Setari Cookie-uri

vreau si eu niste sfaturi va rog:( !

m`am indragostit si m`am cuplat cu cine nu trebuia :( ...de fratele mosului meu...stiu ca e o iubire imposibila dar tin la el si nu vreau sa ma despart de el...:( si el imi marturiseste asta..am incredere in el..app suntem de acceasi varsta eu sunt din iasi iar el din sat de la mine:( ..totul a inceput intr`o seara la discoteca..nu prea cunosc tineretul pe acolo prin sat asa ca am apelat la el cand mam dus cu matusa si mosul meu la mama mosului meu..si dupa ce am stat am ras am vb cu el si iam zis daca se duce la discoteca si mia raspuns ca da si a ramas sa ne intlnim sa mergem impr la discoteca..neam intalnit...si in loc sa mergem la discoteca am stat putin impreuna si ..a inceput sa ma sarute..nu puteam sal refuz ptr k deja imi furase inima..si apoi am mers la discoteca nu sa int nmk mai mult apoi neam mai int a 2a zi k a 3a trb sa plec acasa..si de at neam combinat acum..sa aflat de relatia noastra ..sia bagat nasul mama si a afat ca e o relatie intre noi:((..ce pot sa fac? in continuare?:( ...
yo_anna_dragutza
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:02
mosul tau tre sa fie frate cu mama'ta sau tat'tu, sa zicem ca ai tai au 40 de ani deci implicit mos'tu cam tot pe acolo e cu varsta, fratele lu mos'tu are cam aceeasi varsta, dupa calculele mele. cum iti da tie 16 ani in final?? ori ................. ?
Shhh
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:24
mosul tau?
ce relatie de rudenie e asta? ca eu nu cunosc acest termen decat in sensul de batran

sau sa inteleg ca te-ai cuplat cu unchi-tu?
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:50
nu ...mama e sora cu matusa mea..prietenul meu e frate cu barbatul matusei mele...nu are 40 de ani pr meu k are 17 abea impliniti :)) ca e cel mai mic dintre toti..;))
yo_anna_dragutza
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:17
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-17 17:50:29mosul tau?
ce relatie de rudenie e asta? ca eu nu cunosc acest termen decat in sensul de batran

sau sa inteleg ca te-ai cuplat cu unchi-tu?


inseamna unchi...asa s zice in moldova...mie mi`au trebuit doi ani sa aflu...o colega..zicea.."mosu" si..mereu credeam ca e vorba de bunicul ei :)))) ...dar se refera la unchi..:)
babe0623
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:26
eh nah:D
yo_anna_dragutza
Postat pe 17 Aprilie 2010 21:36
Mama-i sora cu sotia unchiului. El e fratele unchiului. Deci un fel de unchi prin alianta, nu? Cam asta sunt fratii de unchi, cred. Hmm, cam prea aproape de casa, zic eu.
Da' pe cuvantul meu daca stiu ce sfat sa-ti dau. Sunteti tineri, asta nu-i niciun bai, dar sunteti rude si-or sa sara neamurile, vecinii si popa de 7 cotzi cand or auzi.
Sa fiu sincera, daca ai tai n-au zis inca nimic si toata lumea din jur a tacut malc, atunci o fi ok. Vezi ce zice si popa ca el stie cum e cu amestecatul intre neamuri.

Tot ma macina o intrebare. E unchiul ei, baiatul asta sau nu? Care va pricepeti la cuscrii de cumetrii vitregi ca pe mine ma depasesc astea total. Da' vreau sa stiu si eu!
rashela
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:46
ba din contra a aflat mama de relatia mea cu el ptr k vb cu el la tel cu orele:(...si mi`a explicat ca nu`i bine...ca suntem neamuri si nah mai multe:(
yo_anna_dragutza
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:34
aha, deci este unchi prin alianta
nu ma pricep la asa ceva, daca e bine sau nu bine macar ca nu sunteti rude de sange
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:56
Stiti ce nu inteleg eu in asemena situatii (ca nu-i nici prima, nici ultima despre care am auzit)? Cum de intotdeauna sare mama fetei?! De parca cuscra - ca asa-i zice celeilalte, cred eu - n-ar avea aceleasi norme sociale dupa care se ghideaza. Mama baiatului spune: mama, esti barbat, profita si tu de nepoata cat se poate? Si el de ce "iubeste" bine mersi si doar ea isi face probleme?
Intreb asta pentru ca, in cazul de mai sus, nici nu trebuia sa dureze o zi sau noua. Trebuia sa iasa jar din tot neamul si sa-i opreasca de la ... (o fi incest si asta?). Mama fetei insa se multumeste sa strambe din nas si sa zica: nu-i a buna ca sunteti rude. Dar ei sunt totusi inca iubiti, nu?

