Setari Cookie-uri

barbatii capricorni

hello :) se numeste Tomy prietenu' tau?:)
maimutzyk86
Postat pe 1 Mai 2010 04:10
ellena 5, se numeste cumva Tomy prietenu' tau?:)
maimutzyk86
Postat pe 1 Mai 2010 04:14
Sunt de acord cu tine 122934 . Luv ya:*
maimutzyk86
Postat pe 1 Mai 2010 04:15
buna!da,esti astrolog?ma bucur ca am intalnit o pers astrolog,poate mai invat ceva.am citit mesajul tau,si cam asa e si al meu,isi exprima mai greu sentimentele,nu e genul sami zica in fiecare zi ca ma iubeste,doar imi arata,prin comportamentul lui fata de mine.Nu e genul sa fie alintat,sa se alinte,maimutareasca,sau cu declaratii de dragoste,e mai direct.Eu am 27 si el are 32,eu st taur si el capricorn,si suntem de doi ani impreuna.Ne intelegem f bine,nu pot sa zic ca mia datde inteles ca ar avea pe alt cineva,sau ca sta cu mine doar......pt bani sau eu stiu ,de plictiseala.E f intelegator,comunicam f mult,imi cere ajutorul,si parerea in tot ceea ce face,dc cumpara ceva imi spune ce a cumparat,sau dc vrea ceva sa ia imi cere parerea dc sa ia sau nu,ma ajuta in casa,gateste,face curat,din pct asta de vedere nu am cu ce sa ma plang,sau sai reprosez.Nu stam impreuna zi de zi,eu tb sa mai merg si pe la ai mei,stau si la el si mai mer si pe la ai mei.Nu am ce sa zic de rau sespre relatia noastra de pana acum,a mers si merge totul bine,doar ca,cateodata mias dori mai mult,sa fie tot timpul lg mine,sa fie viata asa cum mio doresc,dar nu este,si de asta am cateodata teama ca ma va parasi.Sincer nu stiu de ce am teama asta,ca nu mia aratat asta niciodata,dar am frica asta.Poate ma ajuti tu cu niste sfaturi,poate imi zici de relatia taur-capricorn daca se poate.O zi buna!
ellena_5___
Postat pe 2 Mai 2010 10:55
nu,nu se numeste tomy.O zi buna!
ellena_5___
Postat pe 2 Mai 2010 10:58
Cum vezi o capra, cum te apuca rasul. Si ai zice ca daca animalele sunt fiinte atat de simpatice, la oameni n-are ce sa fie rau. Dar sa nu uitam ca tot ele au distrus flora din continentul australian. Pentru ca sunt hulpave, nonsalante si imposibil de oprit. Asa ca ce sa ne mai miram de faptul ca barbatul capricorn rontaie din nervii mei cu placere si tenacitate.



Ah, capricornule romantic. Mi-ai scris poezii sub clar de luna pan­a cand ai vazut o lacrima furisandu-se pe un pomet. Si chiar daca lacrima era de induiosare ca te expui asa de groaznic, si nu de emotie pozitiva, pana la urma a functionat. Pentru ca mi-ai facut de la mine de acasa pod din petale de trandafir pana la tine. Unde m-ai rugat sa deschid gura si sa inchid ochii. Si mi-ai varat delicat in ea capsuni proaspete in plina iarna. Patratele de ciocolata belgiana si o cupa rece cu sampanie scumpa.



Si cand am cazut in fund de atata romantism, m-ai tras degraba de par, in timp ce inca inghiteam din bunatati, intre asternuturi. Si aici am facut giumbuslucuri periculoase la trapez deasupra unei gropi cu lei. Am inghitit impreuna foc si am calcat razand pe jeratic. Am luat pentru o vreme paine de la gura femeii contorsioniste, cea fara de oase. Si am terminat calarind in mare goana in picioare pe armasari nervosi. Si facand o piramida umana in timpul careia puteam pati mereu ceva rau.



