Setari Cookie-uri

plizzzz....

buna fetelor, nu e un subiect nou, dar am nevoie de un sfat din partea altor persoane...am un prieten, doar ca ne am vazut fata in fata doar 3 zile dupa ce ne am cunoscut pentru ca a plecat din tara...insa am pastart legatura si am vorbit zilnic...ma iubeste, (stiu asta), il iubesc enorm, insa nu putem fi impreuna din cauza parintilor lui, deoarece la el in sat e traditia ca fata sau baiatul sa fie din acelasi sat, suntem din acelasi judet, dar el zice ca nu se poate pt ca parintii lui nu vor...desi sunt dispusa sa fac multe sacrificii pt el, el zice ca ar trebuii sa stau cu el, cu parintii lui, nu stiu daca ma credeti, dar nu ma deranjeaza deloc, pt ca ar trebuii sa am grija de parintii lui peste cativa ani pt ca sunt bolnavi...voi fi medic, iar asta face parte din meseria mea...el mi a zis ca intre noi totul e perfect, ca nu are niciun motiv sa mi reproseze ceva, dar ca nu putem continua...peste o saptamana vine acasa, si ne vom vedea...si acum tremur cand ma gandesc, inca tata meu nu stie de el, si e putin dificil si el, nu stiu dacaa r fi de acord sa ma mut la el asa de tanara (am 20 de ani, iar el 25) si nu stiu daca ar accepta, dar cred ca s ar obisnui cu ideea pentru ca ei au fost fericiti si acum e si randul meu...uuufffff intrebarea mea pt voi e: ce ati face voi intr-o astfel de situatie? ati lupta pentru dragostea asta, sau ati renunta?
va pup pe toate
kudika177492
Postat pe 4 Mai 2010 00:52
Tu chiar crezi ca exista iubirea aceea profunda dupa 3 zile?
Te cred ca esti indragostita, nu ca-l iubesti enorm. Nu cred ca te iubeste. Nu cred ca-l cunosti ca om, nu cred ca te cunoaste.
Mai asteapta. Ti-a aratat ca merita sacrificiile tale?
Nu te arunca chiar asa, vezi daca vorbele lui sunt dublate prin fapte. Vezi daca EL este omul pe care-l vrei, cu alte cuvinte vezi ce caracter are.

Din cate povestesti poate spune adevarul, dar poate si minti cu nonsalanta. La fazele astea gen "te iubesc, dar nu putem fi impreuna" eu sunt extraordinar de circumspecta.
kitty_krieger
Postat pe 4 Mai 2010 01:37
N-am auzit de cand muma m-o facut despre o asemenea traditie romaneasca. Ca-i roman, nu?
Si n-am auzit de iubire in care sa mi se impuna sa stau acolo sau dincolo, sa fac cum zic ai mei sau ai lui.. ca daca nu... nu te vreau nici rupt.
Ne intrebi daca sa lupti? Pentru ce, draga mea? El nu pare sa se lupte cu nimeni pentru iubirea voastra, dimpotriva.
Rabdare, rabdare, rabdare! Asta e tot ce iti pot spune. Si nu sacrificii de sine. Nu la 20 de ani, nu dupa o poveste care a durat 3 zile si nu dupa vorbe. Hai, sa vedem cat si ce e dispus el sa faca pentru voi.

Nu-mi da pace gogoasa cu traditia romaneasca. Ai idee cate sate s-au golit de tineri? Cate sate mor tocmai pentru ca, tinerii nu vor sa traiasca acolo? Si domnul tau, care se plimba prin strainatate (adica pare destupat la minte si vrea si altceva decat vatra satului) iti IMPUNE sa te muti acolo? Iti vei blestema zilele cu cizme de caucic pe ulite si.. Nu-ti mai zic, lasa! Sper ca ai capul pe umeri.
rashela
Postat pe 4 Mai 2010 01:47

Nu-mi da pace gogoasa cu traditia romaneasca. Ai idee cate sate s-au golit de tineri? Cate sate mor tocmai pentru ca, tinerii nu vor sa traiasca acolo? Si domnul tau, care se plimba prin strainatate (adica pare destupat la minte si vrea si altceva decat vatra satului) iti IMPUNE sa te muti acolo? Iti vei blestema zilele cu cizme de caucic pe ulite si.. Nu-ti mai zic, lasa! Sper ca ai capul pe umeri. [/quote]



mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti? 3 De la: tematoare 3 Septembrie 2010 14:49
Despartire brusca prin SMS 1 De la: kudika_1034110 21 Septembrie 2018 06:32
iubire departata 65 De la: AmyLee92 5 Martie 2011 19:52
ajutor... o iau razna ... 16 De la: kpucata 25 Septembrie 2010 14:03
buna tuturor fetelor dupa forum Imi caut Si eu O prietena 42 De la: oana84onutza 14 Martie 2010 00:57