Setari Cookie-uri

ai grija ce-ti doresti,pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca

ce bine ar fi ca tot ce iti doresti sa se implineasca .Nu toate dorintele se implinesc.Sau....poate traim noi acum vremuri urate si nune mai dam seama de cele frumoase
kudika029115
Postat pe 9 Mai 2010 10:24
Nu realizez daca unele impliniri sunt in urma dorintei mele sau doar pentru-ca am muncit pentru ele,dar in ultimi ani imi tot doresc ceva din toata fiinta dar ..........................nu si nu cred ca asta mai tine de mine.
adnasa
Postat pe 9 Mai 2010 10:25
niciodata nu s-au adeverit la mine dorintele , din acest motiv nu sunt visatoare. sa stai sa astepti vreo minune- este ceva banal. toate ce s-au intimplat-numai prin munca proprie. decit sa stai si sa astepti vreo minune si apoi sa te dezamagesti- mai bine sa traiesti fiecare clipa cu folos, si spre binele folosului tau .
dintr-o parte poate si este prost format motoul meu, ca scap de momente placute de a visa un pic, dar nu pot sa ma schimb
natuta
Postat pe 9 Mai 2010 10:33
asa am patit si eu.. l-am dorit, l-am avut iar apoi nu stiam cum sa scap de el.
Bianca2424
Postat pe 9 Mai 2010 10:54
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 18:38:16 ...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...
kudika157086
Postat pe 9 Mai 2010 11:03
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 18:38:16 ...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...




sincer te inteleg k si eu am fost mult timp singura...si mi-am dorit f mult sa intalnesc p cineva...si acum cand il am parca imi doresc un pic de libertate...cred k conteaza f mult intr-o rel sa oferi libertate partenerului sa nu se simte ingradit...sau cel putin senzatia de libertate...

si ar mai fi si problema k noi oamenii nu stim sa fim multumiti si sa ne bucuram de ceea ce avem...vesnic nemultumiti de dorim tot timpu ce nu avem
Ale_jandra
Postat pe 9 Mai 2010 11:04
eu sunt prea ginionista ca sa m i se indeplineasca dorintele.... de multe ori mi am pus dorinte dar nu s au indeplinit
kudika11988
Postat pe 9 Mai 2010 11:04
dar ai jucat ca sa castigi??

pentru a primi ce vrei trebuie ceva mai mult decat dorinta..
p37ru7za
Postat pe 9 Mai 2010 11:26
De la: nicolaedavid2000, la data 2010-05-09 10:00:47 daca tot e sa se indeplineasca cea ce iti doresti atunci imi doresc sa cistig la LOTO in data de azi 09/05 2010 o suma mare mare de bani sa ma pot imbogati si eu odata.


dar ai jucat ca sa castigi??

pentru a primi ce vrei trebuie ceva mai mult decat dorinta..
p37ru7za
Postat pe 9 Mai 2010 11:28
Daca stii ce vrei de la viata cu adevarat atunci te bucuri de ce ti se intampla, sau mai e si vb aia cum iti asterni asa dormi
Liv1
Postat pe 9 Mai 2010 11:29
e trist cand ceea ce iti doresti nu este ceea ce te face cu adevarat fericita... dezamagirea apare atunci cand iti doresti ceva de care nu ai nevoie...
Kincsem
Postat pe 9 Mai 2010 11:29
mda...si eu mi-am dorit de multe ori ceva foarte mult si mai tarziu mi sa indeplinit. Dar am fost dezamagita dupa ce mi sa implinit, cred ca din cauza ca mi-am dorit prea mult atunci si cand mi sa indeplinit nu am mai fost asa de incantata deoarece am asteptat prea mult pana sa indeplinit.
madalina_nebunatik_02
Postat pe 9 Mai 2010 11:50
The secret - Rhonda Byrne
S-Flori
Postat pe 9 Mai 2010 12:09
as dori sa mi se indeplineasca ce imi doresc dar pana acum de atata timp chiar nimic
kudika105047
Postat pe 9 Mai 2010 12:10
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 18:38:16 ...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...

