Setari Cookie-uri

eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!!

mai exista antecedente cu rel de genul asta.........????????va rog merge, nu merge??????
fluturas1987
Postat pe 21 August 2008 15:07
nu tin neaparat sa ma ghidez dupz zodii...dar am auzit ca barbatii pesti sunt foarte sensibili dulci si romantici, tandri pana la dumnezeu si din ce am vazut asa este...dar exista o mica indoiala nus tiu...parca e prea frumos sa fie adevarat. mi e cam teama sa nu fie doar ipocrit, pervers si mincinos. adica sa ma insel in totalitate.
fluturas1987
Postat pe 21 August 2008 17:04
din cate stiu yo relatia dintre un varsator si u npeste merge bine..^_^...cu toate aste am intalnit si eu destui varsatori..si..mai toti au fost perversi.....insa in cazul in care femeia e varsator...cred ca e o combinatie reusita.....trup si suflet..:) ...keep it up
Sweet_angel_of_light
Postat pe 30 August 2008 23:38
da stiu cum sunt barbatii varsatori, am intalnit si eu cativa si sunt infideli, perversi si nemilosi daca pot sa spun asa. bine eu sunt fata varsator si e o diferenta...sper sa mearga cu pestele meu..mai ales ca eu sunt cam agitata, iar el e foarte calm si tandru..linistit. poate putin cam prea tacut dar o sa am eu ac de cojocul lui :P
fluturas1987
Postat pe 31 August 2008 10:39
hahaha...dap pestii sunt sensibili si pot fi raniti forte usor...cel putin asa sunt eu....am un amic care e peste...si e foarte calm..cam somnoros...si lenes.... dar stie sa ma asculet si sa ma calmeze.... ...bn e doar un amic... dar daca va intelegeti bine nu il lasa sa iti scape putini barbati sunt asa....aa...si am uitat sa mentionez..e foarte loial...fidel..nu ar trada pe iubita lui nici in ruptul capului...stie cum e sa te simti singura si parasita.......GOOD LUCK!..:)
Sweet_angel_of_light
Postat pe 31 August 2008 19:29
am uitat sa spun ca varul meu e pesti...si sotia lui varsator...se inteleg de minune...deci o realtie de nota 10000000....
Sweet_angel_of_light
Postat pe 31 August 2008 19:33
tnx fetelor pentru incurajari!! nu ma iau neaparat dupa zodii, horoscoape etc. doar am observat o foarte mare asemanare intre el si caracteristicile pestilor. chiar incepe sa mearga binisor, parca am inceput sa ma obisnuiesc cu el..si parca devine usor usor mai vorbaret deci e semn bun. sper sa fie bine in continuare...numa sa ma calmez eu cand e el prea linistit, ca pe mine ma scot din minti oamenii astia. bine pe de alta parte e bun si un de asta la casa omului
fluturas1987
Postat pe 31 August 2008 22:14
Eu sunt peste, el e varsator.... am avut o relatie de vis ..pina eu am calcat strimb si am si recunoscut . Ma iubit enorm si a fost in stare sa faca orice ptr a salva relatia...eu nu am vrut, acum vreau eu si nu vrea el. pestii sunt perversi si mincinosi. Mai bine fereste-te desi exista compatibilitate maxima.....prin natura lor habar nu ai cind fug sau fac gafe. Imi pare rau si regret...dar nu mai e nimik de facut
GEBO
Postat pe 21 Octombrie 2008 14:23
Te inseli amarnic, este cu totul altcineva decat pare,este dual, parsiv,mitocan si nesimtit imediat dupa ce este sigur de tine....
Am o experienta de 33 de ani de convietuire cu un peste.. nu ma intreba prin ce am trecut....varsatorul si pestele nu au nimic in comun, absolut nimic...
Chiar daca acum nu vei crede ce spun , peste cativa ani iti vei aminti ca o necunoscuta ti-a atras atentia...
Succes!!!!
biliboy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:25
Pot sa-mi permit o intrebare indiscreta? Dace este întradevar cum spui, de ce ai rezistat 33 de ani?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:30
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 22:30:14Pot sa-mi permit o intrebare indiscreta? Dace este întradevar cum spui, de ce ai rezistat 33 de ani?



