Setari Cookie-uri

o parere....pls

buna.ma regasec in intamplarile voastre...numai ca eu nu am reusit sa pun punct.suntem impreuna de 4 ani si ne certam des si ff rau...da in mine de cate ori se enerveaza si aici nu ma refer la o palma ci la fapte mult mai grave(trantit pe jos,cap de pereti,buza sparta,ba chiar si un deget rupt).ceva ma tine pe loc si nu imi dau seama ce;iese cu prieteni pe mine ma lasa acasa(exact cum spunea cineva mai sus...daca intreb ceva raspunde raspicat...asa ca am invatat sa tac) nu eram o fire slaba pana sa fiu cu el,ba dimpotriva toti prieteni ma admirau pt cat de curajoasa si ambioasa eram,acum nu ma mai recunosc.......de ce nu pot pleca??? nu sunt dependenta de el dpdv financiar,locuim impreuna si as putea spune ca eu intretin casa si dpdv financiar si gospodaresc....el nu face nimk.Sunt chiar invidioasa pe cele care au putut sa iasa dintr o astfel de relatie.....plssss spuneti mi si mie secretul.Eu ma simt totdeauna vinovata pt faptul ca da in mine,el mereu spune ca e vina mea.De la ultima cearta(acum 2 sapt-cand a dat in mine pt ca am indraznit sa l intreb de ce si a pus bluza murdara in sifonier si nu la baie) cand mi am facut bagajele sa plec(si el a inceput sa planga sa nu plec cai pare rau si nu se va mai intampla)totul e ok...dar oare sa fie asta sf calvarului????Am citit multe pareri pe aici si din cate am auzit genul asta be barbati nu se schimba niodata...PLS HELP!

Postat pe 8 Decembrie 2007 03:42
Dumnezeule mare, ce calvar traiesti. ti-e frica cu el,dar ti-e mai tare frica fara el... il iubesti si nu stii de ce, pt ca si tu singura ai vazut ca nu merita.te minti cu reactiile lui de plans etc...dar ce se intampla cu celelalte?sa dea in tine nu il doare sufletul, sau sa te jigneasca? probabil ca nu vrea sa te piarda pt ca nu te sprijina financiar, ii faci curat in casa, are mereu la dispozitie o femeie... etc. cred ca dca ar fi fost normal sa si-o traga cu maica-sa, acum ar fi locuit cu ea..nu cu tine. are mai multa nevoie de comoditate pe care tu singura io oferi pe tava,fara nici un efort.. si el face ce vrea. stiu ca il iubesti,probabil ca iti iamginai altfel viitorul cand l-ai cunoscut...dar uite ca nu e asa cum ti-ai dori.nu-ti fie teama sa o iei de la inceput cu altcineva,si nu-ti fie teama ca nu o sa mai iubesti la fel.defectul nostru este ca in timp ce inaintam in varsta ajungem sa iubim mai intens, sa acceptam mai usor si sa renuntam mai greu. curaj,si fruntea sus!nu il lasa sa te transforme intr-o sclava!
Pok3rC4t
Postat pe 8 Decembrie 2007 03:56
ma simt ca o sclava deja....imi reproseaza de cate ori are ocazia ca stau in casa lui( a tatalui sau...fiind singur la parinti este ca si a lui)si ca trebuie sa mi stiu indatoririle,iar daca am incercat sa i zic :ok ale me indatoriri sunt curatenie ,mancare tc etc....ale tale sunt sa aduci bani in casa si sa faci ce face un barbat in casa....raspunsul lui: ''nu este adevarat eu nu te voi intretine niodata''( nu ca as accepta asta vreodata am banii mei de la 17 ani).Si ar fi multe de spus,cred ca nu mi ar ajunge 2 zile. Thx pt mesaj....nici nu stii cata nevoie aveam de el:)

Postat pe 8 Decembrie 2007 04:03
parerea mea e k e mai bine sa iei din aceasta relatie pana nu e prea tarziu...te inteleg k ti-e greu dar nici o femeie nu merita asa ceva...k sa fii respectata de altii treb sa te respecti tu intai...viata poate fi foarte frumoasa dak ai pe cineva potrivit alaturi asa k nu mai sta pe ganduri si lasa-l...meriti o viata minunata!!!!

Postat pe 8 Decembrie 2007 12:13
deci, asa cva nu am sa inteleg toata viata mea. cum poate o femeie care are ratiune si nu doar instincte, ca la asta se reduce iubirea uneori, la obinuinta si frica de singuratate; sa acc asa cva. Mai, imi pare rau pt tn si te compatimesc din tot sufletul dar cum poti sta cu el?!! gand ca pana acu crek ai facut gastrita si ti-ai imbolnavit ficatul de la nervi, suparare, plans. nu astepta sa ai un copil si sa nu mai poti deloc scapa. e greu la inceput dar mama mea a reusit si cu 2 copii de intretinut sa poata divorta cu greu dupa 12 ani in care a capatat toate bolile pam(desi nu era violent fizic si verbal, era un mic tartor).fa cva!!
little_duck
Postat pe 8 Decembrie 2007 13:06
Stiu ca tu te gandesti ca noua cei care privim situatia din afara ne este ff usor sa spunem lasa-l si gasesteti altul...Dar DIN INIMA iti doresc sa ai puterea sa te desparti de el,pentru ca langa asa om nu mai poti sta nici macar o zi.Gandestete la faptul ca esti tanara si libera sa faci ce vrei,si NIMENI NU are dreptul sa se poarte asa cu tine mai ales ca nu va leaga nimic!este important sa te desparti de el acum pt ca daca pe viitor va veni un copil iti va si mai dificil sa te desparti.Iti mai dau un sfat gandestete la viitor....si dupa acea ia-ti inima in dinti si PARASESTE-l nu te lasa influentata de lacrmi false.Sper ca nu te-am plictisit....pooooooooop si MULT CURAJ!!!

Postat pe 8 Decembrie 2007 14:47
theodora22 .. dragutza ... eu am trecut exact prin ce treci tu acum .. 3,5 ani am suportat ce spui tu ca suporti .. aceeasi poveste , parca am fisurori .. pana intr-o zi , cand am decis ssa risc : ori eu , ori el ...
s-a ajuns la politie ... s`a potolit .. numai stiu nimik de el de catvea luni bune , vreo 7-8 ... sunt libera si n`am mai plans de atunci ...
mi-era ff frika , la fel plangea si la mine , dar erau lacrimi false ..
nu-l judeca insa , are niste probeleme , crede-ma , pe care nu le constieientizeaza ..:(
paraseste`l pur si simplu ... meriti mai mult de atat .. eu sunt convinsa ca te iubeste cu toata fiinta lui , kiar dc te loveste , stiu prea bine asta , dar este obsedat .. a devenit o iubire obsedanta ...
ii va fi greu , iti va fi greu , dar : decat sa plangi cu el , mai bine fara el !!!
acum fiecare amintire a loviturilor lui ma intareste ..am 21 de ani si am invatat ce nu invata altele in 50 ... sunt mandra ca am reusit sa fac fata .. sa fiu din nou eu .. sa ma regasesc ..
pune punct si continua cu fruntea sus viata ta ...nu o lua de la capat cu el , vei ajunge in mormant !!! mai puternik decat nicodata @@

Postat pe 8 Decembrie 2007 15:26
exact cum descri tu am trait eu si sa sti ca ma bucur foarte mult de pasul facut intradevar ma bucur de viata mam despartit de el de 1an si ceva am stat cu el 5 ani si tot continua calvarul pe care il sti si tu te rog ptr binele tau despartete de el nu va inceta niciodata astea decat daca pui tu capat ai tota viata inainte te vor ajuta iesirile cu prieteni credema nu te mai gandi sai dai vreo sansa pe mine ma intreba si de relatiile de din inainte si dadea in mine ca am mai avut prieteni dupaia cu teatru de plansete il iertam dar dupaia era si mai rau.gandestete bine

Postat pe 17 Ianuarie 2008 14:22
Draga theorora,anii trec f repede si Doamne feereste sa te trezesti cu el la altar!Ierti azi,ierti maine si apoi nu sti cum de s-a ajuns sa mai ai si un copil doi iar atunci nu vei fi singura care sufera.Copiii vor fi primii care te vor condamna si vor suferi cu aceeasi intensitate.E usor pt noi sa spunem LASA-L!Eu inteleg ca pe langa sentimente care te leaga de el iti e si frica intr-un fel sa il parasesti.Nu mai taragana situatia ca timpul e peretios si ia hotararea cea mai buna.NU crede in nici o lacrma de-a lui,nu se va schimba niciodata iar parerile de rau nu te vor vindeca pe tine!Te rog mult ai grija sa nu iti distrugi viata alaturi de un om bolnav!Esti tanara si meriti mai mullt,ia-ti inima in dinti roaga-te la Dumenezeu si ai sa vezi ca va fi bine!!!!!!Succes!

Postat pe 17 Ianuarie 2008 14:43
fugi cit te tin picioarele...rupe aceasta relatie bolnava..caci nimic bun n-o sa mai fie..n-o sa se schimbe nimic..dupa o bataie zdravana iti va saruta picioarele si-ti va cere iertare...dar a 2 zi totul se va repeta...scoate-l din inima ta..si incearca sa te concentrezi asupra unei ocupatii care sa te tina in miscare ,care sa nu-ti dea voie sa intri in depresie...invata o limba straina..la curs poti sa intilnesti persoane interesante...sau cufunda-te cu capul in munca..timpul le vindeca pe toate...bafta..

Postat pe 18 Ianuarie 2008 20:40
Sunt de acord cu toate comentariile.Eu nu as accepta un barbat care sa dea in mine...am avut in prima relatie..dar doar cateva palme si de atunci mi-am jrat sa nu mai accept si asha a fost! daca un barbat ar da in mine mi-ar pieri toata dragostea sau chiar dak as suferi nu m-as complace in situatie;) Nu deuce nicaieri situatia asta!Sunt multi alti barbati care respecta femeile makr din punctul asta de vedere si iti doresc sa gasesti unul asha!Cocncluzia mea este sa-l parasesti!Asta e cel mai bun lucru care-l poti face pt tine;) Fii increzatoare ca vei gasi o iubire mai frumoasa...si vei fi f fericita pt k meriti mult mai multe:)
iulia12
Postat pe 22 Ianuarie 2008 15:03
raul se taie de la radacina intotdeauna
rmarius
Postat pe 22 Ianuarie 2008 15:07
adica ?
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 14:10
Incerc sa ma pun in locul tau, imi dau seama ca nu iti e usor ...un lucru este cert ..trebuie sa rupi relatia asta cat mai repede ....oricat de mult l-ai iubi...nu meriti sa suferi atat...puterea de a-l parasi ar trebui sa ti-o gasesti doar gandindu-te la viitor...gandeste-te ca nu e genul de om care sa formeze(sa vrea macar ) o familie , mai ales sa o si intretina...iar daca e violent nici pe departe nu veti avea o atmosfera linistita.In plus dragostea nu are nici in clin nici in meneca cu atitudinea asta fata de tine...mergi mai departe alaturi de un om care sa si merite tot ceea ce tu ai de oferit..mai ales ca esti constienta ca nu se mai poate asa
adytz
Postat pe 18 August 2008 17:01
DESI NU AM TRAIT POVESTEA TA TE INTELEG PERFECT PENTRU CA EU UNEORI AS VREA SA-MI PARASESC IUBITUL CU CARE AM O RELATIE DE MULTI ANI DAR NU PE TEME DE SCANDAL SAU BATAI,E GREU....CAND SUNT HOTARATA DAU REPEDE INAPOI.EU PUR SI SIMPLU NU MA MAI SIMT IUBITA SAU POATE CA VREAU MAI MULT DE LA EL DAR NICIODATA NU AM TRECUT PRIN CE TRECI TU,IMI PARE RAU PENTRU TINE DAR NU MAI ASTEPTA...LASA-L,REFATI VIATA CA ALTFEL AI SA REGRETI TOATA VIATA.NU MERITI ASA CEVA.TE ROG SA NU TE SUPERI PE MINE DAR DE CE LASI SA SE INTAMPLE ASA CEVA?
AI SI TU O PARTE DIN VINA DESTUL DE MARE PENTRU FAPTUL CA-I PERMITI.GANDESTE-TE CA EU DOAR PENTRU FAPTUL CA S-A INSTALAT MONOTONIA SAU NU STIU CUM SA-I ZIC....NU MAI E CA LA INCEPUT..CEVA S-A STINS SI MA GANDESC S-O FAC.E ADEVARAT MI-E F GREU CA SUNT MULTI ANI LA MIJLOC SI CEL MAI RAU E CA EU IL IUBESC.ASTA E DAR TRAIESC ZILNIC CU INCERTITUDINEA IN SUFLET DACA FAC BINE CA CONTINUI ASA PENTRU CA E CLAR CA CEVA NU MA MULTUMESTE.DECI,CURAJ CA NU MERITI ASA CEVA!
luiza1982
Postat pe 18 August 2008 21:09
Din cate am vazut eu nu esti capabila sa iei o decizie sanatoasa pentru tine in raport cu aceasta situatie (esti dependenta financiar si emotional de el). Cu cat amani sa iei decizia sa-ti refaci viata alaturi de altceniva care te respecta, cu atat iti va fi mai greu sa iti regasesti umanitatea. De obicei femeile abuzate raman in aceea relatie din lasitate. Si mai grav este ca poate aparea un copil, fapt care va ingreuna si mai mult despartirea. Copilul va perpetua modelul negativ invatat in familie (ori va adopta modelul tau de victima si nu va avea suficient respect de sine, ori va fi precum el, un abuzator in raport cu relatiile sale).
Trebuie sa te gandesti un pic in viitor si sa-ti imaginezi cum va fi viata ta peste cativa ani...
mylife
Postat pe 19 August 2008 09:21
salut...nu stiu dk mai e nevoie sa-ti scriu..dar o s-o fac pt ca nu suport pur si simplu ideea de a trata o femeie altfel..si de a te mai considera si barbat.. eu sunt cu prietenul meu de trei ani impreuna si niciodata nu a indraznit sa se atinga in felul asta de mine..eu zik..ca femeie ai dreptul sa fii tratata ca atare.. ..la naiba cu bestiile..care iubesc in felul asta..sa-si masoare fortele cu unul de teapa lui.. ..daca te respecti..si hotarasti sa nu mai fii sacul de box al unui necrescut,scuza-ma ca iti spun...numai tu o sa ai de suferit..P.S:Lg un astfel de om iti doresti sa-ti petreci restul vietii??? ..iti spun eu, sunt si barbati adevarati..nu numai lasi..decizia e a ta.

