Setari Cookie-uri

ce decizie sa iau?

Buna!Sunt intr-o dilema si as dori un sfat de la voi!Acum 5 ani am cunoscut un baiat,aveam amandoi 16ani ,el era tigan,parintii mei nu au fost de acord cu relatia noastra asa ca am fugit la el.Am locuit impreuna 1an si jumatate,dar devnise prea posesiv si gelos.Intr-un moment de furie m-am intors acasa la mama,dar apoi mi-a parut rau vroiam sa ma intorc inapoi la el dar aveam anumite retineri.Mi-era frica ca gelozia lui o sa ne desparta iar.Atunci mama m-a sfatuit sa plec in Spania la tatal meu,imi suradea ideea dar nu vroiam sa-l las nici pe el.In final am decis sa vin o perioada la tata si apoi sa vina si iubitul meu dupa mn.Nu prea a foste acord la inceput dar apoi a inteles situatia.Faza e ca dupa 2 saptamani de cand plecasem eu in Spania knd l-am sunat sa vad ce face mi-a raspuns o femeie la telefon era noua lui iubita,deja se mutase impreuna.Ea este prostituata si el mi-a motivat ca s-a mutat cu ea ca sa o duca la produs.Atunci de nervi si eu am, cunoscut un baiat aici si dupa un an ne-am casatorit.Nu-l iubesc.Am facut nunta doar ca sa ma razbun pe fostul,numai ca am ajuns la concluzia ca mi-am facut rau mie.Am vrut sa divortez,dar mi-e mila de el k decate ori ii zic ca nu mai vreau sa fim impreuna incepe sa planga si sa ma implore sa nu divortez.Acum fostul ma cauta mereu sa-mi spuna ca ma iubeste si k aia a fost doar o "afacere"ptr el.de cate ori vb cu el simt ca imi iese inima din piept,ii simt lipsa mereu,mi-e dor de el dar nu stiu ce sa fac.Nu stiu daca ar trebui sa-i mai dau o sansa si sa renunt iar la parintii mei si de data asta si la sotul meu pentru el?????Astept un sfat de la voi.Va multumesc
v3ronik
Postat pe 18 Mai 2010 10:46
draga sper sa reusesti sa te mariti cu tiganu tau. atunci chiar ca vei avea exact ceea ce meriti.
Shhh
Postat pe 18 Mai 2010 11:36
De la: Shhh, la data 2010-05-18 11:36:00draga sper sa reusesti sa te mariti cu tiganu tau. atunci chiar ca vei avea exact ceea ce meriti.


deci am facut bine ca nu m-am obosit sa citesc?!
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 11:37
Doamne de-ar durea prostia
kitty_krieger
Postat pe 18 Mai 2010 12:31
De la: v3ronik, la data 2010-05-18 10:46:27Buna!Sunt intr-o dilema si as dori un sfat de la voi!Acum 5 ani am cunoscut un baiat,aveam amandoi 16ani ,el era tigan,parintii mei nu au fost de acord cu relatia noastra asa ca am fugit la el.Am locuit impreuna 1an si jumatate,dar devnise prea posesiv si gelos.Intr-un moment de furie m-am intors acasa la mama,dar apoi mi-a parut rau vroiam sa ma intorc inapoi la el dar aveam anumite retineri.Mi-era frica ca gelozia lui o sa ne desparta iar.Atunci mama m-a sfatuit sa plec in Spania la tatal meu,imi suradea ideea dar nu vroiam sa-l las nici pe el.In final am decis sa vin o perioada la tata si apoi sa vina si iubitul meu dupa mn.Nu prea a foste acord la inceput dar apoi a inteles situatia.Faza e ca dupa 2 saptamani de cand plecasem eu in Spania knd l-am sunat sa vad ce face mi-a raspuns o femeie la telefon era noua lui iubita,deja se mutase impreuna.Ea este prostituata si el mi-a motivat ca s-a mutat cu ea ca sa o duca la produs.Atunci de nervi si eu am, cunoscut un baiat aici si dupa un an ne-am casatorit.Nu-l iubesc.Am facut nunta doar ca sa ma razbun pe fostul,numai ca am ajuns la concluzia ca mi-am facut rau mie.Am vrut sa divortez,dar mi-e mila de el k decate ori ii zic ca nu mai vreau sa fim impreuna incepe sa planga si sa ma implore sa nu divortez.Acum fostul ma cauta mereu sa-mi spuna ca ma iubeste si k aia a fost doar o "afacere"ptr el.de cate ori vb cu el simt ca imi iese inima din piept,ii simt lipsa mereu,mi-e dor de el dar nu stiu ce sa fac.Nu stiu daca ar trebui sa-i mai dau o sansa si sa renunt iar la parintii mei si de data asta si la sotul meu pentru el?????Astept un sfat de la voi.Va multumesc
Mai fata vezi de viata ta si nu te distruge pentru un prapadit de tigan care in final va ramane tot cu una din etnia lui. traiti in lumi diferite deci nu visa la cai verzi si daca divortezi divorteaza pentru tine nu pentru un altul ...fie el chiar si tigan!
kudika1993
Postat pe 18 Mai 2010 13:12
offf! intr-adevar ai probleme mari, dar nu cere sfaturi pe internet, sau sper sa nu tii cont prea mult de ce se spune pe aici, e viata ta, sfatuiestete cu cea mai buna prietena, cu mama ta...eu zic ca e plina lumea de smecherasi ca "tiganul" tau care face afaceri cu femei la produs si daca vrei gasesti unul la fel oricand...daca vrei o familie trebuie sa te gandesti la multe aspecte privind barbatul care ar putea fii tatal copiilor tai.....eu iti zic bafta mai departe.
cattyx
Postat pe 18 Mai 2010 15:41
destepti parinti ca nu au fost de acord, doar ca au absentat nemotivat la materia educatie...si bineanteles nu te lua dupa rautacioasele site-ului,
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 15:52
mergi la magazin..cumpara o funie groasa..un sapun ..si cauta repede un copac si spanzura-te! nu de alta da a inceput sa se reproduca prostia in capul tau!si nu vrem sa te reproduci si tu!
daca nu reusesti..cauta-l pe tigan si de acolo stie el unde sa te plasese la produs!ca doar te iubeste sa moara ma-sa!
one_size
Postat pe 18 Mai 2010 16:03
De la: one_size, la data 2010-05-18 16:03:21mergi la magazin..cumpara o funie groasa..un sapun ..si cauta repede un copac si spanzura-te! nu de alta da a inceput sa se reproduca prostia in capul tau!si nu vrem sa te reproduci si tu!
daca nu reusesti..cauta-l pe tigan si de acolo stie el unde sa te plasese la produs!ca doar te iubeste sa moara ma-sa!


prea mult efort din partea ei, ii imprumut eu o lama!
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 16:12
toate ca toate..c vrei sa faci tu..si ce nu...e decizia ta...dar eu nu pot sa inteleg persoanele ca tine...care isi bat joc d altii...doar din impresia ca se razbuna..
inteleg..sa ai o relatie.. din impresia ta ca te razbuni...dar pana la a face nunta...? in fine... bine ca nu te-ai dus sa te prostituezi si tu..in speranta ca iti faci tiganu sa realizeze ce a pierdut...ca da..nici nu ti-ai bautut joc d tine la fazele astea...crezi tu ca te-ai razbunat..
si la faza cu tiganu`, am zis`o asa...ca sunteti trei in ecuatie, dar n`am nimic cu cei de etnie rroma.
babe0623
Postat pe 18 Mai 2010 20:48
ok, sfatul meu: divorteaza, stai la tatal tau sau la mama ta, inscrie-te la o facultate (chiar si privata), gaseste-ti un job part-time, nu iti mai vopsi parul, uita tiganul (de ce ti-ai dori un om care duce femei la produs?) sau uita-l pe moment pana iti dai seama ce vrei de la viata, cumparati de la anticatiat niste carti (eventual romane de stephen king) cu care sa-ti petreci serile, nu te mai machia in exces, nu mai purta aur numa de ochii lumii, cand te uiti la tv mai schimba postul de pe acasatv pe discovery sau ceva de genu... asta e cea mai light varianta care mi-a venit in cap...

fata tu iti dai seama ce dileme ai?? pe bune acuma? tu nu-ti dai seama ca e patetic?
am vb ff serios mai sus, referitor la ce sa faci cu viata ta
mihablonda
Postat pe 18 Mai 2010 23:09
ms frumos pentru sfat.cred k esti singura kre a incercat sa spuna ceva bun din toti cei ce mi-au raspuns
v3ronik
Postat pe 19 Mai 2010 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE FACEM DACA SUNTEM MARITATE,CUM SUNT EU SI IUBIM 2 BARBATI,CUM IUBESC EU???PE SOTUL MEU SI PE AMANTUL ..... 99 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
Atractie sau mai mult? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
Iubire...in 3 131 De la: LadyRasta 14 Noiembrie 2011 02:13
Relație șef-angajat! 9 De la: kudika228115 9 August 2013 04:22
Nedumerire... 4 De la: myriam_paradise 21 Iunie 2011 20:19