asa e se indeplineste daca crezi cu adevarat si perseverezi in dorinta ta.
kudika084929
Postat pe 9 Mai 2010 12:24
De la: ella13, la data 2010-04-11 19:33:05
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?

esti mult prea superficiala



da exact aia mi s-a intamplat mie mi-am dorit un iubit precum fostu dupa un an am simtit ca trebuie sa fiu libera, sunt si caut ceva asemanator fiindca am ramas de un fel sau altul goala pe dinautru!!sper sa te ajute experienta mea!! dar mai este si o varianta: nu-mi pare rau deloc ca am terminat cu el pt ca daca ai sentimentul asta este dintr-un motiv inconstient poate dar acolo este un motiv si cand te vei despartii iti vei da seama!!
valentinacristina
Postat pe 9 Mai 2010 12:30
De la: kudika11988, la data 2010-05-09 11:04:48eu sunt prea ginionista ca sa m i se indeplineasca dorintele.... de multe ori mi am pus dorinte dar nu s au indeplinit






nu trebuie sa gandesti asa .... te-ai gandit la ce s-ar fi intamplat daca ti se indeplineau?... daca iti era mai rau?... sau erai dezamagita??
lucky_29
Postat pe 9 Mai 2010 12:32
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:28:25
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


da ai dreptate...eu mi-am dorit foarte mult un om precum e iubitul meu,insa acum parca vreau sa fiu libera...mi-e frica de dorinta mea pt ca s-ar putea sa ajung libera si sa-l vreau inapoi...ciudat nu?


__________________________________________________________________________________

Pentru tine s-a inventat cuvantul REGRET si verbul A REGRETA. De obicei cei lacomi ajung pana la urma sa regrete ca nu s-au multumit cu ceea ce obtinusera deja.
Andrei_Popescu10
Postat pe 9 Mai 2010 13:06
aveam 68 kg ( 154 cm ) si doream foarte mult sa slabesc . mi s-a indeplinit dorinta ; fara nici o cura am slabit 24 kg intr-o luna si jumatate ; in 6 luni , ajunsesem la 38 kg . de atunci am schimbat formula : ,, ai grija ce-ti doresti , ca s-ar putea sa-ti dea Dumnezeu mai mult decat iti trebuie .acum chiar am grija ce-mi doresc si , mai ales , cum imi doresc .
perce_neige
Postat pe 9 Mai 2010 13:35
culmea dar si eu am acelasi sentiment....am tot ce isi poate dori o fata de la un baiat...dar am tendinta sa-i caut defectele ....si parca vreau sa fiu libera...dar stau si ma gandesc ca atunci cand voi fi..o sa il vreau inapoi...asa ca nu ma risc...mai bine cu el:)):))
grasa198904
Postat pe 9 Mai 2010 13:36
da , asa e .va recomand sa va uitati la un film foarte bun , in care este vorba despre univers si cu dorintele.merita vazut,,THE SECRET''
kudika143946
Postat pe 9 Mai 2010 14:11
salut,sunt noua pe aici
referitor la subiectul vostru...............cunosc sentimentul............intotdeauna am primit ce mi-am dorit(posibilul bineinteles),dar de fiecare data a trebuit sa intervina ceva sa-mi umbreasca fericirea makr un pic. ba mi se indeplinea dorinta prea tarziu,ba mai aparea cate ceva si dorinta mea indeplinita nu prea isi mai avea rostul.....sper sa intelegeti ce am vrut sa spun.......pupici
kudika065217
Postat pe 9 Mai 2010 14:17
eu nu prea cred ca se indeplineste.iubesc enorm un coleg de clasa si simt ca nu pot trai fara el imi doream mult sa fiu iubita lui dar uitati acum l-am pierdut pe el,iubitul,prietenul,si colegul ..Cum sa fac sa-l am din nou langa mine macar ca prieten??
a
paneask
Postat pe 9 Mai 2010 14:20
De la: yumalai, la data 2010-04-11 20:27:53daca iti doresti ceva din tot sufleutl se indeplineste, mai ales daca conditiile sunt propice



