Setari Cookie-uri

Il sufoc eu sau nu stie el ce vrea?

Suntem impreuna de 2 ani in care s'au intamplat foarte multe.Acum ne certam acum ne impacam.. .Am gresit si eu(daca pot sa zic asa),a gresit si el in privinta fidelitatii.Eu am putut sa trec peste infidelitatea lui,isteria,reprosurile,geloziile exagerate,motive de cearta iscate de aiurea,dar el nu poate sa treaca peste asa zisa mea infidelitate pentru ca nici macar nu eram impreuna cand eu m'am retras in bratele altuia.Dar cand el a calcat stramb...eram impreuna.Ma zbat de aproape 1 an sa refac asa zisa mea infidelitate,el nu face decat sa se poarte urat,sa ma jigneasca de cate ori are ocazia,imi reproseaza ca ne vedem prea des si daca ne'am vedea de 3 ori pe saptamana ar fi super ok.Eu simt nevoia sa stau in preajma lui,simt nevoia de'al iubi.Dar el se plange ca il sufoc,cica ma bag in sufletul lui.Am incontinuu sentimenul ca ma inseala deoarece nu vrea niciodata sa iasa cu mine in oras,nu vrea sa ma prezinte prietenilor lui,imi spune de fiecare data ca iese doar cu baietii(cu toate ca mie mi'e greu sa cred ca toti prietenii lui isi lasa iubitele acasa 5 zile pe saptamana din 7) la petreceri nici nu se pune vorba de'a merge impreuna cu el si mereu imi spune ca prietenii lui sunt mai importanti decat mine.Tin enorm de mult la el,dar am obosit sa cersesc afectiune din partea lui,atentie si putin respect.Am incercat sa nu'l mai sun asa des..sa nu'i cer sa ne vedem,sa nu'i mai reprosez nimic din ce face chiar daca ma doare enorm si nu'mi convine comportamentul lui.Oricum ar fi nu e bine.Mereu pic eu vinovata chiar daca el greseste si niciodata nu recunoaste nimic.In iarna iar ne certasem,nu l'am mai cautat deloc,ca acum 1 luna sa vina la mine rugandu'ma sa ne impacam.Nu mai stiu ce sa fac si cum sa ma port cu el,am obosit pur si simplu dar nici nu as vrea sa'l pierd.Niste sfaturi din partea voastra cred ca mi'ar fi de folos..va multumesc.
wild_2409
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:50
Odata ce te`a inselat tu crezi ca acuma sta cuminte in banca lui (mai ales cu comportamentu` descris )....parerea mea ca odata ce se rupe,nu poti pune petice ...tu incredere in el nu mai ai....si te chinui singura ....
blaa
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:58
fata draga dar nu ai si tu putina mandrie? nu vezi ca tot ce faci tu ,pe el il deranjeaza? cum poti crede ca el te iubeste ? daca nu iti da atentie ! ce mai vrei sa faci ? lasa-l dumnezeului .,ca esti tanara ! iti dau un sfat! nu mai bine ai fi tu singurica sa iesi cu prietenele tale la un suc ,la o plimbare sa filrtezi cu cine vrea muschiu tau si sa nu ai cui da socoteala ?
mihaela_22
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:59
As fi in stare d eorice sa fac relatia asta sa mearga la cat tin la el..e asa de complicat..si doare foarte tare..dar el nu intelege asta.De fiecare data cand incerc sa discut serios cu el parca vorbesc cu peretii.Nu'i pasa e total indiferent.Mi-a spus ca nu am decat sa fac ce vrea daca asta imi doresc sa fiu libera cica pot nici sa nu'i spun ca n-am decat sa fac ce vreau cu viata mea....
wild_2409
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:01
Mihaela,problema e ca eu am renuntat la toate prietenele mele care si asa nu erau mai multe de 2...Deci am ramas putin rupta de lume.
wild_2409
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:03
scuza-ma dar tu esti ce-a care strica ! eu nu as putea sa mai iubesc un om daca pt el nu as exista , ce ai vrea sa faci mai mult de atat ?cat de departe ai ajunge pt iubirea asta ? tu nu te vezi ca deja ai o obsesie pt el ? serios !
mihaela_22
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:07
cati ani ai?
mihaela_22
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:08
19
wild_2409
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:09
multii inainte! ai ma ce naiba ai doar 19 ani ,esti la inceput ! e si pacat sa nu te distrezi cum poti mai bine la aceasta varsta ! eu sincer daca as putea da timpul inapoi nu mai ma-s marita si as face copil de la 20 de ani .mi-as traii ani astia cat mai frumos ca nu mai intalnesti cu ei ,de ce sa suferi ? ai vre-o casa cu el,un copil ,o nunta , sau mai stiu eu ce? dar nici pt astea nu e cazul sa suferi pt o persoana care te ia in ras si nu stie ce vrea de la viata . eu zic ca totusi nu vrea sa se complice mai mult cu tine ,ii place sa isi traiasca varsta si nu vrea nimik serios .si atunci pt ce ?
mihaela_22
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:17
si cat mai ai de gand sa fii carpa lui?
tu ar trebui sa-i faci zile fripte lui, nu invers!

Din ceea ce povestesti e clar ca relatia voastra nu merge si pace.Ia reciteste-ti primul mesaj si intreaba-te: chiar vreau sa fiu cu o astfel de persoana?
si nu, nu se va schimba!
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:30
Eu cred ca esti o buna ocazie sexuala pentru el. Nu are de ce sa-si schimbe stilul de viata atat timp cat primeste exact ceea ce are nevoie si exact cand are nevoie. Stie ca ii merge daca iti ofera din cand in cand afectivitate. Se va lupta mereu cu tine pentru "drepturile lui".

Eu nu iti spun sa inchei relatia din cauza orgoliului ranit. De fapt, in ceea ce-l priveste, tu oricum te-ai obisnuit sa treci peste orgoliu si sunteti amandoi constienti de asta. Doar pe asta se bazeaza si el. In schimb iti spun ca iti va fi foarte greu in viitor sa manageriezi urmele acestei relatii. Vei deveni din ce in ce mai sensibila la agresiune dar si mai stoica, te vor rani gesturi minore intr-un mod exagerat, vei fi mai nesigura dar si mai toleranta. Cu cat te inveti sa ai mai putina grija de tine, cu atat cei din jurul tau vor simti asta si iti vor cere lucruri.

Ar fi foarte bine sa renunti la relatia asta din doua motive: in primul rand pentru ca te va transforma, iti va modifica subtil felul de a fi si vei fi mai nefericita; in al doilea rand pentru ca oricum, daca ramai cu el, nu te va face fericita pe viata. Va fi mereu o sursa de dezamagire si vei fi mereu frustrata, oamenii NU se schimba fundamental.

E o mare greseala sa lasi sentimentele sa-ti influenteze deciziile, e o mare greseala ca, in virtutea unei placeri de moment (cum ar fi o intalnire cu el) sa pierzi din vedere imaginea de ansamblu. Te vezi petrecand o viata langa el asa cum e acum? Daca da, ramai cu el. Daca ai vrea sa se schimbe, nu ii cere lui sa o faca, n-ai dreptul asta. Schimba-l tu. Cu altul.
errinne
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:19
De la: wild_2409, la data 2010-04-18 00:01:21As fi in stare d eorice sa fac relatia asta sa mearga la cat tin la el..e asa de complicat..si doare foarte tare..dar el nu intelege asta.De fiecare data cand incerc sa discut serios cu el parca vorbesc cu peretii.Nu'i pasa e total indiferent.Mi-a spus ca nu am decat sa fac ce vrea daca asta imi doresc sa fiu libera cica pot nici sa nu'i spun ca n-am decat sa fac ce vreau cu viata mea....


