Setari Cookie-uri

psiholog sau cineva care se pricepe in materie de barbati

va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat...
Cum fac sa o despart pe sora mea de baiatul care ii face cel mai mult rau?
l-a pus pe el pe primul loc in viata ei,parintii sufera foarte mult..
ea spune ca il iubeste din tot sufletul si ca nu poate sa se desparta de el.El cica o iubeste,dar o face sa sufere.o inseala,ii vorbeste nu tocmai frumos si o indeparteaza de parinti.Este ca o obsesie.o iubire oarba... cum fac va rog frumos?
Ea berbec- el capricorn !!
diagu
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:07
ce treaba au zodiile? oamenii invata in general doar din greselile proprii, abia atunci vor deschide ochii si vor judeca dupa mintea lor. degeaba te bagi tu in viata ei, mai rau faci, mai bine schimbi tactica, te apropii si de ea si de el, observa'i comportamentul lui, vezi cum poti sa'i scoti masca in fatza sora'tii... altceva nu vad ce ai putea face. dar tb sa intelegeti si tu si parintii tai ca fata asta e destul de mare sa ia ce decizii vrea, tb s'o lasati sa'ti traiasca viata. lasati'o sa se loveasca singura si s'o doara, doar asa se va trezi.
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:01
nu's psiholog, doar ca am fost si eu intr'o situatie asemanatoare. cand iubesti , esti orb... devii dependent de persoana aia... nu mai poti de dorul ei daca vrei sa te desparti ... mai ales daca dragostea se transforma in obsesie. cred ca numai daca isi va deschide ea ochii si , desi va suferi , il va indeparta din viata ei. sa ii spui si u ... fata , dar u nu ai respect de tine? ce prieten ai daca se comporta asa? atata poti ? eu cred c meriti ceva mai bun
dyanna19890
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:10
da..stiu ca poate nu ar trebui sa ma bag atat de mult si sa ma implic
doar ca ma doare foarte tare sa vad cum sufera,desi ea zice ca e fericita :(
Totul este ca mi-e teama sa nu fie prea tarziu cand o sa descopere ce fel de persoana este respectivul...
I-a facut prea multe si tot asa este,tot in starea asta este...tot zice ca-l iubeste.Si daca nu-si va deschide ochii????
mi-e teama sa nu fie prea tarziu.... :(:(:(:(
diagu
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:42
Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:13
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-18 13:13:22Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".
daca ea il iubeste si il accepta asa cum e ce va bagati in viata ei....?
kudika029282
Postat pe 18 Aprilie 2010 17:58
De la: kudika029282, la data 2010-04-18 17:58:15
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-18 13:13:22Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".
daca ea il iubeste si il accepta asa cum e ce va bagati in viata ei....?

mie mi te adresezi?
kitty_krieger
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:28
De la: kudika029282, la data 2010-04-18 17:58:15
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-18 13:13:22Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".
daca ea il iubeste si il accepta asa cum e ce va bagati in viata ei....?


am impresia ca tu esti in aceeasi situatie cu sora tipei de s'a plans pe aici
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:32
Nicio suparare;) nu-i vorba ca imi conduc viata dupa zodii....recurg uneori la cehstiile astea deoarece mi se par foarte apropiate de realitate,am descoperit asta.in fine, nu asta era problema.
Ai dreptate in ceea ce zici ca ar trebui sa fiu alaturi de ea,inca eu pe tipul ala nu pot sa-l sufar.Nu-ti imaginezi! nu ca iubirea tine cont de frumusete in primul rand, insa ea este foarte frumoasa si el foarte urat...nu au nimic in comun, sunt total nepotriviti. Totul e ca mi-e teama sa nu fie prea tarziu.pentru ca daca dupa un an nu si-a dat seama...nu stiu ce se va intampla mai tarziu. :(
Oricum nu voiam sa ajung aici...sa zicem ca mai sunt si exceptii..
Acum ... cum sa fac sa il trec pe el cu vederea?sa mi se para indiferenta prezenta lui?pur si simplu ... pentru a ma putea apropia de ea..