Buna ziua tuturor,

nu stiu cum faceti voi, sau cum ati facut, eu stiu insa ca-mi doresc cu ardoare ceva si doresc din adincul sufletului pe cineva linga mine.... si nu stiu cum sa fac :( :( :(

nu cred ca e suficient sa-ti doresti, cum nu e suficient sa faci tot ceea ce poti in acel sens,
mai e nevoie de ceva esential...ceva ce nu tine de vointa su putinta noastra, ci al altcuiva SUSPUS :)

Toate cele bune va doresc,
D.
danaf_dana
Postat pe 9 Mai 2010 14:53
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 18:38:16 ...ce credeti despre vorba asta?mie una mi s-a intamplat de foarte multe ori sa-mi doresc ceva foarte mult si cand mi s-a indeplinit am fost dezamagita...

Daca suntem atenti....natura functioneaza toata pe principiul cere si ti se va da.
Asa ca vorba nu e reala.......e doar o afirmatie care constata un adevar pur!
Poate ca noi avem impresia de unicitate in univers........dar asa cum celulele noastre ard grasimile....asa ardem noi petrolul. E o paralela interesanta .
Asa cu dorinta erupe in jerbe chimice pline de adrenaline sau alte substante si strabat retelele nervoase in fulgere de scaparari electrice pline de emotii pana devine satisfactie......asa erupe un vulcan , cu fulgere in norul chimic, disipandu-se in timp in atmosfera si lasand urme, ca amintirile in creierul nostru.
Si exemplele pot continua......suntem parte a unui sistem in care fiecare primeste exact ceea ce cere. Chiar si nenorociri!
Mi se intampla din ce in ce mai des.......insa e ceva usor de constientizat si controlat.....pentru cel care "CERE" asta.
catyboy69
Postat pe 9 Mai 2010 15:47
Foarte adevarat AI GRIJA CE-TI DORESTI CA S-AR PUTEA SA SE-NDEPLINEASCA Trebuie sa recunosc ca atunci cand imi doresc ceva foarte tare...mi se-ndeplineste,mai devreme sau mai tarziu....partea urata este ca imipinsa de constiinta mi-am dorit sa nu mai vad pe cineva drag,exprimandu-mi dorinta ....si mi s-a mai indeplinit o dorinta ironic sau nu....De acum am mai multa grija cand imi doresc ceva...pt ca regret"disparitia" lui din peisaj
Un mic sfat de la mine : DORESTE-TI CEVA CU INIMA...NU CU MINTEA
CapsunikRoz
Postat pe 9 Mai 2010 15:54
Aceasta maxima din orient e foarte adevarata. Spun din experienta proprie. Tot ce mi-am dorit sa implinit mai devreme sau mai tarziu. Un lucru ma facut sa ma coving de acesta nu demult - cand era cat pe ce sa se implieasca cel mai mare vis al meu eu pur si simplu nu mai vroiam pentru ca trebuia sa platesc scump pentru asta cu familia mea si desigur am renuntat la vis,i traiesc acum cu ochii deschisi.
In fine visurile se implinesc asa ca fiti atenti ce va doriti!
kristina86
Postat pe 9 Mai 2010 16:23
Am vazut documentarul "The Secret" Nu zic ca mi s-a intamplat tot ce mi-am dorit. Ca sa obtii ceva, important e sa ai si rabdare si incredere in propriile forte. Datorita rabdarii mele il am acum pe baiatul visurilor mele. Imi placuse de el acum 3-4 ani si simtisem o chimie intre noi doi. Intre timp, el si-a intemeiat o relatie cu o "amica" de-a mea (s-ar zice ca ea ar fi aflat de faptul ca imi placuse de el si s-ar fi bagat in seama). Dupa cateva situatii neplacute si adevaruri scoase la iveala, ei s-au despartit. La inceput am fost usor incantata sa aud acest lucru dar nu mai eram asa de interesata de el si l-am lasat in pace. Avusem si prieten. Dupa vreo 6-7 luni ne-am intalnit si mi-a cerut prietenia. Am acceptat dar in adancul sufletelului meu nu eram atat de entuziasmata pe cat speram. Totusi, ma bucur acum ca am acceptat sa fiu cu el in ziua aceea, si chiar daca in primele luni a fost mai dificil fiindca eram eu rece, acum suntem foarte fericiti. Acum SINCER simt acel entuziasm pe care mi l-am dorit sa il am cand il vad, cand vorbesc cu el, cand ii aud vocea s.a.m.d
As vrea sa vorbesc si despre un alt caz. Imi pierdusem o prietena buna si am suferit mult. Multi imi spuneau ca prietenii vin si pleaca. Nu vroiam sa cred asa ceva, pentru ca noi doua eram ca doua surori. Vroiam sa o recastig in viata mea (imi ziceam ca nu o sa gasesc alta ca ea). Unde vreau eu sa bat, e ca, din fericire, chiar daca am pierdut o prietena buna, in schimb am castigat alte trei prietene bune ( fiecare e unica in felul ei ) si ma bucur din toata inima sa le am. Nu pot sa zic ca acum suntem ca surorile, dar am realizat ca in timp - vorbind la modul general - iti schimbi gandurile, devii mai ocupata, te maturizezi si nu mai ai timp de toate "acele copilarii".. si totusi, te bucuri macar ca ai cui sa ii spui necazurile, ai cu cine glumi si in special, ai in cine avea incredere.
Pana la urma, viata e destul de frumoasa, fie ea cu bune si cu rele, cu realizari si cu greseli.
shtefana
Postat pe 9 Mai 2010 17:09
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:53:27
De la: abrry_s, la data 2010-04-11 19:47:54 Cand iti doresti sufletul cuiva,sa ai certitudinea ca in acel suflet,la fel ca si intr-al tau,exista si lumina si intuneric in proportii egale ...nu e usor sa inveti sa iubesti intunericul din propriul suflet...e dificil sa iubesti intunericul celuilalt...E o provocare ...Tu stii ce iti doresti si care ti-e limita de rezistenta.Bafta!



