Setari Cookie-uri

cum sa il recuceresti?

"buna , deci el e pesti da tu ce zodie esti , poti sa mi raspunzi si mie, cum ai zis tu pestii sunt f dificili , nu multe fete poate sa i controleze deci nu ai stiut cum sa l iei ancearca sa l cunosti mai bine,de exemplu ai zis ca sunteti prietenii acum ancearca sa iesi cu el la o cafea un suc sa petreceti mai mult timp ca sa va cunoasteti , dar doar sa iesiti , nu sa faceti ceva pt ca daca faci ceva cu el dupa prima iesire o sa grasesti si o sa ti para rau, daca ati propune ceva ai zici ca sunteti prietenii si ai respecti relatia cu respectiva, ancearca an acelasi timp sa l cunosti si sa petreci timp cu el pt al cunoaste, dar si sa stii sa pastrezii distanta pt pat asteapta, crede ma ca o sa mearga daca ma asculti"

Multumesc pentru raspuns. Eu sint Taur.
Stii, e greu de realizat si ce spui tu. Asta pentru ca daca ne vedem la suc, cafea, etc...dupa 2-3 iesiri imi spune ca e mai bine sa nu ne mai vedem pentru ca el sa poata trece peste ceea ce simte pentru mine. Incearca sa ma uite...pentru ca e bulversat. De fapt, la fel e si pentru mine!
Sintem prieteni buni, vorbim foarte mult, ne vedem cu diferite ocazii pentru ca avem poate ceva de rezolvat impreuna. De cunoscut, am inceput sa il cunosc tot mai bine, la fel si el pe mine.
Problema lui cea mai mare e de fapt ca nu stie ce vrea. Stie numai ce ar putea avea - dar nu stie ce vrea el!
Habar nu am. Oricum pentru mine e foarte trist ce se intimpla. Am gasit omul care mi se potriveste si nu pot fi linga el! Am incercat si eu sa cunosc alti barbati, la fel ca si el. Doar ca eu am ramasa la stadiul de a povesti si iesi la un suc, la un prinz cu altii. Mi-am dat seama imediat ca nu sint potirviti pentru mine. El a mers un pic mai departe - adica a avut si o relatie sexuala cu 2 femei, dar nu a putu sa ma scoata pe mine din minte si din suflet.
E foarte ciudat ce se intimpla. Dar cred ca numai timpul le va rezolva pe toate. Oricit de multe eforturi as face eu in aceasta privinta sunt oarecum de prisos. Asta e impresia pe care o am eu!