Si referitor la mesajul celalat...eu ma bag in viata ei pt ca tin prea mult la ea si ma doare sa o vad cum sufera...ca aia nu-i iubire, si nici fericire :-@
diagu
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:21
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:22
Nu o poti desparti nici tu nici parintii tai nici nimeni, trebuie sa vada singura si sa ia singura aceasta decizie.
Cu cat o influentati mai mult impotriva lui cu atat nu ve-ti reusi nimic
Lasati-o in pace v-a vedea singura
Si sa presupunem ca se desparte pentru ca asa vreti voi daca acesta e genul de barbat care ii place maine v-a gasi unul la fel , ce ve-ti face ? o ve-ti desparti de toti barbati? ca mai tarziu sa va acuze ca i-ati distrus viata.
incercati sa fiti alaturi de ea pentru ca stresand-o si spunandu-i in fiecare zi accelasi lucru nu faceti decat sa o impingeti si mai mult in bratele lui si el sa reuseasca sa o indeparteze de voi , oferiti-i multa iubire si intelegere.
Lasati-o sa oboseasca, se va satura si singura va veni la voi sa va ceara ajutorul.
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:27
De la: diagu, la data 2010-04-20 15:21:57
Acum ... cum sa fac sa il trec pe el cu vederea?sa mi se para indiferenta prezenta lui?pur si simplu ... pentru a ma putea apropia de ea..

stiu ca e greu, dar eu cred ca el mai bine ar fi sa-l ignori. Daca nu-l poti ignora in prima faza, incearca sa-l eviti (de exemplu fa-ti program in oras cand ea il aduce acasa sau fa-ti de lucru in alta camera)
kitty_krieger
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:40
De la: Shhh, la data 2010-04-19 17:32:07
De la: kudika029282, la data 2010-04-18 17:58:15
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-18 13:13:22Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".
daca ea il iubeste si il accepta asa cum e ce va bagati in viata ei....?


am impresia ca tu esti in aceeasi situatie cu sora tipei de s'a plans pe aici
poate dumneata esti in situatia asta....
kudika029282
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:59
eu sunt departe de ea....ea este in bucuresti, insa ma intanlesc de cateva ori cu ea pe la cateva luni.o sa incerc sa vorbesc cu ea,sa ma apropii de ea...
Ea zice ca nu poate,pur si simplu nu poate sa de desparte ultima data cand am intrebat-o eu de ce nu se desparte de el,de ce prefera sa sufere decat sa se desparta si sa incerce sa uite.. o sa vedem ce se intampla. :-<
o sa ma apropii de ea,si numai de ea si nu o sa mai discutam de proasta ei relatie in care se afla...si cu atat mai putin despre el...



Va multumesc mult pt sfaturi :*
diagu
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:38
Sora mea a avut o casnicie de 14 ani cu un barbat care le avea pe toate: betiv si afemeiat, comod si foarte ingamfat.Ea a sperat ca-l schimba, dar n-afost asa.Nici nasterea unui baietel superb nu a produs nici o schimbare, dimpotriva , a dat cu bietul copil de pereti de cand avea cateva luni.Dar nu m-am putut baga, nu direct cel putin.Puteam sa-i spun despre aventurile pe care el mi le povestea cand se imbata, despre cum isi lasa copilul sa doarma pe scarile blocului cand adormea mort de beat, dar nu mi-a permis sa ma bag.Am facut tot ce am putut sa-i deschid ochii, am protejat copilul cu trupul meu sa nu fie agresat motiv pentru care mi-a invinetit mainile si m-a aruncat din casa( el nu ea).Pana ce intr-o zi sora mea a venit la mine cu nasul spart , mutat efectiv pe obrazul drept.Atunci am luat hotararea sa o oblig sa scape de el, profitand de starea ei de teama si de bulversare din momentele acelea.Eu i-am finantat divortul si partajul, l-am evacuat pe individ din casa pe baze legale si tot eu am invatat-o sa ceara la fiecare 6 luni recalcularea drepturilor banesti ale copilului.Dar cu toate ca am scapat-o si pe ea si pe copil de un animal , mi-a zis ca se intreaba si acum daca nu cumva trebuia sa nu se ia dupa mine si sa caute sa mai reziste.Cand insa vede ca acum e o femeie libera , ca nu o mai agreseaza nimeni , iar baiatul este foarte linistit si nici macar nu pomeneste de bestia de tata al lui , de care capatase o adevarata groaza ofteaza si-mi spune usurata ca-i place viata ei de acum si nu ar mai schimba-o pentru nimic in lume.Asta e multumirea mea chiar daca la un moment dat mi-a strigat cand incercam s-o conving sa se desparta ca-i "stric casa".

