Afrodisiacele - ce functioneaza?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Afrodisiacele - ce functioneaza?: (3.3 din 3 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
lumeaecolorata Avatarul lui lumeaecolorata

7 mesaje

Am o relatie stabila de ceva vreme, insa m-am decis sa-mi condimentez viata sexuala. Idei sint multe, insa nu stiu de unde sa incep. M-am gindit si la afrodisiace si am sarit pe net sa citesc cam ce s-a scris in materie. Problema e ca majoritatea sint fie mituri, fie scenarii rasuflate de filme siropoase , fie nu sint disponibile in ro.

Din experienta voastra, din ce-ati citit/auzit de la altii, care afrodisiace functioneaza si care nu?
Fosta membra Kudika.ro
usturoiul!
Raporteaza abuz de limbaj
Drumurile noaaastreee oaaaaree.......Se vor aaasfaltaaaa vreodaataaaa....
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-20 13:30:05usturoiul!

Adaug ceapa si fasole uscata.In rest conopida o mai pot recomanda.
Fosta membra Kudika.ro
da da usturoiul...si se gaseste in Romania..
...sanavăbici...
Fosta membra Kudika.ro
De la: freakbabe, la data 2010-04-20 13:33:14da da usturoiul...si se gaseste in Romania..

nu zau!!!??
Fosta membra Kudika.ro
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-20 13:35:40
De la: freakbabe, la data 2010-04-20 13:33:14da da usturoiul...si se gaseste in Romania..

nu zau!!!??

www.pic4ever.com/images/vahidrk.gif[/img] taci si înghite..
...sanavăbici...
Fosta membra Kudika.ro
De la: freakbabe, la data 2010-04-20 13:38:40

nu zau!!!??

chestia ca ieri am mancat niste usturoi.
si azi isi face efectul!! oooooooo!
Fosta membra Kudika.ro
tzelina si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, uffffffffff ca-mi scapa acum
Fosta membra Kudika.ro
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-20 13:44:55
De la: freakbabe, la data 2010-04-20 13:38:40

nu zau!!!??

chestia ca ieri am mancat niste usturoi.
si azi isi face efectul!! oooooooo!

sa vezi zbenguiala diseara pe noi!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dontyyy, la data 2010-04-20 13:46:51 tzelina si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, uffffffffff ca-mi scapa acum

serios!
mi s-a umflat in fata de zice ca s-a actionat airbag-ul.
dedeeea Avatarul lui dedeeea

112 mesaje

Da, da, usturoiul ti-l pot recomanda si eu. N-am crezut pana nu s-a intamplat...si cand a fost, a fost total intamplator...si nu stiam de ce suntem amandoi incinsi. Am papat si pe urma ne-a apucat "mancarimea" . Deci de atunci tot as vrea sa mai incerc :))
Fosta membra Kudika.ro
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-20 13:51:40
De la: Dontyyy, la data 2010-04-20 13:46:51 tzelina si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, uffffffffff ca-mi scapa acum

serios!
mi s-a umflat in fata de zice ca s-a actionat airbag-ul.

rabda si tu pana deseara,,,,,,,,,,,,,,,,,,presimt ca va fi "destrabalare " mare!!!

7 mesaje

Bun, lasind la o parte telina si usturoiu l, nu ma intereseaza sa stau la cratita - si asa n-am timp de gatit si nici nu-mi place , altceva ati mai testat? Despre ceva produse naturiste a auzit careva c-ar fi bune?
Fosta membra Kudika.ro
De la: lumeaecolorata, la data 2010-04-20 21:55:39Bun, lasind la o parte telina si usturoiu l, nu ma intereseaza sa stau la cratita - si asa n-am timp de gatit si nici nu-mi place , altceva ati mai testat? Despre ceva produse naturiste a auzit careva c-ar fi bune?

pai la o partida de fotbal ca cea din aceasta seara, rontatiti amandoi seminte de dovleac si nu uita de bere
aaaa si ar mai fi ardeiul iute
Fosta membra Kudika.ro
De la: lumeaecolorata, la data 2010-04-20 21:55:39Bun, lasind la o parte telina si usturoiu l, nu ma intereseaza sa stau la cratita - si asa n-am timp de gatit si nici nu-mi place , altceva ati mai testat? Despre ceva produse naturiste a auzit careva c-ar fi bune?

si usturoiu' ce crezi ca e?? tehnologie de umflare a ciucurelului?
Fosta membra Kudika.ro
De la: miss_darine, la data 2010-04-20 22:01:22

pai la o partida de fotbal ca cea din aceasta seara, rontatiti amandoi seminte de dovleac si nu uita de bere

e bun pentru iuteala!
Fosta membra Kudika.ro
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-20 22:02:47
De la: miss_darine, la data 2010-04-20 22:01:22

e bun pentru iuteala!