Postat pe 19 August 2008 19:43
fetelor fugiti cat vedeti cu ochii de asemenea 'BADARANI'nu sunteti saci de box am ramas surprinsa de cele citite ,daca de la inceput ei se comporta cu voi asa ,ce faceti mai tarziu ?

Postat pe 20 August 2008 23:22
buna. povestea ta seamana intr-un fel cu povestea ultimei mele relatii. numai k io am fost un pic mai norocoasa. tot 4 ani de relatie am avut cu el. in primi 2 ani de relatie devenisem o carpa. nu sac de box, dar am avut parte shi io de trantiri pe jos, de pereti, de dulap ori de cate ori comentam ceva sau refuzam sa fac ca el. ultima oara a fost foarte urat, dar faptul k am fost la un pas sa plec de la el si din viatza lui a fost o sperietura foarte mare. m-a cautat in aceeashi zi, mi a cerut iertare, mi-a cumparat un trandafir shi un catelus. era pt prima data cand primeam ceva de la el shi gandeste te k era in anul 2 de relatie. dupa toate acestea el a lasat-o mai rar, iar eu am profitat shi in felul asta am avut un cuvant de spus. dar in ziua aceea in care el a exqagerat cu violenta, s-a pierdut ceva din mine pt el. in ultimii 2 ani am inceput sa am pretentii si sa ma pretuiesc. pacat k nu am facut-o dela inceput. relatia s-a destramat in ultimele 6 luni... shi doar am lalait-o. am incetat sa-l mai iubesc cu mult tp inainte sa incheiem relatia cu adevarat. acum privind in urma stiu k el asha va fi mereu, deshi dadea vina pe mine pt k e violent. pune capat acestui calvar pana nu e prea tz. dc t complaci in aceasta situatie, nu e bine. gandeste te dc o sa t mariti cu el. gandeste te la viitorul tau si al copiilor vostri. doresti ca ei sa traiasca intr-o asfel de familie? o familie in care mama sa fie brutalizata de tata? eu asha am gandit in ultimul tp shi am reushit sa pun capat. e pacat k exista astfel de femei - ca mine, ca tine, ca multe altele - care permit barbatilor sa le transforme in carpe. dar shi mai pacat e k marea majoritate nu au forta necesara sa intoarca spatele unei astfel de situatii. unele poate depind financiar de ei. tu nu depinzi. nici eu nu am depins de el. mai ai o sansa.nu o irosi. mai gandeste te la ce: violenta fizica se poate transforma in violenta psihica... oricum o iei, nu vei reusi sa-l schimbi. parerea mea e k un om nu-shi poate schimba caracteru. poate doar sa-l controleze... iti urez bafta si sa auzim de bine
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 August 2008 14:02
de multe ori e foarte usor sa dam sfaturi decat sa reactionam cu adevarat, probabil sa nu vrei sa vezi adevarul, probabil ca sufletul si parerea de rau te tin langa el iar tie iti este teama de ceea ce vei face cand nu va mai fi langa tine.Iti spun cu siguranta ca toti suferim cand ne despartim, ca nu mai avem aer fara celalalt iar o perioada de timp ni se pare ca viata nu are sens...dar sincer, ai vazut sa se moara din asta?eu am vazut ca la toti ne trece, daca tu constientizezi acest lucru, nu ti-am mai fi teama de o despartire, ai stii ce te asteapta si ai fi pregatita.Daca vrei sa faci acest pas si stii ce te asteapta nu vad de ce nu l-ai duce la capat.E foarte greu oricum, pare genul d eom care ar isista iar tie ti s-ar rupe sufletul d efiecare data asa ca gandeste-te bine si cand iei o decizie iti sugerez sa o iei cu adevarat, fiindca daca nu te tii de ea o data, d edoua ori nu faci decat sa iti diminuezi parerea despre tine si sa nu mai ai incredere , lucruri vitale pentru o femeie.
eizo84
Postat pe 19 Septembrie 2008 04:51
De la: theodora22, la data 2007-12-08 03:42:51buna.ma regasec in intamplarile voastre...numai ca eu nu am reusit sa pun punct.suntem impreuna de 4 ani si ne certam des si ff rau...da in mine de cate ori se enerveaza si aici nu ma refer la o palma ci la fapte mult mai grave(trantit pe jos,cap de pereti,buza sparta,ba chiar si un deget rupt).ceva ma tine pe loc si nu imi dau seama ce;iese cu prieteni pe mine ma lasa acasa(exact cum spunea cineva mai sus...daca intreb ceva raspunde raspicat...asa ca am invatat sa tac) nu eram o fire slaba pana sa fiu cu el,ba dimpotriva toti prieteni ma admirau pt cat de curajoasa si ambioasa eram,acum nu ma mai recunosc.......de ce nu pot pleca??? nu sunt dependenta de el dpdv financiar,locuim impreuna si as putea spune ca eu intretin casa si dpdv financiar si gospodaresc....el nu face nimk.Sunt chiar invidioasa pe cele care au putut sa iasa dintr o astfel de relatie.....plssss spuneti mi si mie secretul.Eu ma simt totdeauna vinovata pt faptul ca da in mine,el mereu spune ca e vina mea.De la ultima cearta(acum 2 sapt-cand a dat in mine pt ca am indraznit sa l intreb de ce si a pus bluza murdara in sifonier si nu la baie) cand mi am facut bagajele sa plec(si el a inceput sa planga sa nu plec cai pare rau si nu se va mai intampla)totul e ok...dar oare sa fie asta sf calvarului????Am citit multe pareri pe aici si din cate am auzit genul asta be barbati nu se schimba niodata...PLS HELP!







Pur si simplu, PLECI! Ai unde? ai parinti, bunici?
Pleci si gata!
Zici ca nu esti dependenta de el dpdv financiar.
Il iubesti? Nu mai cred. Dupa astfel de "discutii" nu mai e loc de iubire.
Razbunare!?!?!?
Poate numai atunci,........mai stai cu el, dar nu te cred.
Din cate inteleg nu ai nimic revolutionar, rebel, bataios.
Si oricum nu se merita.
zici ca plange, cand zici ca pleci.
Vezi, daca moare cand pleci.

Indiferent, ca o femeie e nervoasa, tipa si cicaleste, sau chiar ii lipeste o palma "respectivului", barbatul nu are voie sa ridice mana asupra unei femei, copil sau animal.
E asa de tare? In mijlocul unei shatre de cutzitashi l-as lasa, sa-l vad cat e de puternic.

Femeia este supusa unei terori si manipulari psihice din partea barbatului. Asta e o lege de afara, dar la noi!.........
Suntem inca in comuna primitiva, inapoiati mintal (cei ce fac legile, sau le ignora....a le face asa cum trebuie).
madame044
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:55
eu am trecut prin asta doar ca la mine a durat 3 ani...si am plecat m-am mutat in alt oras...pentru ca ma stiam slaba si incepea sa pma implore ca nu mai face si ma simteam prost la fel ca tine...dar m-am mutat mi-am schimbat nr de telefon...si acum vb cu el...pe net...suntem prieteni si el s-a schimbat a gasit o prietena de-a mea....stau impreuna asteapta un bebe dar am inteles ca el cu ea nu e asa cum a fost cu mine...bine el si acum zice ca ii pare rau pentru ce mi-a facut dar...asta e...el ar vrea sa ne impacam si acum dar eu nu vreau....si noi gresim pentru ca se intampla asta...am acceptat sa tacem din prima clipa sa nu avem nimic de spus am acceptat prima a doua palma deja se ajunge la mai mult...ori te muti din oras....ori esti puternica(desi daca esti cum eram eu nu cred ca o sa poti sa nu te intorci la el) si te muti cu ai tai sau singura si nu il mai lasi sa faca parte din viata ta...la mine a fost mai rau ca ma ameninta ca daca il las ma omoara cu bataia is mi-era frica tare si d-aia nu l-am lasat mai devreme pana m-am mutat in alt oras....scz ca sfatul meu a venit cam tarziu...dar...mai bine mai tarziu decat niciodata...sper sa te desparti de el atat pentru tine cat si pentru el e bine
eu_mihaela20
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:50
buna...se implineste aproape un an de cand l am lasat ...stateam la cu el de 3 ani...si ma infioara ,,,tot ce am citit ca am trecut prin asta si de cate ori imi faceam bagajul s aplec,,incepea sa planga ca nu o sa m,ai faca ca..bla bla...asculta ma pe mine plzzz....NU ESTI VINOVATA CU NIMIC asa te face el sa crezi..esti VINOVATA doar pt ca stai si i suporti toate prostiile si mofturile lui,,,chiar daca oo sa ai curaj sa pleci...vad ca inca tii la el..pana la urma tot o sa te intorci si o sa fie la fel..poate chiar mai rau niki de gans sa ti fie mai bn...el s a obisnuit ca tu asa o s afaci mereu..e sigur ca nu o sa pleci..arata i ca esti TARE fii puternika si da l... ca nu se merita...uite daca vrei ma gasesti pe alynav24 si o sa vb acolo mai multe si ...CU CAT MAI REPEDE CU ATAT MAI BINE...curaj si succes ..,,,eu mi am luat doar o geanta cu haine si am plecayt am lasat tot la el..tot ce cumparasem si tot ce aveam de la mama...am preferat sa las tot decatr sa mai fiu cu el.....curaj si fii puetrnica...cel mai bn e sa faci chestia asta cand nu i el akasa...nikiodata nu o sa se schimbe
ioanaalinav
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:17
OFFF este strigator la cer