Dar a fost atat de bine. Cand mi-ai dat drumul sa umblu din nou prin casa, pe fata mea s-a latit un zambet tamp. Care a stat acolo luni de zile. Capricornule, esti atat de talentat incat ar trebui sa participi la jocurile olimpice. Unde sa reprezinti tara noastra. Iar eu m-as oferi sa te ajut public la demonstratie.



Dar mi-ai facut zambetul cioburi cand m-ai inchis in colivie la tine. Si mi-ai explicat clar ca nu mai am voie sa fac niciun pas inafara ei, daca nu am document scris de la tine. Si tu nu prea te-ai inghesuit, draga maestre emerit, sa-mi intocmesti acte de libera trecere. A trebuit sa ma strecor printre gratii cand pasteai, actiune in timpul careia m-am si zgariat rau. Ca sa o vad pe mama a trebuit sa tin o prelegere, cu lacrimi innodate in barbie, despre dragostea filiala azi. Si dragostea filiala incotro.



Si apoi ai inceput sa ma studiezi in continuu cu o lupa. Si sa inventezi intentii necurate pentru orice actiune cat de mica. Daca aleg sa mananc iaurt cu cirese, inseamna clar ca nu te mai iubesc. Daca afli ca prefer dush gelul traditionalului sapun, dai buzna cu micile copite isterice in usa de la baie. Si imi arunci in fata ca nu suntem, e clar, suflete pereche. Te mangai pe blanita, intre coarne, si iti trece pentru o vreme.



Dar te intorci, capra nebuna, si ma intrebi rastit pentru ce ma imbrac astazi in roz? Am o intalnire de amor?
Iti sar din ochi lacrimi de crocodil pe care eu trebuie sa le opresc cu saruturi. Capricornule, stiu ca barbatilor nu le place cand femeile plang. Nu te-ai intrebat nicio clipa ce parere avem noi de barbatii care fac asta? Rea de tot, iti spun eu. Dai cu palaria de pamant, ma insulti, imi intorci spatele. Si apoi ma tragic de par inapoi, intre asternuturi.



Unde izbucneste iarasi zavistia. Te superi pe mine ca nu te leg de pat. Imi reprosezi ca, daca te vreau, de ce nu te oblig sa ramai lipit de mine? De ce nu-ti arunc pantofii la gunoi, de ce nu-ti fac un copil cu forta, de ce nu o sun pe mama ta sa-i marturisesc ca m-ai dezonorat si ca acum trebuie sa te convinga ea cumva sa ma iei de nevasta? De ce, de ce, de ce? Of, capra fermecatoare si nerezonabila. Scoti din mine raul si isteria. Ma transformi intre-o femeie nebuna.



Dar capricornule, o sa fiu mereu dornica sa deschid gura. Cand vrei sa indesi capsuni in ea. In prag de Craciun. Sunt aici, nu te sfii. Sunt relaxata si am
Iovan_Thea
Postat pe 3 Mai 2010 12:16
Horoscop lunar mai 2010
CAPRICORN ( 21.12 – 19.01 )

DRAGOSTE. Vei putea trai momente de-a dreptul de extaz si fericire daca-ti lasi cornitele si raceala deoparte si iti exprimi mai cald si cu darnicie sentimentele, partenerul/a va avea grija ........