eu din asta inteleg k nu ii pasa daca mai esti cu el sau nu...nu are sens sa mai stai cu el in continuare..pt ce? unde-ti este respectul de sine? nu ai dc sa accepti un astfel de comportament..nici tu nici altcineva! nu esti deloc fericita..si iesirile alea cu baietii asa des...plus k nu te ia cu el, etc...din atitudinea lui se inteleg multe..si nu are cu comportament normal fata de tine..mai ales k sunteti de mult timp impreuna. stiu k iti e greu sa renunti la el..dar gandeste-te k nu pierzi nimic..din contra..scapi de toate problemele..iti va fi greu o perioada, dar vei trece peste pana la urma. incearca sa-ti recastigi prietenele (daca se mai poate) sau daca nu fa-ti alti prieteni, iesi in oras cu colegele..ocupa-ti timpul cu alte activitati..si in timp il vei uita.. sa nu mai renunti niciodata la prieteni doar pt k vrea un baiat...k nu ii convin lui prietenii tai. doar tu esti in masura sa iti alegi prietenii..nu baiatul cu care esti sau alte persoane.
FRN
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:03
e nasol rau...da e mai bine pt tine dak ai renunta la aceasta relatie...dak se mai poate numi asa....si eu am trecut prin ceva asemanator......si am renuntat la el...la mine a fost putin si mai grav....dar...timpul le rezolva pe toate....chair dak si acum mor de dorul lui...si suntem despartiti de vreo cateva luni....deci gandestete bine si fa cea ce crezi u k e mai bine pt tine...pupici
kudika127376
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:41
De la: wild_2409, la data 2010-04-17 23:50:04Suntem impreuna de 2 ani in care s'au intamplat foarte multe.Acum ne certam acum ne impacam.. .Am gresit si eu(daca pot sa zic asa),a gresit si el in privinta fidelitatii.Eu am putut sa trec peste infidelitatea lui,isteria,reprosurile,geloziile exagerate,motive de cearta iscate de aiurea,dar el nu poate sa treaca peste asa zisa mea infidelitate pentru ca nici macar nu eram impreuna cand eu m'am retras in bratele altuia.Dar cand el a calcat stramb...eram impreuna.Ma zbat de aproape 1 an sa refac asa zisa mea infidelitate,el nu face decat sa se poarte urat,sa ma jigneasca de cate ori are ocazia,imi reproseaza ca ne vedem prea des si daca ne'am vedea de 3 ori pe saptamana ar fi super ok.Eu simt nevoia sa stau in preajma lui,simt nevoia de'al iubi.Dar el se plange ca il sufoc,cica ma bag in sufletul lui.Am incontinuu sentimenul ca ma inseala deoarece nu vrea niciodata sa iasa cu mine in oras,nu vrea sa ma prezinte prietenilor lui,imi spune de fiecare data ca iese doar cu baietii(cu toate ca mie mi'e greu sa cred ca toti prietenii lui isi lasa iubitele acasa 5 zile pe saptamana din 7) la petreceri nici nu se pune vorba de'a merge impreuna cu el si mereu imi spune ca prietenii lui sunt mai importanti decat mine.Tin enorm de mult la el,dar am obosit sa cersesc afectiune din partea lui,atentie si putin respect.Am incercat sa nu'l mai sun asa des..sa nu'i cer sa ne vedem,sa nu'i mai reprosez nimic din ce face chiar daca ma doare enorm si nu'mi convine comportamentul lui.Oricum ar fi nu e bine.Mereu pic eu vinovata chiar daca el greseste si niciodata nu recunoaste nimic.In iarna iar ne certasem,nu l'am mai cautat deloc,ca acum 1 luna sa vina la mine rugandu'ma sa ne impacam.Nu mai stiu ce sa fac si cum sa ma port cu el,am obosit pur si simplu dar nici nu as vrea sa'l pierd.Niste sfaturi din partea voastra cred ca mi'ar fi de folos..va multumesc.
