Setari Cookie-uri

va rog ajutati-ma!!

Buna!! povestea mea e cam asa!! am un prieten Mihai cu care vb de un an si trebuie sa recunosc ca-l iubesc enorm de mult!! dar chestia e ca de ceva timp parca s-a schimbat.... e foooarte gelos , stiu ca ma iubeste ult...a facut multe pt mine.. dar nu stiu ce sa-i fac sa nu mai fie asa gelos pt ca daca vorbesc cu vreuna baiat ,se supara si imi spune cadaca ma mai vede vreodata vorbind sau apropiindu-ma de un baiat maparaseste... nu stiu.. dar mia pus mai multe reguli... si o data chiar mia zis ;IUBITA INTELEGEMA CA FAC ASTA PT CA TE IUBESC ENORM DE MULT SI VREAU SA FII DOAR A MEA SA NU TE IMPART CU NIMENI.."NU stiu ce sa zik... dar mia interzis sa jok intr-o piesa de teatru unde eu trebuia sal mangai pe un baiat din sc... si sal pup pe obraz.. sa suparat extrem de tare.. si mia zis ca daca nu renuntla piesa de teatru ma paraseste si jura ca nu semai impaca cu mine.. dar eu nu aveam cum sa renunt si am jukat ..sa suparat tare 2 zile nu a mai vb cu mine ca prieteni ( ma suna ma intreba cf dar dupa aceea imi amintea k nu mai suntem impreuna,,,,, a suferit enorm atunci stiu asta de la parinti lui si sorasa.......! intrebare e ce sa fac?? uneori e chiar prea gelos....de ce ee asa?? va pwp si astept raspunsuri si pareri!!
p_pwshyk
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:30
daca ma'sa si tat'su stiau de suferinta odraslei de ce nu se apuca sa'i faca oleaca de educatie? adica stau deoparte si vad cum se izbeste copilu cu capu'n gard de cate ori are el chef? problema e si la tine, nu'i mai permite sa te manipuleze, se pare ca dupa doua zile ii trece despartirea si revine cu picioarele pe pamant.
Shhh
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:41
Cand iubesti esti dispus sa treci peste multe , eu inteleg ca el te maipuleaza mai degraba
decat ca te iubeste , daca te intelegi cu ai lui de ce nu vorbesti cu acestia despre
comportamentul lui? sa i-ti interzica de pe acum ce si cum sau sa te tina tot timpul in sah ca te va parasi mi se pare aiurea .
Cred ca ar fi mai bn sa aveti si voi o discutie serioasa .
Succes
rox81
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:02
gelozia nu e ceva anormal atunci cand iubesti pe cineva,dar daca ea da in paranoia atunci e ceva patologic si e recomandata o sedinta la psiholog.
razz
Postat pe 2 Mai 2010 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el.... 8 De la: alessia_9 11 Iunie 2012 11:07
Iubirea vietii vs. sufletul pereche 21 De la: kudika029236 4 Martie 2010 16:57
probleme in dragoste 28 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:50
tot eu 5 De la: yumalai 26 Aprilie 2009 06:57
??? 11 De la: pickard 20 Martie 2011 14:32