nu stiu daca a fost testat pe iepuri

7 mesaje

curiosule, confunzi alimentele naturale (recte legumele) cu produsele naturiste - de regula tincturi, siropuri, eventual pastile pe baza de plante

si mai lasa-ma, frate, cu usturoiul tau. cind o tipa cedeaza in fata unui ins trasnind a usturoi, asta spune multe despre amindoi

de ardei iute auzisem si eu, chiar eram curioasa daca functioneaza - eu maninc extrem de rar si n-am observat sa aiba vreun efect la mine

pt cine imi sugerase berea: alcoolul te dezinhiba, insa de obicei afecteaza performanta sexuala, asa ca e mai mult un fel de mit urban. e bun de facut atmosfera, dupa care te duci sa te culci
Fosta membra Kudika.ro
De la: lumeaecolorata, la data 2010-04-21 17:16:02curiosule, confunzi alimentele naturale (recte legumele) cu produsele naturiste - de regula tincturi, siropuri, eventual pastile pe baza de plante

si mai lasa-ma, frate, cu usturoiul tau. cind o tipa cedeaza in fata unui ins trasnind a usturoi, asta spune multe despre amindoi

de ardei iute auzisem si eu, chiar eram curioasa daca functioneaza - eu maninc extrem de rar si n-am observat sa aiba vreun efect la mine

pt cine imi sugerase berea: alcoolul te dezinhiba, insa de obicei afecteaza performanta sexuala, asa ca e mai mult un fel de mit urban. e bun de facut atmosfera, dupa care te duci sa te culci

berea( nu tre' sa bei 5 carafe, e de ajuns un pahar) era insotita de seminte de dovleac, care chiar sunt afrodisiace, pe parol de fosta utecista
Cocktail Avatarul lui Cocktail

87 mesaje
Oras: bucuresti

Verificat, merge o cana de vin rosu bun (100% natural) fiert cu cateva boabe de piper si scortisoara
http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

Gustul si mirosul scortisoarei.Este o aroma afrodiziaca, pe verificate.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Fosta membra Kudika.ro
De la: lumeaecolorata, la data 2010-04-21 17:16:02curiosule, confunzi alimentele naturale (recte legumele) cu produsele naturiste - de regula tincturi, siropuri, eventual pastile pe baza de plante

presari praf de usturoi pe ciucurel.
sa vezi ce vioi devine!
sa stii ca e si sirop de usturoi. daca storci bine catelusu', iese o zeama asemanatoare cu...........erma!
Glamour99 Avatarul lui Glamour99

10 mesaje

Sunt de acord cu usturoiul.. Incerca totusi si niste smochine sau nuci si apoi....
cold_as_ice Avatarul lui cold_as_ice

41 mesaje

parca era ceva si cu salata de sfecla rosie....
Fosta membra Kudika.ro
De la: cold_as_ice, la data 2010-05-28 17:26:34parca era ceva si cu salata de sfecla rosie....

Sau era ceva cu telina? Ca eu asa imi aduc aminte...
Cauta-ma, tuuuuuu!
banalulanonim Avatarul lui banalulanonim

388 mesaje
Oras: galati

ar trebuii sa constientizezi un anumit lucru : produsele naturale isi fac efectul in timp , trebuiesc cure , dar nu au efecte adverse , produsele de sinteza exact ca si medicamentele pot avea efecte imediate , dar dauneaza pe undeva organismului ptr ca sunt produse de sinteza .
Unii dintre cei care au scris inaintea mea ti-au dat niste sfaturi bune refritor la unele produse cu caracter afrodisiac , dar nu-ti ridica voinicul peste noapte , iti pot indica eu ceva care tinut cura te scoala din morti : tinctura de sculatoare , o gasesti greu , doar pe la vracii din munti , cam pe acolo creste , intr-un mediu nepoluat.Eu am 42 de ani si am intrat in posesia unei tincturi de asta , pot spune ca ma-m simtit ca la 25 , nu dau amanunte dar e magnifica , e greu de gasit , nu o gasesti in plafare , plata nu este recunoscuta oficial ca avand virtuti terapeutice , dar ..........ARE.
Asa mai incearca in cure : ceai si tinctura de branca ursului , ceai si tinctura de napraznic , ginseng .

7 mesaje

de branca ursului am auzit si eu intre timp, ca afrodisiac feminin. la fel si de ginseng. in rest, o sa mai caut pe net, sa vad ce informatii mai gasesc.

oricum, multumes pt raspuns. o seara faina!
Ankaa21 Avatarul lui Ankaa21

14 mesaje

www.yuppy.ro/articol/Sex/1432/10-afrodisiace-care-chiar-function...
lorelei_lory Avatarul lui lorelei_lory

16 mesaje

branca ursului iti recomand si , gasesti tinctura asta aici: www.farmablu.ro/farmacie/tinctura-branca-ursului-x-50ml-dacia-pl-
iar pt prietenul tau, eventual maraton (www.farmablu.ro/farmacie/maraton-forte-4-cps) sau entran (www.farmablu.ro/farmacie/entran-forte-x-1dz), produse 100% naturale, care au si o multime de alte beneficii pt sanatate: revitalizeaza si fortifica organismul, intaresc imunitatea si iti dau o senzatie de tinerete

articolul pe care ti-l recomanda Ankaa21 l-am mai citit undeva, in limba engleza (pe stirile de la yahoo parca), deci bravo "autorului" care l-a copiat. iar continutul nu este f adecvat cu ce cauti tu, dar probabil stii deja, pt ca am vazut ca esti informata. uite, iti recomand eu un articol bun, /www.farmablu.ro/medicina/imbunatateste-ti-viata-de-cuplu-afrodis.... merita!
rondina Avatarul lui rondina

9317 mesaje

De la: SimonaKiss, la data 2014-09-04 14:34:10Ciocolata sau afrodisiace pe baza de cantarina. www.sexshopmorilor.blogspot.ro[/quote]
"cantarina"???????!!! Ce-i aia?
Omnia vincit amor !
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: