Setari Cookie-uri

mama suparata din cauza fiului

Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.
geta_2000
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:40
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.

Tu esti sigura ca fata aceea este dama de consumatie?poate doar danseaza intr-un night club dar asta nu inseamna automat ca "iese"cu tot felul de barbati...iar daca el stie inseamna ca si-a asumat lucrul acesta si o iubeste asa cum e.Cred ca pentru o mama este greu sa accepte asa ceva dar ar fi bine sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce sentimente are el pentru ea.
desi_desiree
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:02
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.[/quo

Nu poti sa-i pui eticheta doar pentru ca lucreaza intr-un club si danseaza pe cuburi.Daca ai dovezi ca ea se intalneste cu alti barbati,atunci poti sa-i spui fiului,dar sa presupui tu ca tipa face una si alta doar pentru ca tu nu o placi....Indiferent ce ai face sau ai spune tu,el hotaraste cand si daca renunta la ea.Daca asta nu iti place ca danseaza pe cuburi,cealalta nu-ti place ca e muta,cealalta ca nu stie sa faca mancare sau sa spele..etc Asa sunt mamele de baieti,niciodata femeia nu e atat de buna pentru baietii lor.Cred ca baiatul tau e destul de mare sa hotarasca singurel ce e bine si ce nu e bine pentru el.Oricum tot el trage greselile asa ca macar lasa-l sa aleaga singur.
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:13
Nu strica dragoste /la baiat/
!!!
kudika322371
Postat pe 1 Octombrie 2010 04:01
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.

............................................... ..............
nu inteleg prea bine,si daka ar fake mult mai multe,e fata pe kare o iubeste baiatul tau si e alegerea lui ku kine isi imparte viata,,,,,,,,daka va iubiti fiul iubiti si ke alege el sau ke iubeste el indiferent de ke fake ea....de ke dranatizati atat de mult lukrurile ke ati vrea pt el o virgina kare mai tarziu va sari din... in ......sau o femeie kare stie ke e viata asta si e satule de mari,strambe,lungi,groase,miki,.....si kand e dekisa sasi faka o viata no va interesa alt barbat? ganditi putin si fata akeea e un om si daka lukra intrun klub de noapte nu inseamna ka nu stie sa iubeaska si sa respekte un barbat ba din kontra parerea mea e ka o va fake mai bine dekat o virgina,sil va ingriji mai bine poate dekat dumneavoastra,,,,,,,,,,,,,no luati in nume de rau,fratele meu sa kasatorit ku o fata kare kandva lukra intrun klub de noapte si mergea ku barbati,mama kand a aflat ingrozita ka dumneavoastra,o galagie,nu intra o c.... in kasa ei,baiatu ei merita keva mai bun,ba khear o iubea intrun hal de hal pe fosta fratelui meu asa peste noapte,,,,,,,,,,,la un momendat dupa multe diskutii ku mama am fakuto sa intaleaga,kat timp isi iubeste fiul iubeste si ke alege el indiferent de ke nume are ea,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,akum in skhimb draga ei ginuta e mai buna ka orikine,uneori ka propii ei kopii,,,fake mankare,il spala pe baiatu ei,il iubeste pe baiatu ei,il imbraka pe baiatul ei,il tine ka pe un kopil,,,,e kea mai perfekta nu mai zik ka vb orke ku mama si sunt kele mai bune pretene..... akum serios pt ke a fakut atata tamtam kand akum nu permite la nimeni sa vb urat de ea,dar ia trebuit sa realizeze ka si fata asta e un om nu un kaine sau un animal fara suflet,.... ganditiva si dumneavoastra ka si ea are un suflet si e om.
ynayna22_yahoo_com
Postat pe 1 Octombrie 2010 04:28
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.

Iata o mama cum eu nu voi fi! De ce nu-l lasati sa fie fericit si credeti ca el nu stie ce face? De ce nu aveti incredere il el? Lasati-l sa isi dea singur seama daca merita sa se implice sau nu!
ioanna22
Postat pe 9 Octombrie 2010 23:27
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.



sincer imi pare rau sa va vad preocupata pentru fiul dumneavoastra,si va inteleg preocuparea ...dar in general copiii vor sa aleaga ei ...sa se simta stapani pe situatie...iar cand isi dau seama ca persoana langa care sunt nu-i merita renunta singuri...o sa faceti mai mult rau decat bine daca va bagati ...o sa-l faceti sa isi doreasca sa fie si mai mult cu aceasta fata...aveti incredere in el si o sa isi dea singur seama daca merita sau nu.o seara placuta
Nebunatik91
Postat pe 10 Octombrie 2010 01:06
cred ca este o mindrie pt. el sa aiba o asemenea fata linga el,nu va muri de foame
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:36
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.

