Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre relatia dintre o studenta si un profesor?

si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....
oksanaa
Postat pe 30 Aprilie 2010 14:11
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....


...ce spui tu aici e cea mai mare prostie pe care am citit-o in ultima luna
Colega despre ce statut vorbesti tu aici ? :)) statul de profesor ? acum cand poti fi oricand profesor unuia care are mai multe scoli decat tine si care iti poate da lectii dar care te suporta pentru ca-i trebuie INCA o hartie numita diploma ?
si acum on topic...daca diferenta de varsta nu e mai mare de 10 ani, asta asa ca sa nu se zica ca ar profita de tineretea ta si e necasatorit...go for it !
La una dintre facultatile pe care le-am facut am avut 2 colege care s-au casatorit cu profi....si daca mi-ar fi placut vreunul l-as fi agatat cu siguranta
ocs
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:49
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....

Si uite de ce se duce de rapa invatamantul romanesc... Mai nou criteriul principal de angajare al cadrelor universitare este nota 4 la scrierea corecta?
Lucia38
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:54
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-29 21:36:50vezi donty, daca pana si o femeie ravneste la tine fara strampi..............................mmmm!

eu incercam sa va ajut pe voi, vezi ghilimelele
YullyNar3
Postat pe 30 Aprilie 2010 19:06
Pai , proasta parere avem , foarte proasta.... e pura curvie !!! Dezastru ! Negativ ! Rau !!!


Despre ce fel de relatzie este vorba ? Sexuala ?
Descrie-ne mai detaliat ce facetzi ? Cum faceti voi relatzia asta ?



Relatzia ta, singura ta relatzie importanta, este relatzia ta cu iubirea ... nu cu Profesorul , nu cu Directorul , nu cu titluri impaunate .... ci doar cu iubirea .... iar ceea ce este in afara iubirii... absolut tot ceea ce este in afara ei, este cu adevarat Rau... precum si tot ceea ce facem prin iubire, doar bine putem face...
denis_3d25
Postat pe 1 Mai 2010 01:19
se spune ca dragostea e oarba.unii oameni traiesc o viata fara sa cunoasca dragostea.PAREREA MEA ESTE CA ATUNCI CAND INTALNESTI DRAGOSTEA BUCURA-TE SI FII FERICIT.NU CONTEAZA CA ESTI STUDENT,PROFESOR,SEF,COLEGI..IUBITI-VA.DACA NU INFLUENTEAZA NEGATIV VIATA ALTOR PERSOANE MERGETI INAINTE.(atata timp cat totul se petrece in afara facultatii e OK)
delegeanu
Postat pe 1 Mai 2010 18:14
Sa fie dar cu mare grija
kudika098645
Postat pe 1 Mai 2010 18:18
eu zic ca e frumos sa ai o relatie cu el.e misto atata timp cat incercati sa nu o faceti public cel putin cat timp el iti este profesor.eu am avut o rel de 1,6 ani cu profa mea de engleza de la clasa.aveam 16 ani si ea 26.ai mei stiau de noi,o stiau pe ea si asa mai departe dar ai ei nu.si totusi am stat impreuna fara sa stie ei.deci se poate si e chiar misto.din pacate uneori se intampla sa nu mai fie frumos cand se poate afla...nu mai e placut ca nu mai tre' sa va ''ascundeti'si asa mai departe.dar merge...succes si have fun orice ai face(ca altfel relatia nu are rost)
vioutzu
Postat pe 1 Mai 2010 18:29
Dupa parerea mea, atata timp cat e respect reciproc si dorinta din partea amandurora, eu zic ca e ok. Problema incepe atunci cand el e insurat sau ii poate afecta slujba.... Insa daca e totul ok, atunci va doresc mult succes;) Sa aveti o relatie frumoasa si sa fiti fericiti!
kudika6
Postat pe 1 Mai 2010 18:40
De la: ocgiogi, la data 2010-04-30 18:49:45
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....


