Setari Cookie-uri

Ce sa fac?

Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?
DyDy_97
Postat pe 25 Iunie 2011 16:56
capacitatea ai dat-o?
miss_darine
Postat pe 25 Iunie 2011 17:03
traieste-ti copilaria si lasa astea ca ai timp....
cristiana84
Postat pe 25 Iunie 2011 17:05
De la: Dydy_99, la data 2011-06-25 16:56:17Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?


Valy90
Postat pe 25 Iunie 2011 17:29
De la: Dydy_99, la data 2011-06-25 16:56:17Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?

steffy91
Postat pe 25 Iunie 2011 17:52
De la: Dydy_99, la data 2011-06-25 16:56:17Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?


pai nu sunteti in vacanta?
A fost doar vrajeala, vrea sa scape de tine. Dupa parerea mea chiar daca vrei tu sa te intorci... nu prea ai la cine. Ignora-l !
Esti prea mica, nu numai ca nu esti suficient de matura sa faci alegerile corecte, dar sari peste niste etape importante din viata ta. Nu te pierde in probleme sentimentale de pe acum, bucura-te de vacanta, de soare de prieteni.
O sa ai tot timpul pentru iubiti si deceptii, acum ar trebui sa ai alte prioritati
_vio_
Postat pe 25 Iunie 2011 21:28
De la: _vio_, la data 2011-06-25 21:28:32
De la: Dydy_99, la data 2011-06-25 16:56:17Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?


pai nu sunteti in vacanta?
A fost doar vrajeala, vrea sa scape de tine. Dupa parerea mea chiar daca vrei tu sa te intorci... nu prea ai la cine. Ignora-l !
Esti prea mica, nu numai ca nu esti suficient de matura sa faci alegerile corecte, dar sari peste niste etape importante din viata ta. Nu te pierde in probleme sentimentale de pe acum, bucura-te de vacanta, de soare de prieteni.
O sa ai tot timpul pentru iubiti si deceptii, acum ar trebui sa ai alte prioritati

da! sa-si sufle mucii!
pickard
Postat pe 25 Iunie 2011 21:53
si la proba scrisa la romana ai scris un poem de iubire?!.
starea ta sufleteasca este in concordanta cu vremea de afara!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iunie 2011 21:58
Va multumesc mult...si ati avut dreptate.Acum cateva zile am aflat adevaru prin intermediul verisoarei mele.

DyDy_97
Postat pe 30 Iunie 2011 14:53
Cred ca la varsta ta ar trebui sa iti vezi de scoala si nu de baieti pentru ca o educatie si macar un liceu terminat raman pentru toata viata, dar baietii nu.
Eva32
Postat pe 3 Iulie 2011 00:42
De la: DyDy_97, la data 2011-06-30 14:53:26Va multumesc mult...si ati avut dreptate.Acum cateva zile am aflat adevaru prin intermediul verisoarei mele.



E bine! Ca ti-a luat numai 5 zile...
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 15:42
De la: DyDy_97, la data 2011-06-25 16:56:17Sal,sunt Diana,am 14 ani si sunt din Bucuresti.Acum 4 luni am cunoscut un baiat de aceeasi varsta cu mine .Mi-a zis ca sunt draguta si ca ma place.Am avut o intalnire si atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Fiindca si eu il placeam,am acceptat.Am avut o relatie de 2 luni,iar el mi-a dat papucii sub pretextul ca diriginta lui ar fia aflat (invatam la acceasi scoala dar la clase diferite) si l-ar fi amenintat cu scaderea notei la purtare.Am vorbit cu prietenela, iar ele mi-au spus ca s-ar putea sa fie o minciuna inventata de el.Eu chiar vreau sa ma impac cu el,dar nustiu ce sa fac si cum sa procedez.Sa ma reintorc la el?Sa il intreb eu prima?


Dydy draga sa nu crezi ca reactia noastra este de persiflare, nu. Diriginta prietenului tau l-a amenintat cu scaderea notei la purtare pentru ca nu are timp sa stea de vorba cu fiecare adolescent din clasa si a recurs imediat la metode pedagogice mai drastice. La varsta asta, cel mai bun sfatuitor din afara cercului de prietene, daca problema este foarte serioasa si stresanta pentru tine este mama ta, sau sora mai mare. Adultii de pe forumurile ca acesta te vor trata ca pe o egala abia mai tarziu, cand vei fi macar majora.
Ai primit totusi sfaturi si se pare ca problema s-a rezolvat oricum. Eu iti multumesc pentru politetea cu care te-ai adresat noua, atat cand ai deschis topicul, cat si cand ne-ai anuntat ca te-ai lamurit. Retine sfatul meu si da-i credit mamei tale sau surorii mai mari, cand simti nevoia sa vorbesti cu persoane cu experienta de viata, care te-ar putea ajuta atunci cand ai nevoie.
Iti urez vacanta placuta si cat mai putine probleme.
maimai_no1
Postat pe 4 Iulie 2011 02:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cu parinti 7 De la: lory_lav 1 Octombrie 2012 15:35
Relatii 8 De la: kudicafex81 10 Iulie 2016 12:57
sfat..va rog..:( 18 De la: diana_franch 28 Septembrie 2009 19:56
un sfat poate... 13 De la: micky_mouse37 12 August 2010 21:41
Ceva ne spune NU! 10 De la: aizana 3 Iulie 2010 23:41