Postat pe 21 Aprilie 2010 14:55
Mi se pare incredibil !!!!!
insa...din tot sufletul imi doresc sa nu se ajunga la o casnicie intre ei sora mea si baiatul ala...ar fi cred ca cea mai mare greseala a vietii ei :(
diagu
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:16
De la: diagu, la data 2010-04-22 14:16:06Mi se pare incredibil !!!!!
insa...din tot sufletul imi doresc sa nu se ajunga la o casnicie intre ei sora mea si baiatul ala...ar fi cred ca cea mai mare greseala a vietii ei :(


Singurul mod in care poti interveni este sa discuti cu ea cand este suparata pe el, este mai vulnerabila si mai usor de influentat, asta daca tu nu esti subiectiva si vezi deformat relatia lor.

Postat pe 24 Aprilie 2010 17:17
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-18 13:13:22Am vazut topicul acesta de ceva zile, insa n-am vrut sa raspund pentru ca ai mentionat zodiile la sfarsit. Fara suparare, dar nu imi prea plac oamenii care-si conduc viata dupa zodii.

Anywho, parerea mea: cu cat te vei baga mai tare in viata ei, cu atat o vei inversuna sa-ti arate ca te inseli sau chiar ai putea sa o indepartezi de tine. In loc de asta, ai putea sa o asiguri ca indiferent ce va face si cu cine va fi, vei fi mereu acolo pentru ea si ca tu esti fericita pentru ea atata timp cat ea e fericita. Si comporta-te ca atare. Conteaza enorm, crede-ma. Se pare ca asta e una din greselile pe care trebuie sa le faca singura, iar cand va realiza ca a gresit va vrea sa stie ca are la cine sa se duca, ca acea persoana nu o va judeca si nici nu-i va spune "ti-am spus eu".


Ai foarte mare dreptate la sfatul sa nu se bage in viata ei ca mai rau se inversuneaza. Si amica mea (tot berbec, daca are vreo relevanta) tot asa facea, desi toata lumea ii explica in toate modurile posibile ca sta cu un itp nepotrivit si-si mananca tineretea cu cineva care nu merita. Dupa scandaluri si certuri din partea familiei, s-a separat de familie! pentru ala !!!! si cand povestea ceva de el, povestea doar partile lui bune, orice fleac ce facuse el pt ea era trambitat ca o victorie impotriva noastra, aia rai .
Cand i am zis ca nu vreau sa mai aud nimic de povestea ei si sa faca bors ca e viata ei si cum isi asterne asa doarme,m-a acuzat pe mine ca i am distrus relatia ei perfecta cu sfaturile mele..si tot a mai trecut un an ca sa -si dea seama de cum e individul in realitate si mai ales sa inteleaga ca o inseala.

ce am invatat eu :1. Nu te baga in viata altora , mai ales cand nu-ti cer sfaturi,
2. berbecii sunt incapatanati si orgoliosi si fac tocmai pe dos nu conteaza cate lume le explica ceva
3. unii oameni nu invata decat se dau singuri cu capul de perete ( deci iti racesti gura vorbind)
4.la sfarsit am fost acuzata ca i-am distrus relatia cu sfaturile mele !!!
5. cand si-a dat seama ca individul nu e potirivit , nu avut bunul simt sa recunoasca macar ca am avut dreptate.

deci , am avut numai de pierdut ..
daca vrei sa faci ceva , incearca sa-i prezinti fete care au o parere diferita de a ei despre viata si dragoste in general .. cand are anturaj nou , persoana devine mai flexibila ; dar nu face din intalnirea cu fetele o cale sa -i discuti relatia ei .. si nu da detalii despre viata ei altor amice pe care i le prezinti . doar arata-i ceva mai exista pe lume si persoane care traiesc viata in mod frumos fara sa atarne de un purtator de pantaloni ...restul o sa vina de la sine .
Multa bafta !
kudika052198
Postat pe 25 Aprilie 2010 01:47
da intradevar caracterul esti cel care conteaza mai mult , problema este ca tendintele sunt descrise mai bine decit ne dorim de structura astrologica , berbecii sint caposi de pilda , sunt cam indragostiti de ultimul cuvint , si le cam place sa se creada superiori in orice context , asa ca mai greu accepta sfaturi
kudika093264
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:27
da intradevar caracterul esti cel care conteaza mai mult , problema este ca tendintele sunt descrise mai bine decit ne dorim de structura astrologica , berbecii sint caposi de pilda , sunt cam indragostiti de ultimul cuvint , si le cam place sa se creada superiori in orice context , asa ca mai greu accepta sfaturi
kudika093264
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:27
De la: diagu, la data 2010-04-15 15:07:29va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat...
Cum fac sa o despart pe sora mea de baiatul care ii face cel mai mult rau?
l-a pus pe el pe primul loc in viata ei,parintii sufera foarte mult..
ea spune ca il iubeste din tot sufletul si ca nu poate sa se desparta de el.El cica o iubeste,dar o face sa sufere.o inseala,ii vorbeste nu tocmai frumos si o indeparteaza de parinti.Este ca o obsesie.o iubire oarba... cum fac va rog frumos?
Ea berbec- el capricorn !!
nu stiu cat de mult te ajuta sfatul meu dar totusi eu ti-l dau .Urmarestel intr-o zi cand esti libera ,urmarestel cand pleaca de acasa si sa ai la indemana un aparat foto si ii faci poze ,incearca sa-l prinzi in cele mai bune unghiuri.Te duci developezi filmul apoi ii arati pozele surorii tale .O FOTOGRAFIE FACE CAT O MIE DE CUVINTE.Te costa mai putin decat sa platesti un detectiv .MULT NOROC
kudika143709
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:49
De la: kudika143709, la data 2010-04-25 10:49:37
De la: diagu, la data 2010-04-15 15:07:29va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat...
Cum fac sa o despart pe sora mea de baiatul care ii face cel mai mult rau?
l-a pus pe el pe primul loc in viata ei,parintii sufera foarte mult..
ea spune ca il iubeste din tot sufletul si ca nu poate sa se desparta de el.El cica o iubeste,dar o face sa sufere.o inseala,ii vorbeste nu tocmai frumos si o indeparteaza de parinti.Este ca o obsesie.o iubire oarba... cum fac va rog frumos?
Ea berbec- el capricorn !!
nu stiu cat de mult te ajuta sfatul meu dar totusi eu ti-l dau .Urmarestel intr-o zi cand esti libera ,urmarestel cand pleaca de acasa si sa ai la indemana un aparat foto si ii faci poze ,incearca sa-l prinzi in cele mai bune unghiuri.Te duci developezi filmul apoi ii arati pozele surorii tale .O FOTOGRAFIE FACE CAT O MIE DE CUVINTE.Te costa mai putin decat sa platesti un detectiv .MULT NOROC
ce rost mai are sa -i faci poze nu prea vad nici un sens..lasa-l femeie sa se duca cat vede cu ochii...nu e singurul barbat de care sa te agati orbeste...
kudika029282
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:57
nu e bine sa incerci sa ii desparti pentru ca dc il iubeste te va judeca toata viata...dar incearca din umbra sa ii arati ca o inseala.minte....ca exista si barbati care se pot comporta frumos...sa ii explici ca viata nu inseamna numai sex...iar zodiile conteaza in oarecare masura dar educatia celor 7 ani nu ti-o poate da nimeni...si daca ea vea o viata ca asta nu are decat chiar poti sa ii spui ca tu si ai tai ii vreti binele dar dc contiuna nu are decat dar sa considere cand isi va da seama de realitate ca va fi prea tarziu csi va va pierde pe voi...ca sprijin,ca familie...sa vedem daca ii convine sa isi piarda oamenii cei mai dragi pentru un...nimic
ariana74
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:38
Trebuie in primul rand sa constientizezi ca sora ta se afla intr-o situatie extrem de intalnita in Romania. Poate ca ea isi doreste sa ramana cu el pentru ca intr-un fel se subestimeaza, se crede urata, are impresia ca daca se va desparti de el nu se va mai uita nimeni la ea. Asta poate fii o varianta si inca una foarte reala. Incearca sa te vezi mai des cu ea, sa ii induci in cap o independenta, o libertate, o stapanire de sine, un curaj. Pentru ca asta ar trebui sa aiba orice femeie... Si chiar si-asa, nu poti sa schimbi parerea unui om de la o zi la alta, mai ales ca-l iubeste. Stiu cum e sa iti zica zeci de persoane "lasa-l lasa-l" si eu sa nu ii ascult. Depinde de ambitia surorii tale. Totusi, incearca, sunteti rude, aveti o anume apropiere... Daca o faci sa constientizeze ce rau ii face acel animal(ca nu-l pot numi nici om nici barbat) atunci ai felicitarile mele, caci este o lupta cu psihicul omului, o lupta grea. :)
semnatmada
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:25
nu uitati:
drumul catre iad e pavat cu bune intentii
yarrubas
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:13
De la: Shhh, la data 2010-04-15 16:01:58ce treaba au zodiile? oamenii invata in general doar din greselile proprii, abia atunci vor deschide ochii si vor judeca dupa mintea lor. degeaba te bagi tu in viata ei, mai rau faci, mai bine schimbi tactica, te apropii si de ea si de el, observa'i comportamentul lui, vezi cum poti sa'i scoti masca in fatza sora'tii... altceva nu vad ce ai putea face. dar tb sa intelegeti si tu si parintii tai ca fata asta e destul de mare sa ia ce decizii vrea, tb s'o lasati sa'ti traiasca viata. lasati'o sa se loveasca singura si s'o doara, doar asa se va trezi.