...ce spui tu aici e cea mai mare prostie pe care am citit-o in ultima luna
Colega despre ce statut vorbesti tu aici ? :)) statul de profesor ? acum cand poti fi oricand profesor unuia care are mai multe scoli decat tine si care iti poate da lectii dar care te suporta pentru ca-i trebuie INCA o hartie numita diploma ?
si acum on topic...daca diferenta de varsta nu e mai mare de 10 ani, asta asa ca sa nu se zica ca ar profita de tineretea ta si e necasatorit...go for it !
La una dintre facultatile pe care le-am facut am avut 2 colege care s-au casatorit cu profi....si daca mi-ar fi placut vreunul l-as fi agatat cu siguranta



Astea sunt vise ! Ce exemple ai dat tu nu sunt reguli, sunt exceptii !
In primul rand pt ca este o chestie ce tine de etica si moralitate ca un profesor sa nu se combine cu o studenta de-a sa, poate atunci cand nu ii mai este profesor !
In al doilea rand nu cred eu ca profesorii aia care se uita la studente vor neaparat o relatie de lunga durata, in general profesorii se uita la toate studentele si care pica, pica !
Daca e dragoste mare, merge, insa daca nu e, ce rost are sa te complici cu un profesor, sa afle colegii, sa te vorbeasca, sa afle ceilalti profesori, sa te arda la note..daca este si mai inaintat in varsta deja e nasol ; o studenta tanara cu un profesor de vreo 35-40 de ani, ih, nu merge !
Summer_
Postat pe 1 Mai 2010 20:56
De la: Lucia38, la data 2010-04-30 18:54:44
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....

Si uite de ce se duce de rapa invatamantul romanesc... Mai nou criteriul principal de angajare al cadrelor universitare este nota 4 la scrierea corecta?



La naiba, ai dezlegat misterul invatamantului din Ro !
Summer_
Postat pe 1 Mai 2010 21:05
Cred ca poate duce la o aventura pe cinste atata timp cat nu te implici emotional si te visezi printesa si el printul pe un cal alb.da-i drumu inainte dar usor sa nu te arzi
flinxen
Postat pe 2 Mai 2010 14:14
DACA AFLA NEVASTA-SA AI PUS-O DE-O PARUIALA PRIN AMFITEATRU....BAGA-TI MINTILE IN CAP, SI EL CEVA IN PANTALONI...
kudika168226
Postat pe 2 Mai 2010 16:01
parerea mea este ca ... daca el nu e insurat si fara obligatii atunci e ok...
dyanna19890
Postat pe 2 Mai 2010 21:03
De la: Alexandruski, la data 2010-04-21 15:50:23Ce parere aveti despre relatia dintre o studenta si un profesor?


Complicatie inutila si pierdere de timp din partea ta ca studenta... daca nu cumva ai un interes.
Cer_instelat
Postat pe 2 Mai 2010 23:14
cred ca asta e o ...fantezie erotica?!!
andreea_n_x
Postat pe 3 Mai 2010 01:23
ati r4ezolvat misterul.....? Ce mister dragelor??????????????dupa voi profesori sunt batu-ti in cap,medici la fel.......si asa mai departe! chiar nu va doresc sa aveti vreodata nevoie de sistemul sanitar si sa da-ti tocmai peste mine!( asa ca ocoliti cat mai mult camera de garda)!daca toti suntem prosti si vaide capul nostru.....de ce mai apelati la noi ca sistem sanitar si pentru o unghie rupta sau te miri ce tampenie?iar daca vrei sa faci o facultate eu cred ca vrei sa iti urmaresti un interes si anume acela de a invata ceva( nu de a agata profesori) si de a iesi de acolo cu cat mai multe cunostinte......nu mai tampit decat erai!
oksanaa
Postat pe 3 Mai 2010 16:40
nimeni nu a spus ca profesori sunt batuti in cap...dar dvs...nu credeti ca e posibil ca unei studente sa ii placa un profesot..si poate...de ce nu..sa ramana imrpeuna mult timp? chiar si sa se casatoreasca..cunosc..mutle povesti cu final fericit..de ce nu ar fi si asta tot asa?

eu sunt pro...nu conteaza cati ani are, ce nationalitate are, ce "statut" are..(dar vad ca la profa ...o cam intereseaza statutul...) sau altceva..daca iti palce de o persoana iti palce si agta...


sunt curioasa...doamna "profa" daca un profesor sau...un om fara "statut" var intersa...dar stiu raspunsul..NU., ca mai nou..acuma toate umbla numa dupe carduri colorate , bani ..masina...
de cand nu mai conteaza dragostea doamna profesoara? daca asta va invatat la facultate ..atuncea....dao...incolo de treaba.. ma rog..fiecare gandeste ..altcumva
uni cu "statut" care ii intereseaza ff mult... iar alti..nu conteaza..daca au .."statut" conteaza DOAR DRAGOSTEA
danaeu
Postat pe 3 Mai 2010 19:35
ma refeream un profesor asa..."fara multi bani"
danaeu
Postat pe 3 Mai 2010 19:37
dak amandoi se iubesc totul e ok
onitza_scumpika
Postat pe 8 Mai 2010 14:19
Sincera sa fiu, imi pare rau sa vad ca, in ziua de azi, lumea nu mai stie sa scrie romaneste; putem intelege ca, din graba, se mai fac erori, in sensul ca se inverseaza literele sau se mai adauga/ omit altele, dar sa nu stii sa pui corect o cratima? Este inadmisibil! Mai ales cand esti profesor.......
navamalika87
Postat pe 8 Mai 2010 21:57
Studenta isi cunoaste interesul,iar profesorul e fraierul.
viogen26
Postat pe 9 Mai 2010 09:30
RELATIA ELEV-PROFESOR, ESTE, DIN PUNCT DE VEDERE MORAL, O RELATIE DE PROFESIONALISM. DAR ELEVELE DIN ZIUA DE AZI NU VAD DECAT BARBATUL DIN FATA EI, NU POZITIA PE CARE O OCUPA. ASTFEL ELE DORESC O RELATIE PENTRU A SE LAUDA, IAR BARBATUL ESTE PREA SLAB SA FACA FATA AVANSURILOR TINEREI.
kudika178144
Postat pe 9 Mai 2010 09:40
De la: roxxenn, la data 2010-05-03 16:40:01 ati r4ezolvat misterul.....? Ce mister dragelor??????????????dupa voi profesori sunt batu-ti in cap,medici la fel.......si asa mai departe! chiar nu va doresc sa aveti vreodata nevoie de sistemul sanitar si sa da-ti tocmai peste mine!( asa ca ocoliti cat mai mult camera de garda)!daca toti suntem prosti si vaide capul nostru.....de ce mai apelati la noi ca sistem sanitar si pentru o unghie rupta sau te miri ce tampenie?iar daca vrei sa faci o facultate eu cred ca vrei sa iti urmaresti un interes si anume acela de a invata ceva( nu de a agata profesori) si de a iesi de acolo cu cat mai multe cunostinte......nu mai tampit decat erai!