Buna! Cred ca trebuie sa ai putina rabdare cu fiul tau,daca o"iubeste" si te apuci sa ii spui ca nu e pt el, e de rau,il vei indeparta de tine si il vei apropia foarte mult de ea,nu cred ca vre asa ceva.Incearca totusi sa o si cunosti si nu iti apleca urechea spre barfe,cunoasteo tu personal, chiar daca danseaza int-un club poate fi o fata buna. Am si eu doi baieti (acum casatoriti)te inteleg tare bine prin ce treci, dar nu dispera,ai rabdare si i-al incet,nu intra incaltata in relatia lui,Este sfatul unei mame. Ozi buna!
doinitaeda
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:45

lasa-l s-o iubeasca. au si ele nevoie de dragoste.
_el
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:39
lasa-l sa-si traiasca experienta
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:43
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.



Iti spun o situatie similara si din povestioara poti trege si singura concluziile.O cunostinta de a mea are un baiat cuminte , frumos si la locul lui care s-a cuplat cu o astfel de femeie. Tipa este superba , o femeie care pur si smplu te vrajeste doar daca o vezi.El, baiatul, stie ce hram poarta iubita lui , ca-si duce amantii in apartamentul ei si totusi vrea sa se insoare cu ea .Mama lui cand aude se supara foc dar ca o mama buna si inteleapta il lasa pe om sa se insoare cu ea .Face pregatiri de nunta , isi sustine baiatul financiar sa se insoare.Cu o saptamana inainte de nunta otreapa fuge la mare si agata un arabete cu bani , se distreaza cu el cateva zile apoi vine sa se marite cu amaratul caruia-i promisese ca nu-l va insela niciodata si ca se va cuminti.Fac nunta , iese totul super frumos , trec 2 luni si incepe circul .Biata soacra o ia si-o duce la tatal ei pe nora care facea numai scandaluri in casa in ideea s-o potoleasca .Tatal o duce inapoi la socri si barbat si le zice: "Stiati cum e , spalati-va cu nebuna pe cap !"Acum bitul sot a introdus deja actiune de divort.
Mama lui cu toate ca stia ca acea femeie nu-i buna pentru baiatul ei l-a lasat sa-si traiasca povestea de dragoste si amaraciune pana la capat si ca o mama adevarata l-a sustinut si ajutat indiferent de ce hotarari a luat el .

Postat pe 10 Octombrie 2010 10:56
Daca e indragostit de ea, nu prea mai ai ce sa-i faci. Daca incerci sa-i desparti, iti vei pierde fiul. Cel mai bine e sa-l lasi sa-si traiasca povestea de amor, ca pana la urma o sa-si dea singur seama ca face o greseala. Asta e, trebuie sa te lovesti ca sa inveti.
Micael
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:08
soarta noi nu o putem schimba
donn
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:08
De la: scorpio67, la data 2010-10-10 10:56:16
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.



Iti spun o situatie similara si din povestioara poti trege si singura concluziile.O cunostinta de a mea are un baiat cuminte , frumos si la locul lui care s-a cuplat cu o astfel de femeie. Tipa este superba , o femeie care pur si smplu te vrajeste doar daca o vezi.El, baiatul, stie ce hram poarta iubita lui , ca-si duce amantii in apartamentul ei si totusi vrea sa se insoare cu ea .Mama lui cand aude se supara foc dar ca o mama buna si inteleapta il lasa pe om sa se insoare cu ea .Face pregatiri de nunta , isi sustine baiatul financiar sa se insoare.Cu o saptamana inainte de nunta otreapa fuge la mare si agata un arabete cu bani , se distreaza cu el cateva zile apoi vine sa se marite cu amaratul caruia-i promisese ca nu-l va insela niciodata si ca se va cuminti.Fac nunta , iese totul super frumos , trec 2 luni si incepe circul .Biata soacra o ia si-o duce la tatal ei pe nora care facea numai scandaluri in casa in ideea s-o potoleasca .Tatal o duce inapoi la socri si barbat si le zice: "Stiati cum e , spalati-va cu nebuna pe cap !"Acum bitul sot a introdus deja actiune de divort.
Mama lui cu toate ca stia ca acea femeie nu-i buna pentru baiatul ei l-a lasat sa-si traiasca povestea de dragoste si amaraciune pana la capat si ca o mama adevarata l-a sustinut si ajutat indiferent de ce hotarari a luat el .