Si acum, revenind la povestea topicului, daca nu e bine, despartiti-va, nah! Ca viata usoara n-o s-aveti oricum.
rashela
Postat pe 18 Aprilie 2010 17:40
poi asa zisa"cuscra" nu stie de relatia noastra...mama a fost prima care a aflat...ptr ca nu vrem sa se afle de relatia asta..
yo_anna_dragutza
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:47
De la: yo_anna_dragutza, la data 2010-04-19 19:47:36poi asa zisa"cuscra" nu stie de relatia noastra...mama a fost prima care a aflat...ptr ca nu vrem sa se afle de relatia asta..


poi..............cred ca ai ceva probleme !!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:02
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:18
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:19
De la: Cristinakitty, la data 2010-04-20 15:19:49Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile.


eu vreau SCUFITA ROSIE imi place mult de lup!!!!!!!!!! lupul e in zodia berbec!!!!!!!!!!!!!!



anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:10
ce sa ma fac ..au aflat ai lui de relatia noastra..si ma tem sa nu afle si rudele celelalte..dupa nu o sa mai vin de rusine pe acolo:((( ...
yo_anna_dragutza
Postat pe 2 Mai 2010 21:44
Lasa, ca ai abia 16 ani! Pana la 20 te mai indragostesti de vreo 10 ori!
Micael
Postat pe 4 Mai 2010 12:38
e a treia oara cand incerc sa citesc subiectul topicului, dar renunt dupa primul rand... dezorientant.. mai ales treaba cu mosu
mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 14:06
da ai grija asta e ceva ruda de sange, si va tot cmbinati pe-acolo intre voi puteti face copii cu 3 degete..
mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 14:07
pai daca sunteti rude prin alianta nu cred ca e vreo problema, cel putin eu stiu ca doar intre rude de sange pana la gradul 3 e interzis
DayC
Postat pe 4 Mai 2010 23:40
....în primul rând mai foloseºte ºi tu cratima atunci când scrii, pentru cã efectiv mã doare capul....
.....în al doilea rând. pãrerea mea este cã din moment ce nu sunteþi rude de sânge nu vãd care ar putea fi problema, adicã nu vãd de ce ar fi interzisã aceastã relaþie. Singurul impediment ar fi cã ai niºte rude conservatoare care oricum nu or sã se dea bãtute pânã când nu vã despart...aºa cã dacã voi aveþi curajul sã vã împotriviþi tuturor neamurilor ºi, mai important, credeþi cã meritã sã faceþi acest lucru....puteþi continua relaþia, dar, repet, trebuie sã fiþi deplin conºtienþi ce riscuri vã asumaþi, însã eu, personal, cred cã la 16-17 ani nu putem vorbi de dragoste adevãratã ºi cred cã este mai eficent sã puneþi capãt acestei relaþii. Însã, oricum, eu cred cã decizia trebuie sã vã aparþinã în primul rând vouã. Mult succes.
monique24
Postat pe 7 Mai 2010 11:35
de la un subiect am sarit la un alt subiect..numai criticati atata oamenii pentru ca nimeni nu`i perfect,si daca vreau pun cratima daca nu vreau nu ma obligi tu pe mine..ia si citeste alt subiect si numai fi comentatoare
yo_anna_dragutza
Postat pe 8 Mai 2010 12:03
CLAR: mosu' e unchiul, sotul matusii (sora mamei) si ea a intrat in relatie cu cel mai mic frate al unchiului. Nu sunt rude de sange. Ar fi 2 femei dintr-o parte, matusa si nepoata si 2 barbati din alta parte - 2 frati. Problema e ca ea ar deveni: cumnata cu matusa, cu sora mamei ei. IN U.S.A. sau EIROPA n-ar fi o problema dar in MOLDOVA e inca o mare problema. Parca nici 2 surori cu 2 frati nu prea se accepta in Romania; ca asa au hotarat stramosii.
ema_rice
Postat pe 8 Mai 2010 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regasire dupa 20 de ani 17 De la: kudika_22929 21 Octombrie 2013 13:16
Nu pot sa ma rup de trecut 19 De la: mikixsempre 20 Ianuarie 2010 22:38
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06
sot ginecolog 219 De la: Tharr 15 Octombrie 2010 01:28
Nu reusesc sa il inteleg, un sfat pls 36 De la: anissya 3 Mai 2010 13:48