Setari Cookie-uri

barbat dependent de ma-sa

vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".
kudika183900
Postat pe 16 Mai 2010 23:46
atat!?
alta explicatie n-ai? ca-i prea putin!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 17 Mai 2010 00:27
ce super barbat! cred ca l-ai cautat mult pana l-ai gasit!
si i-as spune lu' ma-sa sa ii lase din cand in cand lesa mai lunga
one_size
Postat pe 17 Mai 2010 13:26
exista astfel de barbati?
conversatie el si ea:
ea: iubi iesim azi in oras
el:stai s-o intreb pe mamica
touch_me
Postat pe 17 Mai 2010 13:29
eu cred ca ii cerea lu' ma-sa bani de prezervativ cand voia sa faca sex!
one_size
Postat pe 17 Mai 2010 13:31
da de unde!!
o mintea pe ma-sa ca-si cumpara cico iar el ii dadea pe toti pe "guma"!
touch_me
Postat pe 17 Mai 2010 13:33
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".



pai na daca se potrivea cu mama!!!!!!!!! mama lui de baiat
anastasia_m
Postat pe 17 Mai 2010 19:30
Incredibil Unde l-ai gasit?
bad_witch
Postat pe 25 Mai 2010 14:02
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".


apasa Next.
Ventrue
Postat pe 25 Mai 2010 16:31
Uau, da? Mama! Pai iesea urat de tot, sa minta in halul asta. Pai ce-i aia? Pe mail, adica n-are curajul sa te infrunte barbateste? Eu il lasam de 30 de ori pana acum!
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:36
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".


looooooser
_calandrinon_
Postat pe 25 Mai 2010 16:36
De la: _calandrinon_, la data 2010-05-25 16:36:51
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".


looooooser


Pe la noi exista o vorba. E mai dulce putza ca tzatza. Sa mai zic ceva?
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 16:39
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 16:39:12

Pe la noi exista o vorba. E mai dulce putza ca tzatza. Sa mai zic ceva?


macar de ar gandii toti asa

dar mai sunt si specimene ce vor sa faca din nevasta o copie a mamei, numa asa..ca sa nu-i lipseasca cumva niciuna
_calandrinon_
Postat pe 25 Mai 2010 16:46
auzi, da' sincer acuma, tie iti place un astfel de "barbat" ???
andicris
Postat pe 25 Mai 2010 17:09
fugi cat mai departe d el. E irecuperabil. Am avut si eu unu deasta ( 7 ani). Cat masa a fost de acord a fost ok. Cand masa s-a sucit, nimic nu a mai mers intre noi. A realizat brusc ca ii persecutam baiatul si s-a gandit ea sa ma modeleze si pe mine. Dar nu a avut pe cine ca eu am renuntat. vroiam un barbat nu PAPUSA CU SFORI A MAMEI LUI
maria-ioana
Postat pe 25 Mai 2010 19:31
individul este atat de mitocan incat dupa ce i-a dat papucii si-a vrut cadourile inapoi, dar nu s-a deplasat sa si le ia si-a trimis prietenii dupa ele.ei i-a spus ceva de genu " de ce sa ne vedem nu avem ce sa ne spunem". i s-a reprosat fetei ca nu este"suficient de femeie ca sa tina un barbat langa ea" si ca toata relatia lor a fost o pierdere de timp pentru el ??????
vi se pare normal ca de vreme ce el a fost cel care a incheiat relatia sa ii puna pe amicii lui sa o sune sa o invite in oras sau sa o injure sa o faca in toate felurile?
Vi se pare ca un astfel de om se poate schimba?ati incerca sa aflati adevaratul motiv? tinand cont ca el nu vrea sub nici o forma sa dea ochii cu prietena lui...
as dori sa stiu ce parere aveti despre un astfel de om...care dintre ei se considera a fi un om slab ?
am inceput sa cred ca mi-a facut o favoare dupa felul in care s-a comportat dupa....gen telefoane noaptea si bipuri, sms in care facea misto de mine si familia mea, ii punea pe prietenii lui sa ma sune sa ma invite in oras sau sa ma injure , mail-uri.... si toate astea pentru ce? de vreme ce el a fost cel care a plecat... nu inteleg ce mai vrea de la mine ... nu stiu cat de imatur trebuie sa fii ca sa faci asemenea lucruri.
kudika183900
Postat pe 25 Mai 2010 23:14
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".