kudika098645
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:46
La ce sa te impaci cu el? sa-ti manince viata in continuare? nu tie clar ca nu te iubeste? si ca are pe alta? tu ce vrei de la viata? cum mai poti iubi un asfel de om? dar ce spun om e o bruta.Refati viata cu cineva care sa te merite si sa te aprecieze la adevarata ta valoare.
kudika098645
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:50
ti-a mai spus cineva si iti spun si eu : cu cat vei ramane mai mult in aceasta relatie , cu atat mai mult vei fi afectata si cu atat mai greu iti va fi sa scapi . sincer nu cred ca te iubeste , ca orice om din lumea asta , meriti iubire , respect , apreciere ; dar nu le vei obtine de la cei din jur daca nu ti le acorzi mai intai tu insati . indreapta-ti gandurile si preocuparile spre altceva . invata o limba straina , sau sa tricotezi , iesi cu prietenii sau singura , comunica cu cei din jurul tau , si nu te mai chinui sa-ti justifici infidelitatea , cu cat adopti o atitudine mai defensiva , cu atat te va ataca mai mult . traieste pe principiul ,, cine ma iubeste ma iubeste asa cum sunt , iar cine nu ma vrea nu ma merita " . si , avand grija sa nu ranesti pe nimeni , fa in asa fel incat sa-ti fie tie bine , sa fii tu multumita de tine . viata asta e prea scurta ca sa ne permitem luxul de a o face si urata .
perce_neige
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:21
De la: wild_2409, la data 2010-04-17 23:50:04Suntem impreuna de 2 ani in care s'au intamplat foarte multe.Acum ne certam acum ne impacam.. .Am gresit si eu(daca pot sa zic asa),a gresit si el in privinta fidelitatii.Eu am putut sa trec peste infidelitatea lui,isteria,reprosurile,geloziile exagerate,motive de cearta iscate de aiurea,dar el nu poate sa treaca peste asa zisa mea infidelitate pentru ca nici macar nu eram impreuna cand eu m'am retras in bratele altuia.Dar cand el a calcat stramb...eram impreuna.Ma zbat de aproape 1 an sa refac asa zisa mea infidelitate,el nu face decat sa se poarte urat,sa ma jigneasca de cate ori are ocazia,imi reproseaza ca ne vedem prea des si daca ne'am vedea de 3 ori pe saptamana ar fi super ok.Eu simt nevoia sa stau in preajma lui,simt nevoia de'al iubi.Dar el se plange ca il sufoc,cica ma bag in sufletul lui.Am incontinuu sentimenul ca ma inseala deoarece nu vrea niciodata sa iasa cu mine in oras,nu vrea sa ma prezinte prietenilor lui,imi spune de fiecare data ca iese doar cu baietii(cu toate ca mie mi'e greu sa cred ca toti prietenii lui isi lasa iubitele acasa 5 zile pe saptamana din 7) la petreceri nici nu se pune vorba de'a merge impreuna cu el si mereu imi spune ca prietenii lui sunt mai importanti decat mine.Tin enorm de mult la el,dar am obosit sa cersesc afectiune din partea lui,atentie si putin respect.Am incercat sa nu'l mai sun asa des..sa nu'i cer sa ne vedem,sa nu'i mai reprosez nimic din ce face chiar daca ma doare enorm si nu'mi convine comportamentul lui.Oricum ar fi nu e bine.Mereu pic eu vinovata chiar daca el greseste si niciodata nu recunoaste nimic.In iarna iar ne certasem,nu l'am mai cautat deloc,ca acum 1 luna sa vina la mine rugandu'ma sa ne impacam.Nu mai stiu ce sa fac si cum sa ma port cu el,am obosit pur si simplu dar nici nu as vrea sa'l pierd.Niste sfaturi din partea voastra cred ca mi'ar fi de folos..va multumesc.

