Setari Cookie-uri

cata incredere poti avea intr-un barbat...?

se zice k poti avea incredere pana la proba contrarie.. dar ce inseamna proba contrarie?
ai mai avea incredere in EL daca ai afla ca iti ascunde anumite lucruri?
livym
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:57
nu stiu, da de ce ti-ai pus id-ul de mess p-aici?
ca ma incearca o curiozitate
googoodoll
Postat pe 27 Septembrie 2008 14:01
aaaaaaaaaa :D:D:D
:)) din greseala, de fapt fara sa imi dau seama, am scris si eu ceva comentarii si pur si simplu asa au aparut
livym
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:38
in teorie ar fi bine sa ai incredere si dc apare un lucru ce te pune pe ganduri atunci ar trebui sa fi mai atenta.
Sti ceva topicul tau e prea " larg ". Nu poti sa dai si u niste exemple concrete?
dafffne
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:48
De la: livym@yahoo.com, la data 2008-09-27 13:57:50se zice k poti avea incredere pana la proba contrarie.. dar ce inseamna proba contrarie?
ai mai avea incredere in EL daca ai afla ca iti ascunde anumite lucruri?


Increderea depinde de cît de suspicioasa si geloasa esti si depinde ce ar fi acele "anumita lucruri"

De la: livym@yahoo.com, la data 2008-09-30 23:38:59aaaaaaaaaa :D:D:D
:)) din greseala, de fapt fara sa imi dau seama, am scris si eu ceva comentarii si pur si simplu asa au aparut


atunci schibati nickul si numestete altfel
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:23
Depinde de lucruri...si depinde de cat de mult te preocupa. In fond te-a dezamagit sau doar crezi ca o va face si te temi atat de tare incat abia astepti sa fii dezamagita ca sa ai dreptate?
catalina_hetel
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:06
depinde si de lucrurile pe care ti le ascunde si motivul pentru care o face. Uneori ascunzi ceva de o persoana doar pentru a nu o rani, alteori pentru a obtine ceva, iar uneori doar pentru ca e o joaca de scurta durata.
Aici trebuie sa-ti dai seama singura din ce categorie faci parte: a persoanei care e iubita si aparata de anumite lucruri din trecut ce influenteaza prezenul, sau e doar interes la mijloc si sex.
Raspunsul daca poti avea incredere il poti afla doar singura si nimeni nu-ti poate raspunde sau spune ce sa faci.
Iryshka
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:29
De la: livym@yahoo.com, la data 2008-09-27 13:57:50se zice k poti avea incredere pana la proba contrarie.. dar ce inseamna proba contrarie?
ai mai avea incredere in EL daca ai afla ca iti ascunde anumite lucruri?

e prea la general, asa, ce ai scris.....si apoi te intrebi cata incredere poti avea in oameni, in general, nu numai in barbati....ci si in barbati, si in femei....apropo, eu sunt fata, s-ar zice ca fetele sunt solidare, da, da nu trebuie sa discriminam pe nimeni....
daca te refereai la relatia ta trebuia sa dai mai multe amanunte.
mkdisk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:09
Odata ce iti pui intrebarea merita sa am incredere, indiferent de context, inseamna ca ai anumite banuieli, si aceste banuieli sunt bazate pe ceva, pleaca de undeva, si atunci trebuie sa verifici, sa incerci sa iti dai seama ce se intampla, si de ce ai ajuns sa te gandesti la asta... desi in general, nu e bine sa ai incredere absoluta in nimeni, niciodata nu poti stii ce surprize poti avea de la oameni.
my_melody
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:22
incredere???????????? eu pot spune ca am incredere deplina in sotul meu, cu toate ca stam foarte mult timp despartiti.el este marinar si pleaca in voiaj cam 4 luni, si asta nu ma face deloc sa-mi pierd increderea.nu stiu poate ca gresesc...........dar il iubesc si stiu ca si el ma iubeste la fel de mult.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:38
Nu trebuie sa ai multa incredere, trebuie sa fii precauta, in acelasi timp sa te stapanesti, sa nu faci crize de isterie, pt ca ei atunci victimizeaza

Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:41
le stii mai bine ,ca o baba..

Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:52
cum sa nu avem incredere in barbatul pe care-l iubim? ...atunci de ce ne mai chinuim sa avem o relatie....ar fi pacat sa traim mereu cu impresia ca avem linga noi un posibil dusman...atunci unde-i iubirea ,dragostea ....?...ar fi pacat sa nu avem incredere in barbati...sunt perechea noastra,fii nostri,tatal ...prieteni nostrii...si daca isi pun si ei aceeasi intrebare ....cum ar mai fi relatiile intre oameni ?
Din pacate se simte si stim ca societatea noastra prin multitudinea motivelor care provoaca stresul din viata cotidiana ,au facut sa distruga relatiile dintre oameni...
Asa ca,atunci cind ai norocul sa gasesti barbatul potrivit,incearca sa fii asa cum ti-ar place sa fie el...pt tine,stiind ca o iubire se bazeaza pe incredere reciproca si comunicare...
iust1011
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:20
De la: iust1011, la data 2008-11-23 10:20:19 cum sa nu avem incredere in barbatul pe care-l iubim? ...atunci de ce ne mai chinuim sa avem o relatie....ar fi pacat sa traim mereu cu impresia ca avem linga noi un posibil dusman...atunci unde-i iubirea ,dragostea ....?...ar fi pacat sa nu avem incredere in barbati...sunt perechea noastra,fii nostri,tatal ...prieteni nostrii...si daca isi pun si ei aceeasi intrebare ....cum ar mai fi relatiile intre oameni ?
Din pacate se simte si stim ca societatea noastra prin multitudinea motivelor care provoaca stresul din viata cotidiana ,au facut sa distruga relatiile dintre oameni...
Asa ca,atunci cind ai norocul sa gasesti barbatul potrivit,incearca sa fii asa cum ti-ar place sa fie el...pt tine,stiind ca o iubire se bazeaza pe incredere reciproca si comunicare...

Cand iubesti si te intelegi bine cu barbatul de langa tine e normal sa ai incredere in el, chiar nu are rost sa strici o relatie frumoasa din cauza neincrederii
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:28
intr-un barbat nu tre sa ai incredere tre sa-i oferi libertatea necesara si totul o sa mearga struna!!!!
nefertiti2002
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:13

in primul rand nu vad de ce intrebarea este pusa asa ?
faci discriminare cumva?
ptr ca la modul cum ai pus tu intebarea , pleci de la premisa ca toti barbatii sunt mincinosi

si ca sa-ti raspund si la intrbare
daca pleci din start cu idea ca barbatul de langa tine este mincinos, mai bine nu te bagi in relatia respectiva
si daca tu ca persoana de fel esti sceptica, este destul de greu sa ai incredere in oricine, nu numai intr-un barbat
atata timp cat nu are de ce sa te minta , un barbat nu te va minti, depinde cat de sacaitoare si de cicalitoare si de insistenta esti cu anumite intrebari




_fantoma_
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:37
Cineva mi-a spus un lucru foarte frumos si adevarat legat de increderea noastra in oameni, in general, pentru ca nu numai barbatii ne pot dezamagi cumplit, ci toti oamneii cu care, interactionam la un moment dat : "sa nu ai niniciun fel de asteptari din partea oamenilor, pentru ca astfel risti sa suferi foarte tare cand te vor dezamagi, iar cand te vor surprinde placut, bucuria va fi cu mult mai intensa! " Mie mi-a placut foarte mult cum suna in teorie, iar in masura in care reusesc sa-mi controlez asteptarile vis-a-vis de cei din jurul meu incerc sa tin cont de acest lucru.Si mare ATENTIE, nimeni nu merita incredere deplina...
kiki_1234
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:51
oamenii sunt imprevizibili, iar barbatii nu fac nici o exceptie.
parerea mea este sa nu ii acorzi mai multa incredere decat ai avea in tine insati, mereu trebuie sa fie un procent de 1-5% de neincredere si nu neaparat in el ca si persoana cat in persoanele din jurul lui care sigur il influenteaza.
stii cum se zice.....oricat de cerebrali si fideli ar fi, cand vad o tipa dispusa si cu picioarele desfacute nu se pot stapani
o zi buna tuturor!
creata2k
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:35
dau impresia ca am incredere in el :)

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:36
Incredere ??? nu poti avea incredere in barbati, de fapt nu poti avea incredere in oameni in general pentru ca totul tine de circumstante, de imprejurari, de anturaj; Nu totul este pictat in alb si negru mai sunt si nuante. Ca sa pot avea incredere in barbati trebuie sa am incredere in intreaga societate ceea ce pt mine este imposibil avand in vedere ca suntem inconjurati de rautate, de ipocrizie.
aukuta
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:55
De la: aukuta, la data 2008-11-24 19:55:58 Incredere ??? nu poti avea incredere in barbati, de fapt nu poti avea incredere in oameni in general pentru ca totul tine de circumstante, de imprejurari, de anturaj; Nu totul este pictat in alb si negru mai sunt si nuante. Ca sa pot avea incredere in barbati trebuie sa am incredere in intreaga societate ceea ce pt mine este imposibil avand in vedere ca suntem inconjurati de rautate, de ipocrizie.