nonoon scorpiuta, asta-i cealalta poveste... cu gagica cu colti... eu nu despre asta vorbeam... sint si fara colti... de cele cu colti sa te fereasca .. si casatorie.. cu nici una cat timp nu schimba meseria si revine la un mediu social . si baiatul trebuie sa fie putin cu cap

de ce n-am eu un smiley simplu doar cu zambet
Histria
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:35
De la: hystria1, la data 2010-10-10 11:35:30
De la: scorpio67, la data 2010-10-10 10:56:16
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.



Iti spun o situatie similara si din povestioara poti trege si singura concluziile.O cunostinta de a mea are un baiat cuminte , frumos si la locul lui care s-a cuplat cu o astfel de femeie. Tipa este superba , o femeie care pur si smplu te vrajeste doar daca o vezi.El, baiatul, stie ce hram poarta iubita lui , ca-si duce amantii in apartamentul ei si totusi vrea sa se insoare cu ea .Mama lui cand aude se supara foc dar ca o mama buna si inteleapta il lasa pe om sa se insoare cu ea .Face pregatiri de nunta , isi sustine baiatul financiar sa se insoare.Cu o saptamana inainte de nunta otreapa fuge la mare si agata un arabete cu bani , se distreaza cu el cateva zile apoi vine sa se marite cu amaratul caruia-i promisese ca nu-l va insela niciodata si ca se va cuminti.Fac nunta , iese totul super frumos , trec 2 luni si incepe circul .Biata soacra o ia si-o duce la tatal ei pe nora care facea numai scandaluri in casa in ideea s-o potoleasca .Tatal o duce inapoi la socri si barbat si le zice: "Stiati cum e , spalati-va cu nebuna pe cap !"Acum bitul sot a introdus deja actiune de divort.
Mama lui cu toate ca stia ca acea femeie nu-i buna pentru baiatul ei l-a lasat sa-si traiasca povestea de dragoste si amaraciune pana la capat si ca o mama adevarata l-a sustinut si ajutat indiferent de ce hotarari a luat el .



nonoon scorpiuta, asta-i cealalta poveste... cu gagica cu colti... eu nu despre asta vorbeam... sint si fara colti... de cele cu colti sa te fereasca .. si casatorie.. cu nici una cat timp nu schimba meseria si revine la un mediu social . si baiatul trebuie sa fie putin cu cap

de ce n-am eu un smiley simplu doar cu zambet


Asta le are pe toate , alea rele, bietul om insa o iubea prea mult si a speratca dragostea lui o sa-i fie de ajuns .
Acum si-a luat lectia de viata si s-a linistit si va divorta iar ea probabil ca-si continua viata de femeie de 2 bani.Baiatul e unul cu cap dar daca dragostea-i mare !!!!

Postat pe 10 Octombrie 2010 11:41
De la: scorpio67, la data 2010-10-10 11:41:23
De la: hystria1, la data 2010-10-10 11:35:30
De la: scorpio67, la data 2010-10-10 10:56:16
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.



Iti spun o situatie similara si din povestioara poti trege si singura concluziile.O cunostinta de a mea are un baiat cuminte , frumos si la locul lui care s-a cuplat cu o astfel de femeie. Tipa este superba , o femeie care pur si smplu te vrajeste doar daca o vezi.El, baiatul, stie ce hram poarta iubita lui , ca-si duce amantii in apartamentul ei si totusi vrea sa se insoare cu ea .Mama lui cand aude se supara foc dar ca o mama buna si inteleapta il lasa pe om sa se insoare cu ea .Face pregatiri de nunta , isi sustine baiatul financiar sa se insoare.Cu o saptamana inainte de nunta otreapa fuge la mare si agata un arabete cu bani , se distreaza cu el cateva zile apoi vine sa se marite cu amaratul caruia-i promisese ca nu-l va insela niciodata si ca se va cuminti.Fac nunta , iese totul super frumos , trec 2 luni si incepe circul .Biata soacra o ia si-o duce la tatal ei pe nora care facea numai scandaluri in casa in ideea s-o potoleasca .Tatal o duce inapoi la socri si barbat si le zice: "Stiati cum e , spalati-va cu nebuna pe cap !"Acum bitul sot a introdus deja actiune de divort.
Mama lui cu toate ca stia ca acea femeie nu-i buna pentru baiatul ei l-a lasat sa-si traiasca povestea de dragoste si amaraciune pana la capat si ca o mama adevarata l-a sustinut si ajutat indiferent de ce hotarari a luat el .



