Setari Cookie-uri

Oare ma mai iubeste?

Am fost impreuna un an si 4 luni....neam despartit din cauza anumitor persoane care nu au vrut sa fim impreuna....iar el mia spus lucruri ce nu pot fi iutate ushor...Il iubesc mai tinem legatura ...cand ne intalnim sta mereu langa mine ma ia in brate..dar nu imi spune ca ma iubeste...ce sa cred? mai este cale de impacare?
monita
Postat pe 16 Mai 2010 17:49
De la: monita, la data 2010-05-16 17:49:45Am fost impreuna un an si 4 luni....neam despartit din cauza anumitor persoane care nu au vrut sa fim impreuna....iar el mia spus lucruri ce nu pot fi iutate ushor...Il iubesc mai tinem legatura ...cand ne intalnim sta mereu langa mine ma ia in brate..dar nu imi spune ca ma iubeste...ce sa cred? mai este cale de impacare?

de ce intrebi pe cei de pe forum?? parerea mea este sa ai o discutie cu el, calma....sa vezi exact ce vrea de fapt de la tine....bafta
catalina69
Postat pe 21 Mai 2010 22:47
O persoana care iubeste nu se desparte de gura lumii,din contra e aproape de persoana iubita,cu siguranta nu te iubeste,poate s-a obisnuit cu tine,deschide ochii mai bine si vezi cum sta treaba,nu mai fi orbita de iubirea ce i-o porti,trebuie sa te simti iubita si ocrotita,altfel nu este cu tine ci cu lumea.
pufosica
Postat pe 21 Mai 2010 23:16
mai bine incearca intai sa afli de ce v-ati despartit de fapt...care e adevaratul motiv...cel pe care il dai suna 100% a pretext. daca nu stii cauza adevarata nu poti gasi solutia.
DayC
Postat pe 22 Mai 2010 12:39
inteleg prin ce treci...si eu trec prin acelasi lucru...numai ca a fost 6luni...deja dupa2luni facea planuri de casatorie cand im rostea numele parca eram totul pentru el...pana sa bagat lumea...devenise rece si indiferent si am considerat ca e mai bine sa pun punct...a venit la mine...ne-am impacat..imi spunea ca ia fost dor de mine ca ma iubeste si a2a zi mia spus ca nu mai sunt la fel...la baieti le place sa e vada umilite...doar noi sa ii rasfatam si asta doar in intimitate dar cand vine vorba sa cerem acelasi lucru nu se poate...as putea sa spun ca daca te iubeste nu tine cont de altii...dar baietii sunt usor de influentat...si mie imi spune lumea ca nu-i pasa...dar eu in sufletul meu simt ca da dar e orgoliul prea puternic...asa cred ca e si la tine..uneori un gest simplu face tot...tu sti mai bine cum se poarta..eu cred ca te place tine la tine...cred ca a ajuns intr-un punct in care nu vrea sa fie nici cu tine(din cauza barfelor.anumitor pers)dar nici cu altul nu cred ca vrea s te vada!
alyceee
Postat pe 27 Mai 2010 00:18
Let me check my crystal ball !!!!
adajust
Postat pe 27 Mai 2010 17:59
O relatie odata incheiata,nu mai e veci relatie....ca va iubiti,ca nu!E "PA"!
AdrianaR
Postat pe 1 Iunie 2010 19:57
mony fetita frumoasa..la varsta ta te cred ca ai asa probleme sentimentale..dar nu te gandi la iubire..pff....baietii se maturizeaza greu..si poate anumite cuvinte sunt usor de spus cand nu au prea multa valoare..poate tu il iubesti..cu toate ca nu cred..o sa vezi si tu peste cativa ani cum o sa faci diferenta intre ce simti acum si ce inseamna sa iubesti..si mai ales..sa fii iubita..o zi faina!!
cezi
Postat pe 1 Iunie 2010 22:45
si eu as avea aceeasi problema si stiu cum e..crede-ma in orice caz..am si eu nevoie de acelasi sfat ca tn
kudika193514
Postat pe 6 Iunie 2010 15:27
incearca sa vb deschis cu iel intre patru ochii nu cu lumea de fata
cerei adevaru
te iubeste sau nu
daca zice nu cerei sa nu mai te vada cel putin o luna ,rezista sau incepe sa fiarba sai fiie dor de tine,sau alta varianta fall gelos ,ori ce incearca retrezaio ,fate k nul vezi nul cunosti

de ex la mine am ajuns sa iubesc fara sa vreau,o pers ,cu care nu vroiam nici 5 min sa stau,pt k mi sa parut prea (usuratica)
dar nu vreau sa fiu cu ia pt k lumea vb multe despre ia si am ajuns sa cred unele vb
poate ia nu e stabila intro relatie de durata pt k na gasit pers potrivita
eu nu reusesc s-o prind sa vb intre 4 ochii sami spuna adevaru ce vrea de la mine,si sa ma lase in pace nu sa vina sa plece si dupaia iar sa vina
ba se intampla sa fiie maicasa
ba vecini neamuri etc
imi spunea in martie k ii ie dor de mine sai dau webu dar nam vrut in ziua aceea sai dau de loc,
la cateva zile vine in persoana sa ma vada k are ceva de scos dupa net si ei nu i merge calc
imi face vizite neanuntate ,se auto invita la mine pe diferite motive sau ma cheam la ia pt tot telu de lucruri banale ,asta se intimpla doar o zii maxim 2 dupaia liniste nauzi muscasau tantaru dispare k si cum nar exista
acu k se marita cu unu, eu iam zis k la valoarea ta sa fii cu mortu ala si uratu ,asi visa noaptea numai cosmaruri cu strigoi,ea e frumoasa nu miss dar in felul ei e o pers placuta
acuma rec k sunt gelos cand o vad cu altii.k poze k filmari k in realitate,
nare rost lucru acesta pt k principalu motiv care numi place la ea si ma tine retras e chear asta,
no cred k imi poate fii fidela
k ma poate iubii cu adevarat ,sau k ar incerca sa ma poata iubi macar 25% din cat fac eu

iati inima in dinti si cere adevaru nu astepta ,asteptarea nare limita nu toti traim 100 de aniii,si nu mai putem iubi dupa ce murim
alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 17:20
gandeste-te ca uneori un te iubesc nu e de ajuns....ar fi mai bine sa simta asta si sa nu spuna dar sa arate...decat sa spuna si dovezi lipsa..
alyceee
Postat pe 6 Iunie 2010 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa-l uit 19 De la: aizana 8 Iulie 2010 21:07
As dori un sfat."oare ma mai iubeste" 23 De la: oana84onutza 5 Februarie 2010 18:11
vreau si eu un sfat..... 6 De la: alexa923 18 Noiembrie 2009 19:01
Nustiu ce e de facut 5 De la: kudika098645 4 Mai 2010 08:34
poti sa te indragostesti de pe internen 33 De la: fanamylee 3 Octombrie 2011 00:06