eu zic sa incerci cu o perna
YullyNar3
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:17
Draga mea dai viteza ,nu se merita sa suferi dupa un barbat clar. un pahar spart nu poti s-al repari asa ca schimba-ti nr. de telefon si nu mai accepta sa fii rezerva lui. asa ca , nu este persoana potrivita pentru tine, el ti-a aflat slabiciunea clar, si cind ramane fara rezerva vine la tine. o persoana care te iubeste nu te face sa sufer deci ,iubirea este numai din partea ta nu se merita.
kudika155098
Postat pe 7 Mai 2010 14:40
ia-ti altu...nici o femeie nu merita sa fie tratata asa...stiu ca e greu dupa doi an de zile sa renunti, si toti iti voi spune sa privesti intainte sa treci peste. si cea mai buna intrebare este cum? vei depista cu timpu. insa cu cat te scapi mai rpd de individ cu atat e mai bine
deea90
Postat pe 7 Mai 2010 14:46
Uita de el si mergi inainte!Nu se merita sa-ti pierzi timpul aiurea.....
kudika033765
Postat pe 7 Mai 2010 16:28
De la: errinne, la data 2010-04-24 11:19:46Eu cred ca esti o buna ocazie sexuala pentru el. Nu are de ce sa-si schimbe stilul de viata atat timp cat primeste exact ceea ce are nevoie si exact cand are nevoie. Stie ca ii merge daca iti ofera din cand in cand afectivitate. Se va lupta mereu cu tine pentru "drepturile lui".

