Setari Cookie-uri

de la o palma unde se ajunge???...........

buna......pe scurt asa ce sa va spun..snt cu el de 3 ani si 7 luni.cu bune si rele (locuim impreuna)...si acest timp am primit 3 palme de la el..din vina la 2 .....el are o 'problema ' cand nu e la munk se joaca pe calculator jocuri de strategie..si altele.si nimic altcevaeu disper si de aici pleca certa...relatia sa racit usor usor si eu incept sa relizez ca de la 1 palma care am zis ca na a regretat nu va mai face..cu pc a zis ca o va lasa mai usor dar ......unde se va ajunge...?? ...de iubit ma iubeste dar nu jtie sa o arate iar eu pe zi ce trece simt nevoie sa am pe cineva lg mine care sa ma inteleaga si rasfete.oare el ma trimite in bratele altuia sau .........oare cei bn sa fac
denys_
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:01
Daca te iubea, te respecta...daca te respecta, nu te pleznea si nici nu statea numai cu capul in pc pt "jocuri de strategie"! De la o palma, stii si tu unde se ajunge...la o relatie primitiva, bazata pe vorbe urate si cel mai sigur alte palme. Eu zic sa-ti faci curaj si sa te muti in alta parte...poti gasi pe cineva mult mai bun, care sa te merite, cu care te poti plimba de mana in parc, cu care sa mergi la film..ai prins ideea! multa bafta!
gandacel18
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:33
E numai parerea mea dar daca sa ajuns la palme crede-ma ca se ajunge si la batai serioase nu zic ca si palmele care leai primit e o gluma. Zici ca ai primit palmele din vina amandoura indiferent de problema nu se rezolva cu palma. De iubit nu stiu cat de mult te iubesteca un om care te iubeste nu recurge la palme gandestete ca poate urma si pumni gandeste bine ce faci cu viata ta
ines34
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:57
De la: denys_, la data 2010-04-09 10:01:53buna......pe scurt asa ce sa va spun..snt cu el de 3 ani si 7 luni.cu bune si rele (locuim impreuna)...si acest timp am primit 3 palme de la el..din vina la 2 .....el are o 'problema ' cand nu e la munk se joaca pe calculator jocuri de strategie..si altele.si nimic altcevaeu disper si de aici pleca certa...relatia sa racit usor usor si eu incept sa relizez ca de la 1 palma care am zis ca na a regretat nu va mai face..cu pc a zis ca o va lasa mai usor dar ......unde se va ajunge...?? ...de iubit ma iubeste dar nu jtie sa o arate iar eu pe zi ce trece simt nevoie sa am pe cineva lg mine care sa ma inteleaga si rasfete.oare el ma trimite in bratele altuia sau .........oare cei bn sa fac


Doamne! Esti femeie, nu? Nu esti o copilita care a fost pocnita de mami sau tati ca a spart o farfurie.
Cum adica ai fost lovita din vina ta? Jesus! Si cine e individul ala de isi aroga dreptul de a te lovi? Iubitul tau? Ala de zici ca te iubeste? Nu cumva cine te iubeste ar trebui sa te ocroteasca? Nu cumva cine te iubeste ar trebui sa-si petreaca timpul liber cu tine si nu in fata unui PC?
Si daca tot ti-a zis dupa prima palma ca regreta si ca nu va mai da in tine, celelalte doua palme cum le-ai luat? Prin mesager?
Adevarul e ca raman socata de fiecare data cu cata usurinta ii lasati sa va loveasca, cu cata usurinta afirmati "dar ma iubeste, stiu", cu cata indolenta ramenti acolo precum un sac de box.
Vrei sa afli unde se ajunge de la o palma? Stai in continuare cu "iubi" si vei afla.
rashela
Postat pe 10 Aprilie 2010 03:35
nu nu asta imi doresc pentru viatza mea dar frica de nou ma termina...sunt o fire puternica dar aici dau dovada de cea mai mare lasitate din lume.....sunt constienta de ceea ce se intampla si cand vreau sa zic gata sa terminat el in zilele alea face ceva sa ma imbuneze si eu naiva zic lasa ca poate isi revine...de aceea imi este atat de greu.....
denys_
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:42
In primul rind, nu te respecta.O femeie nar trebui atinsa nici cu o privire urita, dar de cum cu palme.E normal sa-ti doresti toate astea, nu ceri imposibilul, doar esti femeie.Ar trebui sa ai o discutie definitorie unde sai pui conditia schimbarii, lui.Si de nu vrea la revedere.A r mai fi indicat sa te duci undeva o perioada sal lasi singur, si poate asa iti va duce dorul si se va schimba de dragul tau, daca te iubeste.Cind iubesti, nu lovesti, nu te porti urit si nimic nu conteaza mai mult decit persoana iubita.
kudika098645
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:53
Si inca ceva.Fii mai hotarita, in fata lui si mai ferma.E l iti cunoaste slabiciunile si face ce vrea cu tine.Cind spui ca pleci , apoi pleci nu te mai uiti inapoi. Poate sa si plinga ca sa te induioseze dar tie sa nu-ti pese.Chiar daca in inima ta simti alceva dar faci asta ptr. normalitatea relatiei dintr-e voi.Pleci o perioada.Si daca te cauta insistent punei conditii, alfel nu te mai intorci la el.Daca nu faci ceva, sa stii ca asa iti va fi toata viata linga el.
kudika098645
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:59
La mama acasa sau la spital!! Pe rand sau deodata toate!!

Sa fii iubita!
motzko
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:18
De la: denys_, la data 2010-04-09 10:01:53buna......pe scurt asa ce sa va spun..snt cu el de 3 ani si 7 luni.cu bune si rele (locuim impreuna)...si acest timp am primit 3 palme de la el..din vina la 2 .....el are o 'problema ' cand nu e la munk se joaca pe calculator jocuri de strategie..si altele.si nimic altcevaeu disper si de aici pleca certa...relatia sa racit usor usor si eu incept sa relizez ca de la 1 palma care am zis ca na a regretat nu va mai face..cu pc a zis ca o va lasa mai usor dar ......unde se va ajunge...?? ...de iubit ma iubeste dar nu jtie sa o arate iar eu pe zi ce trece simt nevoie sa am pe cineva lg mine care sa ma inteleaga si rasfete.oare el ma trimite in bratele altuia sau .........oare cei bn sa fac

esti casatorita cu el?chiar daca esti ,nu mai sta cu el.de la cateva palme o sa se ajunga poate la ceva mai grav.
Amnesia
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:25
da ms mult pt tot..nu s casatorita cu el.cu acte..doar stam impreuna....mereu am avut discutii pe tema asta si mi a jurat mereu ca se va schimba dar degeaba:(((...chiar acum vin din oras am fost cu fete prin parc k este frumos afara si am ajuns sa fiu geloasa pe anumite cupluri ce le vedem ca radeau..vorbeau si se distrau in parc......oare toate astea se intampla la inceput..dupa devine obisnuintza si toate nu vor ramane decat niste amintiri de inceput?????
denys_
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:42
fara bataie,dai un ultimatum si tine-te de cuvint chiar pleci o palma nu e grav ,ce va urma va fi grav,va profita de dragostea ta, de frica ta
utad
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:52
in seara asta cand vine de la munca am sa incerc sa vb cu el daca va vrea bine inteles ca el 1 lucru pe care il face se pune la pc sa se joaca..iar daca eu ii zic ca as vrea sa vb imi explica ca mai tarziu....adica niciodata..............ca se joaca pana la 1.2 ....cand na eu dorm ca maine merg la munca....Doamne asa grea este viatza uneori ..sau noi ne o facem singuri si mai grea????..am ajuns sa cred ca uneori barbatii sunt de vina ca femeile inseala....din cauza neglijentei lor ......:((((
denys_
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:15
De la: denys_, la data 2010-04-10 18:15:18in seara asta cand vine de la munca am sa incerc sa vb cu el daca va vrea bine inteles ca el 1 lucru pe care il face se pune la pc sa se joaca..iar daca eu ii zic ca as vrea sa vb imi explica ca mai tarziu....adica niciodata..............ca se joaca pana la 1.2 ....cand na eu dorm ca maine merg la munca....Doamne asa grea este viatza uneori ..sau noi ne o facem singuri si mai grea????..am ajuns sa cred ca uneori barbatii sunt de vina ca femeile inseala....din cauza neglijentei lor ......:((((


Cand citesc prin ce treci, ma bucur atunci cand el imi spune ca sunt data dracului uneori, insa macar pana la urma ne intelegem si nu ajungem niciodata in astfel de situatii...
Daca nici sa comunici cu el nu mai poti, atunci ce sunteti ? F_ckbuddies, altfel nu imi explic...
Eu zic sa il dai naiba, fara explicatii, il lasi cu calculatorul, ba se joaca, ba baga un xxx, ba mai da un pumn in birou cand pierde la jocuri, sa faca ce vrea de unul singur !
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:31
comunicarea am pierdut o tot din cauza calculatorului..iar cand vreau si reusesc sa vb cu el o da in diverse si uite asa ma prosteste sa aman ..si aman pana uite unde sa ajuns de nici eu nu ma mai suport pe mine dar..si teama de nou...ma macina....oare toti sunt la fel..oare sa trag de el pana il aduc pe drumul cel bun..ca toti sunt la fel...sau sa renuntz ca poate este loc de mai bine..am 24 de ani totusi viatza merge innainte.........si ajungem la o varsta si ne intrebam ce am realizat in acesti ani ??sila noi tragem linie...........:( ms mult pt sfaturi ....sper sa am puterea sa le pun si n practica....ca si eu la sfaturi si ff buna dar cand e vb de mine si de pun in practica ..am oroare .....si dau ca racul inapoi ......
denys_
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:04
De la: denys_, la data 2010-04-10 19:04:34comunicarea am pierdut o tot din cauza calculatorului..iar cand vreau si reusesc sa vb cu el o da in diverse si uite asa ma prosteste sa aman ..si aman pana uite unde sa ajuns de nici eu nu ma mai suport pe mine dar..si teama de nou...ma macina....oare toti sunt la fel..oare sa trag de el pana il aduc pe drumul cel bun..ca toti sunt la fel...sau sa renuntz ca poate este loc de mai bine..am 24 de ani totusi viatza merge innainte.........si ajungem la o varsta si ne intrebam ce am realizat in acesti ani ??sila noi tragem linie...........:( ms mult pt sfaturi ....sper sa am puterea sa le pun si n practica....ca si eu la sfaturi si ff buna dar cand e vb de mine si de pun in practica ..am oroare .....si dau ca racul inapoi ......



pai, nu da ca racul inapoi, gandeste-te ca in loc de o palma data viitoare va fii un pumn, si apoi un picior si de ce nu poate inca o palma si apoi un alt pumn si asa mai departe, sau poate o tastatura in cap, un mouse peste bot.... cine stie depinde de toane....

oare de ce marea majoritate a femeilor se tem de "nou" cand de fapt se tem de boul de langa ele???

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:29
Eu inca nu pot sa inteleg de unde dorinta asta de a ii dezvinovati pe cretinii astia care dau intr-o femeie. Si ce daca v-ati certat, asta inseamna ca trebuia sa te pocneasca, sau ca e vina ta? Fii serioasa, toate reactionam urat la nervi...asta nu inseamna ca are cineva dreptul sa te loveasca.
Daca el la 24 de ani, sau cati o avea, se enerveaza ca i-ai intrerupt jocul, imi pare rau sa-ti zic, dar e cam cu potential de ratat . Ce naiba, alta distractie in viata nu mai gaseste ?
Si ai intrebat unde se poate ajunge...Se ajunge ca poate iti da la un moment dat una mai tare si te lovesti de vreun birou, o masa, ceva, sa vezi atunci ce amuzant va fi sa faci vreo comotie cerebrala, ceva. Cum dati de ei, eu nu stiu, zau. pentru ca apoi sa spuneti ca sunt toti la fel . Nu sunt, eu cum n-am nimerit niciun specimen de genul? Deci vezi-ti de viata, ca sa fii sigura ca mai ai una.
anissya
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:20
da poate ca ai dreptate si nu toti sunt la fel..aseara am incercat sa vb cu el dar nu am reusit ca nu a avut chef..iar astazi ma sunat un f bun prieten de al meu si ma scos in oras sa bem un suc..am mai ras am mai glumit si am mai uitat de suparari macar pt cateva ore....nu va ganditi ca asta ar fi un potential iubit.nu niciodata ..doar ca ne am simtit bine macar de moment..in seara asta nu pot vorbi cu el ca este la munca deci inca o data aman si aman si aman...........sa vedem pana unde :( multumesc anticipat
denys_
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:23
O relatie nu merge,daca se incepe cu o palma...Mai tarziu te va lua in suturi
Eu n-as permite asa ceva!
Poate exagerez (stimati domni de pe forum) dar daca te enervezi,nu iti bati femeia in niciun caz!Asta inseamna ca n-ai pic de suflet in tine.Asa a facut Iisus?A batut femei?Sau le-a iertat pt orice prostie facuta?Mai cititi si Biblia,ca totusi,deschide mintea !

vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:12
Ah,da!
De la o palma se ajunge in iad! Cel putin,pt el...
Pentru tine...vei ajunge in bratele altuia,care va sti sa te aprecieze si sa te respecte asa cum meriti!
vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:13
De la: denys_, la data 2010-04-10 19:04:34comunicarea am pierdut o tot din cauza calculatorului..iar cand vreau si reusesc sa vb cu el o da in diverse si uite asa ma prosteste sa aman ..si aman pana uite unde sa ajuns de nici eu nu ma mai suport pe mine dar..si teama de nou...ma macina....oare toti sunt la fel..oare sa trag de el pana il aduc pe drumul cel bun..ca toti sunt la fel...sau sa renuntz ca poate este loc de mai bine..am 24 de ani totusi viatza merge innainte.........si ajungem la o varsta si ne intrebam ce am realizat in acesti ani ??sila noi tragem linie...........:( ms mult pt sfaturi ....sper sa am puterea sa le pun si n practica....ca si eu la sfaturi si ff buna dar cand e vb de mine si de pun in practica ..am oroare .....si dau ca racul inapoi ......

amana fata draga amana si toata viata ta va fi un amanat te Intrebai pe undeva daca acele cupluri care se tin de mana prin parc si care rad sau converseaza sunt la inceput, afla ca si intr-un cuplu "invechit" poti sa faci o gramada de plimbari prin parc cu acelasi chef de viata ca la inceput, pt ca daca te simti complet intr-o relatie vei fi aceeasi persoana iubitoare, calda, zambitoare si dupa n ani!
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:16
Vrei sa mai fi cu el?El mai vrea acest lucru? Poarta o discutie deschisa cu el despre acest lucru si afla-i parerea Oare merita osteneala? Doar voi puteti afla acest lucru. Incearca sa gasesti locul si momentul si discutati cat mai mult despre voi si relatia voastra. Antreneaza-l in discutie. Eventual puneti-va calitatile si defectele unul celuilalt pe hartie si ce ati vrea sa se schimbe la voi si la relatia voastra. Incercati noi jocuri si surprindeti-va cat mai placut unul pe celalalt. Poate ca la inceput nu va vrea, dar merita incercat. Iar daca nu poti coopera cu el, fii sigura ca sta cu tine din oarecare motive, nu ca ar mai simti ceva pentru tine. Afla cat mai repede adevarul si ia o decizie oricat cat de grea ar fi.Multa bafta! Astept vesti de la tine.
kudika058477
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:23
buna din nou.....am incercam sa vb si ce??s a ajuns am da un pumn in umar ca sa sictirit el de anumite lucruri......pe care eu i le am reprosat.......asta s a intamplat azi la 12..la 3 ma cauta si se purta cum nu s ar intampla nimic....chiar vrioa sa ma pupe...oare cat dracu sa ma pot suporta...chiar nu stiu am ajuns intr un moment in care imi doaresc sa ma duc 100 de ani departe sa fiu linistita ,,,,,,,,,,,,,dar nu pot nu stiu ce am dar nu pot ..............stau si plang si plang si toata lumea ma vede pe mine cu ochi rai dar chiar nimeni nu poate intelege ..va rog ajutati`ma
denys_
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:10
De la: denys_, la data 2010-04-20 17:10:24buna din nou.....am incercam sa vb si ce??s a ajuns am da un pumn in umar ca sa sictirit el de anumite lucruri......pe care eu i le am reprosat.......asta s a intamplat azi la 12..la 3 ma cauta si se purta cum nu s ar intampla nimic....chiar vrioa sa ma pupe...oare cat dracu sa ma pot suporta...chiar nu stiu am ajuns intr un moment in care imi doaresc sa ma duc 100 de ani departe sa fiu linistita ,,,,,,,,,,,,,dar nu pot nu stiu ce am dar nu pot ..............stau si plang si plang si toata lumea ma vede pe mine cu ochi rai dar chiar nimeni nu poate intelege ..va rog ajutati`ma