sa se marite cu ma-sa ..scuze de limbaj,dar barbatii astia nu o'r sa creasca niciodata ...pacat de ei ca nu-s vinovati ,dar mamele lor au creat fanul ideal pentru ele din baieteii lor..
move on ca asta nu merita
ionelaela
Postat pe 25 Mai 2010 23:59
E dependent de parintii lui, ptr. ca ei sunt suportul lui l probabil, financiar mai mult ca sigur, si nu are incotr-o decit sa faca ce vor ei.El iubeste ar vrea dar influenta din partea parintilor il schimba .Eu vreau dar daca mama nu ma lasa?
Si iti serveste motivul invocat probabil cu durere in suflet.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 00:05
Sfatul meu e sal uiti si sa-ti cauti altul care sa nu fie dependent de nimeni.
kudika098645
Postat pe 26 Mai 2010 00:08
doamne...mie mila de el...el saracu nu are nici o vina,singura care e vinovata in cresterea si educarea lui e masa!! de mic l-a cocolosit si nu l-a lasat nici o clipa sa faca ceva fara ca ea sa stie,sau sa fie de acord!! inca nu i-a fost taiat cordonul ombilical si banuiesc ca nu se va intampla prea curand!!! nici macar nu e capabil sa isi dea seama ce simte pentru tine!! se comporta ca un tanc prost si rasfatat!!!, astfel de barbati nu se vor schimba NICIODATA! structura lui psihica e de asa natura ca el nici nu realizeaza cat de anormal este ceea ce face!!!!! NU ai ce sa faci cu el!!! banuiesc ca vrei alaturi de tine un barbat, nu un PAMPALAU! in mintea lui e un haos total,e complet iresponsabil si inconstient,daca o sa te impaci cu el la fel o sa ajungi si tu,si chiar nu e cazul sa iti pui la indoiala moralitatea pentru un asemenea om!! comporta-te tu normal in locul lui si in cazul tau...mergi mai departe
_EnYa_
Postat pe 26 Mai 2010 14:24
Niciodata nu am sa le pot intelege pe femeile astea care nu stiu sa isi educe baietii,viitorii barbati!! care nu stiu sa le explice si sa le insufle codul bunelor maniere,care nu stiu sa ii faca sa inteleaga ca a fi barbat adevarat inseamna sa fii respetuos cu femeia de langa tine,sa apreciezi faptul ca iti este alaturi,sa ii recompensezi si sa ii recunosti eforturile,sa o faci sa se simta unica,numai a ta! sa ii oferi siguranta si confort !! sa ii arati ca o iubesti si ai incredere in ea,sa o asculti inainte de a o judeca.Sa nu ai curajul sa o atingi nici macar cu o palma!! intr-un cuvant sa fii diplomat!!! dar ce spun eu aici.... daca ar exista astfel de barbati...cred ca ar diparea toate certurile,infidelitatile...si asa ceva este imposibil...nu sufar de misandrie insa in mentalitatea romanului a fi barbat inseamna a-ti tine nevasta la cratita,a o insela ca na doar esti barbat,asa fac toti...a ii pune pumnul in gura cand nu este de acord cu tine,a-i umfla putin ochii ca si-a permis sa comenteze ca ai baut,etc.... ce sa faci cu astfel de "barbati"??? daca le putem acorda apelativul asta!!
_EnYa_
Postat pe 26 Mai 2010 14:41
De la: _EnYa_, la data 2010-05-26 14:41:39Niciodata nu am sa le pot intelege pe femeile astea care nu stiu sa isi educe baietii,viitorii barbati!! care nu stiu sa le explice si sa le insufle codul bunelor maniere,care nu stiu sa ii faca sa inteleaga ca a fi barbat adevarat inseamna sa fii respetuos cu femeia de langa tine,sa apreciezi faptul ca iti este alaturi,sa ii recompensezi si sa ii recunosti eforturile,sa o faci sa se simta unica,numai a ta! sa ii oferi siguranta si confort !! sa ii arati ca o iubesti si ai incredere in ea,sa o asculti inainte de a o judeca.Sa nu ai curajul sa o atingi nici macar cu o palma!! intr-un cuvant sa fii diplomat!!! dar ce spun eu aici.... daca ar exista astfel de barbati...cred ca ar diparea toate certurile,infidelitatile...si asa ceva este imposibil...nu sufar de misandrie insa in mentalitatea romanului a fi barbat inseamna a-ti tine nevasta la cratita,a o insela ca na doar esti barbat,asa fac toti...a ii pune pumnul in gura cand nu este de acord cu tine,a-i umfla putin ochii ca si-a permis sa comenteze ca ai baut,etc.... ce sa faci cu astfel de "barbati"??? daca le putem acorda apelativul asta!!


nu exista barbat "adevarat" , e doar o idee stupida .
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 15:19
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 15:19:20
De la: _EnYa_, la data 2010-05-26 14:41:39Niciodata nu am sa le pot intelege pe femeile astea care nu stiu sa isi educe baietii,viitorii barbati!! care nu stiu sa le explice si sa le insufle codul bunelor maniere,care nu stiu sa ii faca sa inteleaga ca a fi barbat adevarat inseamna sa fii respetuos cu femeia de langa tine,sa apreciezi faptul ca iti este alaturi,sa ii recompensezi si sa ii recunosti eforturile,sa o faci sa se simta unica,numai a ta! sa ii oferi siguranta si confort !! sa ii arati ca o iubesti si ai incredere in ea,sa o asculti inainte de a o judeca.Sa nu ai curajul sa o atingi nici macar cu o palma!! intr-un cuvant sa fii diplomat!!! dar ce spun eu aici.... daca ar exista astfel de barbati...cred ca ar diparea toate certurile,infidelitatile...si asa ceva este imposibil...nu sufar de misandrie insa in mentalitatea romanului a fi barbat inseamna a-ti tine nevasta la cratita,a o insela ca na doar esti barbat,asa fac toti...a ii pune pumnul in gura cand nu este de acord cu tine,a-i umfla putin ochii ca si-a permis sa comenteze ca ai baut,etc.... ce sa faci cu astfel de "barbati"??? daca le putem acorda apelativul asta!!


nu exista barbat "adevarat" , e doar o idee stupida .


si eu care credeam ca esti barbat!

touch_me
Postat pe 26 Mai 2010 15:30
De la: kudika183900, la data 2010-05-25 23:14:57individul este atat de mitocan incat dupa ce i-a dat papucii si-a vrut cadourile inapoi, dar nu s-a deplasat sa si le ia si-a trimis prietenii dupa ele.ei i-a spus ceva de genu " de ce sa ne vedem nu avem ce sa ne spunem". i s-a reprosat fetei ca nu este"suficient de femeie ca sa tina un barbat langa ea" si ca toata relatia lor a fost o pierdere de timp pentru el ??????
vi se pare normal ca de vreme ce el a fost cel care a incheiat relatia sa ii puna pe amicii lui sa o sune sa o invite in oras sau sa o injure sa o faca in toate felurile?
Vi se pare ca un astfel de om se poate schimba?ati incerca sa aflati adevaratul motiv? tinand cont ca el nu vrea sub nici o forma sa dea ochii cu prietena lui...
as dori sa stiu ce parere aveti despre un astfel de om...care dintre ei se considera a fi un om slab ?
am inceput sa cred ca mi-a facut o favoare dupa felul in care s-a comportat dupa....gen telefoane noaptea si bipuri, sms in care facea misto de mine si familia mea, ii punea pe prietenii lui sa ma sune sa ma invite in oras sau sa ma injure , mail-uri.... si toate astea pentru ce? de vreme ce el a fost cel care a plecat... nu inteleg ce mai vrea de la mine ... nu stiu cat de imatur trebuie sa fii ca sa faci asemenea lucruri.