kudika143575
Postat pe 18 Iunie 2010 22:40
hmmm asta e o copilarie din partea lui el ar prefera sa stai departe de el ca sa te poata uita , si ca nu stie ce vrea, hm ati zic eu el asteapta sa faci tu primul pas si sa l rogi tu asta asteapta el ca sa vada cat de mult tii tu la el da nu face asta mai dispera l pt ca daca ai arati ca esti Andragostita dupa el el asi pierde intersul si face ce vrea din tine ati zic eu, asa mai asteapta o saptamana sau invita l la o cafea saptamana asta si zii asa poti sa ati tii compania la o cafea ca nu am cu cine sa ma duca trebuia sa vina cineva dar am stabilit pt mai tarziu, si nu ai zici cine, deci cand va antaliti o sa te antrebe pt ca sunt curiosi si ai zici o prietena,si punct, dupa care el o sa creda ca poate poate, si atunci ai zici si tu ca ai grasit antanlindu te cu el, cu ai zice ca vrei sa l uiti sau faze din astea arata i ca esti bine sica vreti sa fiti prietenii nu o sa i convina,o sa ti zic dupa ce faci asa de ce te am sfatuit asa , te rog sa faci asa daca antradevar vrei sa mai fii cu el
kudika113759
Postat pe 19 Iunie 2010 17:37
hei,
multumesc pentru sfat. Crede-ma ca am incercat multe...dar fara gram de disperare fata de el. I-am spus si ca am cunoscut pe cineva, in prima faza a fost foarte necajit, mi-a trimis mesaje, m-a sunat, etc
Dupa care mi-a spus din nou ca ar fi bine sa nu ne mai vedem. Sa nu ma mai vada si sa nu mai petrecem timp impreuna pentru ca acea parte din sufletul lui sa se vindece!
E, acum mai incerc si asta. Sa vedem ce iese.
Poate ne vedem chiar miine. Sau poate mai astept 2-3 zile.
E foarte ciudat. Il simt si eu ca nu e barbatul care ar face primul pas intr-o situatie de genul asta.
Nu stiu ce sa mai zic.
M-am gindit la multe: ca nu e pregatit pentru mai mult. DAR: nu va fi pregatit niciodata pentru asta. E ca si o femeie care nu e pregatita niciodata sa faca un copil, dar daca se intimpla - e cel mai minunat lucru.
Acum spune-mi cum sa fac sa il am linga mine toata viata? E cel mai minunat si sufletist barbat din lume. Doar ca e speriat ... LA NAIBA!
kudika143575
Postat pe 20 Iunie 2010 22:33
hmmm ce pot sa zic asa sunt pestii am si eu unul de asta ati zic asteapta de la tine primul pas dar fa tu primul pas dar nu lasa tot timpul asa ca dupa aia asa se anvatasi nu e bine, el nu stie ce vrea pt ca te iubeste pe tine si nu stie sigur daca e bine ce faceeu zic sa nu te grabesti si sa o iei usor cu el, ancearca sfatul meu care ti la m dat si vezi ce iese aha si nu l ampinge prea mult antelegi cve vreau sa zic sa vina mai mult de la el ca sa nu zica ca esti tu moarta dupa el, cand te antanlesti cu el zilele astea arata i putina tandrete dar nu prea mult fii mai indiferenta nu stiu daca ma antelegi lor le place si o sa vezi dupa aia oricum dupa antanlire zi mi cum a fost, eu sunt geamana cu ascendent an taur si prietenul meu e pestii e f dificil si stiu cum e noi am stat si anpreuna ,si anca acum suntem anpreuna trebuie sa stii tu sa l joci pe el nu el pe tine ai grija bafta
kudika113759
Postat pe 23 Iunie 2010 17:36
si eu trec prin aceiasi situatie..m-a parasit pt k nu stie ce vrea de fapt si eu sunt accelerata ptr el...vb in continuare,imi povesteste tot ce face,dar eu cred k face asta pt k asa se obisnuise si acum k nu are cui continua cu mn.......eu aproape k nu ii rasp cand vb pt k dak vrea cu adevarat sa ne impacam o sa ma caute a imi spuna k ii lipsesc si k ma vrea inapoi....asa k si u ar trebui sa il ignori.....
georgyy12
Postat pe 26 Iulie 2010 23:21
daca il ignori atentie sa nu va distantati prea mult...ce rezolvi daca il ignori? parerea mea este sa ii demonstrezi k tu esty cea potrivita pt el, sa il faci sa-si dea seama ce simte pt tine, sau daca nu sa se reindragosteasca...n-o sa rezolvi nimik cu ignoratul....eu am asteptat mult si bine si am ramas cu asteptatul ;)
ony_coolgirl_yahoo_com
Postat pe 27 Iulie 2010 13:57
ma rog toata lumea da sfaturi care ar putea-o ajuta si ea scrie k tot nu stie ce sa faca...lasa-ma fata ceri sfaturi si tu tot vrei sa te impaci cu el desi STII BN CA NU TE MERITA...si ink ceva daca totul era asa de roz de ce dumnezeu te-a lasat balta????haaa????? eu zic k nu a fost totul atat de roz precum credeai tu....fitzi seriosi care baiat vrea sa aiba o relatie stabila are...care nu umbla vb aia "din floare in floare" ca mna ei sunt macho....ma rog...asta ii caracterizeaza pe majoritatea baietzilor pana la un moment dat knd chiar se indragostesc... si ink ceva tu chiar crezi k ii pasa daca tu ii zici k ai pe altcineva???crezi k nu isi da seama k il minti????astea is faze expirate....tu fata daca ai atata respect fatza de tine atunci da-l naibii si nu mai vorbi cu el si nu-i mai zice toate detaliile legate de tine...PUNE O DATA PUNCT LA TOT TEATRUL ACESTA...spune-i hy pa si gata:|
Ranya
Postat pe 30 Iulie 2010 09:47
fa tu primul pas si daca va impacati..cel putin la inceput sau o vreme nu.l judeca pentru ce a facut..arata.i doar afectiune
kudika012078
Postat pe 10 August 2010 13:45
Of, daca lucrurile ar fi atit de simple....

As face eu primul pas dar o sa o ia la fuga daca aude asta... asa il simt eu
in continuare vorbim, suntem cei mai buni prieteni!
Omeni buni e cel mai deosebit om pe care l-am cunoscut in toata viata mea! Ma ajuta si ma sustine in contiunare in asa fel incit nu imi vine nici mie sa cred ca e real ceea ce traiesc. E adevarat ca nu mai sintem un cuplu, dar
cu toate astea multi dintre noi nu au nici cel putin o casnicie de o asemenea valoare. Suntem ca si manusa potrivita pentru mina potrivita.

Problema e ca suntem trecuti de 30 ani amindoi. Mie imi face impresia ca el nu este inca pregatit pentru a avea o relatie serioasa (nu a avut niciodata una adevarata). Dar faptul ca mergem "mina in mina" - ne stim toata viata de zi cu zi si toate secretele... sunt prima sunata cind apare ceva nou in viata lui (job sau casa...sau mai stiu eu ce - si la fel e si la mine!)

In tot acest timp eu zic ca reusim sa ne cunoastem mai bine - recunosc ca uneori am momente in care pic in galeata cu melancolie si sufar de-a dreptul ca nu pot sa il am linga mine ca si partener adevarat de viata!
Eu recunosc ca il iubesc enorm... nu stiu insa ce e in capul lui! Este un barbat foarte ciudat...din care nu intelegi nimik. Uneori il mai intreb asa cu zimbetul pe buze... de ce naiba nu am putut noi ramine impreuna?! Sintem atit de compatibili incit e de speriat! Raspunsul ei de fiecare data - ca nu e pregatit pentru a aface acest pas cu bataie lunga...ca nu vede viitorul atit de indepartat...ca se concentreaza in momentul de fata pe cariera, casa, etc...

Ok, acum imaginati-va ca mai arata si bine - si asa cum spune el : e si o partida buna pentru aproape orice femeie... (la mine a realizat de la inceput ca nu e vorba de situatia lui materiala...din acest punct de vedere suntem cam la acelasi nivel) DAR asa cum spune el, multe fete vin singure la el...naspa pentru mine stiu.
Iar lui ii face cu siguranta placere sa se simta admirat...

Habar nu am, sa vedem ce se mai intimpla in continuare...asa incet realizez ca nu poate nu vom fi niciodata cuplul la care eu ma gindeam. Sau poate va veni inapoi cu aceasta intentie cind va fi prea tirziu...

Nu stiu ce sa zic, si nici nu stiu ce va fi. Oricum, eu zic ca e bine ca reusim sa ne cunoastem tot mai bine.
Bineinteles ca el e foarte sigur pe el. Stie ca sunt multi in jurul meu care imi dau tircoale...dar in acelasi timp stie ca nu ma intereseaza.
Si nici nu as putea fi cu un alt barbat, doar asa de dragul de a ma complica!

Dar poate intr-o buna zi, cind va aparea cineva care e cu adevarat interesant pentru mine, i se va aprinde luminita si va vrea sa fie el din nou NR 1. Mi-e teama sa nu fie prea tirziu!

Voi ce parere aveti de o asemenea traire? Normal nu e deloc...sau poate da? ati mai trait asa ceva sau ati auzit a exista o asemenea relatie ciudata? Iubire maxima la inceput si o asemenea prietenie dupa?
....
kudika143575
Postat pe 10 August 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el gemeni 28 De la: yumalai 22 Mai 2009 14:32
Oare asta e dragoste? 13 De la: kudika127260 1 Martie 2011 09:44
eu leu si el rac 5 De la: kudika227120 29 Ianuarie 2011 14:58
eu rac el taur.... 7 De la: iulia12 20 Noiembrie 2009 12:04
Barbat Capricorn - Femeie Scorpion 13 De la: kudika_17868 30 Aprilie 2019 16:22