Setari Cookie-uri

AJUTOR!

buna tuturor! as avea nevoie de ceva ajutor din partea voastra...de 5 zile ma tot lupt cu senzatiile dese de urinare. Am citit aici ca poate sa fie cistita, din cauza partidelor lungi si dese de sex,ori pt ca nu ne imbracam asa cum trebuie. Mie mi se intampla atunci cand imi este frig la picioare, de obicei imi trecea intr-o zi aceasta senzatie stresanta, insa acum vad ca nu prea ma iarta. Sincer imi este chiar teama, pt ca nu as vrea sa fac un tratament cu antibiotice deoarece am avut si inca mai am probleme si cu candida :( Nu stiu ce sa fac, incerc sa ma protejez cat pot de mult, insa sunt FOARTE sensibila! Stie cineva vre-un tratament naturist sau ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma!! Va multumesc din suflet!
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:38

in cazul asta remediul e sa faci partide de sex scurte si rare si eventual cu barbati verificati medical daca se poate
PICCKARD
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:41
chiar nu fac sex des si tin sa mentionez ca intretin relatii sexuale doar cu prietenulmeu care din punct de vedere medical este ok!... problema este cu frigul la picioare si mai ales acum nu stiu cum sa scap de senzatia asta...FARA ANTIBIOTICE daca s ar putea
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:46
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:46:19chiar nu fac sex des si tin sa mentionez ca intretin relatii sexuale doar cu prietenulmeu care din punct de vedere medical este ok!... problema este cu frigul la picioare si mai ales acum nu stiu cum sa scap de senzatia asta...FARA ANTIBIOTICE daca s ar putea

ho ca nu trebuie antibiotice din price raceala.du-te la doctor ! oricum si candidoza ai luat-o tot de la cineva purtator.
da-i drumul la ginecolog si lasa prostiile cu plantele ca poti ramane si fara copii pe viitor daca nu te tratezi la timp!
PICCKARD
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:50
da asa este...e periculoasa! la ginecolog am fost pt candida, mi s-a spus ca am facut o de la prez. deoarece sunt alergica la latex cu toate ca nu prea cred.... am urmat un tratament luung si tot nu am scapat de ea in fine...acum ma interesa problema asta cu cistita pt ca e chiar enervant sa mergi la toaleta din 15 in 15 minute. Oricum iti mutumesc pt sfaturi! sper sa primesc cat mai multe raspunsuri
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:56
Ceai de merisor!
ilumax_76
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:01
ceai de merisor ai putea sa-mi dai mai multe detalii te rog?
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:03
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:56:57da asa este...e periculoasa! la ginecolog am fost pt candida, mi s-a spus ca am facut o de la prez. deoarece sunt alergica la latex cu toate ca nu prea cred.... am urmat un tratament luung si tot nu am scapat de ea in fine...acum ma interesa problema asta cu cistita pt ca e chiar enervant sa mergi la toaleta din 15 in 15 minute. Oricum iti mutumesc pt sfaturi! sper sa primesc cat mai multe raspunsuri

ar fi bine sa nu mai umbli in fuste scurte pe frig
PICCKARD
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:08
multumesc frumos!
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:12

ar fi bine sa nu mai umbli in fuste scurte pe frig[/quote]


asta imi trebuie!fuste scurte am mai spus ca incerc sa ma protejez cat pot de mult!
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:14
De la: PICCKARD, la data 2011-12-11 08:50:36
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:46:19chiar nu fac sex des si tin sa mentionez ca intretin relatii sexuale doar cu prietenulmeu care din punct de vedere medical este ok!... problema este cu frigul la picioare si mai ales acum nu stiu cum sa scap de senzatia asta...FARA ANTIBIOTICE daca s ar putea