Acu' eu nu inteleg de ce toate aceste intrebari? Ce-ti mai pasa? Speri intr-o impacare? Doamne fereste! Te gandesti ca e ceva in neregula cu tine? Nu-i. Regreti? Speri ca nu. Ar trebui, pe langa faptul ca trebuie sa multumesti Celui de sus, sa-ti fie sila si sa-i mai pomenesti numele, sa-ti fie sila sa-ti zboare gandul la el si sa devina o preocupare pentru tine. Cat despre prieteni, iar nu ma mira. Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti.
Daca vrei sa fie doar un vis urat atunci trezeste-te. Lasa-l cu neamul lui si UITA complet ca l-ai cunoscut.
La ce iti foloseste sa afli "motivul" pentru care nu te-a vrut? Doamne, as zburda fericita pe campii de fericire ca m-a parasit!
rashela
Postat pe 26 Mai 2010 15:38
De la: touch_me, la data 2010-05-26 15:30:19
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 15:19:20
De la: _EnYa_, la data 2010-05-26 14:41:39Niciodata nu am sa le pot intelege pe femeile astea care nu stiu sa isi educe baietii,viitorii barbati!! care nu stiu sa le explice si sa le insufle codul bunelor maniere,care nu stiu sa ii faca sa inteleaga ca a fi barbat adevarat inseamna sa fii respetuos cu femeia de langa tine,sa apreciezi faptul ca iti este alaturi,sa ii recompensezi si sa ii recunosti eforturile,sa o faci sa se simta unica,numai a ta! sa ii oferi siguranta si confort !! sa ii arati ca o iubesti si ai incredere in ea,sa o asculti inainte de a o judeca.Sa nu ai curajul sa o atingi nici macar cu o palma!! intr-un cuvant sa fii diplomat!!! dar ce spun eu aici.... daca ar exista astfel de barbati...cred ca ar diparea toate certurile,infidelitatile...si asa ceva este imposibil...nu sufar de misandrie insa in mentalitatea romanului a fi barbat inseamna a-ti tine nevasta la cratita,a o insela ca na doar esti barbat,asa fac toti...a ii pune pumnul in gura cand nu este de acord cu tine,a-i umfla putin ochii ca si-a permis sa comenteze ca ai baut,etc.... ce sa faci cu astfel de "barbati"??? daca le putem acorda apelativul asta!!


nu exista barbat "adevarat" , e doar o idee stupida .


si eu care credeam ca esti barbat!



sunt
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 15:43
E bine ca nu ai apucat sa te casatoresti cu un barbat dependent de mamica, poate ai fi ajuns si la divort daca se supara mamica pe tine... Eu iti doresc mai mult noroc de acum incolo.
alina02
Postat pe 26 Mai 2010 15:46
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 15:43:05
De la: touch_me, la data 2010-05-26 15:30:19
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 15:19:20
De la: _EnYa_, la data 2010-05-26 14:41:39Niciodata nu am sa le pot intelege pe femeile astea care nu stiu sa isi educe baietii,viitorii barbati!! care nu stiu sa le explice si sa le insufle codul bunelor maniere,care nu stiu sa ii faca sa inteleaga ca a fi barbat adevarat inseamna sa fii respetuos cu femeia de langa tine,sa apreciezi faptul ca iti este alaturi,sa ii recompensezi si sa ii recunosti eforturile,sa o faci sa se simta unica,numai a ta! sa ii oferi siguranta si confort !! sa ii arati ca o iubesti si ai incredere in ea,sa o asculti inainte de a o judeca.Sa nu ai curajul sa o atingi nici macar cu o palma!! intr-un cuvant sa fii diplomat!!! dar ce spun eu aici.... daca ar exista astfel de barbati...cred ca ar diparea toate certurile,infidelitatile...si asa ceva este imposibil...nu sufar de misandrie insa in mentalitatea romanului a fi barbat inseamna a-ti tine nevasta la cratita,a o insela ca na doar esti barbat,asa fac toti...a ii pune pumnul in gura cand nu este de acord cu tine,a-i umfla putin ochii ca si-a permis sa comenteze ca ai baut,etc.... ce sa faci cu astfel de "barbati"??? daca le putem acorda apelativul asta!!


nu exista barbat "adevarat" , e doar o idee stupida .


si eu care credeam ca esti barbat!



sunt


da????????? unde?
touch_me
Postat pe 26 Mai 2010 16:03
nu mai crezi ? ...
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 16:09
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 16:09:22nu mai crezi ? ...


cum sa te cred la ce raspuns ai dat in ceea ce priveste barbatii?
touch_me
Postat pe 26 Mai 2010 16:11
De la: touch_me, la data 2010-05-26 16:11:46
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 16:09:22nu mai crezi ? ...


cum sa te cred la ce raspuns ai dat in ceea ce priveste barbatii?


ok
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spuff 3 De la: clau19 30 August 2009 01:17
inrebare 50 De la: Apadeploaie 8 Iulie 2010 19:19
pentru cei ce sufera dupa o despartire..e cam lung dar sper sa va placa 148 De la: kudika322158 10 August 2013 19:16
vreau sa fiu cu el 146 De la: verraa 12 Aprilie 2011 12:30
oare il mai iubesc? 14 De la: Diva_loka 31 Mai 2010 19:43