Sunt perfect de acord cu tine nu poti avea incredere in oameni pentru ca intr-adevar suntem inconjurati de multa rautate si ipocrizie,dar in barbatul cu care traiesti si iti imparti viata ar trebui sa ai incredere mai ales daca il iubesti si pana la urma trebuie sa inveti in cine trebuie sa ai incredere si in cine nu. Nu toti barbati sunt la fel
yumy
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:04
Buna!
daca tot se vorbeste de incredere sa va marturisesc ceva!Eu am un principiu daca vrei sa inseli spui dinainte daca inselatul se produce anunti in cel mai scurt timp...asa le-am spus tuturor iubitilor mei unii au fost cooli si mi-au spus si am ramas buni prieteni,de-o parte dintre ei nu stiu daca m-au inselat,dar de cei doi de care stiu sigur ca m-au inselat le-am facut zile amare....si eu am fost cea care le -a dat papucii!
se spune ca incredere sa nu ai nici in camasa de pe tine!....in schimb daca aveti incredere in voi inseva, respectiv in voi insiva....80% din problema e ca si rezolvata!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:14
De la: livym@yahoo.com, la data 2008-09-27 13:57:50se zice k poti avea incredere pana la proba contrarie.. dar ce inseamna proba contrarie?
ai mai avea incredere in EL daca ai afla ca iti ascunde anumite lucruri?



te gandesti prea mult la lucruri marunte.....traieste totul cu intensitate....si in timp...daca te-ai convins ca ai fost tradata....rupe relatia repede ....iesi din ea ...fara regrete.Viata merge inainte ...si cu el si fara el
ninushk
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:15
DA, ideal ar fi sa traiesti intens fara sa te gandesti la eventualele consecinte, dar cand te atasezi foarte tare de cineva, nu cred k mai poti parasi relatia fara regrete...tocmai din acest motiv...nu te arunca cu capul inainte!
kiki_1234
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:56
citind unele si altele pe acest forum sa va povestesc de sora mea.
A avut un prieten care cica o adora....mesaje/telefoane/iubi/diminutive de tot felul...ce mai o trata ca pe-o printesa,dar tipu asta statea si mult pe net...sorela mea nu stia ce fabrica/nu o interesa fiindca de cele mai multe ori se juca,dar o data la surprins pe un site de agatat....si i-a memorat nick-ul...dupa care si ea si-a facut un profil...si l-a contactat....si stateau si vorbeau vrute si nevrute si asta nu mentiona ca are prietena... bine sora mea a inceput sa se planga tipului de pe net ca ea are prieten si ca o inseala...si asta sfatuti si ca el nu ar face asa ceva si pana la urma se hotarasc sa se intaleasca....
zis si facut.....numai cand el a vazut-o pe sora mea s-a fasticit si la care sora mea s-a prezentat cu nick-ul ei si s-au despartit...dar macar ea a iesit din relatie cu capul sus.
Asa ca eu consider ca nu trebuie sa avem deplina incredere sau totala cum spune cineva pe acest forum fiindca dezamagirea va fi extrem de mare,trebuie sa fim circumspecte/circumspecti.

Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:51
dar intr-o femeie cat poti avea incredere? :)))exact ..pana la proba contrarie . dupa 3 luni de relatie ok... parca se simtea inconfortabila cand primea vreun beep in prezenta mea. i-am luat tel mai mult cu forta :)) in timp ce ea se plangea ca nu am incredere in ea. in tel. un mesaj : "dia , raspunde vreau sa-ti aud vocea" ma rog a gasit o scuza destul de buna, am trecut cu vederea , dar a scazut 40% din increderea oarba pe care am avut-o . relatia s-a prelungit pana la un an, continand in continuare faze de genu. relatia a mers greu din cauza parintilor ei , foarte greu , dar totusi, ,eu sunt de parerea ca doar ea e vinovata pt genu astea de faze, sunt cunostintele ei , telefonul ei , amicii ei ... etc . si acum dupa ce s-a termiat tot, pt k asa a decis ea, nu-mi ramane decat sa cred ca am stat un an de zile cu o parasuta. e ciudat oricum. sunt un "fecioara" sunt foarte curios, urasc minciuna, si crap de draci doar k nu pot stii adevarul adevarat.
chiar asa ...cata incredere sa ai ? pacat ca nu se poate cumparra de undeva de ma market. probabil ea asta astepta. numai bine . numai barfitii atata barbatii ca nu sunt toti la fel :)))

Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:09
Sunt de acord ca si femeile inseala, poate in aceeasi masuri ca si barbatii, si ca nici ele nu merita incredere deplina, in definitiv, ganditi-va ca nici macar noi insine nu meritam incredere deplina, poate va suna ciudat, insa, de nenumarate ori se intampla sa ne dezamagim increderea in propria persoana. Dar subiectul propus este "Cata incredere poti avea intr-un barbat..? "..deci, acesta este motivul pt care "barfim" barbatii in discutia asta
kiki_1234
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:26
excuuuuuuuse me !

Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:37
Cata incredere poti avea intr-un barbat...? V-a zic eu deloccc sa nu aveti incredere cel putin eu nu recomand nimanui sa aiba incredere oarba subliniez oarba in persoana iubita si cand il prinzi sa faci un soc complet fiindca u il ridicai in slavi asa am facut eu si am gresit in schimb daca nu eram asa convinsa pe mine ca el e fidel poate nu aveam socul ala ,barbati cred ca sunt predestinati ca sa insele cei care vor comenta acest raspuns al meu si o sa zica bla bla bla ca ei nus asa ca nau inselat sa ma scuteasca nu au inselat pana acum dar pana o sa moara o sa ajunga si ei asa eu am o actuala relatie il ador el la fel pe mine el zice ca nu ma inseala dar eu stiu ca ma inseala si mi-am demonstrat mie asa ca ....barbatilor va respect pentru altceva pentru multe dar pentru infidelitate nu-mi ziceti ca nu cred ca mai exista barbati sa nu mai insele...parerea mea
slin
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:39
slin , cand iubesti nu inseli. CLAR , pt ca in primul rand daca ajungi sa iubesti acea persoana inseamna ca are toate calitatile pe care le cautzi la persoana respectiva. felul lui de a fi, felul de a se purta cu tine, stilul lui de viata, aspectul fizic, partea cu sexul, etc( banii nu-i implic in niciun fel, daca exista e ok , daca nu, or sa existe, pt ca nu vad ..sa iubesti o persoana si sa-i zici k te desparti de ea ca nu are capital, si ii mai zici si "te iubesc" dupaia) din mesajul scris mai sus observi k tocmai am incheiat o realatie care m-a lasat cam cu gura cascata, dar cert e ca tzin mult la ea , sau am tinut nush ce sa mai zic , dar intr-un an de zile mie nici prin cap nu mi-a trecut sa fac un gest prin care as putea-o insela pe ex. ,nu tu "bezele" cu alte fete, nu tu telefoane , mesaje, chiar daca a fost destul de greu si am stat odata si doua luni fara sa ne vedem, doar ce ne mai trimeteam cate un msg din joi in paste si in ala jumate ne certam si jumate de "iubeam" timp in care nu am stat inchis in casa ca crap de draci "disco, petreceri si tot felu de grupuri in care exista posibilitatea 100%" nu ai motiv , pur si simplu. cand era totul ok intre noi era tot ce imi doream de la o fata (si nu ma refer la sex in special) am mai avut multe relatii inainte si serioase si neserioase nu ma arunc in cap dupa prima care iese ...dar o iubeam atata tot, motiv pt care nu am inselat-o si nu as fi inselat-o atata timp cat ea era cum stia ca-mi place mie sa fie. asta e parerea mea. asa cum i-am zis idioatei aleia, increderea se castiga ,nu se cere si nici nu se impune. daca ii spui te iubesc, si intorci capul dupa altul/alta pe strada, n-ai facut nimic (doar un exemplu... des intalnit) all the best !

Postat pe 25 Noiembrie 2008 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34
Cum au devenit florile parfum 1 De la: miss_ankee 18 Noiembrie 2010 19:00
Am nevoie de liniste si de un sfat 7 De la: mayya_ale 30 Martie 2015 16:45
credeti ca exista asa ceva? 50 De la: caryna89 16 Noiembrie 2009 19:35
tradat 11 De la: Luli2 11 Ianuarie 2009 23:59