Setari Cookie-uri

ai grija ce-ti doresti,pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca

De la: nicolaedavid2000, la data 2010-05-09 10:00:47 daca tot e sa se indeplineasca cea ce iti doresti atunci imi doresc sa cistig la LOTO in data de azi 09/05 2010 o suma mare mare de bani sa ma pot imbogati si eu odata.


dupa ce iti ridici castigul faci cinste!
deci te rog sa castigi, la naiba! :))
andres13
Postat pe 9 Mai 2010 17:49
De la: Shhh, la data 2010-04-11 19:19:21 cunosc sentimentul. da si cand ai parte de ce'ti doresti si intr'adevar e ceea ce ai nevoie sentimentul e de nedescris


asta vroiam si eu sa punctez cand am citit titlul yopicului...e bine sa iti doresti ceva cu vointa si incredere ca sa-l ai..app aici vorbesc de lucruri tangibile ...nu vise desarte
ionelaela
Postat pe 9 Mai 2010 18:07
eu nu am avut niciodata norocul sau ghinionul sa mi se intample ceva ce imi doresc foarte mult....intotdeauna sunt dezamagita de "norocul meu"...poate o data si o data se va intampla atunci o sa va zic sentimentul
stanik
Postat pe 9 Mai 2010 18:15
era un citat care ilustreaza perfect dezbaterea : "cand zeii vor sa ne pedepseasca , ne indeplinesc dorintele "
dezid
Postat pe 9 Mai 2010 18:20
nu este superficiala....se poate intampla oricui... si eu am patit asa cv:D
bebelusaflory
Postat pe 9 Mai 2010 18:28
eu n-as zice ca esti superficiala, poate te temi, poate ti-e frica de intimitate;si cand spun asta nu ma refer la intimitatea fizica, ci la cea sufleteasca...
spune mai multe despre ceea ce simti.....
chipita
Postat pe 9 Mai 2010 19:38
De la: razz, la data 2010-04-14 16:30:06alta care nu stie ce vrea..


De parca tu ai sti ce vrei de cand te-a facut mamica ta!

Postat pe 9 Mai 2010 20:09
Unde n-as avea norocul sa mi se indeplineasca ceea ce imi doresc!
va asigur ca este o dorinta foarte pamanteana si pertinenta!

Postat pe 9 Mai 2010 20:10
in ultima vreme aproape tot ceea ce imi doresc se indeplineste . nu chiar imediat asa cum as vrea dar se indeplineste. totul este sa te rogi mult .ca fara rugaciune nu faci nimic. am dreptate ?
DESERT__ROSE
Postat pe 9 Mai 2010 20:56
De la: dr_freedom, la data 2010-04-11 19:53:27
De la: abrry_s, la data 2010-04-11 19:47:54 Cand iti doresti sufletul cuiva,sa ai certitudinea ca in acel suflet,la fel ca si intr-al tau,exista si lumina si intuneric in proportii egale ...nu e usor sa inveti sa iubesti intunericul din propriul suflet...e dificil sa iubesti intunericul celuilalt...E o provocare ...Tu stii ce iti doresti si care ti-e limita de rezistenta.Bafta!



frumos spus ....
chiar foarteee frumos ...ai dreptate mare trebuie sa invatam sa acceptam defectele noastre si cele ale partenerilor nostri...problemea mea este ca-l iubesc enorm si in aceeasi masura iubesc si libertatea


cumva esti sagetator?
Eliza_T
Postat pe 9 Mai 2010 21:06
hey poyisa-l iubesti asa cum e si eu sunt o fire foarte libertina!discuta cu e lucrurile astea daca te iubeste ceea ce cred asa te va accepta
funky_mo
Postat pe 9 Mai 2010 21:12
De la: funky_mo, la data 2010-05-09 21:12:14hey poyisa-l iubesti asa cum e si eu sunt o fire foarte libertina!discuta cu e lucrurile astea daca te iubeste ceea ce cred asa te va accepta


AMIN.
Tazmanian
Postat pe 9 Mai 2010 21:20
De la: funky_mo, la data 2010-05-09 21:12:14hey poyisa-l iubesti asa cum e si eu sunt o fire foarte libertina!discuta cu e lucrurile astea daca te iubeste ceea ce cred asa te va accepta