Eu nu iti spun sa inchei relatia din cauza orgoliului ranit. De fapt, in ceea ce-l priveste, tu oricum te-ai obisnuit sa treci peste orgoliu si sunteti amandoi constienti de asta. Doar pe asta se bazeaza si el. In schimb iti spun ca iti va fi foarte greu in viitor sa manageriezi urmele acestei relatii. Vei deveni din ce in ce mai sensibila la agresiune dar si mai stoica, te vor rani gesturi minore intr-un mod exagerat, vei fi mai nesigura dar si mai toleranta. Cu cat te inveti sa ai mai putina grija de tine, cu atat cei din jurul tau vor simti asta si iti vor cere lucruri.

Ar fi foarte bine sa renunti la relatia asta din doua motive: in primul rand pentru ca te va transforma, iti va modifica subtil felul de a fi si vei fi mai nefericita; in al doilea rand pentru ca oricum, daca ramai cu el, nu te va face fericita pe viata. Va fi mereu o sursa de dezamagire si vei fi mereu frustrata, oamenii NU se schimba fundamental.

E o mare greseala sa lasi sentimentele sa-ti influenteze deciziile, e o mare greseala ca, in virtutea unei placeri de moment (cum ar fi o intalnire cu el) sa pierzi din vedere imaginea de ansamblu. Te vezi petrecand o viata langa el asa cum e acum? Daca da, ramai cu el. Daca ai vrea sa se schimbe, nu ii cere lui sa o faca, n-ai dreptul asta. Schimba-l tu. Cu altul.


Ascult-o! Are mare dreptate.
Aceasta relatie oricum se va termina. O va termina el cand se va plictisi de carpa care te considera (imi cer scuze daca te va jigni apelativul, insa asa este - nu spun ca esti, ci ca asa te vede el) sau o vei termina tu cand/ daca vei vedea ca exista si alternative mai atragatoare.
Insa ar fi bine sa o termini tu si asta cat mai repede pentru ca fiecare lucru trait te schimba si nu cred ca iti doresti sa ajungi "damaged goods". Sunt sigura ca acum ti se pare ca merita orice efort aceasta "relatie", insa va trece un timp, vei privi in urma si iti va parea rau ca te-ai lasat calcata in picioare, pentru timpul irosit. Nu uita un lucru: cand iti pierzi timpul cu astfel de relatii si oameni, nu trece doar timpul, ci trece TIMPUL TAU!
daniella_s
Postat pe 7 Mai 2010 17:04
De la: wild_2409, la data 2010-04-18 00:09:3219

IAR U LA 19ANI AI DILEME DE GENU'???fata,fata,fataa u ai inebunit?e primul tau iubit?da' te ai gandit vreodata ca el vrea sa se desparta de tine?si nu stie cum sa o spuna?(noi barbatii/baietii mai suferim de asta-asa cum am mai spus-o si in alt topic)daca atat te duce capu' ia-ti inima in gingii(ca nu stiu daca ti-au dat dintii judecand dupa felul in care gandesti)si zi boului ca (daca vrea)sa ramaneti la stadiul de amici iar din cand in cand sa va mai intalniti in dormitor ca sincer nu cred ca va mai leaga altceva(cel putin din partea lui)iar daca u inca ai ramas la partea aia a vietii in care inca il astepti p fat frumos...srry to say that but...dat fiind faptul ca e criza si a vandut calul si nici bani d taxi nu are ca i a baut si in plus omu'... NU EXISTA! iar acum sa nu aflam de tine pe forum ca ti ai taiat cine dracu stie ce vena(asta daca sti sa o faci-daca nu google it!)cate telenovele vezi p zi?dar totusi daca e prima ta relatie imi cer scuze(in numele barbatilor)ca suntem niste porci;betivani;curvari samd...don't kill yourself please si revino p forum cand o sa te trezesti la realitate si o sa iti bagi mintile in pantaloni
vioutzu
Postat pe 8 Mai 2010 00:36
De la: wild_2409, la data 2010-04-18 00:09:3219