nonoon scorpiuta, asta-i cealalta poveste... cu gagica cu colti... eu nu despre asta vorbeam... sint si fara colti... de cele cu colti sa te fereasca .. si casatorie.. cu nici una cat timp nu schimba meseria si revine la un mediu social . si baiatul trebuie sa fie putin cu cap

de ce n-am eu un smiley simplu doar cu zambet


Asta le are pe toate , alea rele, bietul om insa o iubea prea mult si a speratca dragostea lui o sa-i fie de ajuns .
Acum si-a luat lectia de viata si s-a linistit si va divorta iar ea probabil ca-si continua viata de femeie de 2 bani.Baiatul e unul cu cap dar daca dragostea-i mare !!!!



smiley cu zambet.. (ca daca tot nu e unul cu imagine..)

baietul are cap dar o iubea prea tare... deci n-are adik in situatii din astea te fortezi un pic sa gandesti .. . iarasi smiley cu zambet..
Histria
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:07
Doamna draga, nu prea vad de ce trebuie sa va bagati in relatia lor. Daca el cunoaste aceste aspecte si este de acord cu ce face ea nu inteleg de ce trebuie sa va bagati. poate ca ar trebui sa-l lasati pe el sa-si dea seama daca greseste sau nu. Sincer, in orice relatie trebuie sa-si bage coada parinti ca altfel nu se poate. Pana la urma pt mame de baieti mai greu sa gasesti fete bune. asa ca vedeti-va de croseta si lasati tinerii sa-si traiasca viata linistiti.urat, urat, urat
ciuby_33
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:27
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.


pai lucrurile sunt simple. nu ai ce sa faci asa ca lasa-i in pace. un singur lucru trebuie sa ai grija sa respecti: cheltuielile lor sa fie ale lor. adica nu "mama vreau bani sa merg cu ea in concediu", nu "mama vreau bani de nunta", nu "iesim in oras, ai ceva bani?". lasa-i sa se intretina si daca e sa greseasca, sa o faca pe barba lor. de multe ori pe tineri asta in opreste din unele lucruri: banii. si eu sunt la varsta asta si stiu.
leo_
Postat pe 11 Octombrie 2010 09:28
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.

da ce ai vrea cucoana...sa stea dupa fusta ta.lasa baiatul sa-si traiasca viata...la cum e in ziua de azi are o mina de aur in casa...ce crezi ca el este mai ceva decit fata respectiva? da asa sunteti toate mamele de baieti posesive...pina peste cap. de aia nu va sufera nurorile...mai priveste in jur si deschide ochii larg sa vezi cum a evoluat societatea.
BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 09:36
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 18:13:12
De la: geta_2000, la data 2010-09-26 10:40:30Buna ziua ! As avea nevoie de un sfat. Fiul meu iubeste o fata care este dama de consumatie . Noaptea danseaza intr-un night club iese cu tot felul de barbati el stie asta dar continua relatia cu ea. Ce sa fac sa ii deschid ochii sa vada ca nu este o fata buna pentru el.[/quo

Nu poti sa-i pui eticheta doar pentru ca lucreaza intr-un club si danseaza pe cuburi.Daca ai dovezi ca ea se intalneste cu alti barbati,atunci poti sa-i spui fiului,dar sa presupui tu ca tipa face una si alta doar pentru ca tu nu o placi....Indiferent ce ai face sau ai spune tu,el hotaraste cand si daca renunta la ea.Daca asta nu iti place ca danseaza pe cuburi,cealalta nu-ti place ca e muta,cealalta ca nu stie sa faca mancare sau sa spele..etc Asa sunt mamele de baieti,niciodata femeia nu e atat de buna pentru baietii lor.Cred ca baiatul tau e destul de mare sa hotarasca singurel ce e bine si ce nu e bine pentru el.Oricum tot el trage greselile asa ca macar lasa-l sa aleaga singur.

