am lecuit de capricorni!

sunt asa de pretentiosi,pagubasi,risipitori....materialisti...s-ar face dimineata sa va zic de ei....cea mai proasta si rea zodie!
ce bine le mai zici..si eu sunt un capricorn dar e foarte rece si distant cu mine..cand nu sunt cu el ma cauta de mama focului dar cand e cu mine nu isi arata deloc sentimentele nu e apropiat de minenu este tandru si nici afectuos..mereu ii place sa critice e foarte vicios risipitor de bani si nehotarit cu femeile ...un afemeiat care ii place sa umble de la una la alta...si sa profite de pe urma partenerei sale...e greu sa il suporti ca prieten eu sunt zodia berbec si mereu sunt pregatita sa il las dar nu ma pot scapa nici cum de capricornul asta..se tine ca scaiul de mine desi nu imi arata ca i-ar place de mine....
kudika029282
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn si el taur merge??????????????? 8 De la: geo_sh 11 Februarie 2009 23:30
Femeia LEU - orgoliu, placere, sau dorinta? 55 De la: lover_woman 14 Martie 2011 21:48
capricorn - capricorn 4 De la: witchy 30 Iulie 2009 16:06
zodii 128 De la: RDiana 30 Ianuarie 2010 22:48
COMPATIBILITATE BARBAT BALANTA - FEMEIA GEMENI? 1 De la: kudika179420 12 Mai 2010 07:55