Setari Cookie-uri

despre vise si intamplari ciudate

asta cu prapastia inseamna pericol ...
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:04
"Si eu cred in vise...pentru ca de cele mai multe ori se intampla asa cum visez...sau poate e doar in subconstientul meu..insa sunt atenta la ce visez chiar daca nu am cine stie ce vise ciudate..visez mereu baieti..cunoscuti sau necunoscuti..chiar daca urmeaza sa ma casatoresc peste un an.Si la aceste vise nu pot gasi explicatia...visez mereu baieti fara sa ma gandesc inainte la cineva sau sa ma intalnesc a 2 a zi cu cei pe care ii visez..k de obicei se intampla asa ceva..visez persoana la care ma gandesc sau cu care ma intalnesc in ziua respectiva, sau daca nu a 2 a zi sigur ma intalnesc cu persoana din vis (daca o cunosc) Dar in ultimul timp visez baieti cunoscuti sau nu, dar fara sa ma gandesc sau fara sa ii intalnesc...si mi se pare putin ciudat..aveti cumva vreo explicatie.."

ca iti e frica de casatorie ?
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:05
"Neata...apropos de vise ciudate..acum 5 ani am avut un vis. Eram imbracata intr-o rochie de mireasa neagra, aveam un buchet de trandafiri negru ..mergeam desculta si plangeam.
A 2-a zi a murit tatal meu. Tin sa precizez ca nu suferea de absolut nicio boala, adica nu ne asteptam sa se intample asta.
nu va spun sa credeti in vise, dar cand visati ceva fiti mai atenti in jurul vostru...nu se stie niciodata.
Va doresc o zi buna in continuare"

si mama a visat cand i-au murit parintii ...tot asa, evidente .
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:06
"va zic mia murit nepotul anu trecut,,avea 21 de ani,,nepotul din partea lui sotul meu,,am visat ca ma saruta,,altizic ca inseamna viatza lunga,am visat ca lam scos dintro groapa,,,,in fine,visez mereu cu tigani care cere bani de mancare si intr-o carutza poarta un om foarte bolnav in carutza omul acela e pus in sicriu dar se misca,,am visuri doar de astea,,cam cear insemna,,mereu asteas cosmarurile cu care ma trezesc..daca careva stie sami zica si la mine,,pup"

eu nu cred in pomeni, dar incearca . poate iti cere ceva "mortul" .
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:07
De la: Zoinx, la data 2010-04-25 16:08:55Acum o luna am visat-o pe prietena mea cea mai buna in pat cu un tip(stateau pur si simplu :)) ) ..in momentul ala au inceput sa-mi cada dintii unul cate unul..aveam gura plina de dinti cazuti si sange..am ajuns la dentist si locul meu era ocupat de o batranica (bunica vecinului meu)..Cand m-am trezit aveam aceasi senzatie ciudata cu dintii desi realizam ca nu e reala...A doua zi batranica a murit..

acum o saptamana i-am visat pe mama si pe fratele meu in bucatarie..luase foc ceva si incercau sa stinga apoi a aparut si finutul meu ..n-am inteles mai nimic din vis..ce e ciudat e ca seara ne suna tatal baiatului si ne spune ca i-a ars casa...multi cred ca si-au dat singuri foc la casa pt a primi bani..ceea ce nu e exclus.(le-a ars doar o camera,cainele l-au bagat in baie si n-au vrut sa vina politia sa afle ce s-a intamplat)
weird,huh?

explicatii ,sugestii ..va astept.



