Setari Cookie-uri

Buna sa-ti fie inima.

Am ingenuncheat rugandu-ma, dar nu prea mult, caci multe altele aveam de facut. Ma grabeam la serviciu, chitantele erau gramada. Asa ca am ingenuncheat si am spus grabit o rugaciune... M-am ridicat apoi repede sa plec. Datoria mea de crestin era implinita, sufletul meu se putea linisti. Toata ziulica n-am gasit timp sa spun o vorba buna, sa vorbesc cu prietenii despre Iisus. Oricum, ma temeam ca mi-ar rade in fata... N-am timp, n-am timp si, prea multe de facut!... Chiar n-aveam timp pentru un sufletul meu?! M-am apropiat de Domnul, i-am stat in fata cu ochi mariti: Tinea in maini o carte, Cartea vietii Dumnezeu s-a uitat in carte: ' Numele tau nu-i de gasit. Aveam de gand sa-l trec in carte, dar timpul mi-a lipsit! Hmmm, dar tu? Ai timp sa trimiti acest mesaj? Nu te opri, mergi pana la capat! Usor, greu, dar de ce ne e mai greu sa spunem adevarul, si atat de usor o minciuna? De ce ne ia somnul in biserica, dar ne trezim imediat ce predica e gata ? De ce ne vine atat de greu sa vorbim despre Dumnezeu, dar atat de usor cand e vorba de lucruri frivole?! De ce gasim plictisitoare o cartulie religioasa, dar ne uitam cu interes intr-o revista la moda,sau la meci de football?! Cum de ne e atat de usor sa stergem un mesaj religios, dar trimitem tot felul de prostioare? De ce bisericile devin tot mai mici, in timp ce barurile si cluburile de dans sunt neincapatoare? Te dai batut ? Mai gandeste-te ! Vei trimite sau il vei sterge?! Haideti sa vedem daca diavolul ne poate opri?!? Rugaciunea e un lucru minunat...Doamne ajuta!
Cei interesati ne pot gasi si afla mai multe detalii aici; Pe google tastand; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
,‚Daca doriþi sa ne cunoºteti, inscrieti-va”!
Va multumim !


Lyvyus
Postat pe 17 Aprilie 2010 10:02
De la: Lyvyus, la data 2010-04-17 10:02:06Am ingenuncheat rugandu-ma, dar nu prea mult, caci multe altele aveam de facut. Ma grabeam la serviciu, chitantele erau gramada. Asa ca am ingenuncheat si am spus grabit o rugaciune... M-am ridicat apoi repede sa plec. Datoria mea de crestin era implinita, sufletul meu se putea linisti. Toata ziulica n-am gasit timp sa spun o vorba buna, sa vorbesc cu prietenii despre Iisus. Oricum, ma temeam ca mi-ar rade in fata... N-am timp, n-am timp si, prea multe de facut!... Chiar n-aveam timp pentru un sufletul meu?! M-am apropiat de Domnul, i-am stat in fata cu ochi mariti: Tinea in maini o carte, Cartea vietii Dumnezeu s-a uitat in carte: ' Numele tau nu-i de gasit. Aveam de gand sa-l trec in carte, dar timpul mi-a lipsit! Hmmm, dar tu? Ai timp sa trimiti acest mesaj? Nu te opri, mergi pana la capat! Usor, greu, dar de ce ne e mai greu sa spunem adevarul, si atat de usor o minciuna? De ce ne ia somnul in biserica, dar ne trezim imediat ce predica e gata ? De ce ne vine atat de greu sa vorbim despre Dumnezeu, dar atat de usor cand e vorba de lucruri frivole?! De ce gasim plictisitoare o cartulie religioasa, dar ne uitam cu interes intr-o revista la moda,sau la meci de football?! Cum de ne e atat de usor sa stergem un mesaj religios, dar trimitem tot felul de prostioare? De ce bisericile devin tot mai mici, in timp ce barurile si cluburile de dans sunt neincapatoare? Te dai batut ? Mai gandeste-te ! Vei trimite sau il vei sterge?! Haideti sa vedem daca diavolul ne poate opri?!? Rugaciunea e un lucru minunat...Doamne ajuta!
Cei interesati ne pot gasi si afla mai multe detalii aici; Pe google tastand; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
,‚Daca doriþi sa ne cunoºteti, inscrieti-va”!
Va multumim !




din ce secta faci parte??
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnire de urgenta! 9 De la: doi_ochi_caprui 8 August 2011 14:41
2000 km intre noi :( 3 De la: ingerash_tau_micutz 10 Ianuarie 2009 20:20
oare sunt doar o distractie pentru el?? :(( 31 De la: geo_x 28 Iulie 2009 23:15
ESTI SIGURA CA EL E ADEVARATUL 18 De la: diana1981 8 Aprilie 2009 20:47
nebun dupa ea... 8 De la: pickard 3 Aprilie 2011 16:50