n-a stiut zodiile p-atunci, ca altfel nu l-ar fi luat!!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:33
Atunci mai am o întrebare.
M-ar interesa acum daca mai duce lupta inversunata cu pestele "dual, parsiv,mitocan si nesimtit" ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:38
Nicio sansa, despatiti-va imediat! Imediat, o spun stelele nu eu!
Kathara
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:35
Pentru ca nu am avut alta solutie....doar in carti gasesti femei care renunta la tot sa traiasca pe strada...incerci doar prin puterea mintii sa-ti faci viata mai suportabila...sa gasesti solutii de a rezolva....poate doar fetele de bani gata au solutii rapide , prin ajutorul parintilor....
biliboy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:51
Duc aceasta lupta si acum, dar totul este ameliorat de TIMP....
Deja stiu ce-l enerveava,ce-l calmeaza, ce intentii are, ce gandeste in legatura cu fiecare lucru...
De ce am rezistat 33 de ani ?? am raspuns mai sus.....si lucrurile sunt mai complicate ar trebui sa scriu mult mau mult pentru a ma face inteleasa de ce am stat atata timp...
Nici macar nu mai are importanta...am inteles un lucru abia acum...dupa ce mi-am ingropat singura sora, bolnava de cancer....avea 51 de ani , ca avem o SINGURA VIATA SI CA NU MERITA SA SUFERIM........credeti-ma mi-am schimbat total modul de a gandi....ceea ca va doresc si voua...
Stiu ca doare sa aflati ca pestii cei finuti si corecti sunt cu totul altfel dupa ceva timp... dar nu uitati ca sunt alunecosi....si ca au dubla personalitate .....una par si alta sunt....
Cu parere de rau.....chiar daca ma injuri....nici eu nu as fi crezut cand eram tanara daca cineva imi spunea astfel de lucruri...
Cand iubesti nu conteaza ce-ti spun altii.....si eu iubeam si nu m-as fi luat dupa altcineva...nici nu stiu de ce tot scriem aici aceste lucruri...nu le credem pana nu ni se intampla...nu uitati ca pestii nu se grabesc sa-si dea arama pe fata>>>>
biliboy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:11
Te rog, daã vrei, da-mi si mie data, ora si locul nasterii la amandoi. As vrea sa vad si eu cum arata compatibilitatea voastra.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:37
De la: AstroVirgo, la data 2008-11-15 19:37:09Te rog, daã vrei, da-mi si mie data, ora si locul nasterii la amandoi. As vrea sa vad si eu cum arata compatibilitatea voastra.
dar despre o varsatoare 05.02.1988 si un pesti 19.02.1974, imi poti spune ceva?
focsa05
Postat pe 15 Noiembrie 2008 20:04
De la: georgeasca2002, la data 2008-11-15 14:51:49Pentru ca nu am avut alta solutie....doar in carti gasesti femei care renunta la tot sa traiasca pe strada...incerci doar prin puterea mintii sa-ti faci viata mai suportabila...sa gasesti solutii de a rezolva....poate doar fetele de bani gata au solutii rapide , prin ajutorul parintilor....


Probabil solutiile nu depind doar de parintii bogati, ci depind si de societatea, prejudecatile societatii, legislatia ...tarii in care traiesti, de educatia primita si de predispozitiile fiecarui individ/a inclusiv [mai ales!!!] de independena financiara a femeii fata de barbat.
Relatia [reusita/nereusita] depinde de caracterul individual al persoanelor.
Poate daca timpul s-ar intoarce pentru tine inapoi, ai fi luat in ziua de azi o alta hotarare.
Eu nu cred personal in stele si am o repulsie/aversiune / fata de lucrurile oculte, esoterim sau o parere fatalista privita din unghiul "credintei" ...
Relatia intre doi oameni evolueaza in decursul anilor in bine sau rau, aia nu inseamna ca de la inceput era sa fie asa. Prin evolutie , viata cotidiana , experientele bune/rele se schimba partenerul. Se mai schimba ca il formam si noi [ca partenera/sotie].
Problema este mult mai complexa , vocabularul meu in romana este prea redus sa explic, dar nu veti gasi raspuns in stele si horoscop. Viata, fericirea si caracterul cuplului nu se reduce la atat . Ar fi mai simplu dar nu este.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:53
Eu sunt Varsator 09. Februarie 1958 iar el este Pesti 08 Martie 1953 nu stiu ora nasterii din pacate, mamele noastre sunt cam duse cu sorcova, nu ma pot baza pe ele...
Suntem nascuti amandoi in Bucuresti
biliboy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:25
Femai nebune nu alta... puteti sa ma judecati cum vreti. Se spune ca cei din zodia gemeni (ca mine) sunt cei mai curvari.Din mai multe surse se spune asta, pe cand eu sunt cel mai fidel sot din lume. Imi iubesc sotia, ce naiba???Garantez si cu propria viata. Totul depinde de el sau ea. Ce atatea horoscoape??? Dati-o dracu !!!