.....afla mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html

peppermint
Postat pe 3 Mai 2010 14:16
Dragelor,
Am fost casatorita 24 de ani cu un capricorn. Binenteles, si eu sunt tot o capricoarna. Nu stiu cata influenta a avut zodia. dar barbatul capricorn pe care il stiu eu este un imatur din toate punctele de vedere. Creste pana la un moment dat, si stop. Ii place traiul bun, pe banii altuia. Daca nu are bani, pt. traiul bun imprumuta de la altii si uita sa-i mai dea inapoi. Comod, pana la puturosenie, pervers, las, mincinos, ... si toate cate s-au spus mai sus. 24 de ani am impins de la spate un om care nu vroia sa mearga. Cand m-am saturat si in prima faza m-am separat de el, a fost foarte contrariat. Dar, n-a facut nimic. Cand s-a discutat problema divortului, a stat sa "studieze" cererea de divort vreo 3 zile, dupa care a semnat-o. Am fost atat de bucuroasa ca a semnat, incat am uitat sa-l iau cu mine la judecatorie sa depunem cererea. Norocul meu a fost ca, surpriza - ne-a divortat in 2 minute. A iesit ca din pusca din sala de judecata si ... dus a fost. Acum zice ca eu sunt de vina, ca eu am vrut sa divortam, de parca el nu a semnat cererea de divort. Asta ca sa nu mai zic ca, in intervalul dintre depunerea cererii de divort si prima infatisare nu a zis absolut nimic. Ce regrete, ce pareri de rau, ce... nimic. Cand veni vorba de impartit, ar lua tot, chiar si chilotii de pe mine. Dar, a scos din ecuatie un lucru fff. important. Si eu sunt capricorn. Si, cand m-am saturat si am spus STOP, ajunge, chiar s-a terminat. Mi-am facut cel mai mare bine ca am iesit dintr-o astfel de relatie. Am fost atat de singura in doi incat chiar si acum ma doare.
Oricum, m-am calit. M-am ridicat de jos si acum pot sa merg mai departe. Stiu ca indiferent daca o sa am sau nu o alta relatie, cineva acolo sus, ma iubeste.
malegna
Postat pe 6 Mai 2010 15:02
De la: malegna, la data 2010-05-06 15:02:19Dragelor,
Am fost casatorita 24 de ani cu un capricorn. Binenteles, si eu sunt tot o capricoarna. Nu stiu cata influenta a avut zodia. dar barbatul capricorn pe care il stiu eu este un imatur din toate punctele de vedere. Creste pana la un moment dat, si stop. Ii place traiul bun, pe banii altuia. Daca nu are bani, pt. traiul bun imprumuta de la altii si uita sa-i mai dea inapoi. Comod, pana la puturosenie, pervers, las, mincinos, ... si toate cate s-au spus mai sus. 24 de ani am impins de la spate un om care nu vroia sa mearga. Cand m-am saturat si in prima faza m-am separat de el, a fost foarte contrariat. Dar, n-a facut nimic. Cand s-a discutat problema divortului, a stat sa "studieze" cererea de divort vreo 3 zile, dupa care a semnat-o. Am fost atat de bucuroasa ca a semnat, incat am uitat sa-l iau cu mine la judecatorie sa depunem cererea. Norocul meu a fost ca, surpriza - ne-a divortat in 2 minute. A iesit ca din pusca din sala de judecata si ... dus a fost. Acum zice ca eu sunt de vina, ca eu am vrut sa divortam, de parca el nu a semnat cererea de divort. Asta ca sa nu mai zic ca, in intervalul dintre depunerea cererii de divort si prima infatisare nu a zis absolut nimic. Ce regrete, ce pareri de rau, ce... nimic. Cand veni vorba de impartit, ar lua tot, chiar si chilotii de pe mine. Dar, a scos din ecuatie un lucru fff. important. Si eu sunt capricorn. Si, cand m-am saturat si am spus STOP, ajunge, chiar s-a terminat. Mi-am facut cel mai mare bine ca am iesit dintr-o astfel de relatie. Am fost atat de singura in doi incat chiar si acum ma doare.
Oricum, m-am calit. M-am ridicat de jos si acum pot sa merg mai departe. Stiu ca indiferent daca o sa am sau nu o alta relatie, cineva acolo sus, ma iubeste.
ma mir cum ai putut sa-l suporti atatia ani..exact asa este si capricornul meu cum l-ai caracterizat tu pe al tau..e o asemanare foarte mare numai ca al meu e si divortat doar pe hartie asta am aflat-o numai acum cand el se tot intorcea la fosta nevasta de cate ori se certa cu mine ..deci barbatul capricorn mai are un defect este un curvar pervers...ii place sa insele si sa umble de la una la alta...sa vaferiti de astfel de barbati cat puteti...eu tot incerc sa scap de le dar mereu se tine ca scaiul dupa mine e foarte posesiv si nu ma pot scapa de el...nu suporta sa fie parasit dar in schimb numai el vrea sa paraseasca....
kudika029282
Postat pe 6 Mai 2010 17:23
De la: ellena_5___, la data 2010-05-02 10:55:12buna!da,esti astrolog?ma bucur ca am intalnit o pers astrolog,poate mai invat ceva.am citit mesajul tau,si cam asa e si al meu,isi exprima mai greu sentimentele,nu e genul sami zica in fiecare zi ca ma iubeste,doar imi arata,prin comportamentul lui fata de mine.Nu e genul sa fie alintat,sa se alinte,maimutareasca,sau cu declaratii de dragoste,e mai direct.Eu am 27 si el are 32,eu st taur si el capricorn,si suntem de doi ani impreuna.Ne intelegem f bine,nu pot sa zic ca mia datde inteles ca ar avea pe alt cineva,sau ca sta cu mine doar......pt bani sau eu stiu ,de plictiseala.E f intelegator,comunicam f mult,imi cere ajutorul,si parerea in tot ceea ce face,dc cumpara ceva imi spune ce a cumparat,sau dc vrea ceva sa ia imi cere parerea dc sa ia sau nu,ma ajuta in casa,gateste,face curat,din pct asta de vedere nu am cu ce sa ma plang,sau sai reprosez.Nu stam impreuna zi de zi,eu tb sa mai merg si pe la ai mei,stau si la el si mai mer si pe la ai mei.Nu am ce sa zic de rau sespre relatia noastra de pana acum,a mers si merge totul bine,doar ca,cateodata mias dori mai mult,sa fie tot timpul lg mine,sa fie viata asa cum mio doresc,dar nu este,si de asta am cateodata teama ca ma va parasi.Sincer nu stiu de ce am teama asta,ca nu mia aratat asta niciodata,dar am frica asta.Poate ma ajuti tu cu niste sfaturi,poate imi zici de relatia taur-capricorn daca se poate.O zi buna!


din experienta mea iti pot spune ca asa sunt capricornii...mai rece in felul lor,nu prea te ajuta la treburi....dar tu fiind taur si el capricorn...cik ati face o relatie f frumoasa....insa tu stii mai bine...eu am avut 2 casnicii suate cu 2 capricorni....si din punctul meu de vedere nu sunt buni de nimic pt mine....insa cu nosc tauri casatoriti cu pacricorni...si pareau ok.....
eu una nu m-am inteles never cu capriornii...cik fac casa buna cu taurii si fecioarele....

eu am apelat si la o clarvazatoare sa imi zica mai multe....si nu mica mi-a fost mirarea cat de exacta a fost in prezicerile ei....da bine si in tarot...macar e una adevarata nu ca altele false...
Eliza_T
Postat pe 7 Mai 2010 10:15
De la: malegna, la data 2010-05-06 15:02:19Dragelor,
Am fost casatorita 24 de ani cu un capricorn. Binenteles, si eu sunt tot o capricoarna. Nu stiu cata influenta a avut zodia. dar barbatul capricorn pe care il stiu eu este un imatur din toate punctele de vedere. Creste pana la un moment dat, si stop. Ii place traiul bun, pe banii altuia. Daca nu are bani, pt. traiul bun imprumuta de la altii si uita sa-i mai dea inapoi. Comod, pana la puturosenie, pervers, las, mincinos, ... si toate cate s-au spus mai sus. 24 de ani am impins de la spate un om care nu vroia sa mearga. Cand m-am saturat si in prima faza m-am separat de el, a fost foarte contrariat. Dar, n-a facut nimic. Cand s-a discutat problema divortului, a stat sa "studieze" cererea de divort vreo 3 zile, dupa care a semnat-o. Am fost atat de bucuroasa ca a semnat, incat am uitat sa-l iau cu mine la judecatorie sa depunem cererea. Norocul meu a fost ca, surpriza - ne-a divortat in 2 minute. A iesit ca din pusca din sala de judecata si ... dus a fost. Acum zice ca eu sunt de vina, ca eu am vrut sa divortam, de parca el nu a semnat cererea de divort. Asta ca sa nu mai zic ca, in intervalul dintre depunerea cererii de divort si prima infatisare nu a zis absolut nimic. Ce regrete, ce pareri de rau, ce... nimic. Cand veni vorba de impartit, ar lua tot, chiar si chilotii de pe mine. Dar, a scos din ecuatie un lucru fff. important. Si eu sunt capricorn. Si, cand m-am saturat si am spus STOP, ajunge, chiar s-a terminat. Mi-am facut cel mai mare bine ca am iesit dintr-o astfel de relatie. Am fost atat de singura in doi incat chiar si acum ma doare.
Oricum, m-am calit. M-am ridicat de jos si acum pot sa merg mai departe. Stiu ca indiferent daca o sa am sau nu o alta relatie, cineva acolo sus, ma iubeste.


bine ai facut!si eu sunt in aceeasi situatie cu a ta!
capricornii astia nu fac decat sa se dea loviti si sa arunce vina pe altii...sunt atat de imaturi atat de inconstienti....ba e de acord cu divortul si se victimizeaza ba ca jigneste stregand pe jos cu mine si ma ameninta....sapt viit intentez divortul...am actele pregatite....sper sa nu imi faca probleme si sa semneze actele de divort ca nu mai suport !avem un copil impreuna si e lasat in grija mea...nici nu se intereseaza de el......de abia astept sa divortez sa ma vad eliberata din casatoria cu el....ii urasc asa de mult....am avut 2 casnicii ratate cu capricorni....m-am lecuit bine de ei!!!!!!! nici sa nu mai aud de ei!!!!
Eliza_T
Postat pe 7 Mai 2010 10:19
Da, sunt tare periculosi capricornii.
Eu parca am fost blestemata sa am parte numai de barbati capricorni. In relatii in prietenii de suflet.
Si absolut toti au niste caracteristici identice. TOTI par incredibil de buni si sufletisti la inceput, dar de fapt mint cu o prefacatorie absoluta incat si ei cred ceea ce spun in acel moment.
Toti au o parere incredibila despre ei si sunt desupra tuturor chiar daca nu au contribuit cu nimic pentru nimeni.
Le place sa se simta neintelesi, sa fie compatimiti, sa fie ei cei care fac tot posibilul sa le fie tuturor din jur numai bine, cand de fapt se gandesc numai la ei.
Spun multe, au planuri irealizabile si marete, dar acnd e vb de munca nici o munca nu este la nivelul lor.
Iar cand e vorba sa le faci bine, spun subtil ca asta inseamna enorm, dar cu prima ocazie uita si ajung sa intoarca acel bine incat sa sune ca fiind cea mai mare crima comisa.