Daca-i dama de consumatie, nu danseaza pe cuburi, danseaza la bara. Asta inseamna ca se invarte in fiecare noapte aproape dezbracata printre zeci de barbati si se lasa pipaita de soiul de libidinosi pt un pahar de bautura, in urma caruia primeste un comision.Deci pe langa dezbracata mai umbla si moarta de beata. Dintr-o astfel de femeie ...nu mai faci femeie de casa. Clar !
Sfatul meu pt doamna in cauza e sa-l lase in pace sa-si dea seama singur de ce fel de femeie si-a ales sa iubeasca. Dar sa-l ajute intr-un mod subtil sa-si dea seama de caracterul ei..dragostea e oarba !
JolieJulie
Postat pe 11 Octombrie 2010 09:49
Buna doamna. 1 incearca sa vorbesti cu el fara sa te tipi :bagai in cap ca o sa aiba tot felu de boli .ca copii lui o sa fie mai rau decit concubina lui : criminali, hoti, poponari .....Si cel mai important vorbeste cu un prieten dea lui fara sa stie el ca el sa vorbeasca cu fiul dv.sau sa faca in asa fel sal scoata din balamucul asta .prietenul fiului tau poate si sa se dea pe linga acea fata sa o minta co iubeste sai promita marea si ceru pina se lasa ea de baiatul dv.sau sai promita ca o sscoate din tara . Si apoi dv sai bagati in cap sasi caute o fata garantata cu carte si cuminte .sau fara carte dar cuiminte si harnica.SUCCES. trbue sa joci un fel de teatru ca sa poti reusi fara sa te tipi la el .
MemoMarcela
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:08
deocamdata sunt prietewni, lasa-l sa sedesfasoare sa simta ce simte cu inima si trupul mai ales in aceasta situatie si apoi se va linisti. probleme s aiti faci daca va veni cu ea la tine in calitate d enora !
negrul_de_serviciu
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:54
I-am citi primul post (tema topicului) fiului meu aseara. Si l-am intrebat: ce i-ai raspunde tu doamnei? El a zis asa:

- Mai bine l-ai invata sa foloseasca prezervativ de fiecare data si gata! O sa-i treaca, dar macar nu se imbolnaveste.
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:16
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-10-11 15:54:31deocamdata sunt prietewni, lasa-l sa sedesfasoare sa simta ce simte cu inima si trupul mai ales in aceasta situatie si apoi se va linisti. probleme s aiti faci daca va veni cu ea la tine in calitate d enora !

BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:22
Geta ,cu tot respectul ,te intreb ,daca era baiatul tau un gigolo,care "curta " femei pt bani si fata care il iubeste este o fata cuminte si ar veni mama ei la tine si ti-ar spune "sa-ti tii baiatul acasa ca nu e de fata mea ,eu vreau ceva mai bun pt ea !" ce ai zice??As vrea sa rog parintii ,care isi fac astfel de ganduri ," vreau ceva mai bun pt baiatul meu /fata mea",sa INCETEZE sa le mai traiasca viata copiilor lor.Pe oricine va alege in viata lor ,va fi IN VIATA LOR ,nu a voastra ca parinti .Este alegerea lor.Daca ei gresesc ,gresesc pe pielea lor .Daca ei vin la dvs apoi ,sa se planga ,pt ca stiu ca asta ati spune,ajuta-tii sa ia decizii atunci cand o cer ,nu cand considerati dvs.Toti invatam din greseli .Asa ca nu fiti suparata,daca el va dori sa ramana cu acea fata indiferent de ce e ea sau ce face ,dvs ca mama daca nu ve-ti accepta acest lucru ,va ve-ti indeparta de fiul dvs,il ve-ti pierde doar pt ca dvs "vreti ceva mai bun pt el ",petru ca DVS !!intrebati-l pe el ce vrea si cum il puteti ajuta.Incercati sa-i fiti alaturi ,cu intelegere si cu siguranta ve-ti gasi o cale sa-i acceptati viata LUI asa cum este si nu cum va doriti DVS.
kmykmy_grace
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:39
De la: MemoMarcela, la data 2010-10-11 15:08:59Buna doamna. 1 incearca sa vorbesti cu el fara sa te tipi :bagai in cap ca o sa aiba tot felu de boli .ca copii lui o sa fie mai rau decit concubina lui : criminali, hoti, poponari .....Si cel mai important vorbeste cu un prieten dea lui fara sa stie el ca el sa vorbeasca cu fiul dv.sau sa faca in asa fel sal scoata din balamucul asta .prietenul fiului tau poate si sa se dea pe linga acea fata sa o minta co iubeste sai promita marea si ceru pina se lasa ea de baiatul dv.sau sai promita ca o sscoate din tara . Si apoi dv sai bagati in cap sasi caute o fata garantata cu carte si cuminte .sau fara carte dar cuiminte si harnica.SUCCES. trbue sa joci un fel de teatru ca sa poti reusi fara sa te tipi la el .