ho ca nu trebuie antibiotice din price raceala.du-te la doctor ! oricum si candidoza ai luat-o tot de la cineva purtator.
da-i drumul la ginecolog si lasa prostiile cu plantele ca poti ramane si fara copii pe viitor daca nu te tratezi la timp!
..............................................aoleouuuu de duminica dimineata se vb de sex? ....
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:18
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:18:08
De la: PICCKARD, la data 2011-12-11 08:50:36
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:46:19chiar nu fac sex des si tin sa mentionez ca intretin relatii sexuale doar cu prietenulmeu care din punct de vedere medical este ok!... problema este cu frigul la picioare si mai ales acum nu stiu cum sa scap de senzatia asta...FARA ANTIBIOTICE daca s ar putea

ho ca nu trebuie antibiotice din price raceala.du-te la doctor ! oricum si candidoza ai luat-o tot de la cineva purtator.
da-i drumul la ginecolog si lasa prostiile cu plantele ca poti ramane si fara copii pe viitor daca nu te tratezi la timp!
..............................................aoleouuuu de duminica dimineata se vb de sex? ....
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:20
atentieeee!.... fetelor nu este o solutie perfecta sa luati antibiotice pentru candida, scurgeri si chesti de" astea .....chiar dimpotriva antibioticul scade imunitatea iar flora vaginala se distruge , ceea ce inseamna ca veti face mult mai usor candida sau o veti lua......iar in ceea ce privesc racelile , de asemenea antibioticu nu e solutia perfecta la fel face , iar un element important este ca febra are un rol f important si anume cand avem febra inseamna ca corpul nostru lupta cu virusi e fff bine , dar daca luam acea pastila de antibiotic va opri procesul iar corpul o ia razna !
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:24
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:20:26
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:18:08
De la: PICCKARD, la data 2011-12-11 08:50:36
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 08:46:19chiar nu fac sex des si tin sa mentionez ca intretin relatii sexuale doar cu prietenulmeu care din punct de vedere medical este ok!... problema este cu frigul la picioare si mai ales acum nu stiu cum sa scap de senzatia asta...FARA ANTIBIOTICE daca s ar putea

ho ca nu trebuie antibiotice din price raceala.du-te la doctor ! oricum si candidoza ai luat-o tot de la cineva purtator.
da-i drumul la ginecolog si lasa prostiile cu plantele ca poti ramane si fara copii pe viitor daca nu te tratezi la timp!
..............................................aoleouuuu de duminica dimineata se vb de sex? ....

Sa-ti fie rusine ...unde vezi tu secs aici ?
Era vorba de o consultatie medicala...la gogosica...
PENTRU CANDIDA TRATAMENTUL TREBUIE URMAT SI DE PARTENER...ALTFEL NU SCAPI DE ACEASTA...
PRALEA_
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:25
a facut si partenerul tratament!numai ca eu cea care aveam problema, tot nu mi a trecut. Si iti multumesc ca mi-ai luat apararea
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:28
da! din cauza asta urasc antibioticele
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:30
da ..imi pare rau am inteles gresit! un sfat : raceala picioarelor se datoreaza circulatiei proaste iar daca vrei sa rez ceva si cu problemele vaginale trebe sa faci ceva ptr aceasta . adica sa-ti imbunatatesti circulatia , sunt multe metode naturiste care dau un rezultat imediat , cum ar fi ceaiuri calde , apa calda sau regim alimentar care sa inlature grasimea din sange , aceasta fiind cauza proastei circulatii .
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:31
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:31:11 da ..imi pare rau am inteles gresit! un sfat : raceala picioarelor se datoreaza circulatiei proaste iar daca vrei sa rez ceva si cu problemele vaginale trebe sa faci ceva ptr aceasta . adica sa-ti imbunatatesti circulatia , sunt multe metode naturiste care dau un rezultat imediat , cum ar fi ceaiuri calde , apa calda sau regim alimentar care sa inlature grasimea din sange , aceasta fiind cauza proastei circulatii .



multumesc mult claudita_timi ! as incerca pastilele acelea cu ardei iute care ajuta la imbunatatirea circulatiei!chiar am picioarele si mainile reci cam tot timpul... insa stii cumva ce as putea sa fac acum pt a scapa de senzatia asta de urinare?
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:35
totusi sper sa nu fie cistita pura pt ca nu am senzatii de usturime cand urinez si nici nu ma doare burta...
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:37
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:28:22a facut si partenerul tratament!numai ca eu cea care aveam problema, tot nu mi a trecut. Si iti multumesc ca mi-ai luat apararea