Haide sa iti zic eu unde se ajunge de fapt de la 3 palme si un pumn in umar...in 3 ani....Foarte curand o sa ajungi doar femeia care ii gateste si ii spala....o prietena foarte buna de-a mea...tot asa nu a avut curajul sa puna punc relatiei...ba mai rau s-a si casatorit cu el si atunci....bataile erau la ordinea zilei...si culmea...tot din cauza pc-ului...si el era un maniac care statea numai la pc in timpul liber si atat...ea se dadea peste cap s aii atraga atentia...sa il faca sa mai iese si ei in oras...dar in zadar...asa a pierdut toti prieteni...si a ramas doar cu acel "jeg"de om...acum urmeaza sa aiba si un bebe si nu s-a schimbat nimic..din ce era inainte..tot certuri si batai...
P.S:Baga-l in p.i.z.d.a masi si vezi-ti de viata ta...
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:19
Scapa de asta! La spital se ajunge -traumatologie,neurochirurgie,psihiatrie.Hai ca poti!
nicossia
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:25
jur fetelor ca nu mai pot....nu mai am mult pana clachez.....nu mai am lacrimi sa plang si putere sa depasesc mometul.....nu vreau sa imi plang de mila.nu s genul asta de fata dar nu mai fac fatza pt prima data in 24 de ani am ajuns sa zic ca am ajuns la limita si nu mai pot si totusi.....parca sunt batuta in cap......si nu trag linia si gata............uof......
denys_
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:36
De la: denys_, la data 2010-04-20 18:36:14jur fetelor ca nu mai pot....nu mai am mult pana clachez.....nu mai am lacrimi sa plang si putere sa depasesc mometul.....nu vreau sa imi plang de mila.nu s genul asta de fata dar nu mai fac fatza pt prima data in 24 de ani am ajuns sa zic ca am ajuns la limita si nu mai pot si totusi.....parca sunt batuta in cap......si nu trag linia si gata............uof......


ia un orbit white
Celia_29
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:39
De la: denys_, la data 2010-04-09 10:01:53buna......pe scurt asa ce sa va spun..snt cu el de 3 ani si 7 luni.cu bune si rele (locuim impreuna)...si acest timp am primit 3 palme de la el..din vina la 2 .....el are o 'problema ' cand nu e la munk se joaca pe calculator jocuri de strategie..si altele.si nimic altcevaeu disper si de aici pleca certa...relatia sa racit usor usor si eu incept sa relizez ca de la 1 palma care am zis ca na a regretat nu va mai face..cu pc a zis ca o va lasa mai usor dar ......unde se va ajunge...?? ...de iubit ma iubeste dar nu jtie sa o arate iar eu pe zi ce trece simt nevoie sa am pe cineva lg mine care sa ma inteleaga si rasfete.oare el ma trimite in bratele altuia sau .........oare cei bn sa fac



Trebuie sa fii cel mai mare jegos sa bati o femeie.

Daca totusi mai vrei sa incerci pune urmatoarele conditii :

1) Sa recunoasca in fata tuturor ce a facut (daca nu recunosti o greseala e clar ca nu te schimbi)

2) Sa accepte sa ia si el bataie de la tine sau de la altcineva si sa faca o compunere in care sa spuna cum se simte.

Barbatii care isi bat iubitele gen Florin Chilian ar trebui sa fie insemnati si sa traiasca si sa moara singuri dar vad ca se gasesc destui oameni de bine care sa ii ajute sa traiasca bine merci si sa se inmulteasca. (acesti oameni de bine care ii protejeaza cred ca sunt mult mai vinovati decat batausii)


ilovethisgame
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:11
De la: denys_, la data 2010-04-20 17:10:24buna din nou.....am incercam sa vb si ce??s a ajuns am da un pumn in umar ca sa sictirit el de anumite lucruri......pe care eu i le am reprosat.......asta s a intamplat azi la 12..la 3 ma cauta si se purta cum nu s ar intampla nimic....chiar vrioa sa ma pupe...oare cat dracu sa ma pot suporta...chiar nu stiu am ajuns intr un moment in care imi doaresc sa ma duc 100 de ani departe sa fiu linistita ,,,,,,,,,,,,,dar nu pot nu stiu ce am dar nu pot ..............stau si plang si plang si toata lumea ma vede pe mine cu ochi rai dar chiar nimeni nu poate intelege ..va rog ajutati`ma

cu ce ai vrea tu sa te ajutam? sa-ti oferim un umar pe care-l sa-l uzi tot de lacrimi? sa te luam de manutza si sa-ti facem un vant pe usa? sa te cainam si sa-ti spunem ca ne pare rau si sa umplem si noi vreo douazeci de batiste cu lacrimi de compasiune?
Wake up and grow.... E VIATA TA si ti-o traiesti asa cum iti asterni, nimeni nu va veni sa primeasca palme sau pumni in locul tau
miss_darine
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:26
De la: denys_, la data 2010-04-20 18:36:14jur fetelor ca nu mai pot....nu mai am mult pana clachez.....nu mai am lacrimi sa plang si putere sa depasesc mometul.....nu vreau sa imi plang de mila.nu s genul asta de fata dar nu mai fac fatza pt prima data in 24 de ani am ajuns sa zic ca am ajuns la limita si nu mai pot si totusi.....parca sunt batuta in cap......si nu trag linia si gata............uof......

Haide!Primul pas l-ai facut,ai vazut problema si vorbesti cu noi.E nevoie de ceva curaj pt asta,da?Apoi,nu esti in competitie cu nimeni,nu-ti cere nimeni eroisme.In ritmul tau,fa ceea ce crezi ca trebuie facut.Dar nu lasa pe nimeni sa te jecmaneasca de liniste,de sanatate,de fericire.Ca si tu esti om.
nicossia
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:17
buna..am purtat si noi si discutie si i am explicat ca i mai bine sa face o pauza ca in ritmul asta nu se mai poate.........si el a zis ok facem..dar dupa 1 h a venit la mine sa vb..ca ii pare rau..ca el ma iubeste ca nu vrea sa ma piarda ca el se va schimba ca va fi mai dragut si afectos cu mine ca o sa fie bine si k sa nu dam cu piciorul la ani astia impreuna ca va fi bine......dar ideea este ca eu nu mai stiu ce simt dupa toate astea......ca mai vreau sau nu mai vreau.....oare cum o fi mai bine sa facem pauza asta ..sa vedem cum este unul fara altul.....sa ma duc la mama mea si daca ma iubeste si vrea ceva ma va cauta....:(((
denys_
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor 10 De la: Alex_Bodea 5 Ianuarie 2011 08:53
ADOPT PISICUTE!!! 14 De la: liliana2005 18 Noiembrie 2009 21:07
bonus la lumini lasere,fum 1 De la: djboyeru 21 Iulie 2008 18:32
''soacra, soacra...poama acra'' =))=)) 25 De la: geo_resuscitat 26 Noiembrie 2010 14:45
Ignorarea trecutului 82 De la: kudika_19922 24 Noiembrie 2012 08:27