AMIN.
Tazmanian
Postat pe 9 Mai 2010 21:20
De la: kudika160380, la data 2010-05-09 06:04:45Da si eu imi doresc un Bentley si o casa prin L.A....:)))........cine stie poate peste ani buni :)).......oricum sanatatea trb sa fie cea mai mare dorinta a noastra.....cheers


Si eu :)) Sau la New York . Nu intotdeauna ce ne dorim e ce am visat,eu mereu imi doresc anumite chestii si dupa ce le obtin ,ma plictisesc repede de ele si vreau altceva,dar si atunci cand nu se indeplinesc,ma enervez teribil pe mine si am senzatia ca nu sunt in stare de nimic,dar nu intotdeauna depinde de mn
liverpool262000
Postat pe 9 Mai 2010 21:36
si mie, de prea multe ori. este foarte bine sa ne studiem pe noi insine in fiwcare zi, de cate ori avem ocazia astfel putem sa evitam dorinte care ne coplesesc , cu care consumam energie inutil, in loc sa ne bucuram de viata, de prezent, de o plimbare sau un apus de soare. dorintele azatoare te tin in loc, te cuplezi doar pe ce-ti doresti si uiti de tine, de este cu adevarat important. este bine sa ne straduim sa avem un echilibru in tot ce facem. chiar si cu dorntele care de cele mai multe ori ne deminstreaza ca nu ni le doream, erau doar capricii care vin din dorinta de a avea ceva sau de a atrage atentia. de a ne simti intr-un anume fel.
este greu sa te irosesti pe tine insuti si sa dai vina pe altii pt greseala aceasta. pt ca e greu de recunoscut cand gresesti fata de tine insuti. in fine..
doriti-va sa fiti sanatosi , sa aveti o viata simpla, fara apasari sufletesti, doriti-va sa nu va creati o lume imaginara.
imi dorsc enorm sa imi schimb viata, sa se produca o schimbare sau sa dau timpul inapoi. as lua alte hotarari, dar ma consum degeaba si azi am avut parte de o plimbare atat de placuta pe care n-am putut-o savura desi mi-am promis sa ma dedic frmosului din natura. n-am reusit. am sufletul greu si imi doresc f mult sa numi fi dorit tot ce mi s-a intamplat pana acum.
kudika061031
Postat pe 9 Mai 2010 22:10
sunt mai bine de 8 ani de cand m-am daruit unui baiat,i-am dat chiar si sufletul. amfost femeia lui. ceva a pus punct relatiei,el sa logodit cu alta ca era insarcinata, eu la scurt timp m-am casatorit. acumas da ani sa pot fi cu el macar o zi sa vad de sentimentele ce le mai amsunt dragoste sau opsesie. nu am reusit sa-l uit.
kudika086888
Postat pe 9 Mai 2010 22:27
Eu consider ca nici macar nu stim ce ne dorim cu adevarat. Si suntem dezamagiti pentru ca dorinta nu ne-a impresionat sau ca nu este cum te asteptai sa fie. De unde stim ca ceea ce ne dorim este exact ce ne trebuie? De unde stim ce e mai bine pentru noi astfel incat sa putem lansa dorinte? Poate ca ne dorim un baiat special, cu elice pe cap bla bla, dar nu stii cum vei reactiona cand il vei avea langa tine. Da, mereu cea ce ne propunem se indeplineste, insa trebuie sa avem grija sa se intample la momentul potrivit...si noi nu putem temporiza acest lucru. Dupa ce ai o anumita pregatire o sa vina si dorinta.
De exemplu eu mereu imi doresc cate ceva..de la o pereche de pantofi la a ma realiza profesional. Si unele dorinte mi s-au indeplinit..de unele am fost dezamagita dar imi spuneam "eh..daca eu mi-am dorit asta..trebuie sa o duc la capat". Parerea mea este ca habar n-avem ce ne dorim pentru noi cu adevarat...
Aura89
Postat pe 10 Mai 2010 01:32
Ai capacitati paranormale? Poate as fi si eu interesata de o discutie cu tine, daca imi raspunzi.
INUKA
Postat pe 10 Mai 2010 08:36
De la: angolie, la data 2010-05-09 07:10:28intr-o abordare mai profunda ...totul provine din subconstient , spre exemplu , 1data fixata ideea de bani in subconstient se vor ivi ocaziile necesare ptr a face bani , sau un alt exemplu .. al sanatatii ...avand un psihic bine educat nici o boala nu va rezista ,cand avetzi o problema .. o depresie , plangeti , avetzi nervi ...imediat si migrenele , racelile , un sistem imunitar scazut .Noi suntem vinovati ptr absolut orice avem in viatza noastra in momentul de fatza...de aici si aceasta vorba ;) ptr cine este interesat "puterile extraordinare ale subconstientului" Joseph Murphy ...f captivanta si in acelasi timp adevarata ;)



Gandurile devin lucruri ! Universul, sau Dumnezeu ,indiferent cum il numim fiecare dintre noi ,ne aduce sanse si situatii favorabile sa obtinem ceea ce dorim.Ideea este sa dorim cu adevarat si sa fim recunoscatori pentru ceea ce am primit pana in acel moment.In cazul in care ne dorim cu adevarat sa fim cu si langa persoana iubita ,trebuie sa fim motivati de cele mai nobile si sincere sentimente cumulate in ideea de iubire pura ,neconditionata ,pe care sa o daruim si sa speram cu adevarat ca o vom primi.....
Lumos_Forever
Postat pe 10 Mai 2010 09:13
Va citeam si ma intrebam: cele care-si doresc cu ardoare o persoana, nu-si pun probema ca acea persoana nu le doreste pe ele? Si ca cele doua energii (sau cum vreti sa le numiti) se exclud una pe alta?
Nu cred ca "ai grija la ce-ti doresti pentru ca s-ar putea sa se implinesca" (inclusiv The Secret) are legatura cu a dori volens-nolens sufletul unui om. Si nici cu dorinte, mai mult sau mai putin egoiste, pentru care tu nu esti pregatit sa faci fata, sa le fructifici inainte de a se transforma visul in cosmar.
rashela
Postat pe 10 Mai 2010 09:58
Mmm,nice subject..Mie,sincera sa fiu,de multe ori mi s-a intamplat sa-mi doresc ceva si sa obtin fara sa fac absolut nimic,in unele cazuri nu am spus nimanui ce vreau si totusi mi s-au indeplinit...Am observat ca acest lucru mi se intampla cand e vorba de persoane
kudika165752
Postat pe 10 Mai 2010 10:23
Hei....mi-am dorit multe lucruri in viata,unele au devenit realitate....altele nu!Nu cred ca tine de a-ti dori ceva sau nu....si teama ca se vor indeplini!Asa imi spunea cineva, acum cateva zile:ai grija ce-ti doresti.....Cred ca dorintele indeplinite sau nu...sunt de fapt viata insasi!
stmaria
Postat pe 10 Mai 2010 13:19
E adevarat.."Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se-mplineasca..(cumva..)"
.Dorinta trebuie pusa, DARRRRR (!) cu foarte multe detalii;
eu mi-am dorit candva :"sa fiu la TV. (crainica, dar n-am zis.)"....dupa o vreme...am fost pe toate marile posturi TV !!!
(ca victima a unui tragic accident rutier...care "se zbate intre.".stiti voi cum suna stirile..)
EKaterina
Postat pe 10 Mai 2010 13:40
"gandurile devin lucruri. "

fix din filmul pe care vroiam sa vi-l recomand!!!

se numeste "the secret"/ "secretul"!!! e un film extraordinar!!! merita sa il vedeti!