are dreptate baiatul, chestia cu bagatul nu o recomand. te va uri pt asta. poti doar sa fii diplomata, sa incerci sa ii scoti in evidenta cu tact ceea ce e rau. dar in general pana nu iti ,,spagi capul,, nu te inveti.
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:08
Deci sora ta are o problema si tu i-o trambitezi pe forumuri .... dupa ce a avut incredere in tine ?
Proasta ar fi daca te-ar baga in seama .
1. e viata ei, o traieste cum alege, nu cum vrei tu
2. daca te bagi in viata ei , o faci pt tine ( sa stai tu linistita ca ai facut ...ca ea traieste conform valorilor tale ... ) nu pt ea
3. dc iti pasa de ea ii respecti deciziile , poate sa le ia si singura , toate la timpul lor ...
4. eu urasc oamenii care se baga in viata mea , ca imi rup comunicarea cu mine ...mai mult strica si
cum a spus si cineva mai sus " drumul catre iad este pavat cu bune intentii " si pe urma stau sa mai repar si toate interventiile lor / dezordinea creata de ei in mintea mea .... cand singura am calm si liniste si claritate , nu trebuie sa ma mai lupt si cu "bagaciosi " .
5. aici e vba despre ce vrei tu nu de ea, e problema ta . ea acum nu are , pt ca il vrea pe tip .
si nu le rezolva trambitandu-i ei viata peste tot .