frumos spus ....
chiar foarteee frumos ...ai dreptate mare trebuie sa invatam sa acceptam defectele noastre si cele ale partenerilor nostri...problemea mea este ca-l iubesc enorm si in aceeasi masura iubesc si libertatea


si eu am simtit la fel la inceputul relatiei mele dar cu timpul acest sentiment a disparut pt k mi-am dat seama k nu exista alt barbat ca el si ca desi sunt cu el si pot sa zic k imi cunoaste fiecare pas tot ma simt libera, pt k il iubesc si sunt linistita k am gasit ce cautam si ce nu voi mai gasi. libertatea exista dar daca nu simti daca vrei sa cunosti si alti barbati inseamna k nu il iubesti cu adevarat
Heidy22
Postat pe 9 Mai 2010 17:35
si eu iti doresc acelasi lucru!!

vezi ca faci cinste dupa ce iti ridici castigul
andres13
Postat pe 9 Mai 2010 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am intalnit-o pe ea ! 2 De la: 12 Ianuarie 2013 22:56
Dinozauri 33 De la: miezuu 20 Martie 2013 15:19
Cum va petreceti ultima zi de munca? 15 De la: kudika_10344 28 Septembrie 2012 15:26
Tatuaj... 5 De la: freakyyy 4 Iunie 2010 14:21
CE PARERE AVETI DESPRE CAZUL BARBATULUI-MAMA????........POATE DEVENI,IN TIMP......O MODA????? 34 De la: ocgiogi 12 Februarie 2009 18:53