asculta ce trebuie sa faci incearca sa vb cu el sa vezi in ce stagiu este relatia voastra si de ce sa ajuns la asa ceva.Lasa-l pe el sa vb si tu trage concluziile incearca sa ii spui parerea ta ca o sa-l parasesti daca nu isi schimba parerea comportamentul.Ia-ti inima in dintii si fa-ti bagajul si pleaca de acolo fa-l sa inteleaga ca vb serios el nu te va crede pana nu ii vei demonstra contrariul probabil va zice in capusorul lui eeeee de cate ori a zic ca ma lasa si uite-o tot aici langa mine?
Nu te interbi daca asa vrei sa iti petreci tot restul vietii tale ?
Nu iti doresti pe cineva care sa te respecte sa te aprecieze,care sa te trateze ca o printesa?
eu cred ca meriti mult mai mult decat atat.Draga mea ia o decizie importanta si vezi de ale tale o sa suferi o sa simtii ca nu poti trai fara el dar cu timpul vei vedea ca durerea va disparea,rana se va inchide
Peste anii cand te vei uita in trecut si iti vei aminti vei spune ''DAR CE PROASTA AM FOST''
iti urez succes si anunta-ne si pe noi ce sa intamplat
bafta
PUREKKA
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:59
oooooooooofffffffff mama pune punct ...ca atfel vin cu politia la tine si o sa ne certam...
ok asta a fost o gluma,dar acuma serios vorbesc......gandeste te ca orice rau duce spre bine ..deci PUNCT....fara nicio VIRGULA...
liza1370
Postat pe 17 Februarie 2009 22:35
uite cand am citit tot ce ai zis aici am vazut viata pe care a dus-o mama mea:( Din cauza ca a avut 4 copiii nu s-a despartit de tata....si mereu el o batea ...da bataie...ce ai patit tu e mic copil..si stii unde e ea acum??? In pamant...si tata nici nu facuse 6 saptamani mama mea de cand a murit si el s-a recasatorit cu alta femeie...si sa vezi ce face din el acum...il joaca pe degete...DE CE OARE???????? Ca e femeie desteapta;)
ciminutza
Postat pe 20 Februarie 2009 14:04
paraseste-l cat mai iute !
chandramuki_md
Postat pe 9 Martie 2009 16:18
Poate k s-a schimbat ceva de cand ai postat povestea ta aici..si sper k in bine ...sper k l-ai parasit si deja ai alta viata...daca ink nu pleaca chiar acum...k o sa fie mereu asa, nu o sa se schimbe...am mai intalnit cazuri la prietene apropiate...o sa te bata mereu si o sa fie din ce in ce mai grav..fereasca Dumnezeu...Doamne cand citesc atatea lucruri oribile pe forum imi dau seama k am un om extraordinar langa mine pe care ar trebui sa il apreciez mai mult.
magdonek
Postat pe 9 Martie 2009 19:05
parere......
sirena22
Postat pe 9 Martie 2009 19:13
Chiar nu pot sa te inteleg....scuze ca te judec insa nu pot altfel.....nu mai sta cu el!!!Nu ai unde sa te duci sau de ce nu pleci?Ma mir ca inca m-ai poti sa iubesti un astfel de o dupa descrierea ta nci nu as putea sa spun ca e om....ca si parerile altora ii este bine ca are totul la tava dfin partea ta....Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti in viata ca nu te-a batut mai tare....si ca nu ai copii cu el....si pleaca daca vrei sa fi fericita!Stiu ca par dura....insa daca vrei sa vb mai multe poti vb cu mine prin mesaje private si ai sa realizezi ca stiu de ce vb asa am trait si eu ceva asemanator...CURAJ!
diana_23
Postat pe 9 Martie 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie la distanta, veche sau una noua, de aproape? 33 De la: kudika029282 12 Septembrie 2010 11:05
Ti ai gasit jumatatea ? 40 De la: anastasia_m 24 Septembrie 2009 21:45
nush cum sa procedez.....ajutati-ma va rog 7 De la: AmUnGandCeNuECuminte 23 Mai 2010 00:21
DECIZIILE UNEI FEMEI 1 De la: nicoletaionita 31 Martie 2010 08:32
iubitul meu=egoist 39 De la: angelo_micnegrusiurat 3 Decembrie 2009 21:24