Postat pe 16 Decembrie 2008 04:39
Bine zis nea Constantine! ce atata tara bara! Relatia se construieste in doi, zodiile dau niste caracteristici generale ale personalitatii celor doi dar de aici pana la a da sfaturi de genul:'Aoleooo e pesti, fugi.... despartire de urgenta! ca asa zic astrele" e cale lunga sa ne ajunga. Eu sunt pesti si sunt fidela si sincera (prea sincera dupa parera multora), nu sunt nici calma sau moalcoma cum zice zodia , nici cu capatana in nori. Si relationat stric la pesti: dualitatea lor sta in incapacitatea de a alege un drum , indecidere, nehotarare , nicidecum a nu se confunda cu dubla personalitate si falsitate. Deci..in concluzie: oamenii se impart in: buni si rai; sinceri si mincinosi; indragostiti sau nu; fideli si infideli. Si gasim din fiecare categorie in toate zodiile. Important e sa gasesti persoana potrivita tie.
Va pup!
serena1
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:35
Buna...dar daca ea e varsator el pesti..ea 33 si el 25...se inteleg bine acum..el e foarte indragostit....ea are ceva indoieli in durata unei astfeln de relatii din cauza diff de varsta...ce crezi poate dura? e varsta un impediment?
alice25
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:55
Buna..eu sunt varsator..el e pesti...ne intelegem bine..e un dulce comunica mult..e atent si grijuliu...insa teama mea e ca aceasta relatie nu va dura dintr-un motiv cat se poate de serios..eu am 33 si el 25...nu e roman...are o educatie foarte frumoasa..niste principii de viata asemanatoare cu ale mele.insa...oare diff de varsta ne va impiedica sa avem o relatie de durata...cred ca da...tu ce crezi?
alice25
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:59
De la: alice25, la data 2009-01-06 18:55:12Buna...dar daca ea e varsator el pesti..ea 33 si el 25...se inteleg bine acum..el e foarte indragostit....ea are ceva indoieli in durata unei astfeln de relatii din cauza diff de varsta...ce crezi poate dura? e varsta un impediment?
dragostea nu are varsta.daca e sa fii dezamagita,asta o poate face oricine,chiar si cineva de aceeasi varsta cu tine.conditia e sa va iubiti sincer amandoi.
dana_mv
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:01
multi spun ca o astfel de relatie nu are sorti de izbanda,,tocmai pentru aceasta diff de varsta...cica eu as fi o rampa de lansare in viata pentru el...
alice25
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:08
De la: alice25, la data 2009-01-06 18:59:20Buna..eu sunt varsator..el e pesti...ne intelegem bine..e un dulce comunica mult..e atent si grijuliu...insa teama mea e ca aceasta relatie nu va dura dintr-un motiv cat se poate de serios..eu am 33 si el 25...nu e roman...are o educatie foarte frumoasa..niste principii de viata asemanatoare cu ale mele.insa...oare diff de varsta ne va impiedica sa avem o relatie de durata...cred ca da...tu ce crezi?


Nu merita sa dai importanta acestui aspect, diferenta de varsta. Foloseste-ti energia pentru toate lucrurile frumoase care va leaga. Traieste-ti povestea frumos.
Insa, mare atentie cu pestii astia!
manuma
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:02
stii mai multe despre zodia asta?
imi poti spune msi multe?
Multumesc
alice25
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:11
Varsator - Pesti

Varsator si Pesti, sau despre daruire neconditionata si sacrificiu suprem

Da, un cuplu pentru suferinte gratuite sau pentru salvarea speciei umane - adica fiecare cu dualitatea lui. Nativul Pesti poate alege directia în acest cuplu daca i se da mâna libera, iar Varsatorul poate decide daca aceasta directie este si necesara, daca va fi luat în serios.

In conditii sociale searbede sau liniare, cei doi pot realiza o casatorie cuminte, cu toate implicatiile care pot decurge de aici. Dar, în momente de rascruce pentru conditia sau pentru specia umana, acest cuplu poate face dovada unor calitati adeseori incredibile. Si asta tocmai pentru ca unul viseaza la capacitate maxima (Varsatorul), iar celalalt se sacrifica de buna voie (Pestii), deoarece amândoi stiu, în esenta lor ultima, ca se afla aici pentru a salva planeta.
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:47
Varsator - Pesti

Scoateti un cuplu Varsator - Pesti din motivatia lui spirituala si veti vedea ca, practic, le goliti fiinta de viata. Sau, dimpotriva, sustineti-le puternic frenezia si daruirea neconditionata si va veti minuna câte puteti învata de la ei, cei care devin dintr-o data canale de manifestare a energiilor divine ale iubirii.

Varsatorul iubeste tot, fiindca natura lui e solara, libera de orice fel de prejudecati si dornica sa daruiasca. Pestele, la rândul lui, iubeste tot, fiindca natura lui e sensibila si compasiva si dornica sa aline suferinte, preluându-le în inima sa infinita.

Caritabili prin definitie si mari facatori de bine, Varsatorul si Pestii se regasesc fericiti în fericirea si binele celorlalti ca niste calauze anonime dar profund împlinite de o iubire care niciodata nu seaca si nu oboseste, trecând dincolo de limitele obisnuite si experimentând în unele cazuri stari de expansiune a constiintei sau stari de constiinta modificata.
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:47
Relatia este predispusa esecului... Cel mai bine ar fi sa va despartiti
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar fata, domnisoara, femeia scorpion?? 52 De la: kudika358018 14 Iunie 2011 12:59
relatie la distanta.... 67 De la: rockk 24 Februarie 2011 18:28
Sagetator 36 De la: cristiana84 25 Iunie 2011 16:58
Eu Rac, el Berbec :) 6 De la: dandanaua_reloaded 3 Iulie 2009 23:57
ce parere aveti despre relatia dintre femeia fecioara si barbatul scorpion? 24 De la: _Nikki_ 18 August 2009 13:58