ma pun in locul ei ...si crede-ma ca toate incercarile tale de a fa ce ceva se vor intoarce impotriva ta .
ce poti face e sa ii comunici direct sau tacit ca vei fi alaturi de ea la nevoie, asta e tot .
in rest , e cea mai buna solutie sa o lasi sa isi traiasca viata pana iti cere ajutorul . panavezi ca incepe sa ia masuri ...s atunc ii ofer suportul fara sa te bagi in viata ei si sa treci peste ea .
_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:39
De la: alexa1234, la data 2010-04-25 14:39:47Deci sora ta are o problema si tu i-o trambitezi pe forumuri .... dupa ce a avut incredere in tine ?
Proasta ar fi daca te-ar baga in seama .
1. e viata ei, o traieste cum alege, nu cum vrei tu
2. daca te bagi in viata ei , o faci pt tine ( sa stai tu linistita ca ai facut ...ca ea traieste conform valorilor tale ... ) nu pt ea
3. dc iti pasa de ea ii respecti deciziile , poate sa le ia si singura , toate la timpul lor ...
4. eu urasc oamenii care se baga in viata mea , ca imi rup comunicarea cu mine ...mai mult strica si
cum a spus si cineva mai sus " drumul catre iad este pavat cu bune intentii " si pe urma stau sa mai repar si toate interventiile lor / dezordinea creata de ei in mintea mea .... cand singura am calm si liniste si claritate , nu trebuie sa ma mai lupt si cu "bagaciosi " .
5. aici e vba despre ce vrei tu nu de ea, e problema ta . ea acum nu are , pt ca il vrea pe tip .
si nu le rezolva trambitandu-i ei viata peste tot .

ma pun in locul ei ...si crede-ma ca toate incercarile tale de a fa ce ceva se vor intoarce impotriva ta .
ce poti face e sa ii comunici direct sau tacit ca vei fi alaturi de ea la nevoie, asta e tot .
in rest , e cea mai buna solutie sa o lasi sa isi traiasca viata pana iti cere ajutorul . panavezi ca incepe sa ia masuri ...s atunc ii ofer suportul fara sa te bagi in viata ei si sa treci peste ea .
daca sora ta se complace sa fie carpa de sters pe jos a unui barbat atunci isi merita soarta...
kudika029282
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:11
daca nu e capabila sa deschida ochii acum, o sa o faca mai incolo cand e prea tarziu.
felicitari pt ca iti pasa, ,
felixcat
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:59
Treaba e ca pana ea nu vine si spune " ajuta-ma cu asta " ... nu prea poti face nimic.
De multe ori "ajutoarele necerute " nu vin din faptul ca lui x ii pasa de y , ci din multe alte ratiuni , printre care una este proiectia propriilor probleme asupra celui din fata sau recunoasterea lor si incercarea de a se repara pe ei prin a repara pe altul .

Singura chestie ar fi sa mai aiba contact cu pers happy in relatiile lor ... ca sa raspunda la contrast .
_Alexa_
Postat pe 26 Aprilie 2010 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere au Barbatii despre Femei 115 De la: puiut_77 1 Martie 2011 09:37
iubesc un baiat mai mic decat mine cu 3 ani 71 De la: battleofwits 8 Martie 2011 14:16
ne putem indragostii de mai multe ori? 17 De la: DeeaCatalina 25 August 2009 05:47
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 53 De la: justytheone 21 Noiembrie 2014 23:47
Cum sa fac??.. 24 De la: kudika_pudika 14 Decembrie 2011 16:03