Poate sunt eu blestemata sa am parte numai de oameni din astia, dar in final fiecare mi se parea "cel mai bolnav psihic om pe care il intalnisem" nestiind cum am putut sa ma atasez de asa ceva la inceput si sa fiu oarba prea mult timp. Asta desigur, pana venea urmatorul care il subclasa in nebunie pe precedentul.
ShaktiFragrance
Postat pe 24 Mai 2010 14:42
Hello!Am avut o postare anterioara in care va spuneam despre capricornul meu..ca dintr-o persoana extraordinara, din cel mai bun iubit ever..s-a transformat intr-o persoana prea rece,mult prea distanta si un mitocan convins! Eram pe atunci convinsa ca e doar o perioada mai rea pt el,asa cum imi spunea..iar mai tarziu, dupa ce ne-am despartit in doar cateva zile am aflat ca se impacase cu fosta prietena. Sunt cele mai false persoane, isi pot ascunde fiecar gest de care nu ar trebui sa aflii, pot fi o persoana cu tine, si sa aiba alta fatza in ochii celor din jur! Nu va incurcati cu capricornii,sunt foarte parsivi si o sa regretati!
lauraa2007
Postat pe 24 Mai 2010 19:33
De la: lauraa2007, la data 2010-05-24 19:33:32Hello!Am avut o postare anterioara in care va spuneam despre capricornul meu..ca dintr-o persoana extraordinara, din cel mai bun iubit ever..s-a transformat intr-o persoana prea rece,mult prea distanta si un mitocan convins! Eram pe atunci convinsa ca e doar o perioada mai rea pt el,asa cum imi spunea..iar mai tarziu, dupa ce ne-am despartit in doar cateva zile am aflat ca se impacase cu fosta prietena. Sunt cele mai false persoane, isi pot ascunde fiecar gest de care nu ar trebui sa aflii, pot fi o persoana cu tine, si sa aiba alta fatza in ochii celor din jur! Nu va incurcati cu capricornii,sunt foarte parsivi si o sa regretati!
exact asa este si capricornul meu numai ca el e divortat si are 47 ani..dar nici in ruptul capulyui nu vrea sa renunte la prietenia lui cu fosta nevasta dupa divort..mereu se cauta se intalnesc se viziteaza merg la plimbare...ba mai mult fosta nevasta e in prezent amanta lui care ii satisface toate poftele sexuale cand vrea el..de asta ce parere aveti..?
kudika029282
Postat pe 24 Mai 2010 19:41
Sunt intr'o relatie cu un Capricorn de 7 luni credeti'ma k in astea 7 luni m'a facut sa ma simt CEA MAI FERICITA FEMEIE:x ... nu e zii in care sa nu ma faca sa ma smt bn ce e drept intradevar sunt foarte incapatanati dar daca stii cum sal iei e ok!Nu stiu cum sunt ceilalti capricorni dar nu toti sunt dupa bani sau prefera banii,ii place sa aibe aventuri etc etc:-j .... Capricornu pe kre il am langa mn nui asa si mia demonstrat de multe ori k nu i pt bani sau sa aibe alte gagiki sau aventuri pe langa mn ;) ... da intradevar sunt buni la pat :> ... dar unele persoane prea exagereaza aiki bn acum k oricare dintre zodii nu toti sunt la fel!!!Eu sunt leu imi place sa fiu in frunte sa conduc eu totul:)) el e incapatanat ,ne place la amandoi luxul , dar cu toate k dak bagi compatibilitatea intre zodii Leul-Capricorn nu fac o pereche buna!Nu'i adevarat!dak stii knd sa lasi incapatanarea si orgoliul la o parte pt a salva relatia sa nu fie certuri e ok !
Blondysh19
Postat pe 14 Martie 2011 01:14
ma poate ajuta cineva, va rog?? eu sunt Scorpion si nu stiu cum sa recastig incredrea iubitului meu, problema este ca nu mai are incredere in mine din cauza ca l-am intrebat pe cel mai bun prieten al lui daca ma vrea doar pt distractie, si i-am marturisit lui ceva intim legat de mine si prietenul meu, iar iubitul meu a ramas foarte mirat cand a aflat de la cel mai bun prieten toate acestea, nu i-a venit sa creada ca am putut sa intreb asa ceva, el care nu credea ca sunt in stare de asta... l-am ranit prin asta, si nu stiu cum sa-i arat ca am incredere in el (am incredere in el 100%... acum, sper sa nu fie prea tarziu )... vreau sa fie totul bine intre noi, ca si inainte de asta... avem 8 luni impreuna imediat... a zis ca nu vrea sa ne despartim, dar nu stie cum va fi mai incolo, a spus ca m-a iertat, dar nu poate sa nu se gandeasca la intrebarea pe care i-am puso celui mai bun prieten al lui, la ceea ce l-a facut sa nu mai aiba incredere in mine... chiar nu stiu ce sa fac sa aiba din nou incredere, sa uite, sau macar sa nu se mai gandeasca la ce a fost. i-am spus ca imi pare rau, si chiar imi pare foarte rau, vreau sa fie totul bine din nou... dar trebuie sa-l fac sa aiba din nou incredere in mine... stiu ca am gresit :(
kudika_15267
Postat pe 30 August 2012 01:49
Ce zodie este iubitul tau?
Iovan_Thea
Postat pe 31 August 2012 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia rac si barbatul rac!!!! 13 De la: 15 Noiembrie 2012 17:33
BUNA SEARA 7 De la: kudika099473 11 Ianuarie 2010 19:48
eu TAUR...el SAGETATOR... 3 De la: mimi_ca29 23 Martie 2011 14:10
buna 1 De la: kudika318878 2 Septembrie 2010 10:44
AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil? 81 De la: sekyiwa 10 Iulie 2013 08:28