IAR U LA 19ANI AI DILEME DE GENU'???fata,fata,fataa u ai inebunit?e primul tau iubit?da' te ai gandit vreodata ca el vrea sa se desparta de tine?si nu stie cum sa o spuna?(noi barbatii/baietii mai suferim de asta-asa cum am mai spus-o si in alt topic)daca atat te duce capu' ia-ti inima in gingii(ca nu stiu daca ti-au dat dintii judecand dupa felul in care gandesti)si zi boului ca (daca vrea)sa ramaneti la stadiul de amici iar din cand in cand sa va mai intalniti in dormitor ca sincer nu cred ca va mai leaga altceva(cel putin din partea lui)iar daca u inca ai ramas la partea aia a vietii in care inca il astepti p fat frumos...srry to say that but...dat fiind faptul ca e criza si a vandut calul si nici bani d taxi nu are ca i a baut si in plus omu'... NU EXISTA! iar acum sa nu aflam de tine pe forum ca ti ai taiat cine dracu stie ce vena(asta daca sti sa o faci-daca nu google it!)cate telenovele vezi p zi?dar totusi daca e prima ta relatie imi cer scuze(in numele barbatilor)ca suntem niste porci;betivani;curvari samd...don't kill yourself please si revino p forum cand o sa te trezesti la realitate si o sa iti bagi mintile in pantaloni
vioutzu
Postat pe 8 Mai 2010 00:37
sper sa te fi despartit de el pana acum .Daca nu atunci esti o proasta iti pierzi zile pretioase din viata cu el care doar TE FOLOSESTE pierzand o alta ocazie care te asteapta si de unde nu sti ca il ratezi pe dl. perfect de ficare data cand te uiti in ochii lui spune-ti sunt o PROASTA cat stau cu el si poate te vei destepta
NESTOR_AURORA
Postat pe 8 Mai 2010 06:37
Dupa cum ai vazut in mai toate raspunsurile : PARASESTE-L!!!!!!!!!! vezi de viatza ta. prieteni iti poti face oricand si distreaza'te. Viata merita traita, mai ales cand esti inca adolescenta
pmbada_15
Postat pe 8 Mai 2010 09:42
Taie totul si FUGI!!! auzi, cica nu ii convine nimica, dar cand nu-l cauti, tot la tine vine....stii ce esti tu pentru el? O rezerva, te foloseste atunci cand are nevoie doar, si in rest. Eu nu inteleg un lucru, tu chiar nu ai mandrie? Tu rabzi comportamentul lui de...idiot, sa zic asa, sa te calce in picioare, sa iti spuna ca prietenii lui sunt mai importanti ca tine, sa nu te scoata si sa iti puna si conditia sa va vedeti doar de trei ori pe saptamana?????? Ai innebunit? Cum sa-i permiti asa ceva? Te trateaza ca pe un nimic si tu inca ne mai intrebi ce trebuie sa faci? Stai draga cu el si peste ani, cand isi va gasi si el pe cineva, iti va zice, m-am folosit de tine, ai fost cu**a mea si atita.... Eu in locul tau, i-as da o palma si l-as trimite in origini... Da-l afara din viata ta si gaseste-ti si tu pe cineva cu minte in cap, care sa te respecte si sa te tina ca pe palme....Si ca sa-ti raspund la intrebarea ta generala: il sufoc eu sau nu stie el ce vrea? uite si raspunsul: nu il sufoci, stie el prea bine ce vrea, vrea o cu**va cu care sa se distreze cand vrea, la ce ora vrea, unde vrea si sa fie si gratis...sper sa ma intelegi si sa nu te superi pe mine...
inaflorea88
Postat pe 8 Mai 2010 11:25
mai bine iesi in mall sparge niste bani pe cateva haine schimbati stilul de vestimentatie ....du-te la un salon fa-t o coafura noua schimbati culoarea parului .....si dak te trezesti cu el la usa k te-a vazut pe strada si k esti schimbata tranteste-i usa un nas...incearca sa il vezi k un strain schimbati lookul te ajuta mult in shcimbarea personalitatii te simti alt om mai puternit cu incredere mai mare in sine...eu am trecut printr-o situatie aseamanatoare dar am iesit repede nu am asteptat 1 an sa refac relatia ci cateva saptamani si dak nu s-a remediat m-am schimbat rapid ....exact cum ti-am propus tie sa incerci ....a mers sigur bafta
zyzyka
Postat pe 8 Mai 2010 11:59
Buna numele meu este Angi am citit mesajul tau,cred ca ar trebui sa iti spui si tu punctul tau de vedere fata de el si sa se intample si ce vrei tu,din punctul meu de vedere asta nu este o relatie pentru ca atunci cind iubesti pe cineva nu iti este rusine sa iesi cu ea in oras sa o prezinti prietenilor sa asa mai departe incearca sa il ignori si in momentul in care te cauta sa il platesti cu aceeasi moneda nu ai timp de el sau iesi cu prietenele in oras,nici odata nu o sa inteleaga ca greseste pina nu faci si tu ceea ce face el.Si daca stai bine sa te gandesti viata ta nu este o gara sa vina si sa plece atunci cind are chef.Bafta
kudika021755
Postat pe 8 Mai 2010 12:44
De la: kudika155098, la data 2010-05-07 14:40:30 Draga mea dai viteza ,nu se merita sa suferi dupa un barbat care nu te iubeste , clar. un pahar spart nu poti s-al repari (sa il mai faci ca nou ) asa ca schimba-ti nr. de telefon si nu mai accepta sa fii rezerva lui . nu este persoana potrivita pentru tine, el ti-a aflat slabiciunea clar, si cind ramane fara rezerva vine la tine pt. ca stie ca tu il iubesti . o persoana care te iubeste nu te face sa suferi gindeste cu creerul nu cu inima ,si fii realista , deci iubirea este numai din partea ta nu se merita.
kudika155098
Postat pe 8 Mai 2010 14:04
buna draga mea inca ceva , 1 dute si tu si urmareste-l in zilele care nu te vezi cu el dar ai grija sa nu te vada, cu siguranta are pe altcineva pt. ca asa este firea lui,poate nu una si mai multe .asta ca sa vezi ce fel de om este si alta data cand iubesti o persoane sa te intrebi : oare, acest barbat merita iubirea mea? 2 ia imbracate frumusel si dute si tu prin cluburi cauta un baiat care sa merite iubirea ta (dute la agatat) inca esti tanara sper ca esti si frumoasa nu se merita pentru 70 de grame de carne( un crenvusti) :-j
sa suferi gindeste-te tot timpul si zii asa daca ma iubeste nu ma raneste , fii realista ,ia fa-ti tu un baiat de 23, 24 de ani sa vezi ce bine te simti si ce repede il uiti dabea atunci o sa i-ti dai seama ca nu te iubea ,cind o sa ai un baiat care te iubeste ,. good luck
kudika155098
Postat pe 8 Mai 2010 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reluarea unei relatii 38 De la: eyo_grl 4 Iulie 2010 23:00
eu balanta el fecioara...help 2 De la: dragon_fly88 10 Septembrie 2010 12:41
ce sa cred? 1 De la: kudika_1033998 9 Septembrie 2018 11:16
Un ajutor pentru un membru nou 13 De la: kudika_992413 18 August 2015 19:42
E CINEVA FERICIT DUPA O RELATIE DE 6 ANI? 100 De la: kudika421339 4 Octombrie 2011 16:55