treaba cu cazutul dintilor stiam de la mama ca inseamna moarte/ceva f rau
treaba cu focul si casa ... nush, pare a fi premonitor dupa cum s-a si intamplat , ... alta idee nu am .
eu nu am avut vise premonitorii , mi se mai intampla inainte sa mi se para ca ma striga cineva din familie si sunam pers respectiva ( ma gandeam ca are probleme si ca atare nevoie )
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:10
De la: michon_11_71, la data 2010-04-18 20:53:52eu personal, in noaptea de Boboteaza al acestui an, am visat un barbat, care imi dadea o siguranta de care aveam mare nevoie. Si el si familia lui (in vis) era extraordinara, ma iubeau, tineau la mine, vroiau sa ma ocroteasca de nebunia care era in viata mea in acele momente, si l-am intilnit in realitate. Adevarul e ca m-a ajutat sa trec peste un moment foarte greu din viata mea, imi murise iubitul in luna ianuarie, pe 30. M-a facut, numai vorbind pe mess., sa trec peste acel moment, peste care nu credeam ca as fi trecut vreodata in viata mea. Cum mi-am dat seama ca era vorba despre barbatul din vis? Mi-a trimis o fotografie a lui si cind l-am vazut am zis EL E!!!!!!!!!! Incredibil!!!!!!!!!!! M-am indragostit de el inopinant, mi-a spus ca era neinsurat, avusese o casa asa cum o visasem eu, ERA VISUL MEU! M-a cautat la servici si mi-a adus o cutie cu bomboane, eu nu eram la birou, ma zapacise definitiv. Dupa o luna jumate de vorbit pe mess, dupa ce mi-a adus bomboanele i-am cerut nr de telefon (nu vroiam pina atunci sa-i aud nici vocea), nu eram pregatita sa vorbesc life cu alt barbat. ne-am intilnit in acea zi, 1/2 de ora, am vorbit si m-a sarutat, era perfect, apoi vorbeam numai prin mesaje pe telefon dupa o saptamina am primit un mesaj de la NEVASTA LUI, el care imi spusese ca nu e insurat (are 36 de ani) ca de ce trimit mesaje la barbati insurati? Am ramas tablou, mi-a cazut fata? Cum el? Era insurat? De ce m-a mintit? Intrebari care nici acum nu au venit pentru ca l-a luat pe MUTU in brate si nu mai vorbeste DELOC, ABSOLUT DELOC CU MINE, nici pe mess nu-mi raspunde, si e ACOLO, ONLINE. Simteam nevoia sa-mi descarc sufletul cu chestia asta, scuzati-ma! Deci visele se pot adeveri, totusi, intr-o mica parte, asta ca sa revenim la subiectul cu visele. Acum imi pling iubitul in continuare, dar viata merge mai departe si nu moare nimeni din prea multa suferinta, nu? Cred....................


in noaptea de boboteaza visezi viitorul sot .
uite ca te mai ajuta superstitiile celor din jur
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:14
ah,nu de boboteaza , cand sunt dragobetele/sanzienele.
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:15
De la: LOPY_71, la data 2010-04-21 23:32:50am si eu o intrebare
am visat intro noapte intens in multe ipostaze care nu le pot spune aici
pe fosta mea amanta de care m-am despartit de doi ani
se spune ca visezi doar pt ca inainte de culcare te-ai gindit la acel ceva
dar chiar nu m-am gindit
altcineva m-ia spus ca ea s-a gindit la mine foarte intens si de aceea am visato
care o fii raspunsul?


ca te gandesti la ea ?
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:16
cand visezi chestii legate de moartea cuiva cunoscut , deduc ca inseamna ca esti legat spiritual de ei ...si ca atare nu e o surpriza visul.
eu nu visez decat cand vreau sa visez ....si ce vreau sa visez . adica imi decid visul si sa visez sau nu visez. cu exceptia unei perioade de dupa o trauma .
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:23
ups
bun Jason asta :))
mascul de mascul
lasa caii draga mea.......visele?lucreaza subconstientul (parerea mea)
nu cred ca au nimic de-a face cu realitatea,daaar....sunt destule persoane care cred in vise
stii cum se zice:se intampla daca crezi (valabil si la chestiile babesti:matza neagra,galeata plina/goala in drum,etc)
shutzaclau
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:00
De la: alexa1234, la data 2010-04-26 23:14:05
De la: michon_11_71, la data 2010-04-18 20:53:52eu personal, in noaptea de Boboteaza al acestui an, am visat un barbat, care imi dadea o siguranta de care aveam mare nevoie. Si el si familia lui (in vis) era extraordinara, ma iubeau, tineau la mine, vroiau sa ma ocroteasca de nebunia care era in viata mea in acele momente, si l-am intilnit in realitate. Adevarul e ca m-a ajutat sa trec peste un moment foarte greu din viata mea, imi murise iubitul in luna ianuarie, pe 30. M-a facut, numai vorbind pe mess., sa trec peste acel moment, peste care nu credeam ca as fi trecut vreodata in viata mea. Cum mi-am dat seama ca era vorba despre barbatul din vis? Mi-a trimis o fotografie a lui si cind l-am vazut am zis EL E!!!!!!!!!! Incredibil!!!!!!!!!!! M-am indragostit de el inopinant, mi-a spus ca era neinsurat, avusese o casa asa cum o visasem eu, ERA VISUL MEU! M-a cautat la servici si mi-a adus o cutie cu bomboane, eu nu eram la birou, ma zapacise definitiv. Dupa o luna jumate de vorbit pe mess, dupa ce mi-a adus bomboanele i-am cerut nr de telefon (nu vroiam pina atunci sa-i aud nici vocea), nu eram pregatita sa vorbesc life cu alt barbat. ne-am intilnit in acea zi, 1/2 de ora, am vorbit si m-a sarutat, era perfect, apoi vorbeam numai prin mesaje pe telefon dupa o saptamina am primit un mesaj de la NEVASTA LUI, el care imi spusese ca nu e insurat (are 36 de ani) ca de ce trimit mesaje la barbati insurati? Am ramas tablou, mi-a cazut fata? Cum el? Era insurat? De ce m-a mintit? Intrebari care nici acum nu au venit pentru ca l-a luat pe MUTU in brate si nu mai vorbeste DELOC, ABSOLUT DELOC CU MINE, nici pe mess nu-mi raspunde, si e ACOLO, ONLINE. Simteam nevoia sa-mi descarc sufletul cu chestia asta, scuzati-ma! Deci visele se pot adeveri, totusi, intr-o mica parte, asta ca sa revenim la subiectul cu visele. Acum imi pling iubitul in continuare, dar viata merge mai departe si nu moare nimeni din prea multa suferinta, nu? Cred....................


in noaptea de boboteaza visezi viitorul sot .
uite ca te mai ajuta superstitiile celor din jur


A VORBIT MUTU FRATILOR. IN AFARA FAPTULUI CA E INSURAT MAI ARE SI 2 COPII NENOROCITUL. Cind l-am intrebat de ce m-a mintit a spus ca nu i s-a parut important. Bine ca l-a prins nevasta-sa pe mincinos, ca cine stie ce se mai intimpla si ce mai facema cu el. Beah, cih
michon_11_71
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:57
Cai albi ???
Si in ce pozitzie-i calaresti ? Le stai cracanata pe spinare sau pe burta ???
E clar la ce-ti sta capul cind te pui in pat
Caii sint niste animale urate si proaste dar au pula mare - ei reprezinta IDEALUL pt. majoritatea femeilor ...

Experientze deosebite in privintza viselor ? Da ...
Intr-o carte de arte martziale... un maestru spunea: "daca realitatea o consideratzi realitate, atunci visul de ce-l consideratzi vis ? "
Ceea ce educatzia terestra ne cere sa numim vise, experientza iluminatzilor ne invatza ca ele sint portzile spre lumea reala a sufletelor.... "visele" sint lumea reala a gindurilor . Iar gindurile, sint ceea ce in basme voi numitzi Ingeri ... Ingerii, sint gindurile noastre, ce zboara libere intr-o lume nemarginita , o lume a tuturor posibilitatzilor... In aceasta lume a tuturor posibilitatzilor, Totul nostru creeaza diverse forme de viatza care ulterior se materializeaza... Scaun , masa, dulap, pantofi, avioane , rachete, calculatoare... toate astea, nu au fost materializate in epoca de piatra... ele si-au inceput existentza ca si toate celelalte existente, in lumea reala "a viselor"...

Toate incep intr-un "vis"...

Daca ti-as spune ca: m-am visat ca fiind o sfera de lumina si zburam peste tot prin univers pe unde doream, iar cind m-am intors inapoi pe planeta pamant, am vazut pe strada mea , o masina cunoscuta ce se indrepta spre casa mea. Mi-am dorit sa stiu cine conducea acea masina cunoscuta mie, si intr-o clipa m-am trezit deasupra parbrizului acelei masini. Am vazut ca intradevar , in masina era prietenul meu cu sotzia lui si ei veneau la mine . Vizita lor din acea dimineatza nu era anuntzata. In jurul meu , mai erau inca doua sfere de lumina care ma insotzeau peste tot pe unde zburam. Telepatic, ele mi-au transmis sa merg in casa la mine si sa-mi iau trupul de lut, care doarme in pat, pt ca altfel prietenii mei nu ma vor putea vedea. Eu insa, le-am transmis inapoi sferelor luminoase , ca tot ceea ce se petrece este doar un vis. Ele au insistat insa, ca trebuie sa intru inapoi in trupul de lut si sa merg sa deschid poarta prietenilor mei. Am facut exact asa. Am trecut prin acoperisul casei si prin tavan, m-am lasat peste trupul ce statea intins pe pat si am vazut ca nu ma trezesc din somn, ci ca totul se deruleaza mai departe... nu mai vedeam cele doua sfere lumoinoase dar le auzeam. Ele spuneau in continuare: dute si deschide poarta. ok, am spus. Hai sa merg pana la poarta, ca sa-mi dovedesc ca nu e nimeni afara pe strada si apoi voi revenii in patul meu ...
Socul cel mare !!! Masina era in fatza portzi mele si din ea coborau prietenii mei , care cu un zambet larg mi-au spus: Buna dimineatza !!!