De regula la femei ...microbul este localizat si in cavitatea bucala.Ambii parteneri trebuie sa urmeze tratamentul pana se vindeca.
Eficient esttratamentul urmator..." galgara cu bicarbonat de sodiu si spalaturile vaginale..."
PRALEA_
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:38
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:35:24
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:31:11 da ..imi pare rau am inteles gresit! un sfat : raceala picioarelor se datoreaza circulatiei proaste iar daca vrei sa rez ceva si cu problemele vaginale trebe sa faci ceva ptr aceasta . adica sa-ti imbunatatesti circulatia , sunt multe metode naturiste care dau un rezultat imediat , cum ar fi ceaiuri calde , apa calda sau regim alimentar care sa inlature grasimea din sange , aceasta fiind cauza proastei circulatii .



multumesc mult claudita_timi ! as incerca pastilele acelea cu ardei iute care ajuta la imbunatatirea circulatiei!chiar am picioarele si mainile reci cam tot timpul... insa stii cumva ce as putea sa fac acum pt a scapa de senzatia asta de urinare?

da, te-as sfatui sa incerci sa rezolvi prima data problema asta cu circulatia , rinichi sunt in mod cat se poate direct legati de circulatie ei avand si rolu de a filtra sangele deci e f important sa alimentezi corpu cu multa caldura .....incearca deci un dus sau o baie fierbinte dupa care un ceai ori de care ar fi el cald si un masaj in talpi ai sa vezi cat de miraculos e rezultatu apoi. iar daca doresti sa iei pastile sunt si acestea diverse incearca sa apelezi la natural .....e mult mai benefic si da rezultate reale in timp nu doar de moment ca si patilele sintetice !
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:41
De la: PRALEA_, la data 2011-12-11 09:38:01
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:28:22a facut si partenerul tratament!numai ca eu cea care aveam problema, tot nu mi a trecut. Si iti multumesc ca mi-ai luat apararea

De regula la femei ...microbul este localizat si in cavitatea bucala.Ambii parteneri trebuie sa urmeze tratamentul pana se vindeca.
Eficient esttratamentul urmator..." galgara cu bicarbonat de sodiu si spalaturile vaginale..."


ai dreptate! am facut si gargara cu bicarbonat si spalaturi vaginale... imi trece o perioada apoi reapare. Ce e drept acest tratament cu spalaturi vaginale l am facut acum cateva luni...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:43
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca


N-ai cum sa scapi.
ilumax_76
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:45
Daca este cistita, " ea se manifesta doar cu usturime la urinare si mancarime " durerile de burta acuza deja ceva mult mai grav ...si te-as sfatui sa consulti un medic ginecolog .....racelile ne-tratate duc la boli ascunse si destul de grave , sau poti macar incerca la farmacie , si in acest caz de urgenta as fi de acord cu o cura de antibiotice desi problema nu e rezolvata o va opri dar tot iti va ramane sa rezolvi cauza .
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:46

cludita _timi: da, te-as sfatui sa incerci sa rezolvi prima data problema asta cu circulatia , rinichi sunt in mod cat se poate direct legati de circulatie ei avand si rolu de a filtra sangele deci e f important sa alimentezi corpu cu multa caldura .....incearca deci un dus sau o baie fierbinte dupa care un ceai ori de care ar fi el cald si un masaj in talpi ai sa vezi cat de miraculos e rezultatu apoi. iar daca doresti sa iei pastile sunt si acestea diverse incearca sa apelezi la natural .....e mult mai benefic si da rezultate reale in timp nu doar de moment ca si patilele sintetice ![/quote]

chiar astazi o sa fac ceea ce m-ai sfatuit!nici nu m-am gandit ca poate sa fie de la circulatia proasta... multumesc!
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:48
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 09:45:34
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca


N-ai cum sa scapi.


poti scapa de ia ! eu va garantez 100/100 ca daca urmati safatul meu veti scapa de cistita , candida , scurgeri....
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:49
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 09:45:34
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca


N-ai cum sa scapi.


eu totusi incerc sa scap de ea!
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:51
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41
De la: PRALEA_, la data 2011-12-11 09:38:01
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:28:22a facut si partenerul tratament!numai ca eu cea care aveam problema, tot nu mi a trecut. Si iti multumesc ca mi-ai luat apararea

De regula la femei ...microbul este localizat si in cavitatea bucala.Ambii parteneri trebuie sa urmeze tratamentul pana se vindeca.
Eficient esttratamentul urmator..." galgara cu bicarbonat de sodiu si spalaturile vaginale..."


ai dreptate! am facut si gargara cu bicarbonat si spalaturi vaginale... imi trece o perioada apoi reapare. Ce e drept acest tratament cu spalaturi vaginale l am facut acum cateva luni...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca
Tratamentul este de durata ...si trebuie urmat si dupa ce nu mai apar simptomele bolii.Se scapa foarte greu de aceasata dar urmand tratamentul cu atentie...reusesti sa scapi.Daca nu duci tratamentul pana la vindecare...nu faci altceva decat sa "ingrasi " microbul...sa-l faci imun la tratament...
PRALEA_
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:52
De la: claudita_timi, la data 2011-12-11 09:49:02
De la: ilumax_76, la data 2011-12-11 09:45:34
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca


N-ai cum sa scapi.


poti scapa de ia ! eu va garantez 100/100 ca daca urmati safatul meu veti scapa de cistita , candida , scurgeri....


pt cistita am inteles ce e de facut!referitor la candida ce sfaturi ne dai? am auzit tot felul de chestii, gen tratament cu iaurt, tot felul de spalaturi sau chiar un vaccin IBC10 SE NUMESTE(imunostimulator bacterian cu candita) se face de doua ori pe an
kudik_A
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:56
De la: PRALEA_, la data 2011-12-11 09:52:09
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:43:41
De la: PRALEA_, la data 2011-12-11 09:38:01
De la: kudik_A, la data 2011-12-11 09:28:22a facut si partenerul tratament!numai ca eu cea care aveam problema, tot nu mi a trecut. Si iti multumesc ca mi-ai luat apararea

De regula la femei ...microbul este localizat si in cavitatea bucala.Ambii parteneri trebuie sa urmeze tratamentul pana se vindeca.
Eficient esttratamentul urmator..." galgara cu bicarbonat de sodiu si spalaturile vaginale..."


ai dreptate! am facut si gargara cu bicarbonat si spalaturi vaginale... imi trece o perioada apoi reapare. Ce e drept acest tratament cu spalaturi vaginale l am facut acum cateva luni...numai ca nu scap definitiv de aceasta ciuperca
Tratamentul este de durata ...si trebuie urmat si dupa ce nu mai apar simptomele bolii.Se scapa foarte greu de aceasata dar urmand tratamentul cu atentie...reusesti sa scapi.Daca nu duci tratamentul pana la vindecare...nu faci altceva decat sa "ingrasi " microbul...sa-l faci imun la tratament...





la farmacie se gaseste hipermangan , e f bun in tratarea fluorei vaginale si imunitatea respectivei ....foloseste de 3 ori pe saptamana facand spalaturi vaginale si nu vei mai avea probleme plus ca intareste si pereti vaginali , are f multe utilitatii, si nu renunta la a, avea grija de sangele tau care ineamna si imunitate . partenerul tau poate folosi o crema care se gaseste la farmacie fugidin parca se numeste e f buna ptr ei si macar timp de o sapt sa aveti pauza totala de sex.
claudita_timi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Uneori si povestile dor... 32 De la: PICCKARD 13 Octombrie 2011 21:18
probleme cu ochii 4 De la: crysa_tm 29 Septembrie 2010 11:26
Bani !? 7 De la: rockk 4 Martie 2011 17:57
Vreau sa fiu fericita 14 De la: Flowers 13 Martie 2011 13:50
O parere va rog.... 87 De la: gigi_oprea 14 Decembrie 2010 20:27