Saracii de ei, de ce ii bagi pe toti in aceeasi oala? Ia o carticica mica si draguta unde sunt legile gramaticale inainte sa ne spui pe unde iti petreci timpul...Daca tu ai vreo problema cu gramatica limbii romane, nu inseamna ca sunt toti la fel- point and case, toti fostii mei colegi care predau stiu foarte bine sa se si exprime in scris. La fel stie si prietenul meu, care, coincidenta naibii, tot prin camera de garda isi petrece majoritatea timpului.
Acum ca am deviat suficient de la subiect, sa ne intoarcem...Asta cu relatiile dintre profesori si elevi/eleve e valabila doar cand nota elevului nu depinde de profesorul in cauza, daca omul nu are deja alte obligatii, daca nu sunt probleme cu astfel de relatii in institutia respectiva si asa mai departe. Si daca e sa fim sinceri, omul poate vrea pur si simplu sa vada cat de admirat e el de o "tanara speranta", sa se simta bine un semestru, dupa care tu ramai fluierand pe holurile universitatii.
Daca esti foarte sigura pe tine si pe sentimentele lui, poti incerca, parerea mea sincera ramane ca el isi va gasi tot timpul alta studenta...hm...dornica de cunostinte academice superioare.
anissya
Postat pe 9 Mai 2010 11:39
Am o parere foarte buna!ce profesorii nu sunt oameni???????cat timp stiti sa faceti diferenta intre cursuriile de la faculta si timpul liber nu e nici o problema...dar..... trebuie sa fiti maturi si sa nu plecati urechea la barfe pt ca unii oameni sunt cam incuiati mental dar ma gandesc ca asta nu e oproblema pt pers in cauza nu?
Creata24
Postat pe 9 Mai 2010 13:54
foarte normala numai ca studenta trebuie sa-l exploateze pe profesor si intelectual si sexual pentru asi atinge scopul (sa ajunga o mare diva in inalta socetate)CU INVESTITIE MINIMA ----MAI ALES IN ACEASTA PERIOADA DE CRIZA
puiufina
Postat pe 9 Mai 2010 14:39
De la: puiufina, la data 2010-05-09 14:39:27foarte normala numai ca studenta trebuie sa-l exploateze pe profesor si intelectual si sexual pentru asi atinge scopul (sa ajunga o mare diva in inalta socetate)CU INVESTITIE MINIMA ----MAI ALES IN ACEASTA PERIOADA DE CRIZA


adica relatia cu un profesor iti asigura drumul spre inalta societate si spre cufarul plin de comori al piratilor?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 9 Mai 2010 21:58
Sex cu un profesor: asta cred ca e fantezia erotica a oricarei pustoaice... Problema este ca relatiile de genul asta rareori se transforma in ceva serios. De cele mai multe ori, totul se rezuma la o partida de sex si atat. Daca asta iti doresti, go ahead... Daca visezi floricele si fluturasi, cauta o persoana de varsta ta, si nu mai umbla dupa cai verzi.
Micael
Postat pe 10 Mai 2010 11:45
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....


CE LE PREDAI?
GRAMATICA?????????????????????
maninutza
Postat pe 10 Mai 2010 16:13
De la: maninutza, la data 2010-05-10 16:13:59
De la: roxxenn, la data 2010-04-30 14:11:29 si eu predau studentilor! iar uni sunt cu mult mai inainta-ti in varsta ca mine sau chiar de aceeasi varsta .....diferenta intre un profesor si un student nu o face varsta ci statutul!Asa ca daca u crezi ca relatia ta cu acel profesor va avea vrun viitor de inseli amarnic.asta e parerea mea....akum nu stiu cum gandeste acel profesor si ce este in mintea lui......dar eu cred ca orgoliu e mare ! asa ca ......reorienteaza-te spre colegii tai ....


CE LE PREDAI?
GRAMATICA?????????????????????

de ce esti ma rea!s-a grabit si ea..sau a lipsit la ora de gramatica..nu i-a placut prea mult limba romana vreau sa zic!
reao!
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va plictisiti postati......va mananca tastati.........nu aveti ce face bagati-va in seama......:)))) 44 De la: Sabrina_Nede 4 Decembrie 2009 15:13
Putin ajutor? 12 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 14:20
nudism acasa 5 De la: kudika_12457 3 Septembrie 2012 18:08
Femei mature vs. femei imature 60 De la: kudika380240 1 Aprilie 2011 14:31
:(.. 4 De la: razz 9 Iunie 2010 18:20