Acum, ramane la alegerea ta ce vei face cu aceasta informatzie... Poate ca toata aceasta poveste am inventat-o , poate am citit-o undeva intr-o carte, sau poate chiar este intamplare adevarata...

Dar o xperientza deosebita in privintza viselor, iti sta in fatza ochilor... ce alegi sa faci cu ea, este treaba ta ...

Itzi doresc in continuare, vise placute...
denis_3d25
Postat pe 2 Mai 2010 19:07
Eu stiu ca unele vise se pot interpreta..... Daca ti se intampla sa visezi de mai multe ori acelasi vis sigur trebuie sa aibe o explicatie.... Si mie mi s-a intamplat sa visez mai demult cai.... dar nu mai retin exact ce explicatie am gasit, dar cred ca in vis, uncal alb e de bine.... Ce stiu sigur ca daca visezi caini, aceia inseamna dusmani..... Eu zic sa cauti pe internet semnificatia.....
kudika138823
Postat pe 7 Mai 2010 11:21
da ai dreptate cu caii albi sunt si ingerii nostri pazitori si daca ai avut o mamaie credincioasa si este moarta ea are grija de tine de acolo de sus deoarece este mai aproape de dumnezeu si se roaga pt. tine iar ce ai visat despre ce se va intampla in lume eu cred in asa ceva deoarece nu esti singura.si pe mine chiar ma pasioneaza . dana marina
kudika168237_dana
Postat pe 8 Mai 2010 13:38
De la: _Alexa_, la data 2010-04-26 23:10:47
De la: Zoinx, la data 2010-04-25 16:08:55Acum o luna am visat-o pe prietena mea cea mai buna in pat cu un tip(stateau pur si simplu :)) ) ..in momentul ala au inceput sa-mi cada dintii unul cate unul..aveam gura plina de dinti cazuti si sange..am ajuns la dentist si locul meu era ocupat de o batranica (bunica vecinului meu)..Cand m-am trezit aveam aceasi senzatie ciudata cu dintii desi realizam ca nu e reala...A doua zi batranica a murit..

acum o saptamana i-am visat pe mama si pe fratele meu in bucatarie..luase foc ceva si incercau sa stinga apoi a aparut si finutul meu ..n-am inteles mai nimic din vis..ce e ciudat e ca seara ne suna tatal baiatului si ne spune ca i-a ars casa...multi cred ca si-au dat singuri foc la casa pt a primi bani..ceea ce nu e exclus.(le-a ars doar o camera,cainele l-au bagat in baie si n-au vrut sa vina politia sa afle ce s-a intamplat)
weird,huh?

explicatii ,sugestii ..va astept.



treaba cu cazutul dintilor stiam de la mama ca inseamna moarte/ceva f rau
treaba cu focul si casa ... nush, pare a fi premonitor dupa cum s-a si intamplat , ... alta idee nu am .
eu nu am avut vise premonitorii , mi se mai intampla inainte sa mi se para ca ma striga cineva din familie si sunam pers respectiva ( ma gandeam ca are probleme si ca atare nevoie )
Cand visezi ca te dor dintii moare sau se imbolnaveste grav o cunostinta.Cand visezi ca iti cad dintii moare cineva drag.Sora mea a visat intr-o seara ca i-a cazut o masea si seara urmatoare i-a murit fetita in varsta de 6 luni
yocorrina22
Postat pe 8 Mai 2010 13:50
Eu cred in vise, pentru ca intotdeauna m-au avertizat asupra raului sau binelui care urma sa mi se intample. Niciodata nu au dat gres.Este adevarat ca ,stiu sa le inerpretez,stiu ce vor sa semnifice .Visele obisnuite nu le tin minte ,dar cele care-mi marcheaza viata, in bine sau rau,sunt deosebit de clare si ma afecteaza sufleteste, in timpul visului si dupa ce ma trezesc.Se zice ca, nu-i bine sa spui visul ,intrucat raul nu mai poate fi preantampinat ,iar binele poate pleca.Referitor la intrebarea de inceput ,calul alb poate reprezenta aparitia unui barbat curtenitor, cu intentii bune sau care incearca sa te ajute intr-un demers important de viata.Va doresc, numai vise de bine si de succes in toate !
kudika080816
Postat pe 9 Mai 2010 20:07
sa-mi spuna si mie cineva cand visezi ca fiica ta e violata si tatal ei merge sa o salveze dar este palid si parca fara putere el tatal ce inseamna
kudika168237_dana
Postat pe 11 Mai 2010 08:19
de acord cu tine .. si mie mi-e teama sa mai visez ceva asta ca sa nu devina realitate ... visez fffff rar si visez situatii care mai devreme saau mai tarziu se adeveresc din pacate ,,,si visele au sensul lor va spun sincer ..
andraely20
Postat pe 14 Mai 2010 00:12
da ai dreptate ca nu poti striga in cosmar divinitatea dar totusi daca sti si iti adaugi acolo in subconstentul tau aceasta informatie se poate realiza dana
kudika168237_dana
Postat pe 16 Mai 2010 12:35
De la: kudika168237_dana, la data 2010-05-11 08:19:18sa-mi spuna si mie cineva cand visezi ca fiica ta e violata si tatal ei merge sa o salveze dar este palid si parca fara putere el tatal ce inseamna



Toate raspunsurile sint : Lumina Adevarului !!!
Toate intrebarile, sint: ??? Minciunile intunericului.

Deci , cand avem multe intrebari fara raspuns, trebuie sa recunoastem ca ne aflam jos in intuneric si sa aflam motivul care ne-a coborat sufletele atat de jos... incat, nu mai auzim glasul adevarului...

Intre lumea celor ce stiu adevarul si lumea celor ce nu-l stiu, exista o scara.

Cei lenesi nu vor urca pe scara... si astfel, Dumnezeu spune cu zambetul pe buze: Portzile imparatziei mele, sint larg deschise, dar lenesii si necuratzii nu sint capabili sa urce-n imparatzia mea.

Adevarul nu se poate fura si nu se poate primii pe gratis ( pe nimic ). Mentalitatea saracilor(cersetorilor)-hotzilor, este alcatuita din ideea ca ei, trebuie sa primeasca fara sa plateasca pretzul.
Din aceasta idee, s-au nascut casatoriile false, talhariile , crimele...

Cei ce platesc pretzul, urcand treptele, isi primesc lumina adevarului in schimb...
Ceilaltzi, vor cauta mai departe Adevarul la pretz redus sau " pe gratis" :)))
In felul acesta, fiecare este rasplatit dupa merit.
Nu exista nedraptate... si nici moarte nu exista...

Dar exista un pom in gradina mea, cu produse la pretz redus. Din care, daca vetzi manca, vetzi innebunii si vetzi crede in moarte, in nedreptate si in toate minciunile cate va vor mai invatza slijitorii acelui pom...

Stitzi ca cei mortzi de betzi, se tarasc pe jos ca serpi si le cunoastetzi faptele . Acestia nu vor urca pe scara in imparatzia mea. Iar cand se vor trezii din betzie, in loc sa urce scara, se vor duce din nou la "biserica" si se vor imbata din nou.
denis_3d25
Postat pe 16 Mai 2010 20:30
da, visele sunt, sub o forma sau alta, realitatea.. par haotice, dar totul are o explicatie.. ce e ciudat, eu uneori visez lucruri care se intampla ulterior.. aprox, nu la fix amu..

www.anamariamandra.webeden.co.uk - Mistere din Carpati - carte scrisa de mine! :)
KALI03
Postat pe 15 August 2010 23:42
Salut, apropo de visele despre cai, as avea sã spun ceva foarte interesant. Când m-am nãscut mama, în noaptea de ursatori a visat un cal alb luminos ce alerga sub un copac imens si înflorit. Nu ºtiu prea bine ce semnifica visul asta, si, coincidenþã sau nu, caii au devenit cea mai mare pasiune a mea, pe lângã altele. Daca ma poate ajuta cineva cu o explicaþie... Mulþumesc!
kudika_8658
Postat pe 14 Mai 2014 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HOT !!! 14 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 22:39
vreau sa imi gasesc parintii...........of ma chinui 1 De la: kudika377291 18 Martie 2011 17:50
Pentru iubitorii de animale ! 0 De la: 4 Martie 2010 17:50
Pitipoancele Internetului 20 De la: kritzia 17 Iulie 2009 22:39
2012...sa fie doar speculatii nefondate sau o realitate? 27 De la: marco918 29 Ianuarie 2010 00:49