site ul oficial: http://thesecret.tv/

v-am pupat si vizionare placuta!
AndreeaChiricea9786
Postat pe 10 Mai 2010 13:58
e foarte tare filmul......l-am vazut de 2 ori pana akum!!!cum povestesc doctorii aceia........
oksanaa
Postat pe 10 Mai 2010 18:21
Multumesc pentru recomandarea filmului. O sa il caut sa il vad.
lidia44
Postat pe 10 Mai 2010 19:35
Cred ca in primul rand ar trebui sa invatam sa nu-i mai judecam pe ceilalti si cu atat mai putin pe noi insine. Vad foarte multe etichetari in comment-urile de pe forumuri, inclusiv aici ( "esti superficiala"). Cand aratam cu un deget spre cineva, trei degete se indreapta asupra noastra. Consider ca ar trebui ca fiecare dintre noi sa ne concentram mai mult aspura propeiei persoane, sa incercam sa descoperim comoara ascunsa din noi, pentru ca, nu-i asa, pe langa defecte, avem si foarte multe calitati. De ce in loc sa-i analizam pe altii, sa nu ne canalizam energia aspura evidentierii lucrurilor pozitive care salasluiesc in fiecare din noi? Cati dintre voi ati intalnit oameni care primesc ceea ce-si doresc, care isi propun, care-si stabilesc scopuri si fac tot ce le sta in putinta sa le indeplinesca? Daca nu ati intalnit, inseamna ca nu-i atrageti, oamenii pozitivi atrag oameni pozitivi, un zambet atrage intotdeauna alt zambet, ati observat? Este legea karmei, legea atractiei. Ce dai, asta primesti, ce gandesti, asta primesti. Suntem suma a gandurilor noastre.
De ce nu suntem multumiti cand primim ceea ce am visat, lucrul pentru care ne-am zbatut, pe care l-am dorit cu toata fiinta noastra, fie el material sau spiritual? Pentru ca nu ne multumim cu putin, pentru ca ne dorim sa evoluam, pentru ca de fiecare data cand ajungem in cel pe care-l consideram "varf", dupa ce am escaladat muntele si am facut poate eforturi inumane de a ajunge acolo,apare un alt "varf" pe care ne dorim sa ajungem. Este fireasca dorinta omului de a evolua, tanjim mereu dupa perfectiune si toata viata noastra este o alergare spre devenire, spre implinire, spre fiinta desavarsita. Toti avem potential, este nevoie de putina daruire pentru a-l descoperi si pentru a-l folosi.
Daca iti doresti cu adevarat ceva, nu renunta!
Daca nu-ti iese din prima, nu renunta!
Daca cei din jur te blameaza si nu au incredere in tine, nu renunta!
Daca tu stii ca poti muta muntii, sa nu-ti pese si nu rentuta!
Riidica-te, scutura-ti hainele prafuite, ridica fruntea sus, priveste in fata si nu renunta!
Ia-o de la capat si aplica ceea ce ai invatat din caderile anterioare!
Ai grija totusi ca ceea ce faci sa fie pentru o cauza buna si sa nu-i afecteze pe ceilalti!
Si va recomand si eu The Secret, puteti vedea si filmul, si daca mai doriti, mai pot recomanda si alte carti care ajuta la cresterea stimei de sine si a increderii in propriile forte.
Nu uitati sa incercati legea karmei, zambiti-i cuiva si veti vedea ca va zambeste la loc :)
ArtaEducatiei
Postat pe 10 Mai 2010 23:50
de cat esti cu el? si de ce vrei sa fii libera?
acum cand ai gasit persoana care iti ofera totul si e pe placul tau , ii dai cu piciorul?
nu face asta pentru k vei regreta mai tarziu!!!
ladyniko
Postat pe 11 Mai 2010 11:32
sa nu-ti doresti asta niciodata ... o sa vezi , mai ales daca sunteti foarte apropiati si stati mai mereu impreuna, ca o sa iti fie foarte greu sa te desparti de ideea de a fi cu el ... eu regret si acum nu mai am absolut nicio speranta sa ma intorc la relatia pe care o aveam odata
kudika022271
Postat pe 11 Mai 2010 14:50
Se poate intampla sa ti se inteplineasca ceea ce iti doresti dar trebuie sa avem grija ca ne putem dezamagi foarte tare......Sa ne traim viata asa cum este ea nu sa ne dorim iar apoi sa ne dezamagim...
kudika165587
Postat pe 11 Mai 2010 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Balansoar Fisher Price 2in1 Deluxe 1 De la: anndutza 3 August 2010 10:15
povesti de craciun 11 De la: rosemery 8 Decembrie 2008 07:52
DESPRE COMPROMIS SI CE INSEAMNA EL PT SUFLETUL NOSTRU 32 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:05
buna 7 De la: kudika313764 13 August 2010 19:16
La ce te gandesti acum? 436 De la: valy90 9 Februarie 2011 15:05