Nu-mi vine sa cred ce citesc aici ...Dra /Dna ...dvs asa i-ati face propriului dvs copil???si apoi ati mai dori ca el sa aiba incredere in ceea ce spuneti ?sa va mai creada teoriile despre viata???WTF IS WRONG WITH YOU???Dragi parinti ,haideti sa o facem miseleste si pe "la spate" ca asa copii nostrii vor fi drepti si intelepti in viata asta!!!Bravo mai ,ce sa zic ...Bravo .Dvs stiti ca minciuna are picioare scurte??Dvs sunteti constienta ca astea se vor afla la un moment dat ?cum va ve-ti privi copilul in ochi ?spunandu-i ca i-ati vrut binele????
kmykmy_grace
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:46
De la: MemoMarcela, la data 2010-10-11 15:08:59Buna doamna. 1 incearca sa vorbesti cu el fara sa te tipi :bagai in cap ca o sa aiba tot felu de boli .ca copii lui o sa fie mai rau decit concubina lui : criminali, hoti, poponari .....Si cel mai important vorbeste cu un prieten dea lui fara sa stie el ca el sa vorbeasca cu fiul dv.sau sa faca in asa fel sal scoata din balamucul asta .prietenul fiului tau poate si sa se dea pe linga acea fata sa o minta co iubeste sai promita marea si ceru pina se lasa ea de baiatul dv.sau sai promita ca o sscoate din tara . Si apoi dv sai bagati in cap sasi caute o fata garantata cu carte si cuminte .sau fara carte dar cuiminte si harnica.SUCCES. trbue sa joci un fel de teatru ca sa poti reusi fara sa te tipi la el .


Frumos inceput "buna doamna" De regula ai in cap astfel de scenarii sau acum a fost o ratacire de moment?
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:50
De la: Barbie30, la data 2010-10-12 12:50:47
De la: MemoMarcela, la data 2010-10-11 15:08:59Buna doamna. 1 incearca sa vorbesti cu el fara sa te tipi :bagai in cap ca o sa aiba tot felu de boli .ca copii lui o sa fie mai rau decit concubina lui : criminali, hoti, poponari .....Si cel mai important vorbeste cu un prieten dea lui fara sa stie el ca el sa vorbeasca cu fiul dv.sau sa faca in asa fel sal scoata din balamucul asta .prietenul fiului tau poate si sa se dea pe linga acea fata sa o minta co iubeste sai promita marea si ceru pina se lasa ea de baiatul dv.sau sai promita ca o sscoate din tara . Si apoi dv sai bagati in cap sasi caute o fata garantata cu carte si cuminte .sau fara carte dar cuiminte si harnica.SUCCES. trbue sa joci un fel de teatru ca sa poti reusi fara sa te tipi la el .


Frumos inceput "buna doamna" De regula ai in cap astfel de scenarii sau acum a fost o ratacire de moment?
Mama mia!
Valy90
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:09
De la: MemoMarcela, la data 2010-10-11 15:08:59Buna doamna. 1 incearca sa vorbesti cu el fara sa te tipi :bagai in cap ca o sa aiba tot felu de boli .ca copii lui o sa fie mai rau decit concubina lui : criminali, hoti, poponari .....Si cel mai important vorbeste cu un prieten dea lui fara sa stie el ca el sa vorbeasca cu fiul dv.sau sa faca in asa fel sal scoata din balamucul asta .prietenul fiului tau poate si sa se dea pe linga acea fata sa o minta co iubeste sai promita marea si ceru pina se lasa ea de baiatul dv.sau sai promita ca o sscoate din tara . Si apoi dv sai bagati in cap sasi caute o fata garantata cu carte si cuminte .sau fara carte dar cuiminte si harnica.SUCCES. trbue sa joci un fel de teatru ca sa poti reusi fara sa te tipi la el .


Memo memo....
AnotherWay
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit iremediabil de un baiat mai mic cu 8 ani. 24 De la: snowdropme 15 Mai 2016 20:52
nu stiu cum sa procedez... 4 De la: m_user 5 Noiembrie 2009 09:15
va rog o parere! 8 De la: kudika044610 20 Iulie 2009 16:15
Sa raman sau sa-mi vad de viata? 5 De la: kudika027825 25 Aprilie 2010 14:55
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06